חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

החוג לזכויות בעלי חיים במפלגת העבודה יצא לדרך

נושאים חדשות ב 18.04.13 10:45

ועידת מפלגת העבודה אישרה ביום ה' 04.04.13 את הקמת החוג לזכויות בעלי חיים במפלגת העבודה. ראוי לציין כי זהו החוג הראשון מסוגו שהוקם במפלגת העבודה, כל שכן בשאר המפלגות שכיהנו בכנסת מאז הקמתה

מתוך ההודעה לעיתונות:

מתוך תפיסה כי הדרך המרכזית להשפיע ולפעול למען בעלי חיים היא מתוך הפוליטיקה, לפני כשנה קיימה עו"ד אליס גולדמן – שהיא פעילה חברתית-סביבתית ותיקה ממחוז חיפה ויו"ר החוג – מפגש ראשון עם ראשי ארגונים ועמותות להגנת בעלי החיים בישראל בהם: אנונימוס, צער בעלי חיים, הקואליציה נגד פרוות, ארגון נח ועוד. מטרת המפגש היתה יצירת שדולה פוליטית למען בעלי חיים בתוך ומתוך מפלגת העבודה, כזו אשר תהיה חזקה דיה להפעיל כח בשעת הצורך, כזה שיגבר על כוחן של שדולות אחרות לעיתים, על מנת לקדם את האג'נדה למען רווחת בעלי החיים בישראל.

במשך חצי שנה, פעלה גולדמן וחברים נוספים להחתמת חברי עבודה על טופס הבקשה להקמת החוג (נדרשות 200 חתימות לפחות לאישור החוג) ובתוך כך, עו"ד גולדמן אף נפגשה עם יו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ וקיבלה את ברכת הדרך להקמת החוג. יחימוביץ גם חתמה ראשונה מבין כ-300 חברי מפלגה, על הטופס.

אליס גולדמן: "מפלגת העבודה רואה במניעת צער בעלי חיים ערך חשוב הנובע מהגדרתה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית השואפת לקיים חברה המושתתת על ערכים של צדק והוגנות. לבעלי החיים יכולת להרגיש סבל פיסי ונפשי והם זכאים לחיות את חייהם ברווחה תוך מימוש צרכיהם הטבעיים.

כחלק ממחויבות זו, מתחייב החוג לקדם חוקים לצמצום הסבל והפגיעה של בעלי החיים בתעשיות המזון, התרופות, הלבוש והבידור.

החוג לזכויות בעלי חיים בעבודה יפעל ברוח התקנות המחמירות בנושא רווחת בעלי החיים ויפעל שישראל תהיה בין המדינות המתקדמות בעולם בנושא ערכי זה."

 

נערך על ידי דורון
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.