חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עתירה: לא להסתמך על תכנית "ירושלים 2000" בהליכי תכנון

נושאים דיור, תכנון ובניה, דעות, עלו ברשת ב 23.04.13 1:07

רשויות התכנון משתמשות בתכנ ית המתאר "ירושלים 2000" שלא כחוק, כך טוענות במקום – מתכננים למען זכויות תכנון והאגודה לזכויות האזרח, בעתירה שהוגשה היום

בעתירה שהוגשה היום (21.4.2013) לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים, דורשות עמותת במקום – מתכננים למען זכויות תכנון והאגודה לזכויות האזרח מבית המשפט להורות לוועדות התכנון להפסיק ולהסתמך על תכנית המתאר "ירושלים 2000". מאז שקידומה של התוכנית בהליכים המקובלים נעצר, מסתמכות עליה הוועדות כמעין "מסמך מדיניות" מחייב שבגינו הן דוחות תוכניות בניה חדשות, על אף שהתוכנית חסרה תוקף סטטוטורי, ומעולם לא הופקדה להתנגדויות הציבור .

תכנית מתאר ירושלים 2000, הכוללת את כל השטח המוניציפאלי של העיר, נדונה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה ירושלים החל משנת 2005 ועד שנת 2009, אולם מאז ועד היום לא הופקדה בפועל ולא קיבלה תוקף חוקי. כיון שהליך אישור התוכנית הוקפא, לא ניתנה הזדמנות לתושבי העיר להגיש התנגדויות לתוכנית ולהשפיע על עיצובה, ולא ניתנה האפשרות לקבל פיצויים במקרה של פגיעה תכנונית. אף על פי כן, משתמשת הוועדה בתכנית כ"מסמך מדיניות" שעל בסיסו נדונות, מאושרות ונדחות תכניות מוצעות בעיר.

לפוסט המלא

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.