חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מפלגת העבודה – האמת מאחורי מכתבו של איתן כבל

נושאים דעות, פוליטי ב 4.04.13 12:24

לו רצה כבל לשנות את סדר היום באופן כנה, היה מגיע לדיונים שזומנו בנושא סדר היום לוועידה. אך כבל בחר לשתוק ולשלוח ליו"ר המפלגה מכתב באמצעות התקשורת – ערב כינוסה של המפלגה

מאת: נעמה כהן

11  שנים לא התבצעו בחירות ללשכת המפלגה, מאחר וכבל כמזכ"ל בחר למנוע קיומן של בחירות אלו, תוך העדפת הלשכה המכהנת ושימוש ב"צירופים" כדי להוסיף באופן לא דמוקרטי את מקורביו ומקורביו של אהוד ברק ללשכה. זאת, מטעמי נוחות פוליטית. בשנים אלו הפכה הלשכה לגוף מאובן, לא פעיל ובלתי
דמוקרטי.

בשנת 2008, כאשר הגיעה העת לבחור את הועידה השמינית של המפלגה, בחר איתן כבל לעשות כל שלאל ידו על מנת למנוע בחירות אלו תוך פגיעה קשה בדמוקרטיה המפלגתית. זאת, תוך ביזיון החלטות של בית המשפט המחוזי והמוסד לבירור עתירות. לאור מעשים אלו, אף המליץ המוסד לבירור עתירות לבחון את הדחתו מהמפלגה.

העובדות שאיתן כבל לא מספר לכם הן:

1.   אין דיון מהותי? הסעיף הראשון בסדר היום הוא בחירת ועדת היגוי שתכין ועידה אידיאולוגית-מדינית מקיפה, דומה למדינה האידיאולוגית שהתכנסה למשך יום שלם לפני כשנה. מסורת זו, בה החלה שלי יחימוביץ' עם בחירתה ליו"ר מפלגה מהווה פריצת דרך בדמוקרטיה המפלגתית במסגרתה צירי הועידה, וכל החברים המעוניינים בכך, מתכנסים לצורך דיון אידיאולוגי מעמיק אשר מהווה את הבסיס למצעה של המפלגה בנושאים שעל סדר היום. זאת, בניגוד לעבר, בו לא התקיים כל דיון אידיאולוגי רעיוני.

2.    בתקנון הוועידה השמינית, אשר הותקן ע"י איתן כבל עצמו ב-6.11.2008 נדרשו חתימות של 51% מהצירים על מנת לכנס את הועידה. התקנון החדש דורש 1/3 מהחברים בלבד, כפי שנהוג בכנסת ישראל ובמוסדות דמוקרטים נוספים.

3.     בפעם הראשונה בתולדות המפלגה, יו"ר המפלגה והמזכ"ל מוותרים  מרצונם החופשי על מנגנון ה"צירופים" –  האופן שבו נהגה ההנהגה תמיד לקבוע בשרירותיות מי יצורפו באופן לא דמוקרטי ללשכה. בתקנון המוצע 70% מהחברים ייבחרו בבחירות דמוקרטיות (!!!) והיתר יכהנו בלשכה מתוקף תפקידם הנבחר
(ח"כים, ראשי ערים, ראשי אגודות סטודנטים וכו') בעיני כבל זה לא מוצא חן והוא רוצה ש-70% ימונו וישוריינו ורק 30% יבחרו בבחירות דמוקרטיות.

כבל אם חשובה לך הדמוקרטיה מדוע אתה מציע לצרף בלי בחירות 70 חברים נוספים, אשר ברצונך לקנות את קולם, ללשכה?

4.     כבל דורש להחזיר את התקנון ה"דמוקרטי" לבחירות המוניציפאליות – אולם, מסתיר את העובדה כי "צוות ההתערבות" בכהונתו כמזכ"ל ב-2008 היה הופעה של איש אחד. עתה, היו"ר והמזכ"ל ויתרו מרצונם על המקום שנתון להם על פי "מתווה כבל" שיושם ב-2008 בקביעת המועמדים לבחירות המוניציפאליות,
ומינו ועדה של חברי מפלגה בכירים המתמחים בנושאים המוניציפאליים, מה שבודאי לא קרה עת שימש ח"כ כבל כמזכ"ל המפלגה.

