חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

השר להגה"ס עמיר פרץ, מנע הקמת מתקן גז ליד ביתי בעמק חפר

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מכתבים ב 25.09.13 0:18

בשבוע שעבר פרסמנו כאן את פנייתו של אריאל רביב אל ראה"מ  ח"כ בנימין נתניהו ואל חברי כנסת בעניין מתקן הגז שמשרד האנרגיה מתכנן להקים בעמק חפר.  היום אנו מפרסמים את מכתבו אל השר להגנת הסביבה

לכבוד השר עמיר פרץ

 

הנדון: התנגדות להקמת מתקן זיקוק הגז בעמק חפר

ראה"מ בנימין נתניהו, מנע הקמת מתקן גז ליד ביתי בעמק חפר

אריאל רביב, תלמיד י"ב מחגלה שבעמק חפר, מפנה אל חברי הכנסת שלי יחימוביץ', מיקי רוזנטל ועמר בר לב מכתב שכתב לראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, בבקשה שימנע הקמת מתקן לזיקוק גז ומסביבו אזור תעשייה פטרוכימי במרחק של כ-3 קילומטר מביתו וקילומטר וחצי מבית ספרו

לקריאה נוספת

שמי אריאל רביב, תלמיד כיתה י"ב וגר במושב חגלה שבמועצה אזורית עמק חפר.
מתקן זיקוק הגז ואזור תעשייה פטרוכימי, אשר אמורים לקום כ-3 קילומטרים מביתי וקילומטר וחצי מבית ספרי, ומערכת הצינורות שעוברת מהים עד המפעל, מהווים סכנה קיומית לעמק בפרט ולמדינה בכלל.  הסכנות הן רבות:

1)      סכנה סביבתית – המפעל שאמור לקום מזקק את הגז הטבעי מחומרים כימיים מזהמים ומסוכנים. כאשר במצב של תקלה או חבלה, המפעל עלול לפלוט את אותם חומרים ויזהמו את הקרקע ואת מי התהום. במצב של שגרה, המפעל יפלוט משתי הארובות, שינסקו לגובה של 100 מטר לשמיים, את תוצרי הלווי ויזהם את האוויר בעמק. אחוז חולי הסרטן יעלה ונהפוך למפרץ חיפה 2. בנוסף לכך, אמורות לחצות מדי יום עשרות אם לא מאות משאיות המכילות את אותם חומרים מסוכנים את כביש 581 והוא יהפוך לכביש מזוהם ורועש.

2)      סכנה ביטחונית  – המפעל אמור לקום כ-4 קילומטרים מהרשות הפלסטינאית. המצב הביטחוני כיום אינו יציב וכנראה שגם לא יתייצב בעתיד. כאשר יקום מפעל הזיקוק הוא יהיה נקודה אסטרטגית ויהיה בראש בנק המטרות של ארגוני הטרור ומדינות האויב. אני מזכיר לך, במלחמת לבנון השנייה טילי חיזבאללה הגיעו עד חדרה. כיום אין בעיה שטיל מלבנון או מסוריה יגיע למט"ש מרץ (המקום שבו יקום המפעל). טיל או פעולה חבלנית שפוגעים במפעל יגרמו לפיצוץ אדיר שיגרום לפגיעה בחיי אדם ונזק כלכלי וסביבתי.

3)      סכנה בטיחותית –  במקרה של תקלה במפעל,בלאי של הצינורות ופגיעתם יגרמו גם הן לפיצוץ אדיר שבסופו נזק אדיר! פיצוצים רבים בעולם קרו בשל סיבות אלו.

עמק חפר הוא ריאה ירוקה בלב השרון ובו מגוון גדול של צמחים ובעלי חיים ושטחים חקלאים רבים. מתקן הזיקוק יהרוס את הטבע ויפגע בחקלאות בעמק. במצב של תקלה או פגיעה חבלנית הפיצוץ יספה את התושבים ויזהם את הסביבה. עמק חפר הוא המותניים הצרות של מדינת ישראל. כבישים 2,4 ו6, מסילת הרכבת, קווי חשמל ראשיים, קווי תקשורת ראשיים ומוביל המים הארצי עוברים בו. בעת פיצוץ כל הנ"ל נהרס ומדינת ישראל מתחלקת!

