חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

למה אנחנו מפגינים

נושאים דעות, כלכלה ותקציב ב 12.05.13 1:00

אנחנו מפגינים כי בכסף הגדול לא נגעו, הכסף הגדול שנמצא אצל טייקונים ותאגידים, במקלטי מס, בנכסי לאום בזוזים ובפטורים של חברות הענק

מאת: ק. טוכולסקי

מסתבר ששר האוצר שלנו חושב שהוא מחנך, אחרי שהוא שיקר לנו בלי בושה לאורך כל הבחירות ואפילו לאחריהן, עכשיו נוזף בנו שר האוצר שמסביר לנו שאנחנו מפגינים נגד עצמנו. לפעמים אני מתחיל לחשוב ששר האוצר ממנצ'וריה באמת מאמין לכל השטויות שהוא אומר, או שהוא מתוסכל מכך שהאשליה אבדה וכולם מבינים עכשיו שהוא לא רק פרזנטור רנדומלי של שלטון ההון אלא תאומו של ביבי, עוד משרת נאמן של הטייקונים, עוד אחד שהתעשר בזכות אדוניו ורצע את אוזניו כבר מזמן להבטיח להם שירות נאמן עד קץ הימים.

לפיד יכול להסתכל על מברכיו מהימים האחרונים ולהבין למה הוא יהפוך אם דרכו תצלח: פרס ופישר בכירי משרתי ההון בישראל, נגיד הבנק המרכזי שניפח במו ידיו בועת נדל"ן והנשיא שכולם יודעים איך הגיע למעלה, אביר ההפרטה ואביהם הרוחני של נערי האוצר ב-30 השנים האחרונות. רק שבדרך למעלה עשוי להפריע לו אותו ציבור בוחרים שהפך אותו לשר אוצר וכרגע למורת רוחו של השר/פרזנטור מסרב עוד להתמוגג מאמרות השפר שלו ומתחיל להבין את מי הוא השר/פרזנטור באמת משרת. השר היהיר מופתע, מבוחריו/קוראיו/צופיו הוא לא ציפה לתפיסת מציאות כל כך בהירה מהירה וזועפת אחרי הכול במשך שנים הם אכלו את הלוקשים שהפיק בלי למצמץ. אז עכשיו הוא אומר לנו שאנחנו מפגינים נגד עצמנו וכולו תקווה שנפסיק.

בבחירות האחרונות בגרמניה מפלגת המרכז הליבראלית זכתה ל-15%, הם רצו על מצע שהבטיח מסים נמוכים וייעול של הביורוקרטיה, היום הם עומדים בסקרים על 4% (מתחת לאחוז החסימה הגרמני) וכל תקוותם היא שבבחירות ההולכות וקרבות הם יצליחו לאבד רק שני שליש מכוחם ולא את כולו. הבוחר הישראלי צפוי לעשות אותו דבר גם ליש עתיד רק שבניגוד לבוחר הגרמני המנומס עד דיכאון שלא ממש מציף בהמוניו את הרחובות, יש סיכוי טוב שהבוחר הישראלי לא יחכה בנימוס לתאריך הבחירות שנקבע אלא יפעל להקדמת הבחירות או לפחות יעשה את המוות לנבחריו המאכזבים עד עליהן. הקיץ מתקרב ועושה רושם שאזרחי ישראל מבינים שעבדו עליהם ומבקשים כעת לייסרם בעקרבים, אם קצת מזל שוב תשמע קריאת הקרב לאוהליך ישראל. שר האוצר אולי מיתמם, ראש הממשלה אולי מחכך כפות ידיו בהנאה ומתכנן את הספין הבא, אבל אנחנו יודעים בדיוק למה אנחנו מפגינים ואם נשאר ממוקדים אולי נצליח להחליף את השלטון משרת ההון והמרושע הזה בשלטון שיפעל למען האזרחים.

