חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"הפוליטיקה החדשה" של יאיר לפיד

נושאים בחירות 2013, פוליטישוק ב 24.02.13 1:00

הני זובידה לא מבין מה חדש בפוליטיקה הזאת. מבטיחים לבוחרים משהו אחד ועושים אחר, משקרים ומחייבים את חברי המפלגה לצאת ולגבות את השקרנים – לו זה נשמע כאילו התפוח לא נפל רחוק מהעץ

הנה זה קורה, אין קואליציה! נכון העם קיבל את זכות הבחירה והכריע לא להכריע, זה קשה להתייחס לעם כבעייתי – אולם זה בדיוק מה שהפוליטיקאים יעשו, גם אלו ששיקרו לנו. אחל מכך, שלי היה ברור במהלך הקמפיין שבנט הולך עם נתניהו, הוא אמר את זה, הלא כך? שקרן! פתאום הוא עושה רוורס (במיניואן שלו שעולה כמה מאות אלפי שקלים) וחובר ליאיר אני "לא" עישנתי סמים אעלק לפיד (ועוד נחזור לעניין הסמים) שנוהג ברכב המאוד זול שהוא נוהג בו אחרי שעשה "שִנְמוּך" (ההפך משידרוג) והנה הם ממש מעוותים את רצון הבוחרים שלהם – אולם אל דאגה בעזרת דוברים מיומנים (גם אליהם נחזור עוד מעט) הם יגרמו לכולנו להבין שאנחנו טעינו ולא הם!

אבל לפני שנחדור לעומק העניינים, אנקדוטה, המדהים הוא שבשל כמות הספינים והבלגן – עלה סקר שלא שווה דבר לאור וכולם משתגעים יש עתיד תקבל 30 מנדטים – מדהים כמו עדת מטומטמים – האם אף אחד לא קרא את דגימת הסקר? "הסקר, שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס עבור ערוץ הכנסת, תשאל באמצעות האינטרנט 510 אנשים שנבחרו באופן אקראי." עד שלא נקבל מסגרת דגימה של הסקר לא נוכל לדעת לעולם מה באמת קורה שם – לשם הבנה כמה מאנשי דגל התורה גולשים באינטרנט, והאם הוא מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל?!?!?! עד שלא נקבל מסגרת דגימה הסקר הזה לא מייצג דבר!!! אבל מה שמדהים בסיפור הזה שכולם מדווחים עליו כאילו דברי אלוהים חיים…

אז מה יקרה אתם שואלים, ובכן לדעתי נתניהו ממתין, אני חושב שהוא עושה בשכל, הוא מדבר עם העבודה ומקווה למשוך אותם פנימה מה שיהפוך את שלי לבשר תותחים בבחירות הקרובות ואת זה הוא יודע, אולם הוא חייב. בכול מקרה במפלגת העבודה יש חרושת שמועות על פיצול, כשיש אנשים שמושכים לכיוון חבירה לממשלה, לפי החוק הפורשים זקוקים לחמישה חברי כנסת בלבד, מישהו אמר משעמם? מלבד לכך, בקואליציה כבר יש לביבי את התנועה (6), קדימה (2), ש"ס (11) ודגל התורה (7) עם ה-31 מנדטים של הליכוד ביתנו יש לביבי 57 מנדטים חסרים רק חמישה….יאללה ל"עבודה".

לדעתי, אני במקום ביבי, מחזיר את המנדט לנשיא והולך לבחירות שוב – ממש הכול או לא כלום ומתעלם לחלוטין מהסקר הקודם. שהרי ברור שמי שמכשיל את העניין כאן הם לפיד ובנט למרות המילים היפות על שוויון בנטל. זוהי מלכודת פתאים, שלא תהיה כאן טעות, לפיד אינו אלא גרסא קצת יותר משוכללת של אביו, הוא עדיין דוגל באותם ערכים ראו את פליטת הפה ממש כמו דודו טופז בזמנו אלא שהוא הצליח לעצור לפני. הוא ובנט מייצגים מעמד שלא רואה את המעמד הבינוני הנמוך אפילו, שלא לדבר על המעמד הנמוך באמת, הם ניאו-ליברלים שרוצים כאן מדינה לבנה ונקייה! רק תנו להם את המנדט…