5.     סדרי היום של הישיבות והצעות ההחלטה מתפרסמים באופן גלוי ושקוף, באתר המפלגה, בצירוף דברי הסבר ברורים, כל זאת בניגוד למקובל בעבר. כבל, בחר לשמור את הערותיו לערב הועידה תוך הטחת האשמות אישיות קשות ביו"ר – מהלך שגילה את כוונותיו האמיתיות של כבל – פגיעה במפלגה – זכרו את דברי כבל: "לא הייתי נוגע במפלגה במקל".

6.     פשוט מגוחך שח"כ כבל מלין על כך שמזכ"ל וח"כ לא יכולים לשמש באותו תפקיד בו זמנית כשהוא עצמו כיהן במקביל כח"כ וכמזכ"ל בו זמנית (!!!) שנים ארוכות ובשל כך הוא רוצה לערוך בחירות בזק. חיליק הינו מזכ"ל מצוין אשר ממלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר.

7.     לו רצה כבל לשנות את סדר היום באופן כנה, היה מגיע לדיונים שזומנו בנושא סדר היום שמטרתם הייתה לאפשר לחברי הסיעה לעלות את השגותיהם, כפי שנעשה על ידי חברים רבים אחרים. אך כבל בחר לשתוק ולשלוח ליו"ר המפלגה מכתב באמצעות התקשורת – ערב כינוסה של המפלגה.

8.     הפקת לקחים מהבחירות רוצה כבל? אז מדוע הוא לא הגיע לאף אחת מעשרות ישיבות הפקת הלקחים שהתקיימו ומתקיימות במפלגה?

חברי מפלגה שאכפת להם

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

24 תגובות

 1. הפרולטר :

  בואו נבהיר את הדברים

  אין לי רצון להכנס לוויכוח על הדקויות שבהצעות לשינוי (ורק אגיד, שבהחלט מבהיר שברובן הם מערערות את כוח החברים לפעול – ודי לחכימא ברמיזא), והתגובה שלי נועדה לערער על הקביעות הנוגעות לח"כ איתן כבל:

  איתן כבל כיהן כמזכ"ל המפלגה בתקופה שהיא אולי הקשה ביותר בתולדותיה המודרניים של תנועת העבודה – חוב כבד ויושב ראש שכל רצונו היה לחסל את המפלגה.

  במסגרת זו, יצא לי לעמוד איתו בקשר בנושאים שונים ולקחת חלק בהתלבטויות שונות – אז גם אם חטא פה ושם, הרי שעמד כחומה בצורה מול אהוד (נפוליאון זוטא) ברק וממש בגופו מנע את קריסתה המוחלטת של המפלגה.

  מרבית "העובדות" שהוצגו נבעו מהתהליך שהזכרתי ומי שמכיר את הדברים, יודע שהיו גרועים הרבה יותר וללא מלחמתו הבלתי מתפשרת של איתן כבל.

  יתר על כן, בעיית הגרעון האדיר נפתרה ברובה על ידי כבל ובפעולות השונות שלו מול המדינה למחיקת החוב האדיוטי לבתי-ארלוזורוב ופעולות נוספות לשיקום החוב.

  אז ושוב, אפשר להתווכח על הסגנון ואפילו לאזכר שגיאות שונות בעברו – אבל בואו כולנו נזכור, שללא עמידתנו האיתנה באותה תקופה שאליה מתייחס המאמר – כנראה לא היינו במפלגת העבודה כולנו היום (כי לא הייתה מפלגה).

  מעבר לכך, האמירה לגבי "עשרות ישיבות" ומתן "פתחון פה" קצת מוגזמות – אז בואי לא נכנס לשם.

 2. נעמה כהן :

  אני לא יודעת מאיפה אתה מביא את העובדות שלך אבל איתן כבל קיבל מפלגה במצב מצויין לעומת המצב בו קיבל אותה המזכ"ל הנוכחי, חיליק בר.

