שלי יחימוביץ', אל תשתתפי בכנס עמותת ע.ל.י.ה.

עמותת ע.ל.י.ה מסיתה נגד פקידי הסעד ומערכת הרווחה. התייצבות לימינם, גם במסווה של "דיון אקדמי" או כנס זיכרון אינה עולה בקנה אחד עם רעיונות של מדינת רווחה וסולידריות חברתית

מאת רביב נאוֶה

[בוקסה=52368]

לכבוד חה"כ שלי יחימוביץ',

 ביום שישי הקרוב את צפויה להשתתף באירוע לזכרה של ח"כ מרינה סולודקין ז"ל ביוזמת עמותת ע.ל.י.ה.
עם כל ההבנה לרצון לחלוק כבוד לפועלה של ח"כ סולודקין כדאי להזכיר מיהו אותו ארגון שמארגן את הכנס ומהן מטרותיו.

 אנשי עמותת ע.ל.י.ה שואפים, תחת רטוריקה של  "דאגה לזכויות הילד" להביא לחיסול, למעשה, של שירותי הרווחה מטעם המדינה. הם רואים בכל אקט של הוצאה הגנתית של ילדים למסגרות חוץ ביתיות "חטיפה", במרכזי החירום והפנימיות "מתקני כליאה" שבכולם מתבצעת "התעללות" בילדים, ופקידות ופקידי הסעד  זוכים מהם תדיר למתקפות בוטות ואף איומים, מה שהביא בעבר לתביעה להרחקתם  מישיבות בכנסת. בקשה שהגיעה גם לפתחך.

בדף הבית של העמותה נכתב כי הוצאת ילדים מבתיהם היא "סחר בבני אדם בחסות החוק". כידוע לך, הוצאה שכזאת נעשית בצו שופט ועל-מנת להגן על הילדים. אנשי העמותה אינם בוחלים בכינויים כמו "נאצים" כלפי פקידי-סעד וגופי משרד הרווחה מכונים אצלם "אימפריית הרווחה" ו"ארגון-פשע". דוברת העמותה בעבר נהגה גם לפרסם מספרי טלפון של פקידות סעד ועובדות סוציאליות ודרבנה את הציבור להטריד אותן, כשהיא עצמה משתמשת בשפה בוטה ובאיומים.

 בל נטעה, הארגון שבכנס שלו את עומדת להשתתף שם לו למטרה לקעקע את מדינת הרווחה. אותה מדינת רווחה שאת שמה במרכז השקפתך החברתית. מבחינה זו, אין הוא אלא זרוע נוספת של המדיניות הנאו-ליברלית המייבשת את שירותי הרווחה, בעת שארגונים כמו ע.ל.י.ה פועלים להכשרת דעת הקהל נגדם.

 השתתפותך באירוע  תהווה סטירת-לחי בפניהם של כל עובדי מערך הרווחה – פקידי-סעד, עו"סים, מדריכים ואנשי צוות במסגרות חוץ-ביתיות שמהווים את הביטוי המובהק ביותר לסולידריות חברתית ולאחריות המדינה כלפי ילדיה. אי-לכך, אני פונה אליך לשקול שוב את השתתפותך באירוע ובטוח שאת הערכתך לח"כ סולדוקין ז"ל, תוכלי לבטא בצורות אחרות.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

32 Responses to “שלי יחימוביץ', אל תשתתפי בכנס עמותת ×¢.ל.×™.×”.”

 1. עדו הגיב:

  בתור בן זוג של עו"ס לא נותר לי אלא להסכים. אם יש יד קלה מדי על ה דק ועובדות סוציאליות מוציאות ילדים מהבית שלא לצורך זה נובע אך ורק מחוסר בכח אדם. כשיש 200 תיקים שצריך להכריע בהם ואי אפשר לעשות ביקורי בית לכל כך הרבה משפחות בזמן סביר הפתרון הוא הוספת תקנים ולא להיפך.

