חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדיור הציבורי – הפגנה וצעדת מחאה

נושאים דיור, תכנון ובניה, מידע על פעילויות ב 12.03.13 1:30

ההפגנה של צעירי מרצ ופעילי הדיור הציבורי תתקיים מול ביהמ"ש העליון היום 12 במרץ בשעה 11:00 בבוקר. בקרוב תגיש המדינה תשובתה לעתירת ח"כ לשעבר רן כהן וח"כ בפועל אילן גילאון, בדרישה להחיל את חוק הדיור הציבורי

 צעדת המחאה, שמובילה רות קוליאן, תגיע היום (12.3) להפגנה מול בית-המשפט העליון בירושלים. ההפגנה, שיזמו צעירי מרצ ופעילים למען הדיור הציבורי, תיערך בשעה 11:00 בבוקר.

כזכור, בתאריך 11 במרץ יצאה רות קוליאן (31), אישה חרדית המתגוררת בדיור הציבורי, לצעדת מחאה מביתה בפתח-תקווה אל בית-המשפט העליון בירושלים. זאת, לקראת הגשת תשובת המדינה מחר לעתירת השר וח"כ לשעבר רן כהן (מרצ) ויו"ר סיעת מרצ בכנסת ח"כ אילן גילאון לבג"ץ, בדרישה להחיל את חוק הדיור הציבורי.

בדרכה לירושלים, הצטרפו לקוליאן תמיר חג'ג', מפעילי מחאת האוהלים, ופעילים נוספים. משער הגיא, קראה קוליאן לדיירי הדיור הציבורי להצטרף למחאה: "לא יצליחו לשבור אותנו. חשוב שהדיירים שחסכו כל שקל כדי לרכוש את דירתם, יגיעו מחר להביע את מחאתם. הממשלה עוברת על החוק וחוסמת את זכותנו הכל-כך בסיסית".

ח"כ גילאון, שעתר לבג"ץ בדרישה ליישום החוק, מסר: "ממשלת ישראל נוהגת כאחרון העבריינים. אנחנו מבקשים מבג"ץ להורות לממשלה להפסיק לצפצף על החוק לרווחת דיירי הדיור הציבורי".

חוק הדיור הציבורי נחקק על-ידי השר וח"כ לשעבר מטעם מרצ, רן כהן, בשנת 1998. מאז ועד היום הוא הושהה והוקפא ולמעשה נכנס לתוקפו רק ב- 1 בינואר 2013. החוק מאפשר לדיירי הדיור הציבורי, לרכוש את הדירה הציבורית שבה הם מתגוררים במחיר ובתנאים הקבועים בו. החוק גם קובע כי ההכנסות שיתקבלו ממכירת הדירות יופקדו בקרן שתוקם לדיור ציבורי ואשר תנוהל במשרד הבינוי והשיכון. עוד נקבע כי כספי הקרן ישמשו אך ורק להגדלת מלאי הדיור הציבורי.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

4 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  ההתקפה של ממשלת ישראל או יותר נכון של ממשלות ישראל ב-15 השנים האחרונות על הדיור הציבורי רק החלה, זה עוד יחמיר. וזה לא ישתנה עד שהשמאל יעלה לשלטון ויבנה עוד ועוד דיור ציבורי.
  דיור ציבורי יכול להיות מנוע להמון דברים, אפשר לממן בנייה באמצעות השקעה של קרנות פנסיה ציבוריות, אפשר למכור לזכאים אחרי כך וכך שנים ולממן עוד ועוד בנייה, אבל דיור ציבורי מוזיל את מחירי הדיור ולכן לא הטייקונים לא הקבלנים ולא הבנקים רוצים דיור ציבורי.

 2. דליה :

  ומה עשו עם הכספים שהצטברו בחברות הדיור הציבורי? נראה שהעבירו אותם למטרות אחרות. אחת החברות האלה היא "פרזות" שפורקה, כמו חברות אחרות, והכספים שנותרו בקופתה לצורך דיור ציבורי לא שימשו למטרה זו.

 3. מורן מרום :

  מאחלת הצלחה לאילן גילאון ,שלקח על עצמו את הענין.

  1. על העובדה, שלא טרח אריאל אטיאס שרה השיכון היוצא(בעזהש, לתמיד)להשיב לפניותי/מכתבי הרבים אליו על ביצוע החוק לרבות חיזוק בניני"הקלפים" אני מאחלת הצלחה לאילן גילאון ,שלקח על עצמו את הענין. 2. חייבים להגדיל את כוחה של מרץ, הממשיכה לפעול עבור 77.000 דיירים, שעדיין לא רכשו דירותיהם. 3.יש לבטל את המרכז החדש של עמידר, שבחר לפזר משרות למקורבים וביטל קשר טלפוני ישיר אל הסניפים. 4.מנכ"ל עמידר לשעבר דורון כהן הפך למנכ"ל האוצר הנוכחי: עוד דוגמא גרועה של עבד שהופך למלך ומחסל (מפנה) את הדיירים הכי חלשים! 5. נכון מאוד, 1 ק.טוכולסקי גם הממשלה החדשה תמשיך להתעמר בחלשים ובפריפריה גם זו תהיה ממשלת ביטוח ישבנים על עור צבי.

 4. מערכת עבודה שחורה :

  למרות שנדרשה להגיב עד היום (12.3), המדינה לא הגישה את תשובתה על עתירת יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, והשר וח"כ לשעבר רן כהן לבג"ץ, ליישום חוק הדיור הציבורי. זאת, למרות שכבר קיבלה ארכה, ובית המשפט קבע כי "המשיבים יעשו מאמץ להשלים את הכנת התגובה (…) ללא שתידרשנה ארכות נוספות" (מצ"ב במייל). (הודעת דוברת ח"כ אילן גילאון)

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.