חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אפשר להמשיך

נושאים כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 3.03.13 1:10

הוזלה וייעול הם סיסמאות שנשמעות טוב, אבל יש להן מחיר. ק. טוכולסקי מתאר את המצב ואת תוצאותיו: עובדים יותר ועניים יותר 

בואו נוזיל את הכול, ובכל מחיר, או יותר נכון בכל מחיר שהמערכת מוכנה לשלם, כלומר במחיר זכויות העובדים, במחיר ההשקעה באיכות סביבה ורק לא במחיר הרווח של הבעלים. כן, זה מה שמחכה לנו, בואו נשבור את העובדים, בואו לא נעמיס על חברות, לא במיסוי הוגן ולא בהוצאות על הימנעות מזיהום אוויר/קרקע/מים או הנגשה של מקומות העבודה ושמירה על בטיחות וגהות, העיקר שיהיה לבעלים מספיק רווח בשביל למלא את כיסיהם ולנפח את הבורסה וגם נוכל לשמור על מוצר זול. עבד קבלן שעובד במתקן סוג ד' מהסוג שלא מקימים כיום אפילו בסין, העיקר שהכל יהיה זול ואם אפשר לסגור את המפעל ולשלוח את העבד ללשכת האבטלה ואז להקים על חורבותיו את נווה סביוני זיהום קרקע ולמכור דירות במחיר מופקע לעבדי משכנתא ולהביא את המוצר מסין בעלות כל כך נמוכה שכולם יהיו מרוצים, בכלל מה טוב. זה מה שאנחנו רוצים, או לפחות מה שהפוליטיקאים שמשרתים את ממכסמיי הרווחים והעיתונים שלהם רוצים שנחשוב שאנחנו רוצים. זול בכל מחיר, לא משנה מה העיקר שלא נרגיש פראיירים.

כי מי הוא פראייר? פראייר זה מי שמשלם יותר, לא משנה אם הוא משלם יותר בעבור מוצר טוב, מוצר מתוצרת מקומית, מוצר שהוכן במפעל שאינו מזהם חופשי, שורת המחיר היא השורה התחתונה אז כל עוד לא תשתנה החשיבה נשאר בראש של עוני ודפיקות, בחברה ממורמרת, ענייה ומתרוששת שרצה ממקום למקום בחיפוש אחר ההנחה הבאה.

בואו נתעלם מעושק של עובדים שירוויחו פחות ויעבדו יותר זה יעזור למקומות העבודה שלהם לשרוד מול סין, ובשם השוויון בנטל לא נגביל את הניצול המוסרני הזה למקומות עבודה שיכולים לברוח אלא נכפה אותו על כולם. האוכלוסייה גדלה והצרכים בשוק העבודה נהיים יותר מתוחכמים, אז מה! בואו נאריך את שבוע העבודה ונשלם פחות ונלחם בכל צורה של עבודה מאורגנת, זה הרי יוריד את המחירים שאנחנו משלמים! וזה העיקר, שלא נצא פראיירים, אפיו אם כולנו נעבוד יותר ונרוויח פחות, כי פראיירים אסור להיות ופראיירים זה מי שמשלמים יותר מסים ומקבלים יותר שירותים ובכלל פראייר זה כל מי שחושב על מדינת רווחה או כל דבר אחר שמסריח מ"קומוניזם"/"סוציאל-דמוקרטיה" וצורות אחרות שרק מדברות על זכויות ולא רוצות לדאוג לשוויון בנטל שהוא הרי לדפוק את האחר כמו שדופקים אותי גם כשהאחר דפוק יותר ואני לא כזה דפוק בכלל. אני רוצה שכולם יסבלו אותו דבר אבל בעצם אני לא כי אני לא רוצה לקחת בשם השוויון את זכויות היתר של אף אחד שמרוויח פי 5 מהשכר הממוצע במשק והלאה.

יאללה בואו נמתח עוד את גבולות האמונה שעדיף לדבר על שוויון בנטל מאשר על כל דבר אחר, ושעדיף שהעשירים יהיו כמה שיותר עשירים בשביל שהפירורים שהם מפילים לרצפה יוכלו להשביע כמה שיותר עבדים שמייצרים מוצרים יותר זולים ונגביר את התחרות המטורפת על כל מקום עבודה ואת ההיווצרות של חסמים ומתווכים שמנסים רק להתפרנס ואת האדישות לכל עוולה וההתמרמרות הצדקנית של זה שמעדיף שידפקו את כולם כפי שהוא חושב שדופקים אותו רק חס וחלילה לא לעשות שום דבר בשביל לשפר את המצב של כולם בתרומה קטנה מצדו, עד כה זה הביא אותנו, את החברה שלנו ואת המדינה שלנו רק למקומות נפלאים לא? מרוששים, מקוטבים, מלאי צדקנות ושנאה, שבעים אבל מרגישים רעבים, כועסים אבל לא ידועים על מה, עובדים יותר בשביל פחות אבל שונאים איגודים גדולים וחזקים, רוצים רק טוב לנו אבל חסרי דאגה לאחר באשר הוא אחר, עומדים דום ביום השואה יותר ויותר לאורך כל השנה אבל אדישים כשכולאים פה פליטי חרב או מגרשים אותם מכאן, מפחדים מהאיום האיראני אבל אדישים לכיבוש הנורא, רוצים שירות טוב בקופת חולים אבל לא מוכנים לצאת לרחוב כשעובדי מערכת הבריאות כורעים תחת הנטל, חושבים שמי שאשם בכישלון של קיץ 2011 הוא מישהו אחר מלבדנו שלא הוספנו לצאת לרחובות וקנינו את הלוקשים של הממשלה, אנחנו עוד נסבול הרבה עד שנתפכח, עד שנתעורר ונבין שזאת לא השיטה וזה לא השמאל וזה לא העולם שכולו אנטישמי זה רק אנחנו והשטויות שאנחנו עושים מאז 1977, פעם אחר פעם בלי שום חשיבה ושום הפנמה.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.