אלקטרה-מעליות: העובדים מבקשים להתאגד

העובדים בחברת אלקטרה מעליות הצטרפו לאחרונה להסתדרות העובדים הלאומית והקימו ועד-פעולה, שלב ראשון לקראת הקמת ועד-עובדים. מובילי ההתארגנות טוענים: ההנהלה מנסה למנוע התאגדות

מאת רביב נאוה

נסיונות ההתאגדות בחברת אלקטרה מעליות צוברים תאוצה. חמישי נערך בבית-דגן כנס בחסות ההסתדרות הלאומית בהשתתפות כ-80 מעובדי החברה, בעקבות מסרים שהגיעו מהנהלת אלקטרה מעליות לפיהם ההנהלה תפעל ככל יכולתה למנוע את התארגנות העובדים.

תומר גולדברג, מראשי וועד הפעולה סיפר כי כאשר הודיע להנהלת החברה על כוונת העובדים להתארגן נתקל  בהתנגדות: "קיבלתי מסר חד משמעי כי הנהלת החברה לא תיתן יד לדבר ותפעל ככל יכולתה על מנת למנוע את התארגנות העובדים".  גולדברג הדגיש כי הוא וחבריו לא נרתעים מאיומים אלה: "עובדי החברה נחושים להקים וועד עובדים על מנת להגן על זכויותינו. חשוב לי להבהיר כי אנו אוהבים את מקום העבודה וכל מטרתנו לשפר את התנאים. ידוע כי עובד מרוצה רק תורם למקום העבודה".

לדברי הרצל חוגי, מנהל התארגנויות ראשוניות בהסתדרות הלאומית: " התארגנות עובדי אלקטרה מעליות נולדה ממצוקה אמיתית . נושאי נס ההתארגנות אוהבים את מקום עבודתם ופועלים לשמרו. הנהלת החברה חייבת לאפשר להם התארגנות והקמת וועד עובדים, זהו האופק החדש בחברות חזקות ועובדי אלקטרה יהיו שותפים להוויה זו".

אלקטרה מעליות היא חברת המעליות  הגדולה בישראל ומעסיקה כ-700 עובדים ב-5 סניפים ברחבי הארץ.  החברה מעניקה שירותי התקנה ואחזקה למעליות, מסועים ודרגנועים באתרים רבים. אלקטרה מעליות היא חברת בת  של אלקטרה המשתייכת לקבוצת אלקו.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

One Response to “אלקטרה-מעליות: העובדים מבקשים להתאגד”

 1. אאאאא הגיב:

  שנים עסקה חברת אלקטרה בעבודות קבלנות אלקטרומכניות עם רשיון לתחום זה.

  פתאום יום אחד, קבלה רשיון לבניית מבנים.

  כיצד קרה שחברת אלקטרה קיבלה רשיון לתחום זה?

  הפרויקטים הגדולים במדינה לבנייה, נמצאים כיום בידיים של חברה קבלנית זו, מאחר והיא מבצעת את הפרויקטים תוך שימוש ברשיונות של כול המקצועות הנדרשים לבנייה, כך שחברות קבלן אחרות אינן מסוגלות להתאגדות מקצועית כזאת, מה שנקרא מונופול.

  מי נתן לחברת אלקטרה, רשיון לעסוק במקצוע הבנאות?

Leave a Reply