חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מה רן ארז רוצה?

נושאים דעות, חינוך ותרבות ב 26.08.13 0:56

זיו מנתח את רפורמת אופק חדש בסיבובה האחרון, ושואל מה רוצה רן ארז

תקציר המאורעות האחרונים:

ווסרמן חותם הסכם "משופר" של אופק חדש עם המדינה.

רן ארז שולח מכתב נזעם על כך לשר החינוך.

ארגון המורים מכריז על סכסוך עבודה בעקבות כך.

ניתוח:

ווסרמן מרבה להלל את עצמו שהצליח להכניס שינויים מבורכים באופק חדש וחתם עם המדינה על המשך הרפורמה. התוספות הם די מנוריות וכוללות הוספות 36 שעות נוספות גם לגננות (לא רלוונטי למורים). שיפור השכר למנהלים (כרגיל…), אפשרות לבצע את שעות "ניהול הכיתה" גם בלי תלמידים (בקיצור, הפיכת שעות החינוך לשעות שהייה רגילות בדומה לעוז לתמורה), אפשרות קבלת "שעות" במקום החזר שכר לימוד בדומה לעולם הישן (רלוונטי רק למי שלומד וזכאי לקבל מילגה) והוספת שעות תפקיד לבעלי תפקידים בבי תהספר בנוסף לתוספת אחוזית. אולי דווקא הדבר האחרון הביא את חמתו של רן ארז. כל ההטבות הן מינוריות מאחר שכמעט ואין להם עלות מבחינת האוצר ששמח "להאנס" ונתן לווסרמן את האפשרות להכריז בגאווה שהוא דואג למורים. הדבר היחיד שאולי האוצר וויתר זה בנושא נתינת שעות לבעלי תפקיד, אך אני לא בטוח שזה היה דבר נצרך מאחר שבמילא מורים התחילו להגיע למסקנה שלא שווה לקבל תפקיד בשביל מספר אחוזים בודדים עם כל העבודה ואחריות שזה מצריך מהם, כך שגם הדבר הזה היה די נצרך על מנת שהאופק לא יקום על יוצרו. (ובל נשכח שגם סעיף זה לא נוגע לרוב המוחלט של המורים).

רן ארז כועס "ובצדק". מה פתאום משפרים את התנאים למורים שהוא לכאורה הנציג שלהם???

אישית אני לא יודע אם לצחוק או לבכות. המדינה מעניקה למורים הטבות ורן ארז כועס ומתוסכל. מצידו שהמורים ישארו באותם תנאים גרועים של אופק כדי שירצו לעבור לעוז לתמורה. אגב, זה אותו רן ארז שדרש ממשרד החינוך להזיז את כל בחינות הבגרות לסוף יוני ויולי על מנת שהתלמידים יוכלו ללמוד כרגיל (ומה עם החופשה של המורים שמבחני הבגרות שלהם יפלו עמוק בתוך יולי? אוי ואבוי לנו עם נציג כזה). יתכן שרן ארז קיווה שאחרי חמש שנים האופק ימות ויתאכזב מאוד שהחתימה חודשה ועוד עם הטבות. רן ארז לא יכול להכניס שום הטבות לרפורמה שלו – כל עוד שהוא בתוך תקופת ההסכם. במכתבו רן ארז תוקף בשצף קצף את משרד החינוך שנתן ידו לחידוש החתימה על אופק חדש גם למורי חטיבות הביניים. מישהוא יכול להסביר לו שעד שבית המשפט לא יפסוק אחרת אי אפשר לעצור "את המדינה"?!

וזה מוביל לארוע השלישי- הכרזת סכסוך עבודה של ארגון המורים.

רן ארז מרגיש שהקרקע נשמטת לו בין הרגלים. אם עד עכשו היו מורים שטענו שאופק חדש לא מתאים לתיכוניים ועוז כן, הרי שינוי תגמול בעלי התפקידים והמנהלים שבא בהסכם המחודש של ווסרמן, הוריד גם א תהטענה הנ"ל מסדר היום.

מה עוז עכשו יותר טובה מאשר אופק?!

הבן אדם מוביל הולך עם הראש בקיר ומוביל את ארגון המורים להתאבדות המונית. מה בכוונתו לעשות אחרי שיפוג זמן הכרזת סכסוך העבודה? הוא ישבית את המערכת? אני מצהיר פה שברגע שיוכרז שביתה או כל מהלך אחר שיגרור הורדת משכורת לחברי ארגון המורים ואי פגיעה במורי הסתדרות המורי שעבדכם עובר באותו יום להסתדרות המורים על מנת לשמור על משכורתו. אין שום סיבה שאוותר ממשכורתו למען מטרה (שאפילו אם תצליח) מניעת אופק חדש בחטיבת הביניים. זה לא לטובת המורים ובוודאי לא על חשבוני. ומהכרת השטח – אני לא אהיה לבד וזה בלשון המעטה.