 2. אסתר הרצוג הגיב:

  חבל שנאוה רביב, כמו רבים מאד במערכת הרווחה, אינם מוצאים לנכון להתמודד באופן אמיץ ומוסרי עם הביקורת הקשה, מצד ילדים, הורים ופעילים חברתיים, על דרכי התנהלותם בסוגיית "ילדים ונוער בסיכון" וביחס למדיניות הרחקת ילדים ממשפחותיהם ומסביבתם והשמתם בכפייה במוסדות הרווחה. במקום זאת הם מעדיפים להכפיש ולעוות את הדברים.
  אכן, הגיע הזמן לשינוי רדיקלי בתפישות ובמדיניות הרווחה בסוגייה הנידונה, לא לכוון "ניאו ליברלי" אלא דווקא בכיוון הומאני וסוציאלי-שוויוני אמיתי. יש לחזור לרוח הרפורמה שהנהיג ד"ר ישראל כץ משנות ה-70, עם המהפך הפוליטי ובמסגרת הקואליציה עם ד"ש, עם העברת תשלומי הקיצבאות מידי העובדים הסוציאליים למוסד לביטוח לאומי, עם קביעת קריטריונים אוניבסליים להענקת קיצבאות, לא כחסד אלא כזכות, עם ביטול השליטה של פקידי סעד והתערבותם החודרנית והפוגענית בחיי משפחות מוחלשות. על כל אלו ועוד ידובר בכנס שנגדו מסיתה נאוה רביב בדבריה.

 3. × ×’×” תדמר הגיב:

  בשעתו, כשערכתי את "הדייג", נתקלתי כמה פעמים בהאשמות הכוללניות ובביטויים השמצה ותוויות מתלהמות שנכללו באופן קבוע בפרסומים ובתגובות של אנשי ע.ל.י.ה ותומכיהם מבין הורים שילדיהם הוצאו מהבית. אם, כשקראתי את הרשימה של רביב, נזכרתי מיד באותם פרסומים, הרי זה משום שאי אפשר היה אז שלא להתרשם מצורת הביטוי הדמגוגית וביטויי תיוג כוללניות שלהם. אלה היוו בפירוש הסתה כנגד כ ל העו"סיות והעו"סים.

  על כוונתם לקעקע את מדינת הרווחה בכלל כדאי יהיה בהזדמנות עוד לחזור, בינתיים, אסתר הרצוג שנטלה חלק במהלך המכפיש הזה, מראה לנו בתגובתה כיצד מסלפים את ההיסטוריה.
  העברת תשלומי הקצבאות למוסד לביטוח לאומי היתה חלק ממהלך רב שנתי של הרחבת שיטתית של תחומים בהם תעסוק מדינת הרווחה. מי שתמכו בסעד, נוסח "לא יחדל עני מן הארץ", ומי שקידמו קריטריונים אוניברסליים (לבושתנו, בעלי תפיסת רווחה ליברלית אזרחית דווקא), היו כולם אנשים פוליטיים, והשינוי בתפיסה נעשה בתמיכה וליווי של אנשי אקדמיה בתוך ומחוץ למסגרת המוסדית. ההחלטה לתת ת ג מ ו ל אוניברסלי ולא ס ע ד היתה החלטה פוליטית מובהקת. תאור פקידי הסעד כחמסנים המתענגים כאשר הם 'יורדים' לחיי משפחות, הוא הסתה דווקא בשל ההתעלמות מכך שבשום שלב לא היתה להם כמובן שום השפעה על מדיניות שנקבעה על ידי מוסדות המדינה.

  לעניין זה כדאי גם להדגיש שלא פחות מרגיזה בתגובתה היא העובדה, ששינויי תפיסה באשר לתחומי פעילותו של המוסד לביטוח לאומי הסתייעו, והתעוררו, עם התרחבות כלכלת המדינה שאיפשרה להגיע לתגמולים מבחינה תקציבית. ושוב, מה הקשר לעובדי הסעד?

 4. רשויות הרווחה הן ארגון פשע המוציא בכפייה ילדים מבתיהם ללא ראיות מאחורי דלתיים סגורות. הם משקרים מטייחים, תאבי בצע פוגעים במשפחות כלכלית, פיסית ונפשית. עם שלי או בלעדיה יש לחשוף הפשעים שהם עושים בילדים וקשישים במוסדות הכליאה לאחר שתלשו אותם מבתיהם. חיזקו ואימצו עמותת עליה בחשיפת פשעי רשויות הרווחה.

