חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

קול קורא למאמרים לכתב-העת "חברה" גיליון 57 – הנושא: מגדר ומשפחה

נושאים מידע על פעילויות, פוליטי ב 8.06.13 22:27

כתב העת 'חברה'  הוא כתב עת סוציאל-דמוקרטי של קבוצת יסו"ד. גיליון 57 יעסוק בנושא מגדר ומשפחה. אתם מוזמנים לשלוח מאמרים בנושא זה וגם בנושאים אחרים

בדומה למדינות אחרות בעולם, גם בישראל שורר אי שוויון בין גברים ונשים. אי שוויון בעבודה, בתפקידים ובשכר, ברכוש ובהון, בייצוג פוליטי, במוסדות השלטון ובעמדות ציבוריות וניהוליות אחרות. אי השוויון בין גברים ונשים קשור במבנה החברתי הממוגדר, המציב נשים בעמדה חברתית, כלכלית וסמלית נחותה לזו של גברים. מרכיב מרכזי במבנה חברתי זה הוא מבנה המשפחה וחלוקת התפקידים שבתוכה, המנתבת את האשה לתפקידי הטיפול והאחריות למשימות הבית.

גיליון 57 של 'חברה' מבקש להתמקד בנושא זה ולעסוק בקשר בין מגדר ומשפחה ובין המבנה הכלכלי-חברתי של הקפיטליזם המאוחר, הניאו-ליברלי, השולט גם בישראל. לקראת גיליון זה נשמח לקבל מאמרים שיאירו סוגיות שונות על הקשר בין הסדר החברתי-כלכלי הקפיטליסטי ובין מציאות חייהן של נשים, כמו גם של גברים, ואי השוויון ביניהם. כמו כן נשמח לקבל מאמרים המבקשים להציב אלטרנטיבות סוציאל-דמוקרטיות ופמיניסטיות למבנה הקיים.

כמו בכל גיליון, גם בגיליון זה יכללו מאמרים נוספים אשר אינם עוסקים בנושא המרכזי, ואנו מזמינים כותבות וכותבים להעביר אלינו מאמרים הקשורים בכלכלה, חברה, תרבות ופוליטיקה סוציאל-דמוקרטית.

המאמרים בחברה-כתב עת סוצאל-דמוקרטי הם מאמרים 'לא-אקדמיים', ללא הערות שוליים והפניות. את המאמרים, באורך של 1000-1500 מילים יש להעביר למערכת: [email protected]t. תאריך אחרון לקבלת מאמרים לגיליון 57: 16.6.13.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.