(את ההבדלים יתרונות וחסרונות של עוז לעומת אופק חדש אביא בפוסט נפרד שכולם יוכלו לראות את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהרפורמות. טריילר: אופק לוקח בענק).

אז מה רן ארז רוצה?!

נערך על ידי יוחאי
תגיות: ,

31 תגובות

 1. אבי :

  לא נשבות ולא ננקוט עיצומים

  אחרי התעללות במורים מאז השביתה הגדולה וכלה בפארסה שקוראים לה עז לתמורע אני מודיע לך ארז אני לא שובת ואני לא נוקט בעיצומים שתי תכניות אומללות שני ראשי ארגונים מסודרים שני ארגונים לא דמוקרטיים די לך הביתה הזקת מספיק

 2. ברטה פון קייסר :

  רן ארז חייב להתפטר מיד! הוא הביא אסון על מורי ישראל

  החתימה שלו על הסכם עוז לתמורע
  לא רק שלא שיפרה את מעמד המורה. הוא גרם לכך שהמורים יעבדו פי 3 יותר וירוויחו פי שניים פחות. הוא שיקר לכולם כאשר הוא אמר שההצטרפות להסכם האווילי תהיה ברשות. בפועל כולם מחוייבים לו.

  ערך שעת העבודה התרסק בלפחות 50-60 אחוזים.
  המורים הפכו להיות עבדים.
  רן ארז-לך הביתה. הגש את התפטרותך המיידית. אתה לא ראוי לכהן בתפקיד שלך ולו דקה אחת.
  לא נשבות, לא נשתף פעולה.לא עוד. חלומך התנפץ לרסיסים קטנים. לא שוסרמן הביא הסכם כל כך טוב, זה אתה שהבאת הסכם שגרוע ממנו כבר לא יכול להיות.
  לך הביתה!

 3. ziv :

  ציטוטים מ ynet:

  "אחד המנהלים: "תוספות השכר הן שונות. מאיפה אביא את הכסף?"
  (התמיהה לא ברורה, ואם היה רק רפורמה אחת, היה לו מקור להביא את הכסף? ובעוז ךתמורה הוא לא צריך להביא כסף ואפילו יותר?)

  "זה אומר שעדיין קיים הבדל בין מה שמקבל מורה בחטיבת הביניים לבין מה שמקבל מורה בתיכון, עדיין יש הבדל בשעות הפרטניות להן מחויבים המורים, מעבר לזה יש מורים שמלמדים גם פה וגם פה, אז איך אמורים לחשב להם את השכר?"
  ("קיים הבדל בין…", שימו לב שהכותבת נמנעת לאמר מה יותר טוב, ולא בכדי. רק מציינת שיש הבדל. ואני אומר: תמיד יש הבדלים בשכר בין מורה למורה התלויים במספר משתנים. היא לא יכולה אפילו להצביע מה יותר טוב. אז מה הבעייה? "עדיין יש הבדל בשעות הפרטניות…", טענה זו לגמרי לא מובנת! הרי מאז ומעולם לכל מורה יש את המערכת שלו ומספר שעות שונה. אז מעבר לעובדה שמורה א עובד X שעות ומורה C עובד Y שעות, אז כנ"ל מורה א יתן Z פרטניות ועמיתו יתן יותר/פחות בשביל משכורת שונה. מה השתנה הנושא הזה ממה שהיה בעבר?)

  "…אז איך אמורים לחשב להם את השכר?"
  (השכר יחושב לפי כל חלק בנפרד, מה הבעייה?! גם כיום מורים העובדים במספר מקומות מקבלים חישוב שכר נפרד. יותר מזה: יש מורים המלמדים באותה רשות עם תלוש שכר אחד והוא מחולק לפי מוסדות – כל חישוב פעמיים. זה מה שמטריד את המורים??)

  "אפילו הדבר הכי טכני – שעוני הצלצולים – שונה בין רפורמה לרפורמה. אין לי התאמה בלוח הצלצולים בשתי החטיבות…".
  (זה כבר ממש לא נכון. בשני הרפורמות אורך השיעורים והפרטניות הם 45 דקות. כלומר, לוח הצלצולים יכול להיות – ובעצם איני מבין מדוע לא – אותו הדבר בדיוק. ההבדל היחיד הוא בחישוב שעות השהייה שבעוז החישוב הוא הרבה יותר מחמיר בגלל הצורך לשהות 40 שעות בפועל, אך מה זה קשור ללוח הצלצולים?).