אולם ביבי הוא לא אני, ולדעתי הוא ימשיך בעבודה הסיזיפית כשכולם ינסו לגזור קופון גדול, ומי יודע אולי תהיה איזו חדשה מרעישה והוא ימצא בדיוק את חמשת המנדטים שחסרים לו כל כך…

באותו עניין, יאיר לפיד מדבר גבוהה גבוהה על פוליטיקה חדשה, הנה ציטוט: "יש פה הזדמנות נדירה. הפוליטיקה השתנתה, כוחות חדשים מבקשים להביא תקוה חדשה ורק מחכים להזדמנות שלהם. 19 המנדטים שלנו נולדו מפני שהישראלים העדיפו לבחור בבני אדם שמתכוונים למה שהם אומרים. אנחנו פה כדי להוכיח להם שהם לא טעו." אז אמר הוא גם כתב כמה דברים שהתבררו בתור שטות מוחלטת אז מה? ניתן לו עונש? לא פרס 19 מנדטים!

אבל יש עוד דברים בגו. יאיר נשאל לגבי לגליזציה של עישון מריחואנה, והוא ענה: "אני חושב", אמר לפיד, ש"לגליזציה של סמים קלים תוביל לישראל תיירות סמים. תיירות סמים היא דבר גרוע שמייצר פשיעה. אני מכיר את כל הטיעונים בעד. אני מזמין כל אדם שטוען כך לעשות איתי סיבוב בבתי חולים פסיכיאטריים בישראל שבהם מאושפזים אנשים שנפגעו ממריחואנה". יו"ר "יש עתיד" אף הצהיר שלא עישן סמים מעולם. יצוין כי עמדתו מנוגדת לעמדת חברו למפלגה עפר שלח, שהביע בעבר תמיכה באי-הפללת צרכני מריחואנה." אמהמה, בעולם שלנו עם רשתות חברתיות קשה לשקר ולא להיתפס, ובו ביום עלו מאות אם לא אלפי סטטוסים שיאיר (השקרן?) עישן עם מאות אנשים… חלקם אף טענו כי היו נוסעים לביתו להשיג סמים (יאיר "בן הטובים" סוחר בסמים קלים?!?!).

באותו יום אנחנו בתוכנית "דעה צפונית" העלנו את חברת הכנסת הד"ר עליזה לביא לשידור על מנת לשוחח עימה על הגעתה לכנסת, שאיפותיה והתכנונים שלה לקדנציה הקרובה. אולם בהתפוצץ עניין זה, והברית בין "בנטלפיד" ניסינו לקבל ממנה תשובות לגבי העניין הנה התוכנית עם הראיון. עליזה אישה מוכשרת ובעלת כושר דיבור מרשים נתקעה, היא גמגמה קלישאות שחוקות וביקשה 100 ימי חסד, שאלתי חסד למה? להעלים את השקר? לא ענתה ונפרדה מאיתנו בקול ענות חלשה. שבוע לאחר מכן כשביקשנו לראיין את יעל גרמן נאמר לנו על ידי דובר יש עתיד כי "…אנחנו נענשנו על הראיון עם עליזה לביא.." לטענתו הראיון היה הזוי ולא הדברים שסיכמנו מראש, ואו איזו פוליטיקה חדשה, ועל כן לא נקבל מאוריינים של יש עתיד לשבועיים הבאים!

הני

אז תסבירו לי מה חדש בפוליטיקה הזאת? מבטיחים לבוחרים משהו אחד ועושים אחר, משקרים ומחייבים את חברי המפלגה לצאת ולגבות את השקרנים – לי זה נשמע כאילו התפוח לא נפל רחוק מהעץ… אבל ימים עוד יגידו כמה קרוב הוא!

בשולי הפוליטיקה אולם במרכז הענינים:

1. כנראה שרייטינג הוא לא חזות הכול – אחרי הכול קשה יהיה אחרת להסביר את אי שידור הגמר של אייל גולן בערוץ 2 למרות שהתוכנית שלו מביסה את כל מתחרותיה באותה שעה מבחינת הרייטינג – אולי "כשזה שחור הכסף לא מספיק טוב"?

הנה דיווח קצר על העניין.