אנחנו מפגינים כי בכסף הגדול לא נגעו, והכסף הגדול לא נמצא אצל החרדים ולא אצל הוועדים, לא אצל הערבים ולא אצל המובטלים, הכסף הגדול נמצא אצל טייקונים ותאגידים, הכסף הגדול נמצא במקלטי מס ומסים שכלל אינם קיימים, בתמלוגים נמוכים ובנכסי לאום בזוזים, הכסף הגדול נמצא בתכנוני מס אגרסיביים ובפטורים של חברות הענק. הציבור הישראלי לא יצא לפני שנתיים לרחובות ולא הצביע בין השאר ליש עתיד בשביל שימשיכו להגן על הכסף הגדול. לכן, הבחירה של יש עתיד להמשיך ולשרת את ההון כאילו כלום לא קרה, מרתיחה את הציבור. מביבי לא היו לאנשים שהצביעו יש עתיד ציפיות, אבל גם מי שהיו תמימים מספיק להצביע ללפיד ולאכול את התעמולה השקרית שלו כבר לא אוכלים את הלוקש. לכן אנחנו מפגינים, מי שמראש לא האמין לשקרים של מפלגת המרכז התורנית ומי שכבר כעת חודשים ספורים אחרי הבחירות יודעים שרימו אותם. מי שכבר הבין שרק השמאל יבצע את השינוי הנדרש במדיניות הכלכלית והחברתית באמצעות צמצום הפערים המעמדיים בישראל, חיזוק המעמד הבינוני ומאבק בעוני ולא בעניים ומי שעשויים להבין זאת עם רק השמאלנים יעבדו נכון במאבק הנוכחי.

אנחנו כבר יודעים לנו אנחנו כועסים ולמען מה אנחנו מפגינים., השאר לוט בערפל, שלטון ההון ינסה כל ספין, ישלפו לנו את הנושא העדתי, יפגיזו אותנו בהפחדות, יסיתו אותנו נגד וועדים/חרדים/ערבים/נתמכים כל טריק אפשרי בשביל לשלוט במחאה באמצעות הפרד ומשול/דרישה לא-פוליטיות/פרסומים עוינים בכלי התקשורת של בעלי ההון. לפנינו דרך ארוכה, מאבק קשה ועבודה סיזיפית שאם קצת מזל תניב תוצאות רציניות ולא עוד יש עתיד עם יהיר לפיד. אדם תלוש, גרסה פתטית של מלכת צרפת אנטואנט שכמותה רק בלי נסיבות מקלות של תמימות אלא מתוך ידיעה ורמייה, מנסה למכור לעם שיש עוגות לאכול במקום לחם.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , , ,

3 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מכיוון שרבים מציעים תכניות אלטרנטיביות סבירות והגיוניות יותר,
  מתחייב לשאול
  מדוע האוצר מתעקש?
  הרי לא יתכן שחלו שם באוצר בטמטמת כרונית מדבקת.
  אין ברירה אלא להניח שמאחורי כל הפרעוניות הזאת עומדים אינטרסים חזקים מאוד שאותן צריך לחשוף.
  http://www.blacklabor.org/?p=52188
  http://www.blacklabor.org/?p=52185

  עובדות ועקרונות כלכליים שחשוב לדעת כשיוצאים להפגין

  מול הסיסמאות החלולות שמשמיע לפיד כדאי לדעת: מדיניות הקיצוצים והגזרות מציבה אותנו על הכביש המהיר ליוון וספרד, מתודלקים, עם רגל כבדה על דוושת ההאצה. שום דבר טוב לא יצמח ממנה. רק מיתון.
  יש, לעומת זאת אלטרנטיבה אפשרית וזמינה.
  לפירוט:
  http://systemsnresources.blogspot.co.il

 2. ציוני מודאג :

  שלום רב,
  הייתי אתמול בהפגנה,
  אני מזדהה עם הנאמר,

  אבל צריך להוסיף לתביעות שלנו,
  חוק שכר מכסימום,
  לא ייתכן שמעל 400 איש ירוויחו 70,000 ש"ח ויותר בחברת חשמל.

  לא ייתכן שהוועדים החזקים ירמסו את החלשים, ארגון כח לעובדים הוקם בגלל חלל ענק שקיים .

  כל טוב

 3. מיכאל לינדנבאום :

  ברוך השם, לא צריך לדאוג

  יום אחד ארוחה טובה אצל ביבי,אחר אצל לפיד,אחר אצל דנקנר,אחר אצל בינו צדיק,אחר אצל תשובה,אחר אצל לבייב,אחר אצל עופר.
  כל מה שצריך ,זה לכתוב שכל המדינה שייכת להם,ואילו לנו,לתשעים ותשע אחוזים ,למעמד העובדים והמוחלשים בישראל מגיע לאכול פירורים מצלחותיהם של הטייקונים.
  כל הכבוד ובתיאבון!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.