חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ארגון גננות מחנכות: רוב הגננות נגד יום-חינוך-ארוך

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 12.08.13 4:49

לאחר ישיבת ועדת החינוך של הכנסת שעסקה בנושא החלת רפורמת "אופק חדש" ויום חינוך ארוך בגני-ילדים, מתלהט הויכוח בין שני ארגוני הגננות

מאת רביב נאוה

"ארגון גננות מחנכות" מוסיף לתקוף את הסתדרות המורים, המהווה את הארגון היציג של הגננות ובעיקר את מנהלת מחלקת הגננות בארגון, לילי פוקמונסקי.

הרקע למחלוקת הוא חתימתה של הסתדרות המורים על החלת הסכם "אופק חדש" הכולל גם יום חינוך ארוך בגני הילדים, דבר אשר יפגע בתנאי העבודה של הגננות. בארגון גננות מחנכות טוענים כי כ- 80% אחוז מהגננות אינן מעוניינות לעבוד במסגרת יום חינוך ארוך, ומעדיפות לעבוד במסגרת "אופק חדש" ללא תוספת השעות. הדברים באו בתגובה לדבריה של פוקמונסקי בישיבת ועדת החינוך של הכנסת. לטענת דורית חזן, יו"ר ארגון גננות מחנכות, לילי פוקמונסקי הודיעה בישיבה כי על-פי סקר שביצעה "80% מהגננות ביום-חינוך ארוך מרוצות מההסכם החדש, כפי שנחתם ע"י ההסתדרות". יש לציין כי על-פי נוסח דבריה של פוקמונסקי כפי שמובאים באתר הסתדרות המורים אמרה מנהלת מחלקת הגנים בהסתדרות כי "להערכתי ולפי מספר הפניות שקיבלתי, מספר הגננות הרוצות במתכונת החדשה ומספר הגננות שאינן מעוניינות בה – שווה".

בארגון גננות מחנכות תוקפים את הסתדרות המורים ואת העומד בראשה, יוסי וסרמן, גם על כך שבהסכמתם ליום חינוך ארוך, ויתרו למעשה על שלוש שעות שבועיות (156 שעות שנתיות) שעמדו לרשות הגננות לצורך ניהול הגן מחוץ לשעות הפעילות עם הילדים ("שעות אויר").

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.