חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בני גנץ, אשר העברת תרומות לחיילים נזקקים

נושאים מכתבים ב 23.09.13 2:57

מכתב ששלחה שפרה שחר, מנכ"לית עמותת "בית חם לכל חייל" חושף כי אגף כוח-אדם בצה"ל לא אישר העברת תווי שי שנתרמו ע"י העמותה לחיילים ביחידות לוחמות. זאת לאחר שכבר הובטח לחיילים שיקבלו אותם

לכבוד,

רב אלוף בני  גנץ

הרמטכ"ל!

מכובדי,

 

הנדון: ערב יום הכיפורים – ימי הסליחות והרחמים

מזה כשלושה שבועות שאנו עוסקים בפרשה המביכה של אי אישור תרומת הענק בתווי קנייה למשפחות הלוחמים מצד אכ"א. מלאו שלושה שבועות להגשת בקשת אישור התרומה, להדממה באכ"א, כחודש, לבירור הצרכים עם היחידות הלוחמות, ולהבטחותינו לתרומה. כהרגלנו אנו עומדים במילה ואיש לא לקח בחשבון שהפעם יהיה מי שימצא סיבות לטרפד את העברת התרומה.

 בחרתי לכתוב אליך שוב, מפני שהיום כבר החלו להגיע למשרדינו הטלפונים המביכים באמת!

משפחות רבות שקיבלו את הידיעה שהבנים יגיעו עם תלושים לחג, וחיכו להם, ובנו עליהם, לא הבינו מה קרה עד שהתבררה להם הפרשה המביכה.

 הרמטכ"ל! ברצוני לשתף אותך בתחושותיהם, תדהמתם, הם ממש רצו לוודא שאכן הסיפור נכון, כי לא יכלו להאמין שעניין כזה שולי ולא הגיוני גזל מהם את שמחת החג.

התקשר אליי אב שאשתו נפטרה, שני בניו בצבא, באחת היחידות של אחד מבניו הובטח לו כשבוע לפני החג לקבל את התווים והם כבר שמחו שיוכלו לחגוג בביתם עם דוד ודודה נוספים, ובסוף נאלצו להיעזר בבית תמחוי.

אם חד הורית נוספת סיפרה כי בנה היה צריך להביא תווי קנייה לחג: "500 ₪ זה לא מליון דולר אבל זה היה מסדר לנו את החג" אמרה "כשהוא הגיע הביתה לראש השנה ללא התווים שאלתי אותו מה קרה? כי זה אף פעם לא קרה בעבר, אני זוכרת שקיבל מכם גם בפסח וזה ממש עזר לנו, הבן סיפר שקרה משהו  ובאכ"א לא אישרו לתת… לא האמנתי שזה נכון, שמרתי את המספר שלכם מכרטיס הברכה בפסח והבטחתי לעצמי להתקשר ולוודא, אני לא מאמינה למה שאני שומעת…"

 אנחנו בעיצומם של עשרת ימי תשובה, ימי רחמים וסליחות, הייתכן כי באכ"א לא ימצאו מעט רחמים

על אלה שאין להם כלום? שאין להם איך לעשות חג? יום הכיפורים ממש בפתח, ומייד אחריו גם חג הסוכות ושמחת תורה, עוד ניתן לתקן מעט, אמנם מאוחר, עגמת הנפש כבר גדולה, אך ניתן עוד  להציל את כבודם האבוד של הרבים  שחיכו לתרומה בכיליון עיניים ולמפקדים שחיכו ורצו לשמח אותם.

איש לא יכול להבין איזו פקודה צה"לית יכולה להיות מעל לאנושיות ולמוסריות שבהעברת תרומה צנועה זו לכאלף משפחות דלות אשר בניהם לוחמים בצה"ל.

אנא עזרתך הדחופה,

שפרה שחר, מנכ"לית

 עמותת בית חם לכל חייל

   ע"ר 580520351

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.