חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האם "אם תרצו" היא תנועה פשיסטית? שלב הסיכומים במשפט

נושאים משפט ופלילים, עלו ברשת ב 6.08.13 0:25

"אם-תרצו" הגישה תביעת דיבה נגד כמה פעילי שמאל שהקימו את קבוצת הפייסבוק "אם-תרצו תנועה פשיסטית (אז יש)". בשל הוצאת לשון הרע דורשת התנועה ממקימי הקבוצה פיצוי בסך 2.6 מיליון שקל.  אורן פרסיקו מדווח בעין השביעית על שלב הסיכומים בעל-פה: אנשי השמאל ביקשו לשמור על חופש הביטוי, אנשי הימין קבלו על חופש הביזוי. שני הצדדים הביעו חרדה לגורל הדמוקרטיה

האנטי-דמוקרטיה

'אם תרצו' היא הכתובת על הקיר

תנועת 'אם תרצו' שלחה חוקרים פרטיים לאסוף מידע על ארגוני זכויות אדם ועל משרד עורכי דין שייצג ארגוני זכויות אדם (הארץ 18.1.2013). אמנון פורטוגלי קורא לכל המאמינים בערכי הדמוקרטיה להתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי

לקריאה נוספת

לפני כשלושה שבועות הגיע שלב ההוכחות במשפט "אם תרצו – תנועה פשיסטית (אז יש)" לסיומו. בפני השופט רפאל יעקובי מבית-המשפט המחוזי בירושלים הופיעו באי-כוח הצדדים וסיכמו את טענותיהם בעל-פה. מפרוטוקול הדיון עולה כי המחלוקות העיקריות שעלו בתיק נותרו בעינן, כשכל צד מאשים את האחר ברדיפה.

פרוטוקול דיון בבית המשפט המחוזי בירושלים, כבוד השופט רפאל יעקובי להורדת הקובץ (PDF, 4.73MB)

עו"ד נדב העצני, בא-כוחה של אם-תרצו, פתח וטען כי הסיכומים בכתב שהגישו הנתבעים לבית-המשפט מעמידים את העובדות על ראשן ומבצעים "היפוך מושגי ומוסרי מוחלט" ביחסי הכוחות בין הצדדים. "מה שהנתבעים עשו הוא ניסיון לסתום את הפה, הוא להוקיע ולהוציא מחוץ לגדר", טען עו"ד העצני. "יש כאן קבוצת קנאים […] חסרי מעצורים שהתארגנה במטרה אחת: להשמיץ, לגדף ולהוציא מחוץ לגדר הלגיטימיות הציבורית את אם-תרצו", הוסיף בהמשך דבריו.

"אני מוכרח לומר שישבתי פה והאזנתי לסיכומי חברי ואני הרגשתי קצת כמו באזור הדמדומים", אמר עו"ד מיכאל ספרד, בא-כוחם של כמה מהנתבעים, כשקיבל את רשות הדיבור. "הסתכלתי מסביבי האם הנתבעים הם באמת הלקוחות שלי, האם התיק הוא מספר התיק, אבל העילות והנושאים שעליהם דיבר חברי נשמעו לי סינית".

לקריאת הכתבה השלמה ולקישורים לכתבות קודמות בנושא הזה

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. ל רפי :