  ""תוספות השכר הן שונות בשתי הרפורמות. בעוז לתמורה הן גבוהות יותר. למה מורים שמלמדים גם בחטיבה וגם בתיכון לא יבקשו תוספת שכר? מאיפה אני אביא את הכסף."
  (מצד אחד הוא מודה שבעוז התוספת יותר גבוהה ומצד שני הוא מתלונן מהיכן אביא את הכסף. אז מה הוא רוצה?! לא כל כך מובן לי ההיגד של המצוטט, אך אם הוא מתכוון מדוע המורים בחטיבה לא ירצו אותה תוספת שכר כמו עמיתהם לעוז, התשובה היא פשוטה: הם עובדים הרבה הרבה פחות מחבריהם לעוז. אני בכלל לא בטוח שחברי אופק היו רוצים לעבוד ולקבל כמו עוז. (אני מכיר הרבה שהתשובה היא שלילית מאוד). ומעבר לכך, מה לעשות, מי שעובד בתיכון מקבל הגשה לבגרות שבחטיבה לא. מה לעשות, אופי העבודה שונה ועל כן גם סולם השכר בין חטיבה לתיכון שונה. הגיוני, לא?)

  לסיכום: בכל התגובות הנזעמות שהביאו בווינט נזהרים המצוטטים להביע דעה איזו רפורמה יותר טובה ולא בכדי. אם נניח שאופק הוא לא פחות טוב, מדוע הם מתעקשים שגם מורי חטיבות הביניים "ידפקו" כמו חבריהם בתיכון?

  וזה מחזיר אותי לכותרת הפוסט: "מה רן ארז רוצה?"

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  לכל רפורמה המגרעות שלה. מה שמעצבן את רן ארז הוא שכל מה שהוא אמר שהוא רע באופק חדש – כמו אי תגמול בעלי תפקידים – עומדים לתקן (או לפחות חלק), לעומת זאת לא מתקנים את המגרעת הכי גדולה של ה"עוז" – העליה הדרמטית במספר שהות השהיה (שעות גמולים, שעות שהיה, פרטניות וכו') בנוסףף להגדרת שעה כ 60 דקות.

 5. ארטור :

  כמו כולם -רן ארז חושב על רן ארז

  כל מי שמזמין אינסטלטור לתיקון נזילה ,זהיר מאד ב"עצותיו" של איש המקצוע ,כי הרי 3 בעלי מקצוע יתנו 3 דעות שונות על אופי התיקון .
  כמעט לכולם ברור שהאינסטלטור, טכנאי המזגנים או החשמלאי יתנו חוות דעתם על פי מה שמתאים להם לעשות ,לא יסבך אותם, ויאפשר פרנסה נאה .
  מסקנה כואבת : הטכנאי בעיקר חושב על הטכנאי .החשמלאי על החשמלאי, המתווך על המתווך, ואפילו העורך דין שמיצג מישהו חושב בעיקר על העורך דין.
  יש לי גם סוד קטן .אני אישית בטוח שגם השופט חושב על השופט .לא החוק במקום ראשון לא הצדק במקום ראשון. לא הראיות במקום ראשון. גם השופט דואג לפרנסתו, למעמדו, לעליתו בסולם המקצועי. למעשה גם השופט בפעולותיו והחלטותיו לא יעשה שום פעולה שעלולה לסכן פרנסתו, מעמדו או התקדמותו.

  בניגוד לכל בעלי המקצוע הרשומים מעלה, שבדרך כלל יודעים להסוות מניעיהם בעבודתם מול לקוחותיהם ,דומה שאצל רן ארז הכל פתוח ,נקי, ללא הסוואה ,אך בלתי ניתן להבנה ובלתי מוסבר .
  אתן כמה דוגמאות :
  א . אם הקבוצה הגדולה ביותר של המורים -אלה שמלמדים בבתי הספר היסודיים הוחל עליהם אופק חדש שהעלה שעותיהם מ 30 שעות ל 36 שעות או מ 27 שעות לאם ל 34 שעות ועל זה טען רן ארז שגם כשיכור לא היה חותם ,הכיצד יוכל להסביר העלאת שבוע עבודה של החטיבה העליונה מ 24 שעות אקדמיות ל 40 שעות מלאות?(ההבדל בין שבוע אקדמי של 40 שעות שבוע על פי שעון של 40 שעות הינו 5 שעות שלמות .דהינו ניתן לומר מ24 שעות ל 45 שעות ).
  ואם זה כל כך מצוין אז למה לדחוף בכוח ב 2015 גם את מי שמסרב? והשאלה נשאלת ביתר שאת -למה לדחוף כאשר לכל אורך התהליך ההצהרות הן שהכניסה תהיה כדאית ווולנטרית?

  ב .הניסיון לדחוף בחינות הבגרות לסוף שנת הלימודים תוך כניסה עמוקה לחופשת הקיץ על חשבון חודש חופשה שלם של המורים שמן הסתם ישארו מחוברים לתלמידיהם ולבתי הספר עד תום הבחינות זה לטובת המורים?

  ג .ווסרמן השיג השגים מזעריים נוספים למורים ורן ארז מטלטל את המערכת .למה? הוא יודע להביא יותר?

