חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פרופ' אלקרינאווי לשרת המשפטים:"שלבו אנשי חינוך בשיחות המו"מ לשלום"

נושאים חינוך ותרבות, מדיני-בטחוני ב 9.09.13 0:33

נשיא המכללה האקדמית, אחווה הפרופסור עליאן אלקרינאווי, פנה לשרת המשפטים, ראש צוות המו"מ המדיני עם הפלסטינים, בבקשה כי ישולבו אנשי חינוך בצוותי המשא ומתן

"החינוך הוא המסד ואבן היסוד בעיצוב דור העתיד – הדור אשר יידרש לשאת על כתפיו את תוצאת המו"מ שאני מקווה ומייחל כי יהיה הסכם שלום"  יתר על כן, אני חושב כי רצוי ואף ניתן לשלב במערכת החינוך כבר בשנה"ל הקרובה שיעורים בנושא 'חינוך לשלום' אשר בכוחם להשריש הלך רוח שיחזק ויתמוך במו"מ המדיני"

נשיא המכללה האקדמית, אחווה, פרופסור עליאן אלקרינאווי פנה במכתב לשרת המשפטים המשמשת ראש צוות המשא ומתן עם הפלשתינים וביקש ממנה לפעול לטובת שילוב עשייה חינוכית במשא ומתן. כך למשל, הציע פרופ' אלקרינאווי כי ישולבו אנשי חינוך פלשתינים וישראליים בצוותי המו"מ ו/או יפותחו מערכי שיעור בנושא חינוך לשלום במוסדרות החינוך. פרופ' אלקירנאווי, חקר במשך שנים רבות את השפעת האלימות הפוליטית על הדור הצעיר. בימים אלה רואה אור ספרו 'ילדי המחר' המציג את המחקר וממצאיו. נשיא המכללה ושרת המשפטים נפגשו בשבוע שעבר בכינוס 'פורום פיס לחינוך' שם העלה בפניה את הסוגיה.

"החינוך הוא המסד ואבן היסוד בעיצוב דור העתיד – הדור אשר יידרש לשאת על כתפיו את תוצאת המו"מ שאני מקווה ומייחל כי יהיה הסכם שלום. שלום לימדונו חכמים, עושים בין עמים ולא רק בין מדינות ולכן מחובתנו להכשיר את הלבבות ולהטמיע ערכי סובלנות וכבוד לאחר בקרב הדור שיידרש לממש וליישם את הסכם השלום", כתב פרופסור אלקרינאווי.

"על השלום לצמוח מלמטה, דרך הצעירים השואבים מידע ערכים והשקפות חיים מידי מוריהם ומחנכיהם. האחרונים בפרט ומערכת החינוך בכלל, מספקת את ארגז הכלים והמטען הערכי שעליו יגדל דור העתיד, ומכאן שבידיהם כוח רב עוצמה בכל הנוגע לטיפוח ועיצוב אזרחי העתיד. למצער, המציאות המורכבת שבה אנו חיים במזה"ת משפיעה על שני הצדדים, הן הישראלי והן הפלסטיני ולכן תפקידם של אנשי החינוך בבניית חברה סובלנית, בצמצום דעות קדומות וסטריאוטיפים, ובקידום ערכים דמוקרטים הנה קריטית ומשמעותית. לאור האמור אני ממליץ לשלב בצוותי המו"מ אנשי חינוך שבמקביל לדיונים הפוליטיים-מדיניים ירקמו ביחד עם עמיתיהם הפלסטינים, תכניות לעשייה חינוכית ערכית משותפת. יתר על כן, אני חושב כי רצוי ואף ניתן לשלב במערכת החינוך כבר בשנה"ל הקרובה שיעורים בנושא 'חינוך לשלום' אשר בכוחם להשריש הלך רוח שיחזק ויתמוך במו"מ המדיני ובכך נוכל לסייע בבניית גשר לשלום לעתיד טוב יותר שלנו ושל ילדינו", סיכם.

הודעה לעיתונות

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.