postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מי עוד צריך ללכת, איזה עוד שחיתויות צריך לעצור

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מי עוד צריך ללכת, איזה עוד שחיתויות צריך לעצור

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, כלכלת בית ב 19.06.13 1:10

לדעתו של ק. טוכולסקי, אם יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד עשה את כל מה שהתקשורת מייחסת לו, הוא צריך ללכת הביתה ואתו צריכים ללכת כל מי שאישרו לו לעשות את מה שהוא עשה – אבל זה לא אומר שצריך להפריט את הנמל או לפגוע בזכויות עובדיו

יו"ר וועד עובדי נמל אשדוד הולך הביתה, עושה רושם שמסיבות הגיוניות וכנראה בצדק, אבל צדק אינו חזות הכול וצדק חלקי הוא פשע. אם יו"ר ועד עובדי הנמל הגדול במדינה תחמן את המערכת במשך שנים, מה לגבי האחריות של מנהליו? של חברי הדירקטוריון? של שרי הממשלה ופקידי המשרדים שהתנהלו מולו במשך שנים? של התקשורת שעיתונאים בא ידעו על מעלליו? משהו מאוד בעייתי בעובדה שהאיש שהשיג מכולם אישורים לכל מעשיו הולך הביתה לבד בלי שכל מי ששיתפו אתו פעולה ישלמו. במדינה שבה כולם נאחזים בכיסאותיהם כבקרנות המזבח, לפחות ליו"ר וועד עובדי נמל אשדוד יש את היושרה להבין שהוא צריך ללכת. שום שר לא היה עושה כך, גם לא רוב רובם המוחלט של חברי הכנסת, השופטים או העיתונאים. אף שר לא התפטר אחרי אסון הכרמל, אף עיתונאי כלכלי לא אמר טעיתי כשהמשבר הכלכלי הנוכחי (שכבר חוגג חמש) פרץ, הביתה הולכים רק מי שמפריעים לשלטון ההון.

אל תטעו, אם שבירת עובדי הנמל לא היתה משרתת את בעלי ההון לא היו שוברים את עובדי הנמל. גילה אדרעי נזרקה בידי ההסתדרות הביתה כדי לא להפריע להפרטה הפושעת של רכבת ישראל ואלון חסן הולך הביתה כדי שיפתחו נמלים פרטיים מיותרים במקום אלו של הממשלה. לכלבים של בעלי ההון בתקשורת אותם כלבים שיודעים על אנסים ומטרידים ושותקים במשך שנים, שיודעים על שחיתות אבל לא מדווחים, אותם כלבים שלא רואים שום עוולה שאדוניהם הטייקונים עושים הם נועצים את שיניהם הסלקטיביות באלון חסן. התקשורת שלנו שמסוגלת לפרסם ספין יחצנות עלוב ושקוף של רני רהב כחדשות לא מסוגלת ליותר מכך ואין לנו גם למה לצפות.

ובזמן שבנמל אשדוד יו"ר ועד העובדים הולך הביתה והמשתף הגדול של שלטון ההון וההפרטה עופר עיני מתכונן לעוד מהלך של הפרטה, לא רחוק מהנמל שרוצים להפריט יוקם בית חולים שיכלול שר"פ מובנה. כי בזמן שלעובד בנמל אסור להביא עסקים פרטיים לעבודה לרופא מסתבר מותר. ובזמן שליו"ר ועד אסור לנהל עסקים עם מקום העבודה, לרופאים מסתבר מותר לנהל עסקים במקום העבודה. למשאיות של אלון חסן אסור לקבל עדיפות בנמל, אבל לחולים של ביטוח פרטי תינתן עדיפות במערכת הבריאות הציבורית. על זה התקשורת לא תגיד שום דבר, זאת הפרטה ולכן זה טוב בעיני כל הפלוצקרים והשטרסלרים. הרפואה הציבורית כמו הנמלים הציבוריים שלנו ירדו לטמיון וזה בדיוק מה שרוצה שלטון ההון.

אין מקום בנמלים לעובדים שמביאים עסקים פרטיים מהבית, אין מקום במערכת הבריאות הציבורית לשירות רפואה פרטי. אין מקום לנמלים פרטיים של בעלי הון שיעסיקו עבדים. אין מקום לעוד הפרטות. כן אם אלון חסן עשה את כל מה שהתקשורת מייחסת לו הוא צריך ללכת הביתה ואתו צריכים ללכת כל מי שאישרו לו לעשות את מה שהוא עשה, אבל זה לא אומר שצריך להפריט את הנמל או לפגוע בזכויות עובדיו. זה הזמן לחזק את העובדים באשדוד, להגן עליהם מפני התקפות התקשורת של ההון וגם מפני ההסתדרות.