  לסיכום :מדבריו של רן ארז במשך השנים על דחיפתו להפוך את ההוראה לפרופסיה ,ומרצונו, שהמורים יהיו כאחד האדם -יוצאים ב7:30 מהבית לעבודה וחוזרים ב 16:30 הביתה כך שאף אחד לא יוכל לטעון שהמורים עובדים מעט שעות ,הגיע ארז לתוצאות אבסורדיות של הארכה בלתי סבירה של שבוע העבודה ,ללא קבלת תוספת שכר מתאימה ,ללא יכולת אמיתית לספק למורים שנותרים שעות רבות בבית הספר תנאי עבודה נאותים,שקטים,ללא צפיפות.

  ארז נלחם נגד אופק חדש שהוחל על חטיבות הביניים כאשר ברור לכל שתוכנית האופק טובה בהרבה .

  אני עוקב אחרי הרפורמות כבר 5 שנים ולא היה לי שמץ של חשש שרפורמת עוז תחתם בתנאים כל כך גרועים חתימתו היתה הפתעה רבתי.

  נדמה שארז מרגיש בשלהי מסלולו ומנסה להשאיר חותם כל שהוא במערכת ,ושיעלה כמה שיעלה למורים .

 6. ארטור :

  רק להסיר ספק

  האופק רע מאד כמעט מכל היבט ,תוצאות הפגיעה בפנסיה כבר מבצבצות אבל הבכי גדול יתרחש בעוד כמה שנים .

  עוז לתמורה גרוע מהאופק בהרבה וכואב שאחרי האופק עמד איש אחד שנחשב לסלע האיתן המרכזי ולא רק שהתפורר אלא שגרר איתו מטה את הסיכוי של התאוששות רמת החינוך בישראל .

 7. גליה :

  אכן, רן חושב על ארז ויוסי על וסרמן והמורים יוצאים נפסדים .

 8. מורה רציני :

  רן ארז רוצה בדיוק מה שהמורים רוצים

  וגם שבעה מגיבים באתר הזה לא ישנו את המציאות – הסתדרות המורים מנסה באמצעים שונים לכפות על מורים בתי הספר השש שנתיים את רפורמת אופק חדש, שלא מתאימה לנו, תוך פגיעה קשה בזכויות שלנו.

  המורים התארגנו (וגם הגישו עתירה לבית המשפט) על מנת שיוכלו לבחור את הארגון המייצג אותם, כדי לעבוד תחת תנאי ההסכם "עוז לתמורה".

  זה הסיפור. נא לא לזלזל באינטליגנציה שלנו. עוז לתמורה מעולה למורים חרוצים, וגרועה לעובדים עצלנים.

 9. עופר :

  למורה הרציני...

  דרישת שלום מהמורה המרוצה
  http://www.blacklabor.org/?p=52881#comment-371649

 10. ארטור :

  למורה רציני,אתה רציני?

  יש לך מילת תגובה אחת רלוונטית ל2 המאמרים שזיו כתב ולתגובות שבהמשך?

  אם הכותרת שלך שרן ארז רוצה בדיוק מה שהמורים רוצים ,אז אולי תסביר למה הכל בכפיה? למה מי שרוצה לצאת מהעוז ,גם אם נכנס בהתנדבות ,אינו יכול לצאת דקה אחרי שחתם?
  אני רואה שאתה מוטרד מ 7 מגיבים באתר שישנו את המציאות ,ובתגובתך האחרת לפוסט של זיו אתה מתגאה בכמה מאות חותמים שמיצגים כמה אלפי מורים .
  יש לי חדשות בסיסיות שהית צריך לדעת עוד כשלמדת בבית ספר -העובדות הן עובדות ואין שום רוב או הצבעה דמוקרטית שיכולה לשנות עובדות .
  לכן כל עוד תתמיד להכניס את עצמך לעילית מדומה של בעלי אינטליגציה,ומורים חרוצים ,לא תהיה תשובתך שווה אפילו גרוש אם לא תיתן תגובה רלוונטית .
  נא בתגובתך הבאה תוכיח והראה שהעוז טובה יותר למורים מהאופק .

  אגב אף אחד במשך החודש האחרון לא ניסה אפילו להוכיח זאת ,להוציא את ההיא שמקשקשת על 8000 ₪ דמיוניים בשנה .

 11. מורה רציני מאד :

  לא מתגאה ולא נעליים

  פשוט רואה את המציאות כהווייתה. עוז לתמורה מתאים לשש שנתיים, אופק חדש לא. אני מכיר מורים רבים מבתי ספר רבים במתים להיכנס, ועדיין לא הצליחו – משלימים השכלה וכו'.
  יותר כסף באותה עבודה, אבל רק למורים רציניים.

  אגב, ארטור, אתה מורה ?

 12. ארטור :

  כאן תוכל להחליף שמות חופשי

  נתחיל בלהעביר תגובה שלך מהפוסט המקביל בנושא זה שנכתבה בסמיכות לתגובתך זו .