2. הניסיון של סתיו שפיר לחקות את הנאום של ח"כ אלהרר ולהעלות סטטוס בפייסבוק הסתיים בקול ענות חלשה שלא לומר פארסה גרועה – איזה 100 תגובות וכ-50 שיתופים – אבל הגרוע מכל לאחר ששוב השתמשה בשם של קבוצה אחרת, הפעם ניצולי שואה, היא חטפה המון ריקושטים. נגמרו ימי התום כנראה שכולם כבר מבינים את הבלוף.

3. המכתב נגד שר או אולי סר החינוך גדעון סער יושב בידי המערכת של "דעה צפונית" כבר מספר שבועות, אם הדברים נכונים אוי ואבוי לנו ולמערכת החינוך שלנו – אם זה לא נכון שוב אוי ואבוי לנו ולמערכת הפוליטית שלנו. אני חרד משני המצבים אולם הדברים הם ברורים ואין כאן שביל ביניים – והדבר הגרוע ביותר הם הניסיונות של האליטה לצופף שורות ולגונן על סער "בשר מבשרה" – אני אומר נמאסת יא מושחתים תנו למערכת לעשות את שלה, אתם בסך הכול גורמים לי ולעוד אחרים שיש דברים בגו!

לשנה הזאת עם קואליציה בנויה…

חג פורים שמח ומבדח

הני זובידה

בעל הבלוג ביקורת ולא בהכרח בונה

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , ,

9 תגובות

 1. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  כשהכל אפשרי – הכל אפשרי ואל יתהלל חוגר כמפתח.
  חמישיית העבודה היא בעיקר על הנייר.
  ועל הניירות חמישיות ושביעיות נוספות, והעתיד יוכיח.

 2. יניב :

  בושה

  הכתבה מלאה בשינאה שמעידה בעיקר על כותבה.באמת שלא ראוי לפרסם דברים כאלה כאן.

 3. אמיר יובל :

  הני חברי היקר: אני מבקש לברך אותך לא רק על הניתוח הסוציו-פוליטי המצוין. חוקר טוב – זהו עיסוקך העיקרי – נבחן במידה רבה ביכולת לצטט ציטוטים מדויקים, מתאימים שפוגעים בול – אני חושב ששני הציטוטים (הקישורים לראיונות בערוץ 2) הם לא רק מבריקים הם אבן פינה בתהליך ההתפקחות וההתנקות מוירוס פוליטיקת השקר החדשה. אבן פינה או אבן ראשה – זהו פוסט חשוב במסע – מסה של אלף מילים שבסופו חבורת 'הנשמות הטהורות' של New Age תאסף אל ארכיון משחקי המילים: זה שאורוול כינה 'שיחדש' (newspeak). אמיר

 4. עמית :

  הני אני דווקא מרגיש שלווה ונחת רוח רוח כשאני מסתכל על הזירה הפוליטית שלנו.
  קודם כול מנופחי האגו התפנצ'רו וזה טוב, עכשיו כשהם בגודל האמיתי שלהם יש סיכוי שיזיקו פחות.
  אל תדאג בנוגע ללפיד, סבא של ברדוגו היה אומר "האש הגדולה נגמרת מהר" גם הוא יתפנצ'ר.
  בנוגע לנתניהו, הנ"ל קיבל 25% מתוך 60%+ שהצביעו יעני איזה 16% מבעלי זכות הבחירה חושבים שהוא מתאים אחרי 4 שנים בראשות הממשלה,
  זה סימן שהישראלים לא פריירים ולא קונים את אגדות נתניהו.
  אם ירכיב או לא ממשלה, לא יודע, אני מאחל לעבודה שאני ממצביעיה שתשכיל להשאר באופוזיציה.
  אני לא מסכים איתך בנושא סתיו שפיר וזה טוב כי ישאר לנו על מה לדבר.
  אז בריאות וחג שמח.

 5. הני זובידה :

  ואללה

  יניב, בחיי שאני לא מבין את מה שכתבת? האם אתה כותב סתם או שיש משהו בדבריך? אתה יודע מה אני אפילו לא מעוניין בתשובה….

  אמרי, חברי, מה שלומך? תודה. אכן חשבתי רבות על מה יש לשבץ על מנת לחשוף את פרצופו של השקרן, ואני ושב שזה פגע הפעם ממש במטרה…כולי תקווה שזה יסייע בחשיפת שפת השקר החדש.

  עמית, אתה לא צריך להסכים איתי אלא להביט בפייסבוק, אם יש לך :-), ולראות את תגובת ארגון ניצולי השואה על השקר של שפיר….