  חיליק קיבל מפלגה עם סיעה מתפוררת, כאשר ההנהגה נטשה למפלגה אחרת והחובות ביחס לנכסים היו גדולים בצורה קיצונית.

  בזמנו של איתן למפלגה היו פי עשרות מונים נכסים מאשר היום.

  אז מסתבר שחיליק ידע ב"מצב קשה" לחדש את הדמוקרטיה בעוד שאיתן, בחר בדיקטטורה.

  אז מה קרה שהדיקטטור מספר סיפורים על דיקטטורות?

  אין גבול לחוצפה.

 3. הפרולטר :

  אז כנראה שאין לך מושג על מה שאת מדברת –

  אם את מכנה מצב מצויין, חוב של כ-140 מש"ח אז את צודקת. ואם את מכנה יו"ר שהעביר את החוקה הכי אנטי-דמוקרטית שראתה המפלגה, אז את צודקת.

  איתן כבל הוא זה שיזם את המהלכים שהורידו את החוב באופן משמעותי (אם כי הבשילו רק אחרי שעזב) ובפרט הייתי שותף לסדרת מהלכים שלו לדמוקרטיזציה של המפלגה שאהוד ברק חסם בכול כוחוץ

  אז דמגוגיה בגרוש, שווה בדיוק את זה.

  ולמען הבהר, אין לי שום דבר נגד חיליק וגם הוא עשה עבודה יפה טובה מאוד ובפרט בשיקום מוסדות המפלגה (תכף תקשרי את כל הכתרים ליו"ר 😉

 4. דליה :

  טוב לשמוע מדמוקרט שכבל עשה גם קצת דברים טובים במפלגה. אבל ההשתלחות התקשורתית שלו נגד היו"ר יום לפני הוועידה – כשהיה לו הרבה זמן להגיב בצנורות המקובלים, אך הוא לא עשה זאת – לא מוציאה אותו נקי מהתנהלות פוליטית לא נקייה. כבל החליט שנושא הוועידה היה צריך להיות הכאה על חטא והפקת לקחי הבחירות. 1000 צירי וועידה היו יכולים להחליט אחרת. אז מה? על כך יוצאים במתקפה תקשורתית שלוחת רסן? האם כבל משרת בכך את המפלגה או שיש לו אינטרסים אחרים?

 5. מומחה לחרקירי :

  עבודה יפה

  "עבודה" מכוערת

 6. פעם ראשונה בים :

  מסכים עם כל מילה של הכותבת

  ראשית ניתוח מדוייק של העובדות. ועכשיו לתגובה של הפרולטר:
  א. אין ספק שבתקופת כבל החוב היה גדול יותר אבל כפי שכתבה נעמה היו גם הרבה יותר נכסים. אני מזכיר שבתחום הנדלן דוח מבקר המדינה לא בדיוק החמיא לעידן כבל ובפרט פרשת מכירת המכללה בבית ברל. החוב ירד ואיתו הנכסים – כך היה אצל כבל וכך ממשיך גם כיום.

  ב. עשרות ישיבות – ממש לא מוגזם. היו עשרות. אני נוכחתי אישית בשתיים כאלה אחת בנתניה אצל אלי אורן ואחת בת"א אצל שמולי מזרחי והיו ישיבות כאלה הן בסיעה והןאינספור פורומים מסניפים דרך מזכירי מחוזות וסניפים וכיו"ב. זו התממות לטעון שלא היו ישיבות הפקת לקחים.

  ג. כבל לא היה דמוקרט מצטיין בתקופת מזכלותו וזאת בלשון המעטה. לכן כשהאיש שגר בבית זכוכית זורק אבנים על היו"ר רבים מאוד מגיבים בכעס ובצדק. הוא באמת מבין האחרונים שיכול להתלונן על דמוקרטיה מפלגתית וכל ההצגה שלו הייתה בסה"כ נסיון לקבל רייטינג במסגרת הריצה הצפויה שלו לתפקיד היו"ר (ולהערכתי אוסיף "חסרת סיכוי" כי אני לא רואה אותו מנצח לא את שלי ולא את בוז'י ובטח לא מועמדים כמו גבי אשכנזי או אחרים אם יחליטו לרוץ בעתיד).