  "המרוויח היחידי הוא המעסיק.

  15.מורה חרוץ :
  4 בספטמבר, 2013 בשעה 23:36
  פשוט: מי שרציני מרוויח יותר

  וממילא עבד לא פחות קשה קודם. מי שמחפש קיצורי דרך, והוביל את מעמד המורה למקום בו אנו נמצאין (במידה רבה של צדק) הם הבטלנים ואוכלי החינם.
  מי שחרוץ מקבל עכשיו תגמול גבוה יותר, וזה נכון בעיקר בעוז בתיכון, שם נשארו הגמולים (וגמולי התפקיד המתאימים לתיכון).
  משמח לשמוע שמאות מורים פונים למורה זיו, ומצד שני יש כאן כבר איזה שניים וחצי מגיבים, שגורמים לתחושת וואו מטורפת.
  שורה תחתונה, ה"מאמר" של המורה זיו הוא חלק ממהלך שמטרתו להמשיך ולשמר את העצלות, הבטלנות והכלומניקיות של אנשים שמחפשים לא לעבוד"

  סוף ציטוט

  א . כפי שקוראי הנאמנים באתר זה יודעים שאני לא מורה ,יודעים זאת גם קוראי באתר תפוז ,וכמובן שאתה במיוחד מודע לזה .
  אולי אתה יכול להסביר איזה עניין יש לי כאחד שמעולם לא היה במערכת החינוך לעודד לשמר עצלנות בטלנות וכו כפי שכתבת?

  ב .אבל אני חוזר שוב על השאלה הרלוונטית .איך אתה יכול להוכיח לנו כאן באתר שבעוז לחמור המורים הרציניים מקבלים "יותר כסף באותה עבודה"?
  נא התיחס למספרים ולא לסיפורי "מורים שמתים להכנס".

 13. מורה רציני :

  בוודאי.

  תלוש המשכורת שלי עלה בכמעט 4,000 ש"ח ולא הוספתי עבודה. אלא שלא עלי נטל ההוכחה, אלא על מי שאינו מוכן לחשוך נתונים ועוסק בפלפולים שמטרתם לשרת אג'נדה שהיא כל כולה נגד העבודה המאורגנת (ונגד העבודה בכלל).
  לפיכך אני מציע לך לחשוף את תלוש המשכורת שלך לפני ולאחר הרפורמה, על מנת שציבור הקוראים יראה שיש הבדל של עשרות אחוזים במשכורת.
  אני אין לי אג'נדה להתווכח כאן על מה שנראה כמו עניינם של שני אנשים, שטוענים שמאחוריהם מאות, כאשר במציאות חתמו רק לפני חודשיים וועדים המייצגים מאות מורים על מכתב ברור מאד. אולי כולם טיפשים ורק ארטור וזיו חכמים, אבל אולי לא.
  היה שלום.

 14. החבר טבאריש :

  המאמר הזה מגיע במטרה לפגוע בארגוני עובדים

  יחד עם ההשמצות על עובדי חברת חשמל, עובדי הרכבת, עובדי הנמלים, עובדי הוט שמנסים להתארגן. יש מטרה ברורה לפגוע בעבודה המאורגנת בישראל, הרי המורים בחרו רק השנה את ארז ווסרמן לעמוד בראש האירגונים.

 15. ארטור :

  מורה רציני ורמאי?

  אם שבוע עבודה של מורה היה מכסימום 24 שעות פרונטליות (ובדרך כלל 18-22),הכיצד עברת לשבוע עבודה של 40 שעות מלאות מ 8:00 עד 16:00 חמישה ימים בשבוע ,ולא היתוספה לך עבודה?

  מה? אתה לוקח 4000 ₪ נוספים ממשרד החינוך עבור כלום?

  עכשיו מה אתה מקשקש לי על תלוש לפני ואחרי כשאתה עצמך יודע שאני כלל לא מורה?
  ונגיד שאארגן לך איזה תלוש ,על מה אתה רוצה להתווכח כי הרי אין וויכוח שהתלוש גדל ב 40%?
  הוויכוח הינו האם עדיף 40% וסידור העבודה של עוז או 27-37% בסידור עבודה של אופק .
  לי,לזיו ולמורים אחרים שיודעים קצת חשבון אין כלל ספק .
  אין מורה פרטי שתשכור את שרותיו להבנת הפוסטים של זיו שבתוך שעה לא יוציא אותך עם דעתו של זיו .

 16. ארטור :

  לחבר טאבריש

  אכן לדעתי 2 אירגוני המורים היום מזיקים למורים בדרך התנהלותם .ומכיוון שבשניהם המידע על מעשיהם בקושי מגיע למורים אני רואה חובה לעצמי להתריע עלהם .

  אין לי שום עניין עקרוני לפגוע באיגודי עובדים בשל היותם איגודי עובדים ..

