postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מסך עשן: גזענות וספינים במקום לחם

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מסך עשן: גזענות וספינים במקום לחם

נושאים דעות, כלכלת בית ב 29.05.13 1:27

 משבר פוליטי מדומה והצעות חוק לאומניות, מסייעים לממשלה להסוות את העובדה כי מדיניותה הכלכלית כושלת. התקשורת המאולפת משתפת פעולה

מאת ק. טוכולסקי

המאורע החשוב של השבוע לא היה המשבר הקואליציוני המבוים של יום שני, אלא העלאת המע"מ. אם המשבר הקואליציוני היה אמיתי, חברי הכנסת של יש עתיד לא היו מופיעים בוועדת הכספים ולא היו מצביעים בעד. אבל המשבר לא היה אמיתי. טובי הספינולוגים אפילו לא התאמצו יותר מדי, בשביל עיתונאי חצר של ממשלות מרכז ימין חובבות הפרטות אין צורך בכך,  וכך זכה השר לפיד להעביר את העלאת המע"מ בחסות עוד מתקפת שנאה אנטי חרדית. וועדת פרי המגוחכת, מנציחה את אי השוויון בנטל הגיוס באמצעות חלוקת מתנות למגזר הדתי לאומי שימשיך לשאת בקצת פחות ממחצית הנטל, מתעלמת מאזרחי ישראל הערבים וממשיכה לאפשר לחרדים לא להתגייס. היא גם לא מעלה את ההצעה המהפכנית באמת של הטבת התנאים למשרתים בכדי לעודד גיוס. בקיצור בתקשורת הישראלית ששייכת רובה ככולה לבעלי הון שאוהדים את הממשלה הקיימת הוועדה תוצג כהצלחה או מהפכה, בשטח שום דבר מהותי לא ישתנה. עיקר החשיבות של וועדת פרי היא פעילותה המקבילה להליך העברת תקציב המדינה, היא מאפשרת לממשלה מיסוך של שנאת חרדים והצגת מצגת שווא של "שוויון" מדומה ב"נטל" מדומה בזמן שהממשלה מכבידה על ה-99% את הנטל לטובת האחוזון העליון.

וכאילו שזה לא מספיק אנחנו נאלצים גם לשלם את מחיר חברי הכנסת של הליכוד שלא נמצא להם תפקיד סגן שר. ביבי הרי לא מטומטם, אם כל חברי הכנסת של הליכוד היו מתמנים לסגני שרים, מי היה מציע הצעות חוק פרטיות גזעניות ומטומטמות? ברוך השם בכנסת נותרו יריב לוין ומירי רגב בשביל להגיש הצעות חוק כמו חוק מדינת הלאום המיותר. אם אין לחם תאכלו גזענות, אם אין איך לגמור את החודש תתבשמו מאוויר הלאומנות הנבובה.

כי התקשורת הישראלית העלובה והגוססת שלא מבינה את הקשר בין הפיכתה למנגנון תעמולה וחוסר הנכונות ההולך וגובר לשלם בעבורה תמשיך לשחק את המשחק של השלטון. שום עיתון לא יצא בכותרת ראשית "הקץ לספינים" ויבקש מהממשלה להתמודד בלי הסחות דעת עם התוצאות ההרסניות של מדיניותה הכלכלית הנבובה. בשום מהדורת חדשות מרכזית הדמויות המעונבות המאופרות והזחוחות לא יבקשו שנייה להחזיר את הדיון ממשחקי הכס המדומים של ממשלת ביבי השנייה. בסופו של דבר המלחמות בין האוליגרכים שחולקים את השלטון כאן מדומות או לא מפילות נטל על מי שמעדיפים לצדד במחלוקות המדומות ביניהם במקום לקחת את גורלם בידיהם.

פוליטיקה ישנה, פוליטיקה חדשה, פוסטרים של ציפי לבני בסגנון שנות ה-60, הצביעו למרכז, הצביעו לגמלאים, הצביעו ד"ש, שום דבר לא ישתנה כל עוד בוחרים באלטרנטיבות אינסטנט שנרקחות במוחות של ספינולוגים. מ-1977 ועד היום, הניתוק שמפגינים שבחרו בד"ש ששינוי המקורית היתה בין מרכיביה למי שבחרו שינוי ומי שבחרו רק לאחרונה בגרסת המאה ה-21 של שינוי בין בחירתם לבין התוצאות וחוסר יכולתם לחזור ולהצביע לגוש השמאל, מבטיחים שגם בשנים הקרובות במקום פתרונות למצוקה נקבל תעמולה של שנאה, בין מה שמציעים לנו יריב לוין ומירי רגב, איילת שקד ועופר שלח למה שהציעו לנו חברי הכנסת יושבי הירכתיים של הליכוד וד"ש בסוף שנות ה-70 אין הרבה הבדל. הפרטות, הטבות מס לעשירים וגזירות על הציבור הרחב במקביל לתעמולה לאומנית ושנאת האחר. הסיכוי היחיד שלנו לממשלה שתתן לנו במקום שנאה לחם הוא בהחלפת שלטון הימין מרכז ימין בשלטון השמאל.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  דברים נכונים,אז מדוע לעם לא איכפת?

  עושה רושם שכמה גזירות שיטילו על העם הזה,הוא יישאר באדישותו.
  מעניין מה יוציא אותו מאדישותו,אם בכלל.

 2. מסך עשן: גזענות וספינים במקום לחם • מחאת הדיור :

  […] פורסם לראשונה באתר עבודה שחורה […]

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  שר האוצר לפיד טס לפריז לפגישת עבודה וחופשה פרטית 24 ש' אחרי שביטל השתתפותו בכנס שרי האוצר של ה- OCED
  לפיד ייעדר מההצבעה על העלאת המע"מ ב-1% ■ ח"כ גפני: "כשהכנסת דנה במע"מ לפיד בורח לחו"ל. הוא מנותק מהאזרחים שלא יכולים לחלום על חופשה"
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000847982#fromelement=hp_firstarticle

 4. מנחם לוריא :

  ק ומיכאל מתגובה #1

  שלושים שנה של חינוך לדיעה אחת ויחידה מביאים את הציבור לשבת בשקט ולהאמין לשר הפייסבוק שבעוד שנתיים יהיה פה נפלא.

  תוסיפו לשלושת העשורים הנ"ל גם את העובדה שעם שנמצא במצב כלכלי קשה לא מתעמת ולא מחילף את השלטון שלו והינה אחת התשובה לשאלת הלמה.

  אני לא מתפלא בכלל שבטוקבקים על העלאת המע"מ (באחד העיתונים המקוונים) כל תגובה שנייה היא משהו בסגנון הזה: שילך לפיד (שר הפייסבוק מ.ל) ויפרק את הועדים הגדולים בנמלים ובחח"י ויעזוב אותנו מהמע"מ.

  זה הלמה וגם האיפה.

  מנחם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.