חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תיאגוד > איגוד > מכירה – המשך מגמת ההפרטה של שירותי הספקת המים והביוב

נושאים כלכלה ותקציב, עלו ברשת ב 30.04.13 1:18

לפי טיוטת חוק ההסדרים, הממשלה מתכוונת לעלות שלב בהפרטת משק המים ולמכור את תאגידי המים לגורמים פרטיים. תופעה זו תגרום לעלייה במחירי המים ולירידה באיכות השירות הניתן לתושבים. כך במאמר המתפרסם ב"הטרקלין – מחשבות על משפט"

 

מאת: אלרן שפירא בר-אור

 

לאחרונה התבשרנו על כוונת הממשלה הנוכחית לאגד את תאגידי המים בעיריות ובמועצות המקומיות תחת 15 חברות אזוריות. ההסבר סוציאלי. כידוע, בשנים האחרונות, בעקבות תיאגוד מחלקות המים ברשויות המקומיות עלו מחירי המים באופן ניכר ונשמעו טענות אף על ירידה באיכות השירות. גם אז הסבירו כי משק המים העירוני מנוהל בחוסר יעילות ובכך נפגע השירות לתושבים. כעת, מספרים לנו שהחברות ברשויות המקומיות אינן יעילות דיין, וכי איחודן יקטין את עלויות התפעול ויאפשר הורדה במחירי המים (ראו, טיוטת חוק ההסדרים לשנים 2014-2013).

ניתוח המצב לאשורו ילמד כי ה"איחוד" המתוכנן מהווה שלב נוסף בדרך להפרטה מוחלטת של שירותי הספקת המים בישראל ולא באמת צפוי לקדם יעילות, לא כל שכן, הורדה בתעריפי המים.

 להמשך קריאה

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. עמית :

    אני חושב שצריך לראות את נושא הפרטת אספקת המים בעיקר מנקודת מבט אתית, מים הם זכות אדם בסיסית הם אינם סחורה. מעבר לזה צריך לזכור מדוע הוציאו את חשבון המים מהחשבון הכללי של ארנונה מקומית. עשו זאת בכדי שהאדם יהיה מודע לצריכת המים שלו ויחסוך משום שמים הם משאב במחסור. לכן מחיר המים צריך לשקף את הערך שהחברה נותנת להם לא את ערך ההפקה שלהם. לאור שתי הנקודות האלו אספקת המים צריכה להעשות ע"י גוף דמוקרטי עם ניהול פתוח לפני אזרחי המדינה והם יכולים לבקר ולשנות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.