 17. מורה רציני ועובד :

  העליה אינה מ 24 שעות ל 40 שעות.

  זה בדיוק העניין – מי שהיה רציני בעולם הישן, עבד סביב 40 שעות (ויותר) על 24 שעות פרונטליות. ההסכם מסדיר את השעות הללו, שממילא עבדנו.
  מורים גנבים ורמאים עבדו קודם באופן שטחי, חלקי, ברחו מביה"ס מייד לאח שעות ההוראה ובאופן כללי עשו עבודה גרועה. אבל הם יכלו לעבוד 200% משרה (מושג שלא תמצא במקומות עבודה רבים במשק), וההורים והתלמידים נפגעו. אז היום הם צריכים לעבוד, כמו כל המשק, וסוכים. את הנהי והבכי הזה זיו מייצג נאמנה, ואתה מצטרף איתו למקהלה העצובה.
  אז זה עובד כך: מי שעבד קשה קודם, מרוויח מההסכם. מי שגנב קודם, לא יכול כבר לגנוב. עכשיו תמשיכו לכתוב לטובת הבטלנות.

 18. ארטור :

  עכשיו אתה גם משקר?

  האם נתת בעולם הישן כל שבוע 6 שעות פרטניות לקבוצת תלמידים חלשה?
  ונגיד שאתה חסיד עולם שהטביל עצמו מבוקר עד ערב בבית הספר ,האם רוב המורים התנהלו כמוך? ואם לא ,אז בתפקידך כסגן אין נתת למורים שאינם כמותך "לרמות" את המערכת ולעשות תפקידם רק על פי הכתוב בהסכם העבודה?

  מדוע לדעתך משרד החינוך מאשר רק 3 חלונות במערכת או 2 חלונות ודלת באם למישהו שם יש ציפיה שהמורים ממילא ישארו בבית הספר כ 20 שעות מעבר למערכת שלהם?

  מדוע למורים מאושר לעבוד גם 1.4 משרה כאשר הציפיה שהם יהיו בבית הספר מ 8:00-16:00 ? ואז ברור שאחרי שעות אילו אין להם איפה להשלים הכנסתם?

  אתה בעל תפקיד ,רוצה לטפס מעלה ,ואתה אולי עושה נכון שאתה כמעט גר בבית הספר ,אך אין לך שום זכות לקחת דקה נוספת ממורה שלא בהתאם להסכם העבודה .אל תדאג אני לא נגד דקה וגם שעה והמורים נותנים כשצריך ,אך אי אפשר לתבוע זאת מהם .ואין לך זכות לעלוב שהם עצלנים רק כי עובדים על פי דרישת המעסיק .
  פעם כתבת שהמצב הכלכלי שלך די שפיר ואתה בסיום של הליך שיפוץ גדול בביתך,גם אשתך עובדת ואפילו מקבל עזרה כלכלית מההורים .
  זה לא המצב אצל חלק גדול מהמורים ואין לך שום זכות לחלק ציונים למורים שנאנקים תחת הוצאות שהולכות וגדלות .
  האמת אני קורא את כתיבתך כבר כמה שנים .עם כל הכבוד אני לא רואה סיכוי שבדרך התנהלותך, ובקשיי ההבנה של הדברים יש לך לאיפה לטפס .

 19. מורה. :

  נדמה לך שאתה מכיר אותי מאיפה שהוא ?

  אני מורה. בתפקידי כמורה עבדתי לפחות 40 שעות בשבוע לפי תנאי ההסכם שאיתו גויסתי לעבודה.

  משום מה אתה מפנטז על איך עבדתי לפני ההסכם, מקבל החלטה עבורי מה טוב ומה לא טוב לי, ואז מתייחס אלי כמו לאהבל. אולי המורים בחייך מוכנים לכך. איני יודע.

  השורה התחתונה, ואני בכוונה לא משיב אליך, אלא כותב מהי המציאות – ההסכם מצוין למי שאינו עצלן. היית יכול להבין זאת טוב יותר אם היית מורה.

 20. עוד חצי מילה :

  העלבונות האישיים נלעגים

  אתה מחפש לכלוך, עימות אישי. מצאת במה שלא מתאימה, ופרטנר שלא ישחק איתך את המשחק האלים שלך.

 21. ארטור :

  כל התשובות בפוסט שרץ במקביל

  http://www.blacklabor.org/?p=52881#comment-372128

 22. מורה רצינית ועובדת :

  תגובה למורה הרציני והעובד

  ממש לא ברורה לי דרך החשיבה שלך.

  למה מורים שסיימו את יום העבודה שלהם והלכו לעבודתם השנייה או אפילו "סתם" הביתה לטפל בילדים – נחשבים בעיניך למורים גנבים ורמאים?

  אני נחשבת למורה רצינית ועובדת ומעולם לא גנבתי אפילו לא דקה אחת ואפילו השקעתי את כל כולי בשעות העבודה.

