חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ח"כ גפני: החלטנו לא לתקוף את לפיד

נושאים חדשות, פוליטי ב 23.05.13 1:24

חבר הכנסת הרב משה גפני (יהדות התורה) הצהיר במליאת הכנסת כי חברי הכנסת החרדים החליטו שלא לקרוא קריאות ביניים במהלך נאומיו של שר האוצר יאיר לפיד וזאת בכדי שלא לחזק את כוחו

"רבותי חברי הכנסת, אני רוצה להתוודות בפניכם" פתח גפני את נאומו: "ממש היום התגברתי על יצרי. עמד כאן שר האוצר ודיבר, מילה אחת אמת הוא לא אמר. אחת, תכף אני אנתח את מה שהוא אמר, ולא צעקתי לו כלום. אני נוהג לקרוא קריאות ביניים, לפעמים פחות טוב, לפעמים יותר טוב".

גפני דיבר על החלטת המפלגות החרדיות:

"אנחנו החרדים החלטנו שלא קוראים לו קריאות ביניים כי זה מוסיף לו מנדטים. אגב, מאז שהפסקנו לקרוא לו, לפני שבועיים וחצי, הוא ירד בסקרים מ-30 מנדטים ל-16. אז הפסקנו לקרוא לו קריאות ביניים ועכשיו אני אגיד רק את האמת".

רק נציין, כי אי התערבות חרדית בנושא הינו הדבר הכי נכון במערכה הנוכחית. כיוון שהשקפת עולמו של יאיר לפיד (במקרה ויש לו) רחוק כרחוק מזרח ממערב מזו של יחימוביץ', ובמקום לתת לה את השופר שתתמקד על כל סעיף ופסיק שהלה מקיא מגרונו, הרי שהחכי"ם החרדיים נותנים את הטון ולפיד שופך בגרון ניחר ומכלה את זעמו על החרדים, ולא פלא שכל התקשורת מתענגת אח"כ על אמרות שפר שנפלטו מפיו כמו "לפיד לחרדים: המדינה אינה רשומה על שמכם" וכדומה. נכון, החרדים תפסו את זה מאוחר, אבל טוב מלא כלום.

המציאות הוכיחה, כי כאשר לפיד הפנה את חוד החנית לעבר החרדים, הייתה ידו על העליונה, ואנו, החרדים לא צריכים להמציא לו את זה.
לקריאת הכתבה באתר החרדי כיכר השבת ולצפיה בנאום בערוץ הכנסת

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

2 תגובות

  1. א. קוריאל :

    החרדים לא תפסו מאוחר.
    היה להם מקצה אחד רע ועכשיו הם במקצה שיפורים – שמוכיח את עצמו מהר מאוד.
    אסור לתת לפוליטיקה הישנה של השנאה וההסתה לשלוט. לפיד רוצה לעשות כמעשה אביו ולהסית את האש ממדיניותו הכלכלית ההרסנית למקומות אחרים. פעם זה הסתה נגד החרדים ופעם זו הסתה נגד "הוועדים החזקים".

  2. ק. טוכולסקי :

    עדיף לחרדים להלחם בלפיד וביבי ולהבין שרק השמאל הוא בין ברית אמיתי , גם אם לשמאל יש גם דרישות מהותיות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.