חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אמנסטי אינטרנשיונל: לשחרר את אסיר המצפון אחמד קטאמש

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 8.09.13 0:45

בעקבות הארכת מעצרו המנהלי, אמנסטי אינטרנשיונל קורא לשחרר מידית את אסיר המצפון אחמד קטאמש

על ישראל לשחרר באופן מידי את הפעיל הפלסטיני אחמד קטמאש, אמר ארגון זכויות האדם אמנסטי אינטרנשיונל, לאחר שמעצרו המנהלי  חודש שוב בפעם  השנייה  השנה ב-21 באוגוסט.

המפקד הצבאי לאזור יהודה ושומרון חידש את צו המעצר המנהלי של קטאמש לארבעה חודשים נוספים, שבוע לפני מועד תפוגת צו המעצר הנוכחי.

קטמאש, 62, הוא אקדמאי, סופר ופרשן ביקורתי בנושאים פוליטיים ותרבותיים הנמצא במעצר מנהלי מ-21 באפריל 2011. אמנסטי אינטרנשיונל מכיר באחמד קטמאש כאסיר מצפון, הנעצר אך ורק על רקע הבעת דעותיו ומסריו הפוליטיים הבלתי-אלימים. קטאמש חזר ואמר כי הוא איננו חבר באף מפלגה פוליטית פלסטינית ושאיננו יודע מהי העילה למעצרו.

לטענת השב"כ, קטאמש הוא חבר בזרוע הפוליטית של החזית העממית לשחרור פלסטין ומהווה איום ביטחוני. אך מאז מעצרו לא הוגש נגדו כתב אישום והוא לא הועמד לדין.

"אחמד קטאמש נמצא במעצר מנהלי מזה יותר משנתיים מסיבה אחת: להרתיע פעילות פוליטית של פעילים פלסטינים אחרים", אמר היום יונתן גר, מנכ"ל אמנסטי אינטרנשיונל ישראל. " מעצרו, ללא כתב אישום וללא משפט, הוא פגיעה חמורה בחופש הביטוי. ישראל חייבת לשחרר אותו לאלתר וללא תנאי".

אשתו של קטאמש, סוהא, ביקרה אותו בכלא רמון ב-22 באוגוסט. היא סיפרה לאמנסטי אינטרנשיונל כי הוא סובל מלחץ דם גבוה, הקאות ובחילות.

קטאמש הוא אחד מכ-130 פלסטינים המוחזקים כיום על ידי ישראל במסגרת צווי מעצר מנהליים, אשר מאפשרים מעצר ללא הגבלת זמן, על בסיס ראיות חסויות שהתביעה הצבאית אינה נדרשת לחשוף בפני העצורים ועורכי דינם, ובכך מונעת מהם את הזכות הבסיסית להגן על את עצמם.

"על ממשלת ישראל להפסיק את השימוש במעצר מנהלי ולשחרר את כל העצירים המנהליים, אלא אם כן יואשמו בעבירות פליליות מוכרות ברמה הבינלאומית ויועמדו לדין בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים של משפט הוגן", אמר גר.

אחמד קטאמש הוחזק ללא כתב אישום במשך למעלה מחמש שנים בשנות ה-90'. לאחר שחרורו ב-1998, הוא כתב על חוויותיו – לרבות היותו נתון לעינויים – בספר אני לא אלבש את התרבוש שלך.

 

הודעה לעיתונות מאמנסטי אינטרנשיונל – הקישורים הוכנסו ביוזמת מערכת "עבודה שחורה"

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.