 5. שלום לכולם,
  כעו"ד שעוסקת בזכויות הורים וילדים ואחת המייסדות של עמותת ×¢.ל.×™.×”, אני יכולה להבטיח לכל המוטרדים מהעניין שהעמותה פועלת ועוזרת אך ורק למשפחות נורמטיביות, הורים עובדים, יוצאי צה"ל…שילדיהם נלקחים מהם בכוח לא בגלל שהם הורים לא טובים אלא מסיבות שאילו ידעתם שערותיכם היו עומדים. באופן אישי אני מייצגת משפחות נורמטיביות במאבק חייהם נגד הוצאת ילדיהם מהבית, באמצעות שקרים איומים ועיוותים שעושים לא אחרים מאשר פקידי סעד.

  יחסית לארגונים אחרים שנאבקים בכל הכוח במדיניות הרווחה בישראל, עמותת ע.ל.י.ה הינה אחת העמותות הרגועות ומכבדות שתוכלו למצוא.

  אני ממליצה בחום להיכנס לאתר של העמותה ולקרוא, לראות סיפורים בוידאו…ולהבין את גודל הזוועה שאיתה מתמודדים אזרחי ישראל.
  http://www.alia.co.il

  כל טוב.

 6. עדו הגיב:

  לא ממש הבנתי ישי. אם מה שאתה טוען נכון אז האשמה היא קודם כל על בתי המשפט . כפי שכתבתי למעלה, אם יש עובדת רווחה עם עומס אדיר של תיקים אז ברור שהיא לא יכולה להקדיש את הזמן הנחוץ לבירור יסודי של כל מקרה ואז , אם יש דיווחים על התעללות, היא עלולה להיות זאת שהפקירה ילד שהיה צריך להציל. אתה רוצה לשנות את המצב? תוסיף להן תקנים ותקציבים, לא להיפך.

 7. ישי בן יוחאי הגיב:

  לעידו ,
  אל תקטין ראש, אל תטייח ואל תפתח ויכוח מיותר. בתי המשפט הם חותמת גומי של פקידי הסעד. הם מכירים אחד את השני גם חוות הדעת של "מומחי הרווחה" מכורות מראש. מדובר באגון פשע נבזי, מול אזרחים תמימים ומוחלשים בדלתיים סגורות. לעניין התעללות יש משטרה וסדר דין פלילי, לא גחמות של איזה עו"סית מתוסבכת. רשויות הרווחה הם אטומות אכזריות ומתעללות, יש אלפי סרטונים ופוסטים ברשת שמוכיחים זאת, לדעתי יש לבחון אם יש פה ג'נטסייד (רצח עם) החל מפרשת ילדי תימן ועד ימינו.

 8. עדו הגיב:

  נו ישי, אני מודה שאני לא מומחה בתחום . רק קראתי לאחרונה בידיעות על בני נוער שעברו התעללות מינית ומחכים חודשים שיתפנה חוקר נוער. גם זכור לי המקרה של הילדה מורן מטבריה שהדוד הנרקומן שלה היכה אותה שוב ושוב עד שמתה. השורה התחתונה: צריך יותר תקנים, יותר תקציבים ויותר עובדות סוציאליות וזה בהנחה שכל הטענות של ההורים הזועמים נכונות. זה בערך כמו לשמוע דיווח על הזנחה פושעת בבית חולים ולהגיע למסקנה שצריך לפטר את כל הרופאים ושהחולים יסתדרו לבד.

 9. נחמה דיכנה הגיב:

  תגובה ל"עבודה שחורה"

 10. רביב נאוֶה הגיב:

  אני יכול רק להודות למר בן יוחאי על חשיפת הפנים האמיתיות של עמותת ע.ל.י.ה ודרך ההתבטאות של אנשיה (שאותה היו"ר והיועצת המשפטית מנסות כל-כך להסוות) ולעו"ד טסלר על התובנה שילד ראוי להגנה מפני חטיפתו ע"י פקידות הסעד רק אם הוא נולד להורים שאינם מובטלים וששירתו בצה"ל.
  עכשיו צריכה ח"כ יחימוביץ' להחליט אם אלה האנשים שאתם היא רוצה להסתובב.

