חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כנסת של ספינים

נושאים דעות, פוליטי ב 23.10.13 0:31

הממשלה עסוקה בהפרטות, בכיבוי שריפות ובהפחדות.  חברי הכנסת של הקואליציה נותרים באפס מעשה. חלקם מנהלים ממלכות קטנות משלהם בוועדות הכנסת ומנסים לסחוט כל כותרת אפשרית וחלקם מקדמים חקיקה פרטית שדומה לעז שהוכנסה והוצאה.  השמאל צריך לדבוק באמיתות שלו ולא להיגרר לדיונים מיותרים בחוקי העיזים האלה
מאת: ק. טוכולסקי

אין מה להציג בגאווה אז מתקיפים את בג"צ

מושב החורף נפתח וכצפוי, דווקא מספסלי הקואליציה מגיע מבול של הצעות חוק פרטיות. באין מדיניות ממשלתית מהותית לקדם בכנסת, שכן ממשלות ישראל כבר שנים מסתפקות בהעברת חוק התקציב וחוק ההסדרים ושאר הזמן עוסקות בהפרטה וכיבוי שריפות, חברי הכנסת של הקואליציה נותרים באפס מעשה. חלקם מנהלים ממלכות קטנות משלהם בוועדות הכנסת ומנסים לסחוט כל כותרת אפשרית וחלקם מקדמים חקיקה פרטית. את הממשלה זה משרת, הרי אחרי הכול הדבר האחרון שהממשלה רוצה זה דיון פתוח במדיניות שלה, עדיף לעסוק בהסתה. האופוזיציה כבר תשתף פעולה.

כך כצפוי בעקבות פסילת התיקונים לחוק ההסתננות, מציעים חברי הכנסת של הימין להגביל את כוחו של בג"צ. מה יעשו אחרת? יתמודדו עם העוני המצמית, הפערים המתרחבים, שיעורם ההולך וגדל של עובדים שלא גומרים את החודש, יחפשו פתרונות למצוקת הדיור או אולי יתעסקו עם מצוקות היום יום ההולכות וגדלות של אזרחי ישראל? האם יריב לוין מסוגל לתת פתרונות לסוגיות כמו מצוקת בעלי הצרכים הסיעודיים או למחסור ההולך וגובר בכוח עבודה מקצועי ומיומן במשק? האם איילת שקד מסוגלת להתמודד עם מצוקתם של משפחות חד הוריות או העלייה בצריכת חומרים פסיכו-אקטיביים בקרב קטינים? ברור שלא. לא הם ולא חבריהם המפורסמים פחות במפלגות משרתות ההון של הליכוד-ביתנו, יש עתיד, התנועה והבית היהודי. אז יאללה בוא נכנס בבג"צ, זה ייתן כותרות ויעזור להעביר את המושב הארוך הזה. למירי רגב יש את וועדת הפנים לקדם בה תקנות וחוקי תכנון שיטיבו עם קבלנים ואיילי נדלן תוך שהיא משלמת מס שפתיים גזעני בהתקפות על מהגרי עבודה, לאיילת שקד ויריב לוין אין ברירה אלא להציע הצעות חוק פרטיות בשביל לקבל כותרות.

לימין אין מה להציע, חבל רק שהוא מצליח לגרור אתו לעיסוקים העקרים האלה את השמאל. כן צריך להתנגד לחקיקה האנטי דמוקרטית של הימין, לחוקים נגד בית המשפט, לחוקים נגד מהגרים, לחוקים נגד מיעוטים ולחוקים נגד התארגנויות אזרחיות, זה ברור. השאלה היא איך עושים את זה וכמה זמן מקדישים לזה.  מאבק בימניים פופוליסטיים אינו פשוט, ולכן עדיף לעשות אותו בשכל. למשל, להתחיל כל ראיון, מאמר, משפט פתיחה בפאנל נגד החוק בקביעה שהחוק הזה מיותר ומטומטם וכל תפקידו להסתיר את ערוות הממשלה הכושלת. להציג את העובדה שכבר שנים ארוכות חברי הכנסת של הימין במקום לעסוק בקידום מדיניות ממשלתם ולהסביר אותה מכלים את זמן הכנסת בחקיקות סרק. להתחייב שהשמאל כשיעלה לשלטון יעסוק בדברים אחרים ויבטל את החקיקה המיותרת הזו בכל מקרה. רק אז אחרי שמסרים שמציגים את עליבות הצד היריב ואת האלטרנטיבה שהשמאל מציע, רק אז כדאי להתייחס להצעות החוק העלובות עצמן.

כי לימין אין מה להציע, לשמאל יש. כי הימין בשלטון אבל הוא מעדיף להתעסק רק בהפרטה ובשאר הזמן לגרור רגליים ואילו לשמאל יש אלטרנטיבות לא רק בתחום התשובה להפרטה אלא גם בשאר תחומי החיים והגיע הזמן שהציבור יבין את זה. אם השמאל ייגרר פעם אחר פעם למלחמות הסרק בחוקי העיזים של הימין בלי להציג את האלטרנטיבה שלו הוא אף פעם לא יגיע לשלטון. אז כדאי לשמאל לחלק משאבים, לשלוח חלק מנציגיו למאבקים האלה, חלק מנציגיו לעיסוק בחקיקה פרטית וחלק מנציגיו לממשלת צללים, למיצוב של אלטרנטיבה ולהצגתה כתשובה לעליבות של הימין. כולם ביחד צריכים להדגיש תמיד מה האלטרנטיבה שהם מציעים, רק כך נצליח להחליף את הימין ולהציל את המדינה משלטונו.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. דליה :

    במסווה של ספינים הולכים להקים עוד אוניברסיטה, אחרי שהנוגעים בדבר דיווחו לנו שאוניברסיטת אריאל הייתה מיותרת ואין צורך באוניברסיטאות נוספות במדינה. הספין הנוסף הוא שמספרים לנו שזו תהיה אוניברסיטת השלום, יעני אוניברסיטה מטקסס תביא את השלום הגואל לאזורנו. לא מספרים לנו שזו ראשית הכניסה של אוניברסיטה זרה לישראל ואחריה יבואו עוד כאלה. והם יבואו כי ישראל פותחת שעריה להשקעות כלכליות בחינוך. http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/516/304.html?hp=1&cat=402 ..כן. ומי שנותן יד ליוזמות האלה הוא נשיאנו הנכבד שב-1985 חתם על תכנית הייצוב הכלכלית, שהביאה לנו את ה"ברכה" הניאו ליברלית. הוא ממשיך באותה דרך. פותח את הדלת לגלובליזציה של ההשכלה. שלא יתפלאו שישראלים מחפשים עתידם במדינות זרות. בישראל אין להם עתיד.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.