  בלי קשר אחלה אתר! לא הכרתי עד כה.

 7. הפרולטר :

  בואו נבהיר את הדברים

  כאמור,

  אתם לא מכירים את הנתונים – מרבית החוב היה חוב וירטואלי פנימי לחברת בתי ארלוזורוב ורק כבל העז להוציא אותו לאוויר וטיפל משפטית מול המדינה לבטלו (החברה בבעלות מלאה של מפלגת העבודה והחוב נבע מהתחשבנות) – האישור התקבל לאחר זמנו. אבל כולנו חייבים לו קיזוז של כ-60 מש"ח מהחוב במכתב בודד אחד.

  כאמור, ההתנהלות "הלא דמוקרטית" שלו (וגם אני התווכחתי איתו לא מעט על נושאים שונים – בדקו ברשומות) – נבעה בעיקרה מההתנהלות מול אהוד ברק והגנתו על עצם קיום המפלגה. לדוגמא, החוקה שהעביר ברק הייתה בניגוד לדעת כבל והוא נלחם בה … אבל זה היה בתקופותו – אז מה?

  לגבי מכירת הנכסים – זו שחיתות שגם אני לא אוהב אותה ולצערי ההתנהלות ממשיכה גם בימים אלו והתחילה עוד לפני ימי כבל … כך שהוא אינו הנושא פה (גם אם הייתי מעדיף שהיה מונע אותה).

  לגבי "התחקירים", בואו לא נשכח שגם אחרים מכירים את המציאות לא פחות מכם – הם כולם פנימיים וסגורים ואינם באמת משתפים … למשל כנס מזכירי הסניפים שהיה בדיחה עצובה … בפועל – לא התקיים שום דיון ציבורי פתוח ובואו לא נמנה כל שיחת טלפון כתחקיר עומק.

  לסיכום, אני לא חושב שהוא נקי מכל רבב – אבל מכאן ועד להשחיר את פניו ברבים ורק כי העז לבקר את היו"ר הקדושה … הדרך רחוקה.

  מי שנכח אתמול בועידה – ראה שאפשר לנהל דיון, אפשר לבקר, אפשר לווכח ואפילו לצעוק וכל זאת בתוך מסגרת הדיון הדמוקרטי … יותר מכולכם, יחימוביץ' סכמה הכי נכון את המצב: "דמוקרטיה חייבת לכלול דיון וויכוח, לא תמיד הם נעימים ויש מפסידים ומנצחים – אבל אף אחד עוד לא הראה לי שיטה טובה יותר" (כמובן שזו פרפרזה על דברי צ'רצי'ל).

 8. פעם ראשונה בים :

  מרבית החוב הוא לא וירטואלי אלא לבנקים

  זה שאני כותב כאן פעם ראשונה לא ממש אומר שאני לא "מכיר את הנתונים". כשמדברים על חוב של 140 מ' ואגב זה היה כ-130 מ' בשיא אבל לא משנה, זה החוב החיצוני לבנקים שעמד מול נכסים שהוחזקו ברובם בידי בית ארלוזורוב ובחלקם במישרין ע"י המפלגה. ה-60 מ' שאתה מדבר עליהם של "קיזוז" הם רק קיזוז פנימי, לא הורדת החוב מול הבנקים והספקים שהוסדרה על ידי מכירת הנכסים. מעבר לכך אם אתה כבר מזכיר את עידן כבל ראוי לסגור את הגירעון השמן שהושאר על ידו בבחירות המונציפליות הקודמות. אבל אני חייב להעיר בסיכום פרק כבר בדבריי – הוא לא נקי מכל רבב אבל גם לא ממש משחירים אותו כי הוא מעז לבקר את היו"ר הלא קדושה שלנו. מבקרים אותו על כך שהוא מפלג, מסכסך ויוצא לתקשורת עם ערימת שקרים בנושא החוקה כשברקע בסה"כ רצון שלו להיות היו"ר הבא. זהו כמובן רצון לגיטימי לחלוטין אבל שישים את הדברים על השולחן כמו שעושה להבדיל אראל מרגלית, עוד מתמודד לעתיד על כיסא היו"ר, ולא יציף בקורת וירטואלית מבוסס שקרים שמכפישה לא רק את שלי אלא את כל המפלגה בכל עלילות ה"דיקטטורה" שהוא וחבריו ממציאים.