 11. עודד הגיב:

  התופעה שבה ילדים של הורים נורמטיביים (במקרים של קונפליקט בין ההורים, מצוקה כלכלית וכו') מוצאים מהבית, במקום למצוא פתרון לבעייה בתוך הקהילה, היא אכן תופעה כאובה ביותר שחשוב מאד להציף אותה ולדון בה, ועל כך יבואו על הברכה מארגני הכנס החשוב.
  כאשר פקידות סעד משקרות כדי להוציא ילדים מהבית, בהחלט המילה חטיפה מתאימה ומבטאת את הרגשתם של ההורים, אך הנקודה העיקרית היא לא סגנון השיח אלא מהות העניין.
  מתן התמיכה והטיפול המתאימים להורים, במקום הפרדתם מילדיהם, זהו בהחלט צדק חברתי, ומן הראוי ששוחרי הצדק החברתי בכנסת ובממשלה (שר הרווחה?) יפעלו בנושא!

 12. נחמה דיכנה הגיב:

  במקום להשתלח באנשים בעלי מודעות אזרחית
  חברתית ומוסרית כדאי שתבדקו היטב בציציותיכם ותעשו בדק בית רציני. השמצות
  וביטויים שקריים שכביכול אנו משמתשים
  בהם כגון "נאצים" ודומיהם כפי שמצאו את
  ביטויים בהכפשה חסרת השחר שלכם, לא
  ישנו את העובדה שמספר רב מדי של ילדים
  מורחקים באופן שרירותי מהוריהם,משפחתם
  ובתיהם – משפחות נורמטיביות,מבלי לנסות
  ולבדוק, במקרים רבים די, אפשרויות אחרות.
  ואל תספרו סיפורים שכל הילדים האלה
  "בסיכון" על פי הגדרתכם. הרחקה כזו היא
  אכזרית וגורמת נזק נפשי בל ישוער לילד
  לכל ימי חייו. המדיניות הקיימת חייבת להשתנות
  ןאנחנו נשמח לשתפ פעולה עם כל תוכנית
  רצינית ומתחשבת בילד ובהורה. (אגב, מה
  עם התוכנית שכה רבות דברתם בה – "עם הפנים לקהילה"?). עד אז נמשיך להאבק
  לשינוי המצב הקיים ולא יועילו כל דברי הלעז
  שאתם מטיחים בנו.

 13. דגנית הגיב:

  אני אם נורמטיבית עובדת, מתפקדת, אני אם שכל עולמה הם ילדיה, בעלת נכס, שרות צבאי מלא, עובדת, מתפקדת, אדם נורמטיבי לכל הדיעות. ואני יכולה להציג בפניכם מסמכים שבהם עוסיות משקרות לשופטים בבתי משפט ולאף אחד לא אכפת. לא יתכן שירחיקו ילד מהוריו ואחר כך יטענו שהילד אינו מעוניין לחזור הביתה. אז כן עו"ד תמר טסלר את צודקת במאה אחוז די לפשעים ולהרחקת ילדים מהוריהם, לא ניתן שתקופת חטיפות ילדי תימן תחזור על עצמה. אני היתי בשוק גמור כשגיליתי שכך מתנהלת מדינת ישראל. בושהההההההה

 14. סיון הגיב:

  איך תסבירו שעובד סוציאלי שמחליט גורלות של ילדים אומר לאם: "מי אמר שילד צריך לגור בבית בגיל 11" וכשהוא נענה למה הילדים שלך גרים בבית? הוא ענה: "לא מדובר במקרה שלי". וזה אדם שמחליט גורלות ילדים. בפנימיות לא פסיכולוג מחליט אלא עו"ס שלפי מצבי רוחו מחליט גורלות ילדים וניתוקם. מה קורה פה? אנו הורים שבבוא היום צריכים לשלוח את ילדנו שיגינו על המדינה הזו שבשקרים מוציאה ילדים מבתיהם. לא אחד ולא שתיים מתלוננים כבר מדובר במאות. כולם הוזים????