  אני תומך בתביעת "אם תרצו" ומצדיק אותה

  אם עו"ד ספרד באמת לא הבין את דבריו של עו"ד העצני בשם התובעים ("אם תרצו"), נשאלת השאלה אם הוא בכלל מבין עברית. מאחר והאו עובד כבר שנים ארוכות באזור הדימדומים שבין מי שחרד באמת לזכויות הפרט של כולם ותומך בדמוקרטיה, לבין התנהלותו של גיס חמישי אידיאולוגי פוסט-ציוני ופוליטי טיפוסי. לא יהיה זה מפתיע אם נשחקו אצלו כמה וכמה תובנות ציוניות.
  טיעון הזוי בדברי ההגנה עולה מהטענה שאנשי "אם תרצו" שלחו אנשים לבדוק את הקשרים ואת מקורות המימון של ארגוני שמאל קיצוניים , במטרה לברר ו/או לאמת את מניעיהם האידיאולוגיים והפוליטיים, ולברר מיהם מממניהם הפיננסיים ומה מטרותיהם. דברים מסוג זה עושים אנשי השמאל הקיצוני בישראל כבר שנים, כשהם משתמשים במידע שהם אוספים להכשלת ציבורים חיוביים גדולים במדינה, ולחבלה במדיניות הממשלה הנבחרת של ישראל בתחום ההתישבות הבטחון הלאומי, הגירה בלתי חוקית לישראל ועוד.
  אין זה סוד למי שעוקב אחר הדברים, שעד להופעתה של "אם תרצו", היה שדה הפעולה של השמאל האנטי-ציוני בישראל פרוץ והפקר לפעולתם של גורמים עויינים. משהופיע "אם תרצו" ולידה קבוצות מחאה ימניות נוספות, הוצרו צעדיהם בחד-צדדיים של הקיצונים השמאלניים, ועם התפתחות המגמה, נוספה ל"הלשנה" השיטתית מגמה של סתימת פיות, בין היתר באמצעות פרשנות חד-צדדית באשר למהותו של חופש דיבור ומי זכאי לחופש זה ובאשר למהותה של דמוקרטיה כפונקציה של מיהו המפרש.
  טוב עשתה "אם תרצו" בהגשת תביעת הדיבה. ומאחר ואני דוחה ומסתייג כמעט מכל התובנות הפוליטיות-חברתיות-כלכליות ואידיאולוגיות של אמנון פורטוגלי ושותפיו למגמה, אני מקווה שהתנועה תמשיך בפעילותה ביתר שאת, ואף תזכה לחיזוק טיעוניה ועמדותיה מבית המשפט, לנוכח דלות ושטחיות טיעוני ההגנה המובאים בתקצירים המצורפים למאמר/ דיווח זה.

 2. מיכאל לינדנבאום :

  מקארתיזם

  לדברי המגיב הנכבד ל רפי,אנשי השמאל אינם אלא "גיס חמישי אידיאולוגי פוסט-ציוני ופוליטי טיפוסי."

  משמעות דבריו היא שמי שמתנגד לדעותיו ,אינו אלא בוגד(גיס חמישי).

  האשמה יריבים פוליטיים בבגידה ,היא "פריבילגיה" של המשטרים הפשיסטים, הסטליניסטים, והאיסלמיסטים,שמעדיפים לחסל את האופוזיציה במקום להתווכח ולהביא נימוקים מוצקים.

  תחי הדמוקרטייה נוסח ל רפי.

 3. לקסי :

  שאלות לל. רפי

  איך אתה קורא לרעיון שבויכוח בין ממשלה לאופוזיציה הממשלה תמיד היא הצודקת?
  איך אתה קורא לפרקטיקה שבשם ההצדקה הזו חשוב להצר את יכולתם של מתנגדי הממשלה לומר את דברם?
  איך אתה קורא לפרקטיקה שלשם השלטת צד אחד בויכוח הציבורי משנים את כללי המשחק כדי להנציח את נצחונו בבחירות של הצד השולט?
  אותי ואת שכמותי המצבור הזה מטריד, בלשון המעטה.

 4. מנחם לוריא :

  לקסי - תגובה #3

  עיתון גלובס הוציא מן האוב דו"ח של קרנית פלוג מ 2005. לדבריה,אז,השינויים,לטובה,בכלכלת ישראל נבעו משינויים גלובאליים ומדיניות הממשלה רק התאימה את עצמה להם.

  שר האצר ב 2005 היה הקוסם נתניהו.

  למרות שמאז עברו 8 שנים הוא לא שכח ולכן את פישר היא לא תחליף.

  ..בקיצור: בישראל 2013 יש חופש בטוי כל עוד מהללים את הצמיחה של המשק,בטחון החוץ הנפלא,וביטחון הפנים המסעיר באיכותו,החינוך המצויין ולא לשכוח…את אירן.

  מי שמבקר את נתניהו/לפיד/בנט ושות הוא סמלאני (השגיאה במתכוון) פוסט ציוני ראדיקאל שונא ישראל וגם,לקינוח,אנטישמי.

  …ואם,למשל.הטיפוס ההזוי הזה מדבר על סתימת פייות,צווי איסור פרסום על "רצח המזוודה" בדרום (דומניון) תל אביב, ומקשה לשאול כמה עלו לנו 400 ראשי הנפץ הגרעיניים שיוצרו בדימונה בין 1953 לאתמול – אז השוטרים של נתניהו תיכף ידפקו בדלת….:(

  בקיצור: צר לי להודיעך כי מדינת ישראל היא לא דמוקרטיה,לא חופש דיבור,לא חופש עיסוק,לא חופש להפגין,לא חופש להתאגדות מקצועית ולא חופש המידע והדיעה.

  מדינת המאגר הביומטרי – היא כן ודי לכחימא לרמיזה.

  מנחם.

 5. מערכת עבודה שחורה :

  לידידי ויריבי מ”אם תרצו
  http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2115943

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.