חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מרצ העבודה: "לחקור איומים על מתמודדת חרדית בירושלים שגרמו להסרת מועמדותה"

נושאים חדשות, שיכון ושלטון מקומי ב 8.09.13 0:50

רשימת מרצ העבודה בירושלים פנתה למשטרה בדרישה לחקור איומים על מועמד חרדית ברשימת הבית היהודי שגרמו לה להסיר מועמדותה לבחירות לרשויות המקומיות

בתגובה להסרת מועמדתה של רחלי איבנבוים, אשה חרדית, ששובצה במקום השלישי ברשימת "הבית היהודי" למועצת העיר בי-ם עקב איומים עליה ועל משפחתה, פנתה ב-3 בספטמבר צפירה שטרן, מועמדת ברשימת מרצ-עבודה למועצת העיר בירושלים, למפקד מחוז ירושלים בדרישה שיפתח בחקירה.

שטרן מסרה כי:

"אסור לגלות סובלנות כלפי הדרת נשים ואלימות כלפי נשים – גם לא מתוך ראייה לכאורה רב תרבותית, כפי שהיה בקווי ההפרדה. לכל אישה מכל מגזר יש את הזכות לבחור ולהיבחר. בעבר הגשנו עתירה לועדת הבחירות לגבי הדרת נשים בסיעות החרדיות – וכעת התופעה רק מתרחבת. אפליה של מועמדות על רקע מגדרי היא אסורה על פי חוק, לא כל שכן בריונות ואיומים כנגדן על הצגת מועמדות, לכן פניתי הבוקר למפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריאנטי במכתב ובו דרישה לטפל באכיפת החוק- כלפי כל מי שמאיימים על נשים לממש את זכויותיהן הדמוקרטיות"
עוד נמסר ממטה מרצ-העבודה כי מבחינת הרשימה, המאבק על זכויותיהן של נשים חרדיות הוא ביטוי לכך שמאבק בהתחרדות איננו אינטרס חילוני בלבד, אלא משרת גם חלקים רחבים בציבור החרדי.

להלן מכתבה של שטרן: 

לכבוד

מפקד מחוז ירושלים

ניצב יוסי פריאנטי

שלום רב,

הנדון: איומים ובריונות כלפי מועמדת המגזר החרדי בבחירות המקומיות

נחרדנו בוקר לשמוע כי רחלי איבנבוים, מועמדת ממאה שערים שהצטרפה ל"בית היהודי", נאלצה להסיר את מועמדותה עקב איומים על משפחתה וילדיה. איומים בריוניים של נידוי, חרם וזריקת הילדים ממוסדות לימוד.

עד מתי תשב משטרת ישראל בשקט נוכח איומים על חירויות בסיסיות של נשים, הראשונה בהן הזכות לבחור ולהיבחר-  זכות בסיסית ובסיס החוק במדינה דמוקרטית.

מתבקש כי משטרת ישראל לא תתעלם עוד מהבריונות, הכפייה והאלימות החברתית שמתרחשת כלפי נשים במגזר החרדי ותואיל בטובה לאכוף את החוק ולאפשר ביטחון לנשים במרחב הציבורי במדינת ישראל.

אודה לטיפולך,

צפירה שטרן

רכזת תחום נשים

סיעת מרצ-עבודה למועצת העיר ירושלים.

.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. מערכת עבודה שחורה :

    איכות השלטון: לחקור איומים על מועמדת בי-ם
    http://www.news1.co.il/Archive/001-D-337073-00.html

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.