 15. שרית הגיב:

  במשפט שהיתי עדה בו עוסיות ופסיכולוגית התלוננו על הטרדה מינית? התעללויות
  ? לא דובים ולא יער. מהיכן ההזיות? יש הוכחות? עוסיות שם טוב יוצרים עם "עבודת קודש" ולא "עבודת פשע" שמה לעשות מתגלה ביום מן הימים. אני בטוחה שהזועות שאתן מעוללות יתגלו ביום מן הימים. אם אנשים היו מפרסמים (ויש הוכחות רק אנשים חוששים) את ההתנהלות שלכן מדינה שלימה היתה מזדעזעת.

 16. משה הגיב:

  אתה מתלונן על עוסית אבל אתה נידהם לגלות שכולן חברותיה ואין עליה ביקורת. עוסיות אתן מדברות על ילדים ולא על חתולים. אתן מתנפלות על הורים חסרי אמצעים. בשביל שם טוב צריך לעבוד. אתן במו ידיכן יוצרות את השם הרע שלכן עם ההתנהלות שלכן. עוסית שמעולם לא ראתה הורה עם ילד מחליטה על הוצאתו מהבית? לא הזוי

 17. עם גישה מתנשאת המתיימרת להיות טיפולית, מה הפלא שעובדות הסוציאליות הפכו להיות לשנואות ביותר בחברה הישראלית, ובצדק.

  עובדת סוציאלית חסרת הכשרה רפואית, מעזה לאבחן הורים כזקוקים לטיפול פסיכיאטרי. יעלה על הדעת שפקידה בבית משפט תתיימר להיות שופטת? התשובה ברורה. לא.

  אדון רביב או גב' רביב – כל כך מורעל שאיננו מסוגל להוריד מסך מעל עיניו ולראות את השואה שמחוללות פקידות הסעד.

  4.5 שנים אני מנותקת מילדיי ללא קביעת הסדרי ראיה. הילדים שלי נחטפו ב- 6.1.09 על ידי פקידת סעד שטענה שהילדים שלי מוזנחים ועוברים התעללות פיזית. תלונות השווא נסגרו מחוסר אשמה פלילית, אולם ילדיי לא הושבו אלי.

  זו המערכת מגוננת על הפושעות הסוציאליות בכל מחיר. השופט חותמת גומי של אותה מתימרת להיות סוציאלית, ומה שהיא כותבת מאושר כפסק דין חלוט.

  אין טאבו למילה שואה כשמדובר בניתוק ילדים מהוריהם. זו שואה. זו כליהה. זה זוועה שלא ניתן לתאר במילים. כאב שלא נגמר. חור בבטן שלא נסגר. אלו דמעות שלא מפסיקות לזלוג מידי ערב על הילדים. המקרה שלי מייצג רבבות אמהות שילדיהן נלקחו מהן שלא כדין ורשויות הרווחה האטומות ממשיכות וקוראות לפשעים שלהם: "מלאכת קודש".

  ידי השר של מר כהן כבולות. שרים באים ומתחלפים אולם הפקידות לעולם נשארת.

  סרטון מעצרת מחאה על הוצאת ילדים בכפיה:

  https://www.youtube.com/watch?v=pkIfBQFRBd0

  כתבת תחקיר "מדינה נגד אמא"

  https://www.youtube.com/watch?v=QWZrL1iCVE0

 18. מכאל הגיב:

  כיצד יתכן שמוצאיאים ילד מביתו לשלושה חודשים לאיבחון ואחר כך מאריכים לשישה חודשים כשיש פסיכולוגים מומחים שטוענים שניתן לאבחן ילד בפגישה אחת?? אשמח לקבל תשובה.