  מעבר לשעות העבודה, היתה לי משרה נוספת (כדי להשלים הכנסה) ואחריה עוד משרה כאמא.

  מעליב אותי מאד שהצורך שלי בהשלמת הכנסה הופך אותי לגנבת ורמאית.

  או שאולי אתה מתכוון שיכולתי לוותר על המשכורת הנוספת ולהישאר בהתנדבות לשיעורים פרטיים?

  דרך אגב.
  מאד לא משתלמת לי הרפורמה החדשה.
  נאלצתי להתפטר ממשרתי השנייה, והתוספת שקיבלתי בשכר היא בערך חצי מהשכר שהשתכרתי במשרה הנוספת.

  ועוד דרך אגב.
  היום אני מרגישה שדפקו אותי כהוגן.
  השאירו אותי עוד הרבה שעות בבית ספר, מונעים ממני עבודה אחרת, הוסיפו לי הרבה מאד עבודת הכנה לשעות הפרטניות, יש הרבה יותר דרישות מההנהלה כי יש לי שעות שהייה, כל התנאים של הרפורמה עדיין לא מטופלים בבית הספר בו אני עובדת ואני נדרשת למלא את חלקי ברפורמה החד צדדית.

  אם אתה מורה, אז צר לי שיש מורה שיכול לחשוב שאני גנבת ורמאית.
  וצר לי שיגיעו לכאן אנשים נוספים ויקראו שכל המורים של הילדים שלהם, שמיהרו הביתה אחרי הצלצול, כולם רמאים וגנבים.

  תחשוב שוב על הדברים שכתבת ואלה ימים חשובים לעשות חשבון נפש.

  ממני
  מורה רצינית ועובדת עוד לפני הרפורמה ומיואשת אחריה

 23. עופר :

  למורה מתגובה 19

  עבדת 40 שעות בעולם הישן(לפי תנאי ההסכם שגוייסתי בו)
  וברפורמה אתה עובד 40 שעות ומרויח 4000 שקלים יותר?
  קצת מוזר, אלא אם כן חלק מהתנאים שלך כללו שעות התנדבות
  אגב אני עובד שתי משרות הוראה
  תורם מזמני עוד כ 12 שעות רק בבית הספר
  עובד בממוצע עוד שעה כל ערב בבית
  כך שלא נראה לי שאני עצלן וכנראה אני מספיק רציני אם מוכנים להעסיק אותי בשני בתי ספר
  ועדיין איני מעוניין ברפורמה כי היא תגרום לי ליותר שעות בבית הספר ופחות כסף (באופן משמעותי) בבנק
  ושאלה לסיום אם כל כך טוב ברפורמה איך זה שבקושי 300 בתי ספר הצטרפו???

 24. מורה :

  הטיעון שלנו לאורך שנים היה ששעות האוויר הן שעות עבודה

  אלה שאכן עבדו, יוצאים נשכרים מההסכם. אלה שאכן לא עבדו, באמת מפסידים.
  לטעמי מורה רציני עובד כחצי שעה הכנה לכל שעה, לכל הפחות. כך שעבור משרה של 24 שעות פרונטליות, עבד אותו מורה לפחות 36. נוסיף ישיבה מקצועית שבועית, ושתי פגישות עם הורים, והנה ארבעים השעות.
  אגב, נכון שהיה מי שעבד 24 שעות עם שלושה חלונות, הלך הביתה ונכנס לכיתה בלי הכנה ראויה. ואנשים כאלה בהחלט ראוי להם שיהיו עצובים מאד כיום.
  ועוד משהו, עוז לתמורה לא נכנס בכפיה עד עתה. ההסכם היחיד שהוחל עלינו בכפיה הוא אופק חדש. גם כאן יש הטעית הציבור.

 25. ארטור :

  ממציאים את ההיסטוריה ברוורס

  "הטיעון שלנו לאורך שנים היה ששעות האוויר הן שעות עבודה"

  כאילו ,אנחנו וותיקים ,כבר שנים טוענים ששעות אוויר הן שעות עבודה ,ופתאום באים שניים זיו@ ארטור ממציאים שבוע עבודה גג של 24 שעות ובדרך כלל מצדיקים את הרמאים והגנבים שמסתלקים מבית הספר אחרי 18-20-22 שעות .

  לטעמי אדון שחושב שהוא רציני כדאי שיבחין בין 40 שעות עבור בית הספר לבין 40 שעות בבית הספר .