 9. פעם ראשונה בים :

  ועוד משהו לגבי הפקת לקחים

  האם באמת בועידה מהסוג שאירע אתמול אתה חושב שהיה אפשר להפיק לקחים? זו הרי בדיחה. נואמים 3-4-5 אנשים שכולם חוטפים קריאות בוז וקללות מהמחנה התורן, וזוהי בהחלט לא הבמה המכובדת להפקת לקחים.

  נדמה לי שדווקא המפגשים היותר אינטמיים שכללו 20-50 אנשים כל אחד הם במה הרבה יותר ראויה לקיום דיון בנושא לקחי הבחירות מאשר בועידה בכיכר העיר.

  מי שנכח אתמול בועידה ראה שלא באמת אפשר לנהל דיון דמוקרטי אמיתי באווירה של אלימות ואיומים, קללות ושיח מגעיל בין קהל לנואמים.

 10. עמית :

  עד לרגע זה למפלגת העבודה אין מנהיג וגם לר מנהיגות.
  יש לה מזכ"ל ויש לה יו"רית אבל זה לא מספיק, אני מקווה שהיו"רית תלמד להיות מנהיגה אחרת לא תהיה אלטרנטיבה סוציאל דמוקרטית בישראל.

 11. הפרולטר :

  בואו נבהיר את הדברים

  גם אם מדובר ב130 ובהחלט ייתכן שאתה צודק … הערך שציינתי (וגם הוא אולי פחות או יותר, לא זוכר במדויק) – היה חלק מהחוב הזה וברגע שהתקבל האישור ממשרד המשפטים, החוב קוזז בחצי ואז אכן היה קל הרבה יותר מול הבנקים.

  דרך אגב, איתן כבל גם היה הראשון שחשף את התרמית של כל קודמיו בתפקיד שתמיד תרצו שיש חוב כבד ולכן לא מוציאים כסף … הרי כמעט מחצית החוב לא באמת הייתה קיימת ולכן גם שילמו עליה ריבית.

  לעצם הערכתך, צודק – איתן אינו טלית צחורה, אבל בהחלט לא ראוי ללינץ' המנותק מהעובדות שבוצע בו.

 12. פעם ראשונה בים :

  מי שמבצע לינץ' ודמוניזציה מנותקים מהעובדות ביו"ר המפלגה

  שלא יתפלא שזה יחזור אליו. רק אתמול קיבלנו דוגמא חיה לנסיונות כאלה רק אתמול בועידה.

  מתנגדים מנסים לייצר תחושה של שינוי חוקה למטרת דיקטטורה כשהם יודעים ש…:
  א. הם עצמם פעלו לחוקות הרבה פחות דמוקרטיות בעבר (כבל)
  ב. הם מבצעים מניפולציה ציבורית עד כדי שקרים ביודעין לפיהם כאילו בעבר היה נדרש 10% לכינוס ועידה ואילו שלי מנסה "להעלות" לכאורה את ה-% ל-33%. בעוד שמעשית 10% מקורם במרכז המפלגה, גוף מיותר שקיים רק בחוקות (ובוטל אתמול, באיחור של עשור!), לא התכנס כבר אינסוף שנים, ואילו בועידה האמיתית, % הדרישה לצורך כינוס ועידה היה 51% ואילו שלי הורידה אותו ל-33%.

  רק דוגמא אחת קטנה לדמגוגיה ולניתוק מעובדות שכבל ואראל מרגלית ניסו להוביל כנגד שלי.

