postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ח"כ נחמן שי, דרוש דיון חירום על מתקני הגז ביבשה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ח"כ נחמן שי, דרוש דיון חירום על מתקני הגז ביבשה

נושאים מכתבים, תכנון ובניה ב 22.05.13 0:55

ניצן מתן פונה אל ח"כ נחמן שי, חבר ועדת הפנים ואיכות הסביבה, בבקשה לקיים דיון חירום בחוסרים קשים שנצמאו בתסקיר ההשפעה על הסביבה אשר הוכן במסגרת הליך אישור התכנית להקמת מתקני גז ביבשה.  לדברי מתן התסקיר משקף תמונה קשה של זלזול בחיי אדם, התעלמות ממידע, והשארת רוב ההליך התכנוני לשיקול היזם

21 במאי 2013

לכבוד: ח"כ נחמן שי

שלום רב,

הנדון: בקשה לדיון חירום בנוגע לתכנון מתקני הטיפול בגז ביבשה

זה זמן רב שתושבי עמק חפר, יחד עם רשויות מקומיות אחרות,  מביעים את חששם מהקמתם של מתקני הגז ביבשה. בשבוע שעבר הגיע לידנו תסקיר השפעה על הסביבה שנועד לבדוק את ההשפעה של המתקן על חיי התושבים והסביבה באזור.

התסקיר, אשר אמור היה לתת מענה למגוון ההשלכות של המתקן על הסביבה, משקף תמונה קשה של זלזול בחיי אדם, התעלמות ממידע, והשארת רוב ההליך התכנוני לשיקול היזם.

שלוש הפסקאות המצוטטות להלן מראות יותר מכל את אופי המסמך:

 עמוד 3   "מאחר וישנו חוסר במידע המשפיע על התכנון (כגון הרכב הגז במאגר והטכנולוגיה המתוכננת למתקן הטיפול)…" " …בחינת השפעות סביבתיות אפשריות שאינן כלולות במסמך זה, ייערכו בשלב היתר הבנייה…"

במסמכים קודמים אשר פורסמו על ידי משרד הפנים יש מידע רב לגבי הרכב הגז במאגר. כיוון שמדובר במתקנים האמורים לקום במהלך השנים הקרובות, הרי שגם הטכנולוגיה מוכרת וידועה. על רקע זה לא מובן מדוע יש להותיר בידי היזם את האפשרות לבחון השפעות שאינן כלולות במסמך זה היום, ולדחות את הבחינה לשלב היתרי בניה בהם נמנעת מהציבור אפשרות להתגונן?

עמוד 3    "…לאורך ההליך התכנוני נעשה מאמץ לבחירת מיקום מרכיבי התכנית כך שהשפעת מימוש התכנית על השימושים והייעודים הקיימים והמאושרים תהיה מינימאלית"

הקביעה ש"נעשה מאמץ" היא לא פחות משקרית מכיוון שהאופציה הימית מעולם לא נבדקה.

עמוד 149 "בעת רעידת אדמה תיתכן פגיעה רב-מערכתית ובו-זמנית במתקנים השונים עם סכנה לחיי אדם ולהתפתחות אירוע זיהום…"   עמוד 196 בטיחות מתקנים לרעידות אדמה  "הצוות שיכין את התכניות עבור שלב היתרי הבניה יכלול מהנדס רעידות אדמה שיכיר את הפרקטיקה המקובלת בתחום…"

בחלקים רבים של המסמך דוחים בדיקות והחלטות הרות גורל לשלב אישורי הבנייה כמו שמתואר לעיל. בנוסף על כך המשרד להגנת הסביבה מגדיר במפורש שיש צורך במיגון מלא בעת רעידת אדמה. האם מדינת ישראל מתכוונת לאשר בנייה בניגוד להגדרות שלה עצמה?

כתושבים שחייהם בסכנה נוכח האפשרות שיוקמו מתקנים מסוכנים בפתח ביתם, אנו מבקשים את עזרתך בקביעת דיון דחוף בוועדת הפנים והגנת הסביבה שבו נביא את שאר ההשגות והטיעונים שלנו למסמך בפרט ולנושא בכלל.

בכבוד רב,
ניצן מתן
nitzanmatan@gmail.com

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. ענת גונן :

    סוגיית הפטרוכימים

    השר לשעבר לנדאו התייחס לתעשייה פטרוכימית+מכלי אחסון בסמוך למפעלי זיקוק הגז ביבשה ואף ציין 150-2000 דונם לטובת העניין. משום מה קיים ערפול וחוסר התייחסות,(בדו"ח שפורסם) אולי אף השתקה מכוונת מצד מקבלי ההחלטות לסוגיה זו, מעורר תהיות, שאלות, חשדות, חוסר אמון הצבור והשגות לגבי אופן קבלת החלטות מצד הממשלה/והמועצה ארצית

  2. עבודה שחורה » פורום השמירה על החופים – על מתקני הטיפול בגז להיבנות על אסדות בים :

    […] ח"כ נחמן שי, דרוש דיון חירום על מתקני הגז ביבשה […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.