  אף מורה שהמאגר העצום של 75-85% מהמורים שעבדו בבית הספר רק את שעותיהם הפרונטליות לא היה מחזיק גם שנה לו לא היה משקיע בביתו את השעות תומכות ההוראה .
  מה קשה להבין שאם מורה מבצע את שעות האוויר בביתו ,אז הוא פטור מביבי סיטר/צהרון.
  מי לא מבין שאפשר לבדוק מבחנים תוך כדי שמירה על התבשילים שעל האש .
  למה זה כואב עד כינויי עצלנים וכלומניקים שמורים מעדיפים לבדוק מבחנים לצלילי מוסיקה קלסית או מופע רוק?
  האם אין הבנה שעד שלא כל מורה יקבל חדר מזווד ומצויד רק לעצמו וגם זה באיזור מרוחק ומנוטרל מרעש ,אין סיכוי שמורה יחליף העבודה בביתו לעבודה בבית הספר ?

  סוף סוף נסיון להשוות בין עוז לבין אופק מתחיל לבצבץ.
  כמובן ההשוואה אינה רלוונטית לכתוב "שהעוז לא נכנס בכפיה עד עתה "משול לבדיחה על ההוא שקפץ מקומה 100 וכנשאל לשלומו טען שההרגשה כפית עד עתה.
  הטיפשות של הכותב שמנסה להשתמש בהשוואת הכפיה הינה בזה שהוא מנסה להראות שבעוז יש יתרון -אין כפיה ,אך טוען שכל מי שבעולם הישן ועובד 24 שעות פרונטליות בלבד בבית הספר הינו עצלן וכלומניק ולכן טוב שיש כפיה שתגרום לו להיות 40 שעות בבית הספר ..
  אגב אם בעוז לא הייתה כפיה לא זיו ולא אני הינו כותבים מילה בעניין. העוז ומאמרים שלמים בנושא לא היו נכתבים כאן באתר ולא היו נידונים בדיונים .

 26. עופר :

  למספר 24 - אין כמו חצי אמת...

  כדי לכסות על שקר
  עוז לתמורה אינו בכפיה – השנה
  החל משנת תשע"ה – לצערי, בכפיה
  בניגוד להבטחתו של רן ארז על רפומה מרצון
  תשתדל לכתוב באופן יותר רציני , אתה מזלזל באינטליגנציה של חברי הפורום

 27. חבר פורום ? :

  עופר, התבלבלת. ארטור, די עם האלימות.

  התבלבלתם באכסניה –
  דבר ראשון, עופר, זה לא "פורום". כנראה התכוונת למקום אחר, שבו האלימות, אולי, מותרת?
  דבר שני, ארטור, "הטיפשות של הכותב"? באמת? זו הרמה שלך? טוב. הדברים אומרים דרשני.
  אני עם הדיון הזה גמרתי. ואיכשהו, נדמה לי שלמרות שיש לכם כבר שלושה תומכים (אתם ועוד אחד), יצאתם מאד מאד קטנים. מאד.

 28. ארטור :

  למורה הרציני שאינו עצלן ואינו כלומניק

  אכן היי מצפה מאדם שהוא מורה בבית ספר ,להיות עם ההבנה שלא ניתן כמעט להסתיר סגנון חשיבה וכתיבה של אדם.
  בתוך 4 שורות ,כל משפט מצלצל מילים וסגנון של ההוא שניכס לעצמו שם של גיבור
  כל 3 או 4 מילים מתגובה 27 שאריץ בחיפוש בפורום תפוז תחת שמו של הגיבור תיתן לי משפטים זהים שנכתבו שם תחת שמו ומספר פעמים.

  עכשיו עניינית: אתה כותב -אני עם הדיון הזה גמרתי .
  אתה לא התחלת אותו בכלל כי לא התייחסת כלל להשוואה .

  כל עוד לא תספור סעיף סעיף שיראה למה העוז שווה יותר מהאופק אין שום ערך לדבריך .
  אני מעדיף שלא לקבוע שוב היכן עוברת הטיפשות ,אך חובת ההוכחה עליך .

 29. משעשע. :

  צר לי, טעית

  אני לא ממשיך את הדיון. רק אתקן אותך – מרבית התגובות אינן של אותו משתמש. לא מאמין לי? הנה לך אישור פומבי – ייכבדו אנשי האכסניה ויבדקו IP של משתמש זה ויצליבו עם כל ההודעות. הם יוכלו לאשר בדיוק כמה משתמשים שונים אמרו לך אותם דברים.

 30. ארטור :

  אכן משעשע....

  כמה מאמץ המורה הרציני משקיע כדי לסמן לי שהוא לא מי שאני חושב .

  אם אתה לא מי שאני חושב ,אז מה אכפת לך שאני מחרף ומגדף אותן?

  יפה שטרחת לכתוב ממחשבים שונים ואתה מחזיק בידיעה שיש סדרת משתמשים שונים כתבו לי אותם דברים….אך הקול כל יעקב וגם הידיים ידי יעקב .

 31. מורה :

  צר לי, שיטתי אינה כשיטתך

  לא כתבתי ממחשבים שונים, אני לא אגרר לרמת ההאשמות הילדותיות והמביכות הללו. פרנויה אינה נאה לדיון, והיא מחלישה משמעותית את עמדך. עכשיו התדיין לך עם עצמך.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.