 6. ל רפי :

  הכתיבה העיתונאית הישנה של הני זובידה

  הני זובידה יוכל לרוץ בעוד שתיים או שלוש קדנציות למישרת נשיא המדינה, לאחר שהפך גם הוא ל"ברברן בלתי נלאה" – אדם האומר בהרבה מאוד מילים שום דבר הנשמע כדברי אלוהים חיים.
  את הפיסקה הראשונה לא הבנתי. נכון שבנט אמר שילך עם נתניהו, ואף המליץ לנשיא להטיל על נתניהו אות הרכבת הממשלה. אבל לא אמר שיעשה זאת בכל מחיר ובכל הרכב, ובמיוחד לא אמר שיעשה זאת אם נתניהו יוכיח לו קבל עם ועדה ובאותות ומופתים שהוא אינו רצוי בממשלתו. בינתיים, זה מה שעושה נתניהו בהתמדה מאז תקופת הבחירות ועד עצם הימים הללו. מדוע לא שואל זובידה את נתניהו לאן הוא הולך? האם הוא בקדנציה הנוכחית ימין שמאל או מרכז? האם הוא בכלל החליט כבר לאן הוא הולך ועם מי? … תמהני.
  שנית, התברר פתאום מהפיסקה השניה בדבריו של זובידה, שנתקף בהטרדת-יתר ממקצועיות הסקר של "פאנלס פוליטיקס". "כל העולם" שלנו סובב כבר חודשים סביב סקרים מסקרים שונים ומשונים, סקרי עומק וסקרים שטוחים, סקרים גלויים וסקרים סמויים, סקרים של מזמינים וסקרים של מפענחי צפונות ומגלי נסתרות, סקרים שבהם לא השאלות מובנות וגם לא התשובות מפורסמות רק "נתונים נבחרים" וספינים לרוב. עד כה היה זובידה שקט ושלו, וראו זה פלא, הפעם הוא מוטרד לפתע. קשה להשתחרר מהתחושה שלא מקצועיות עריכת הסקר היא שמטרידה אותו, אלא הצפי המדבר על אפשרות שיאיר לפיד יקבל 30 מנדטים אם יוביל ראש הממשלה את המדינה הדוויה הזו לבחירות חדשות. עתה, משיאיר לפיד ובנט הם "המוקצים התורנים" של זובידה בפוליטיקה הישראלית, ונתניהו, לפחות באופן זמני הוא המאותרג התורן, זובידה נדרש לאיכות העבודה של מפרסמי הסקר. מותר לסבור שהסקר גם אם הוא נכון מבחינה טכנית ומתודולוגית, אינו צופה נכון את מה שיקרה כאשר נגיע לנקודת החלטה, אבל מדוע להעמיד פנים שדווקא במקרה זה יש מקום לפקפק במקצועיות הסקר ולא בכל מאות המקרים המוזרים של החודשים האחרונים, בהם הוליכה אותנו השיטה שולל. האם זו השתקפות האמת הצרופה של הני זובידה?!
  זובידה מצויין בחשבון, אבל שכח שלא רק מספר הח"כים קובע הקמת קואליציה, ואת סיכויי השרדותה. גם מיהם הח"כים ולאן הם הולכים, ועד כמה מונוליטיות הן המפלגות הנומינליות המרכיבות קואליציה. לי למשל לגמרי לא ברור (ואם יודה בכנות, אזי גם לזובידה לא ממש ברור) מה יעשו עשרת חברי הכנסת "הימנים" של הליכוד בסירה אחת עם ליבני, ומה יעשו עוד שלושה או ארבעה חברים ימנים של ישראל ביתנו ועוד קבוצה לא מבוטלת בש"ס שאיננה חסידת דרעי וכו' וכו', בקואליציה אחת עם מפלגת העבודה למשל ועם יהדות התורה על רקע הדרישה הציבורית הקטגורית לשיוויון בנטל ולנוכח פני הגזירות הכלכליות שבדרך, ועוד. ובלי שיתוף כזה, אין לנתניהו קואליציה. ואם עתה תצטרף העבודה לקואליציה של נתניהו, אחרי שיחימוביץ' נשבעה בכבוד הסוציאליזם שלא יקום ולא יהיה כדבר הזה, יהיה השקר הזה "האמא של כל השקרים" בפוליטיקה הישראלית המסואבת עד זרא.