ההתקפות על עובדי הנמלים מכוערות ומרושעות. הנמלים בישראל הם מהיעילים בעולם וזה בזכות עבודתם המסורה של העובדים. מה שמפריע לשיפור העבודה הוא הרצון של הממשלה להפריט את הנמלים והפגיעה המכוונת של מקבלי ההחלטות בתפקוד הנמל. השחיתות המיוחסת לאלון חסן קטנה לעומת השחיתויות שהממשלה הנוכחית מאפשרת, בהטבות מס לתאגידים וטייקונים, באי אכיפת החוק על עברייני מס בהפרטות בפרוטות של נכסי הלאום.

השחיתות הגדולה ביותר היא זו שהתקשורת הצדקנית מסתירה, תקציב המדינה שהוא תקציב של שוד וגזל, תקציב נאו ליברלי מרושע שמכה ללא רחם במדינת הרווחה והאדם העובד. אין לנו מה לשמוח על טיהורו של אלון חסן, העובדה שמקבלי ההחלטות המרושעות והמושחתות נשארים בזמן שרק אצל מנהיגי עובדים מטהרים מלמדת יותר מכל על כמה הציבור הישראלי מוכן לספוג ולסבול.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , , , ,

4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הציבור הישראלי איבד מזמן את התודעה המעמדית שלו כעובד והוא מכיר את עצמו רק כצרכן.
  זה לא קרה במקרה.
  זה לא תהליך שנולד מעצמו.
  תודעה צרכנית כשלעצמה היא לא דבר רע, אבל לא כשהיא מוחקת את התודעה של העובד שהופך בעצמו להיות סחורה בין מעסיקים, שמעבירים אותו מיד ליד ועל הדרך חותכים ומפטרים ויוצרים דורות א וב וג בהסכמת ההסתדרות בכבודה ובעצמה.
  ההסכמה הזאת היא הדלת שדרכה נכנסים אנשים כמו חסן. (דרך אגב מעניין מהן החברות האלה שהוא מפעיל ומי הבעלים שם. יתכן שההשוואה לשר"פ דורשת בדיקה נוספת).

 2. ק. טוכולסקי :

  אם לציבור הישראלי היתה תודעה צרכנית הוא היה נלחם נגד הפרטת הנמלים.

 3. מנחם לוריא :

  ה

  למר ישראל ישראלי יש רק תודעת עליהום מאוד מפותחת וחוץ מזה הוא מבין בנuשא תהליכים מקרו כלכליים כמו שפיל מבין בממכר חרסינה….

  בני אדם לא נולדים עם מטען גנטי המאפשר הבנה של תהליכים מקרו כלכליים פשוטים שבהוויה היום יומית. כדי שזה יהייה צריך מערכת חינוך ובה מורים שלא רק מבינים אלא גם יודעים להעביר את התורה הלאה.

  כבר למעלה משלושה עשורים שמערכת החינוך איננה עוסקת בנושא הזה ופולטת לתוך החברה הישראלית איגנורנטים מוחלטים בכל מה שקשור למקרו כלכלה כפי שמשתקפת בחיי היום יום.

  כשאין ידע עובד עקרון העדר. ולכן כשמזכירים את חברת חשמל מיד מתלונן ישראל ישראלי על עלות החשמל חינם לעובדי החברה, למרות שהאוצר הישראלי כבר הודה שמדובר בטיפה מיקרונית בים. כשמזכירים נמל גב' ישראלי מתלוננת על ועד שיושב על שלטר וסוגר את הנמל כל יום שני וחמישי ומצטטת את האח בנט לאמור: עובד הנמל המאוגד שודד את חשבון הבנק של האזרחית ישראלי בתור לסופר.

  בערות היא מחלה קשה מאוד ובממשל דמוקראטי היא אבן נגף.
  מנחם.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  לא אמרתי שלציבור הישראלי יש תודעה צרכנית אלא שהוא מכיר את עצמו רק כצרכן. ושזה לא במקרה.
  כי מצד אחד יש כוחות שדואגים למצב הזה ומצד שני אין מספיק כוחות לפעולה הפוכה, גם לא מערכת החינוך.
  אז הישראלי/ת הממוצע יודעים כמה הם מוציאים בחודש, איפה יש מבצע (בלי לדעת איך לבדוק אם הוא כדאי) איך אפשר לקבל הלוואה (בלי להבין את העלות האמיתית שלה) וכמובן – מי אשם בכל התלאות – הוועדים הגדולים.

  במקרים רבים הוא עובד בעל כרחו בעבודה זמנית/קבלנית/חלקית והוא דואג עד כמה שזה תלוי בו לשמור על העבוה ולא מעלה על דעתו להמקח על התנאים. רק לאחרונה מתחילה לבצבץ איזשהי מודעות די עילגת לאפשרות שזה מצב שאולי ניתן לשינוי.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.