postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הבית היהודי – המשרד לחינוך מחדש

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הבית היהודי – המשרד לחינוך מחדש

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 16.07.13 1:05

במהלך עוקף משרד החינוך ובמימון מפלגתי ללא פיקוח הצליחו ב"בית היהודי" להקים דרך משרד הדתות זרוע חינוכית עתירת תקציב שעומדת להיכנס היישר לכיתות ברחבי הארץ

 תכירו את "המנהלת לזהות יהודית", הזרוע החינוכית החדשה של "הבית היהודי", שהוקמה במימון מפלגתי כדי לעקוף את מערכת החינוך הממלכתית של מדינת ישראל וללמד את הצעירים מהי "הזהות היהודית האמיתית"


"אני מתנגד לכך שפוליטיקאים יתערבו בתכנים חינוכיים. זה נוגד לחלוטין את העיקרון המקודש של הפרדת רשויות. אם נפתח את הדלת הזו, מחר יקומו ח"כים שידרשו להכניס שיעור שבועי על ארץ ישראל השלמה. אסור ללכת בכיוון הזה" – שר האוצר, יאיר לפיד, מאי 2013

"מטרת המנהלת היא להחזיר את הנשמה היהודית למדינת ישראל, ליצור גל תודעתי שעיקרו הגברת אהבת המולדת, לחזק את הקשר של העם לארץ, למורשת ולתנ"ך" – מתוך הגדרת המשימה של המנהלת לזהות יהודית שהקים נפתלי בנט במימון כספי "הבית היהודי", יוני 2013

בין עשרות הסעיפים שמרכיבים את ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לבית היהודי מסתתרת הבטחה תמציתית ומסתורית בלשון עמומה: "תוקם מנהלת לזהות יהודית במשרד לשירותי דת, שתתמוך בפעילויות שונות העוסקות בתחום זה".

והנה, לפני חודשיים החלה לפעול תחת המשרד לשירותי דת, שנפתלי בנט עומד בראשו, אותה מנהלת שאמורה להשיב לצעירות ולצעירי ישראל את זהותם היהודית האבודה. הגוף החדש ראוי להתייחסות, מפני שהוא דוגמה מעולה לאופן שבו מצליח הימין המתנחלי לעקוף את המערכות הממלכתיות של מדינת ישראל כדי לקנות השפעה פוליטית ולהנחיל – בסיוע תקציבים נדיבים ומתק שפתיים – תפיסה אמונית אורתודוכסית בשמן של מטרות לאומיות כביכול, כמו "העצמת הזהות היהודית", "חיבור התלמידים לתנ"ך" ו"העמקת הקשר בין התלמידים לארץ ישראל".

לתפקיד ראש המנהלת מינה השר בנט את מקורבו, תא"ל (מיל') אביחי רונצקי, עד לא מזמן ראש ישיבת איתמר ומי שתמך בו פוליטית מהיום שנכנס לפוליטיקה. רונצקי כיהן כרב הצבאי הראשי בין 2006 עד 2010. עיקר הפעילות שלו ברבנות הצבאית הייתה בתחום זה בדיוק – הנחלת ערכים יהודיים לחיילי צה"ל. לאורך כהונתו התמודד רונצקי עם ביקורת חריפה, גם מצד קצינים בכירים בצבא, על "שטיפת המוח הדתית" שהנהיג.

 

להמשך קריאה

 

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  החינוך מחדש – ליהדות כמובן, כל פעם בתחפושת אחרת ובכיסוי תקציבי כזה או אחר – כבר נמצא איתנו שנים רבות מאוד. מלימור לבנת (מאה מושגים ביהדות) דרך גדעון סער (סיורי חברון http://www.mako.co.il/news-israel/education/Article-89c572012f76931017.htm).

  מה בדיוק החידוש כאן, זה שמפלגה פוליטית מממנת? לא בטוח שזה חידוש כל כך גדול.

  ואין לנו על מה שנלין. מי שניהל בזמן הבחירות קרבות מבית לבית בתוך המחנה, מוזמן להמשיך בכך כעת.

  יורים ובוכים.

 2. ק. טוכולסקי :

  הממשלה הרעה הזו, על שלל השותפות המרושעות בקואליציה שלה לא תביא אותנו לשום מקום ודבר טוב.
  החינוך הממלכתי הוא בן ערובה של לאומנים קיצוניים והתוצאות של החינוך הזה יהיו בהתאם.

 3. דליה :

  היעד של מינהלת הזהות היהודית בתיכונים: "יצירת גל תודעתי להגברת אהבת המולדת"
  http://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1.2066844
  במכתב ששלח אתמול ברמן־שיפמן לשר בנט ולשר החינוך שי פירון, הוא מזהיר מהמשך פעילות מינהלת הזהות היהודית בתיכונים. בין השאר הוא כותב כי המינהלת "מתיימרת לפעול בבתי ספר יהודיים ממלכתיים, לפלוש לתחומו של משרד החינוך ולפעול בניגוד לרוחו".
  יתרה מזאת, ברמן־שיפמן כותב כי "המינהלת מקדמת כיוון פעולה לאומני ואולי אף גזעני. נדרשת כאן בדיקה מקיפה למניעת השתלטות רעיונית עוינת על מערכת החינוך הממלכתית בישראל".

 4. חיים :

  מעצבן כל כך שבזמן שניסו להתערב בחינוך העקרוני החרדי ולהכניס תכנים נגד עקרונותיו – לא העלת מחאה.
  כשמנסים לשפר את ההוראה הממלכתית בעד קשר לממלכה מקימים קול זעקה.

  לגוף העניין.
  הטיפשים המרכיבים את הממשלה הנוכחית חושבים שבכפיה יצליחו לחנך עם – אין סיכוי.
  האפשרות היחידה בדורנו – שיח, שכנוע והבנה הדדית.
  ממשלה זו לא תחזיק מעמד זמן רב.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.