  אני מעריך שנתניהו קצת יותר מתוחכם מאחיתופל זובידה ולא ירוץ לבחירות חדשות, שבהן הוא עשוי לאבד יחד עם ליברמן עוד עשרה מנדטים… ואני מניח זאת למרות העובדה שבינתיים הוא עושה כמעט כל מה שלא נכון לעשות, וצועד בדרך הפוכה ובסדר עדיפות פוליטי הפוך לזה בו רוצים רוב בוחריו, וזו הסיבה העקרית שבגללה אין לו עדיין קואליציה. אם פניו של נתניהו לשרוניזציה חוזרת של הליכוד, בוודאי אין הוא ראוי להיות ראש ממשלה בזכות הצבעתם של חברי ליכוד שלא לכך כיוונו בהצבעתם.
  ההנחה של זובידה לפיה מי שרץ למשרת ראש ממשלה וכשל בבחירות, שגה לאורך כל הקמפיין המקדים, ושוגה עתה במו"מ להקמת קואליציה, וכאיש ליכוד מצא "ניחומים פוליטיים בזרועותיה של ליבני", צריך לצפות לנצחון מוחץ בבחירות חדשות אם יוביל אליהן, היא בעיני הנחה הזויה. אבל זובידה אינו מתבלבל מעובדות או משיקולי השכל הישר. מפריעים לו לפיד "הלבן" ובנט "העשיר" ובקרוב יפריע לו גם מופז "הזגזגן" או "הפרסי" – בקיצור: כל מי שאינו עולה בקנה אחד עם הדעות הקדומות שלו.
  אחרי שניתח בצורה מבריקה את דילמת "מעשה המרכבה" ואת השאלה מי מבין הפוליטיקאים – חדשים ו/או ישנים – הוא מלך השקרנים, ולאחר שקבע שליבני, אם קבלה על עצמה את תפקיד הסוס הטרויאני התורן אצל נתניהו, גם אם קבלה זו מנוגדת לכל מה שאמרה ערב הבחירות וגם לאחריהן, היא כשרה למהדרין, הוא מבסס בכך סופית את תורת האמת מבית מדרשו: מה שמתאים לי – כשר, צח ונקי. ומה שאינו מתאים לי – הוא שקר, נכלול וגניבת דעת, שיש לגנותם.
  בסיפא של דברי זובידה הוא מוסיף לנו עוד כמה אנקדוטות שדופות על סמים "קלים", על הד"ר עליזה לביא שטרם הבשילה כפוליטיקאית, משום שצלבנות עיתונאית ושקרים עדיין מצליחים לבלבל אותה. ומילה על סתו שפיר, ילדת הפרחים של הכנסת החדשה והערה מסכמת על אורגיית הזדון של התקשורת בפרשת גדעון סער.
  מאמר מאיר עיניים, עתיר תובנות המסמאות את יסודות השכל הישר. שיהיה. הציבור ממילא חכם יותר ממה שרוב כותבינו מיחסים לו, ויעשה גם הפעם אם תהיינה בחירות חדשות משום שנתניהו לא יתעשת בזמן, בי"ס שדה לכל המתחזים למה שהם אינם באמת – חכמים, נבונים, ישרים, דוברי אמת ומי שהציבור והמדינה אכן עומדים בראש מעייניהם. בזכות כשרונות אלה הגיעה מפלגת העבודה לאן שהגיעה, ובזכותם – אם לא תחזור לעצמה, כפי שניסתה לעשות יחימוביץ' וטרם הצליחה – תמשיך לתהום הנשייה של ההיסטוריה.

 7. הני זובידה :

  נו אפילו לא תשובה

  רפי מילא תוכן אבל תעברובת של טפשות אני אפילו לא עונה…
  אבל יש לי לינק לשתף….
  תהנו:
  https://www.facebook.com/mona.gilad/posts/10151464217411812

 8. הני זובידה :

  והנה עוד אחד

  מי יודע אולי חברים מהשבט הלבן יעבירו את המסר טוב יותר…

  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1936880

 9. הני זובידה :

  והנה עוד אחד לעדת הצווחים

  מעניין מתי תבינו…

  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1937687#.USvtbbHEq4M.facebook

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.