 13. לקסי :

  עדות ראייה

  מחנה הצועקים, כולל אדום החולצה שהתפרץ לבמה (בדרך, גם דרך עלי פיסית) אורגן מראש.
  ההתרשמות הסובייקטיבית שלי היא שהמחנה הזה אורגן במטרה לפוצץ את הועידה. זה לא צלח.
  בהמשך גם עשו שטויות. למשל יצאו מהאולם ולא השתתפו בהצבעות.
  גם אראל מרגלית הודה באזני שזו היתה – מבחינתם – טעות. אם היתה מתקיימת ספירת קולות בהשתתפותם, היו יכולים לבוא ולטעון בהמשך ש-%X מצירי הועידה תמכו בסעיף כזה או אחר שהם ניסו לקדם, אבל כשרק 2 – 3 צירים הצביעו כדעתם אז הם עצמם סתמו את טענותיהם.
  את איתן כבל, מכר ותיק מאוד, פגשתי בכניסה, לחצנו ידים, אמרתי לו את דעתי, השלילית, על המהלך שלו בפרסום וסיכמנו שנמשיך להיות חברים – חלוקים בדברים מסוימים – במפלגה אחת.
  לקראת הועידה היו לי שאלות אחדות והערות אחדות על הנושאים שהועמדו להצבעה, קיבלתי תשובות לכל השאלות ששאלתי.
  אני מקווה שלועידות הבאות לא יגויסו מטעני רגש ודמגוגיה ברמות שגויסו למושב שהיה השבוע.

 14. מיכאל לינדנבאום :

  עמית מה כוונתך?

  "אני מקווה שהיו"רית תלמד להיות מנהיגה" ?

 15. עמית :

  מיכאל
  אני מתכוון לזה שהסוציאל דמוקרטיה בישראל עומדת על כרעי תרנגולת.
  נכון לרגע זה מי שמוביל אותה היא שלי יחימוביץ' שעד רגע זה לא הראתה יכולת הנהגה.
  אני מקווה שבחודשים ובשנים הבאות תשכיל ותהפוך למנהיגה אחרת יהיה מצבנו קשה אפילו יותר.

 16. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  עמית מה כוונתך?

  מהם למשל הדברים ששלי לא עושה עכשיו ואם תעשה אותם בעתיד היא תיהפך למנהיגה? (או להיפך, הדברים שהיא עושה עכשיו ותימנע מהם בעתיד ובכך תיהפך למנהיגה)?
  אתה יכול לתת דוגמאות?

  הס"ד אכן עומדת על כרעי תרנגולת אבל לא בטוח שזה קשור למנהיגות/אי מנהיגות של יחימוביץ.

  מהתבונות במה שמתרחש פה בקרב החוגים המתקראים ס"ד, נראה לי שהדבר האחרון שהם מחפשים זו הנהגה.

 17. משתמש אנונמי על החמום בסולר :-) :

  נסעתי לארבעה ימים וחזרתי, וואו, ישר לפליטון הישן והטוב של ש"י עגנון (ס' המדינה).

  לקורא התגובות כאן אין דרך לדעת – מהן לעזאזל העובדות? האם ההצעה המוגשת היא להקטין את מספר הדורשים כינוס וועידה או להקטין אותו?
  הרי לא יכול להיות ששתי האפשרויות נכונות.

  ואם כבר מדברים בסטירה, אי אפשר שלא להתגלגל מצחוק מהטפות המוסר של אראל מרגלית. בחור טוב שמתאים בול למצב רוח שמשדרת מפלגת יש עתיד. רק שבין המצב רוח הזה לבין הדרך שבו מתנהלת מפלגת יש עתיד פעורה תהום.
  המצב רוח הוא בשביל המצביעים בבחירות.
  ההתנהלות היא עבור הבוחרים/הבחורים האמיתיים של המפלגה. אלה שמחליטים באמת על התאכלעס עם סדר יום ברור ומוקפד כיאה לאנשי עסקים ויוצאי צבא, הבחורים הטובים שהקימו את המפלגה. אראל מרגלית לא מתאים שם. הוא מתאים יותר למדע ולניסויים במעבדות.

 18. משתמש אנונמי על החמום בסולר :-) :

  נו, לא פלא שהצלחתי להתבלבל.
  צריך כמובן להיות:
  "האם ההצעה המוגשת היא להקטין את מספר הדורשים כינוס וועידה או להגדיל אותו?" 🙂

 19. ליאור :

  ההצעה היא להקטין מ-51 לשליש. כבל בלבל בין המרכז (הלא קיים יותר) לוועידה.