אני קורא לך,עמיר פרץ, בתור השר לאיכות הסביבה ושר הביטחון לשעבר, שתתנגד בכל תוקף להקמת המתקן ותשפיעה על הועדת הפנים ואיכות הסיבה ועל נציגך בועדה הארצית לתכנון ולבניה ותקרא שיצבעו נגד גם כן ותתמוך בהקמת מתקן הזיקוק על אסדה בים!

בברכה, אריאל רביב

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

6 תגובות

 1. מנחם לוריא :

  ותשובות

  למערכת עבודה שחורה וגם אריאל חביב: האם רוה"מ ענה? אנא פרסמו.

  במידה ומר פרץ יענה פרשמו…

  תודה מנחם.

 2. מנחם לוריא :

  פנייה לרוה"מ באמצעות אתר רוה"מ בממשך זמין

  להלן:

  "בהקשר למכתב לראש הממשלה שבקישור המצ"ב (http://www.blacklabor.org/?p=52965) – אבקש לדעת:
  1. האם רוה"מ הגיב.
  2. מה הייתה תגובתו.
  את תוכן הפנייה הזו אפרסם כתגובית באתר עבודה שחורה בקישור שיצויין וכך גם את תגובת רוה"מ לפנייה הזו.

  בברכת מועדים לשמחה,

  מנחם."

  מנחם

 3. מנחם לוריא :

  תיקון טעות

  בממשך צ"ל בממשל

 4. דליה :

  אני לא מבינה מה קורה פה. האם בחור בכיתה י"ב צריך להסביר לשר שנבחר על ידי האזרחים ולממשלה נבחרת את הסכנות בהקמת מתקן לזיקוק גז בשטח מיושב? הממשלה אינה רואה את הסכנות הללו? האם עד כדי כך הפסיקה הממשלה לראות את אזרחיה ורואה רק את שורת הרווח?

 5. מיכאל לינדנבאום :

  מדינת רווחה מודרנית

  דליה,אני מתפלא על תמימותך.הקמנו פה מדינת רווחה לתפארת הטייקונים והטייקונים בלבד.
  זאת היתה כל מטרת "מהפכת" ההפרטה שהתחילה עם עלות הליכוד לשלטון ושאליה הצטרף בחדווה האגף הניאו-ליברלי ששלט במפלגת העבודה.

 6. אאאאא :

  לדליה (תגובה 4)

  דליה, אני מתפלא עליך, בטח שבחור בכיתה י"ב צריך להסביר לשר, הרי זה מצטלם יפה, נוגע ללב, ממש ממש חמודי. הרי אנחנו מדינה שיש לה שתי פנים.
  פן אחד אחזר וקטלן כלפי תושביה תוך שימוש באקדחי טייזר ללא הבחנה. והשני ממש מרטיט את הלב (חמודי כזה) ממש מיבבים ומתמוגגים אל מול פני האסון, וחוצים את הגלובוס כדי לעזור לעמים באסונות טבע (טוב שיש חסוך שלא יחסר). אותו בחור שיסיים צבא, ילמד הנדסה ויהיה מומחה בתחום הגז, הרי מי יקשיב לו. בדיוק כפי שקרה במנגנוני ההגנה לפני מלחמת יום כיפור.
  המערכת השלטונית שלנו אומנם דמוקרטית אבל מתנהלת כדיקטטורה הנעזרת בשנור.
  אף מומחה לא יעיז לומר דעתו המקצועית או אלטרנטיבה למה שהשלטון העריץ החליט לעשות, ואם יעשה כך יפוטר לאלתר וכדי שיארוז מהר כי אם לא יטוזר.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.