חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משרד החינוך קיצץ 30% מתקציב קרן קרב לקריית שמונה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות ב 22.09.13 5:01

הפעלת חוגי קרב מתאפשרת על-ידי מימון של הורים, קרן קרב ומשרד החינוך. לפני החגים נודע בקרית שמונה שמשרד החינוך מקצץ 30% בתקציב קרב לבתי-הספר בקריית שמונה. כתבה על כך מאת הרצל בן אשר פורסמה בעיתון מקומי

השר-הרב שי פירון מדבר על תוספת לחינוך, ובפועל מקצץ 30% מהתקציב של קרן קרב *** אחרי עבודה מאומצת של חודשים בהכנת המערכת לשנה החדשה, הגיעו נציגי קרן קרב עם הבשורה הקשה לבתי הספר, רגע לפני היציאה לחופשה ממושכת עד אחרי …סוכות *** אכזבה לילדים *** קיצוץ שעות ופיטורי מדריכים *** הרוח החדשה במשרד החינוך

אתמול (חמישי), מספר שעות לפני שהמנהלים, התלמידים והמורים עמדו לצאת לחופשת כיפור עם גשר לסוכות, נמסרה הודעה למנהלות בתי הספר בקריית שמונה ובישובי קו העימות על קיצוץ דרקוני של 30% מתקציב קרן קרב.

ההודעות על הקיצוץ נמסרו כאמור בעיתוי מחושב כך שלאף אחד לא תהיה אפשרות להגיב או להתגונן בצורה יעילה מול ההחלטה.

בערך, בשעות הצהרים של אתמול, החלו להגיע פניות של כל מי שנפגע ובפיהם טענות קשות על הקיצוץ.

"בהתחלה חשבנו שמישהו מותח אותנו", אמר גורם המעורב במערכת, "חשבנו שלפני היציאה לחופשת כיפור וסוכות רוצים לשבור מתח. אבל, מה גדולה הייתה ההפתעה כאשר הבנו שמדובר בהחלטה קשה לנו ולמערכת כולה. מיותר לציין שמי שנפגע כאן בצורה קשה הם הילדים שפשוט מאוד לא יזכו ללימודי העשרה וחוויות שהם לא יקבלו בשום דרך אחרת", אמר אותו גורם, שמטעמים מובנים רוצה לשמור על אלמוניותו.

ההחלטה של קרן קרב חמורה במיוחד היות והקרן קמה לפני שנים כדי לתת מענה לחֵסֵר שנוצר במערכת הלימודים בכל מה שקשור ל"לשאר הרוח", לנשמה היתרה. עלויות 'חינוך חינם' מוכרות לכל הורה, והמצב בפריפריה, קשה שבעתיים בגלל אותו חסר יחסי שנוצר כתוצאה ממדיניות אותה מכתיב משרד החינוך.

בקרן קרב כבר קיצצו בבתי ספר בישובים בהם מתקיים יום חינוך ארוך, ואתמול (חמישי) הגזרה הזאת הוחלה גם על ישובי קו העימות בהם מתקיים יום חינוך ארוך.

הפגיעה בתלמידים היא החמורה והקשה ביותר, אולם נפגעים נוספים הם המדריכים והמדריכות המועסקים במסגרת הקרן. גם כך המדריכים מגויסים לעבודה למשך תשעה-עשרה חודשים ומפוטרים בתום התקופה, כל שנה ושנה. יש במערכת מדריכים אשר מועסקים כך זה מספר שנים, ועכשיו גם את שלושים אחוז מהשעות שהם עבדו, לוקחים מהם.

זאת ועוד. משרד החינוך האמור לשמש מופת ודוגמא להתנהלות ראויה הן מול התלמידים והמערכת והן מול צוות העובדים המועסק אצלם, נוהגים באופן פוגעני ומבזה הבועט בכל ערך בסיסי כמו: קיום התחייבויות (לתלמידים ולמורים), כיבוד הסכמי עבודה מול המדריכים ומימוש חזון חינוכי עליו מצהירים ראשי המשרד השכם והערב.

הפגיעה חמורה שבעתיים כאשר מדובר בישובים כמו קריית שמונה שאינה מצליחה לשרוד שר חינוך אחד וחזונו לחיזוק, תמיכה וחיבוק התושבים, וכבר מגיע שר ההופך את הקערה על פיה.

אנשים ששוחחנו איתם, הביעו אכזבה מן הידיעה במיוחד בגלל שבראשות המשרד עומד שר הרב שי פירון, אשר עורר תקוות למשבי רוח מרעננים ותעוזה, ו"הנה הוא בא ובמכה אחת מוחק את המעט ממנו נהנים תלמידי קריית שמונה, בדין. מה בדיוק צריך להביע הקיצוץ האכזרי הזה?!", שואל-אומר אחד מאלה ששוחחנו איתו.

להמשך קריאה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. דליה :

    הסדנא לידע ציבורי פיתחה כלי אינטרנטי לעיון בתקציב http://www.blacklabor.org/?p=52441
    הנה תקציב החינוך http://compare.open-budget.org.il/?00/0020/002026
    תחת איזו כותרת חבוי סעיף תכנית קרב?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.