 20. ליאור :

  הפרולטר- הדיון על פועלו של כבל במישור הכלכלי לא רלוונטי. העניין זה זה שהוא מטיף ליחימוביץ בתחום האחרון שהוא יכול להטיף לה. למעשה, הרבה מההצעות שהתקבלו בועידה נועדו למעשה לתקן את פעולותיו של כבל .
  כשאדם שגר בבית זכוכית זורק אבנים, ועל הדרך גם משקר בלי חשבון, שיצפה ללינץ׳.

 21. משתמש אנונמי על החמום בסולר :-) :

  כבל?
  בלבל?

 22. הפרולטר :

  ליאור (ואחרים)

  כאמור,

  רוב "העובדות" על פועלו של כבל אינן כאלו – כאמור בהיבט הכלכלי וכאמור גם במרבית נושאי החוקה:

  כמו שרשמתי, אמנם בתקופתו אומצה החוקה הכי איומה בהיסטוריה של המפלגה – אבל בגלל אהוד ברק ולמרות המאבק המר של איתן בו (להזכירם – ח"כים אחרים לא סייעו לו). ולכן לומר שהוא חוקק את החוקה הזו, יהיה פשוט שקר או בורות.

  לכן, כאשר שלוחי שלי תוקפים, רצוי לברר מה הייתה עמדתה שלה בנושא (ולגבי איזו חוקה מדובר – כי חוקת ברק בוטלה) והנה לכם פה כמה ציטוטים של שלי עצמה למה שהיא עצמה העבירה בועידה האחרונה: http://www.labor.org.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D/18407-%D7%99%D7%9E%D7%99-%D7%9E%D7%A6%D7%93%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%99%D7%97%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A5.html

  לעצם התנהלות הועידה, לקסי – שוב אצטט את שלי עצמה שלא התרגשה (וגייסה בעצמה הרבה מעודדים ביציע): זו הדמוקרטיה וגם אם היא לא הכי נעימה לעיתים, אין לה תחליף … מה עדיף? הועדות המסדרות של ליברמן ולפיד או בלוק המתנחלים של פייגלין בליכוד?

 23. לקסי :

  יש מנעד רחב בין ההשתלחות שאורגנה לבין הועדות המסדרות

  פרולטר,
  בועידה ישבתי בשורה שתים. מאחורי געש גוש של אנשים שנראו מאורגנים על פי סימנים מ"מנצח המקהלה" שהיה מסמן לחבורה מתי להתפרץ.
  עד כאן אפשרי, האופוזיציה לראש האופוזיציה באה מאורגנת…
  מה שלא אפשרי הוא הסגנון והתכנים.
  לא אכתוב כאן שהיתה זו לשון השוק, שלא להעליב את אנשי השוק.
  זו היתה לשון ביבים שגם השתמשה במילים של מה שזורם בביבים.
  "הגדיל" לעשות אותו אדום חולצה שיותר מאוחר גם התפרץ לבמה (ובדרך דרך עלי).
  מרגע שעלה דני זמיר לדבר הוא הוציא מפיו ברציפות, מילולית, את מה שיוצא בקצה השני של מערכת העיכול.
  אז מארגני האופוזיציה לראש האופוזיציה, בפעם הבאה תעשו בחירה נאותה יותר כשאתם מגייסים את קהל הצועקים שלכם. אפשר למצוא אנשים מתאימים יותר ולא ליצור מהומה.

  ואולי… ובל אחטא בחשד בכשרים, אולי מישהו רצה פשוט לפוצץ את הועידה ולפזר אותה (כך זה נראה מהמקום שבו ישבתי) ואם ההשערה הדמיונית הזו נכונה, אז מי שהזה את הפוטש הוכיח שאינו ראוי להנהגה במפלגה שרוצה להיות גם מוקד משיכה לאנשים נוספים.

 24. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  🙂
  כבל בלבל?

  בתכנית שאלה משפטית ששודרה לפני כמה עות בשידור חוזר בערוץ 2 והוקלטה זמן קצר לפני יום העצמאות
  טען כבל איזה טענה טכנית לא ברורה נגד ה1/3.
  אם רוצים לטעון – טוענים.
  ההבדל בין טוענים לטועים הוא בסך הכל נון.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.