 19. ציפי אשכנזי. הגיב:

  כל הנכתב כאן מגובה באסמכתאות!
  *האישה סבלה מאלימות מוכחת כל 10 שנות הנישואין עד שקמה וצעקה דיי.
  *כבר בשנה הראשונה לנישואים הגבר נעצר על עבירת מין וחוייב בבימ'ש לעבור טיפול בשלוותה.
  *האישה המפוחדת פתחה תיק ברווחה וביקשה ייעוץ.
  *נרקמה ברווחה קנוניה נגד האישה מאחורי גבה ללא כל הצדקה או כמו שהרווחה כתבו לחברי הכנסת-
  "מעולם לא התקבלה נגדה תלונה".
  *האישה עם בנותיה הקטינות סולקה ממקלט לנשים מוכות.
  לימים הוצאו התיקים שלה הן מהמקלט לנשים מוכות,הן משלוותה וכמו כן מהרווחה וקשירת הקשר מונחת על השולחן אך האישה עדיין כלואה!!!

  היא לא תנוח ולא תשקוט עד שתביא את כל המעורבים לדין!!!

 20. […] ציפי אשכנזי. על שלי יחימוביץ', אל תשתתפי בכנס עמותת ×¢.ל.×™.×”. […]

 21. דוד הגיב:

  שלא בחרתי בשלי יחימוביץ יש!!!!!!!!!! אם היה לי הספק הקטן עכשיו אני בטוח

 22. נופר הגיב:

  כאם חד הורית שעשתה צבא ועברה קנוניה של אנשי מקצוע שהשפילו אותי לקרקעית והרחיקו תקופה ארוכה את ילדי ממני ואני אדם עובד, מתפקד, בעל נכס, אמא מאד אוהבת ואכפתית וכו' כמה קל להיות שותפה לדיעות של אנשי מקצוע שמרשים לעצמם רק בגלל שאנשים כמוך בעלי מעמד נותנים בהם אמון בלי לבדוק הוכחות. אני מתביישת בשמך!!

 23. דני הגיב:

  ותסתכן בלשון הרע. עורכת דין אם לא יהיו לה אסמכתאות ברורות לעוולות לא תיקח סיכון ותומר דברים קשים על עוסים.

 24. ישי בן יוחאי הגיב:

  הוי שלי שלי,
  יכלת לבוא לכנס להוכיח מנהיגות לחבק את מרינה ובענווה להביע עמדתך. אבל בדרך גאוותנית ומלוכלכת את מפנה עורף לנפגעי משרד הרווחה ולזכרה של מרינה, זה מנהיגות או תאוותנות?

 25. דוד הגיב:

  שלי כשהילדים הללו נפגעי הרווחה יגיע יומם להתגייס תזכרי אותנו.

 26. לילך הגיב:

  תוריד את התמונה של לורי כתומכת בשלי יחימוביץ מהפייס שלה

 27. לילך הגיב:

  אנחנו ההורים יודעים איזה עוולות לשכות הרווחה מסוגלות לבצע. אז שלא יסבנו אותנו יותר כי עברנו על בשרנו. כל הכבוד לעמותת ע.ל.י.ה. ישר כח. אתם הנורטיבים בחברה הזו, אתם דואגים שהשפיות תחזור לחברה הישראלית. המשיכו את עבודת הקודש שלהם.

 28. לילך הגיב:

  המון תודה

 29. דגנית הגיב:

  למה לשופט לא לוקחים את ילדיו ולהורים שמעולם לא היכו לוקחים את ילדיהם??? רק בגלל שהיה מתח בבית בעקבות גרושין הוצאו ילדים מבית נורמטיבי לחלוטין ושופט מכה (הפרקליטות החליטה) הרווחה מבקשת לשכוח מסיפור זה. הילד שלי פחות חשוב מילד של שופט? אשמח לקבל את תשובתך ולהציג מסמכים. בושה!!

 30. וכפי שנאמר באחת התגובות, סולודקין והרצוג מנהלות יחסי ליקוק הדדי שכאלו, שאפילו המוות לא יפריד ביניהן.

 31. אלעד הרשקוביץ' הגיב:

  http://www.blacklabor.org/?p=47822

Leave a Reply