חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

היום: הפגנת צעירים נגד התקציב

נושאים כלכלה ותקציב, מידע על פעילויות ב 17.06.13 1:00

צעירי מפלגות ופעילים חברתיים יקיימו הפגנה נגד תקציב הגזירות של ביבי ולפיד ביום שני, 17/6/13 בשעה 18:30 מול הכנסת. במקביל מליאת הכנסת תצביע על תקציב המדינה בקריאה ראשונה. בין המפגינים חברי צעירי מרצ, המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, חד"ש והשומר הצעיר, וכן ח"כים מהמפלגות השונות

מתוך ההודעה לעיתונות:

ההפגנה היא המשך ישיר לגל המחאה המתחדש שהחל לפקוד את המדינה בחודש מאי האחרון. מועד ההפגנה נקבע לזמן ההצבעה בקריאה ראשונה של תקציב המדינה והיא תעסוק בקידום מיסוי פרוגרסיבי אל מול העלאת המע"מ, דרישה שהממשלה תעלה את מס החברות והירושה. בנוסף יאמרו צעירי הארגונים והמפלגות אמירה ברורה כנגד ההסתה הגוברת כנגד העבודה המאורגנת – "האדם העובד הוא לא האויב, העבודה מאורגנת היא אחת מאבני היסוד של החברה בישראל. חברה בה ישנם איגודי עובדים היא חברה סולידארית שיכולה לעמוד במשברים כמו המשבר הכלכלי הנוכחי" נמסר ע"י המארגנים.

בהפגנה ישתתפו גם ח"כים מהמפלגות השונות ביניהם: יו"ר סיעת מרצ ח"כ אילן גילאון, יו"ר סיעת העבודה ח"כ יצחק בוז'י הרצוג, חברות הכנסת מיכל רוזין (מרצ), סתיו שפיר (עבודה) ועוד.

יו"ר סיעת מרצ ח"כ אילן גילאון, שייקח חלק בהפגנה מחר, מסר: "הפוליטיקה החדשה התגלתה כמקסם שווא. שר האוצר לפיד מציג סדר עדיפויות מעוות ופחד עמוק מטיפול בפרות הקדושות. בפועל, קיבלנו תקציב ביביסטי למהדרין".

תומר רזניק, יו"ר צעירי מרצ, מסר כי "ממשלת נתניהו-לפיד מציגה תקציב צנע אכזרי שירסק את מעמד הביניים ואף עשוי להוביל למיתון ולמשבר כלכלי. לפיד, שנישא אל הקלפי על גבי המחאה של קיץ 2011 הוא שמייצר את המחאה שתפיל אותו בקיץ 2013".

דוברת המשמרת הצעירה, מיכל זילברברג, מסרה כי: "התקציב המתוכנן מבית מדרשו של שר האוצר, יאיר לפיד, ינחית מכה קשה על מעמד הביניים והשכבות החלשות. בזמן שבעלי ההון ממשיכים ליהנות מהטבות יוצאות דופן ומיסוי נמוך מעמד הביניים ממשיך לשאת על גבו את האיש השמן – בעלי ההון".

מרטין וילר, ממארגני ההפגנה, אמר: "נמשיך לפעול כנגד המדיניות הכלכלית של נתניהו ולפיד. לא ננוח עד שיהיה שינוי מהותי בסדר העדיפויות הלאומי. מתוכננות עוד הפגנות רבות. בכל מקום אליו ילך לפיד יהיו אחריו צעירי מעמד הביניים."

כמו כן, מארגני ההפגנה, מצעירי מרצ ומהעבודה, הבטיחו כי יעמדו על המשמר לאורך כל ההצבעות על התקציב ויפעלו ימים כלילות על מנת למנוע את העברת התקציב במתכונתו הנוכחית.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. אם מחאה היא פוליטית בלבד, אז האזרחים צריכים לדעת מההתחלה :

    אז "המחאה החברתית" היתה אולי בסה"כ משהו פרלמנטרי-מפלגתי-פוליטי מגורמים פוליטיים-שמאליים? אם נניח כך אכן הוא הדבר, אז לא פלא שהיא נכשלה, ולא פלא שבקרוב "יזמברו" יותר מידי אזרחים אומללים שחיים פה. אם (רק אם) מוחים הם צבועים - ולא יותר טובים מאלה שהם יוצאים נגדם, אז שילכו - אתם יודעים לאן!

    .

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.