חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סיטיפס בירושלים, ההליכים המשפטיים נמשכים

נושאים חדשות, משפט ופלילים ב 14.02.13 0:15

תנועת "התעוררות בירושלים" מלווה נוסעים רבים בהליכים משפטיים אל מול חברת סיטיפס, מפעילת הרכבת הקלה בירושלים, דיון נוסף התקיים ביום א' 10 בפברואר 2013
מאת: מירב כהן

דיון שהתקיים בתביעה הייצוגית שהגשנו נגד חברת סיטיפס

שלום, 

כמו שאתם יודעים אנחנו (תנועת "התעוררות בירושלים") מלווים נוסעים רבים בהליכים משפטיים אל מול חברת סיטיפס, מפעילת הרכבת הקלה בירושלים.
ביום א' התקיים דיון בבית המשפט המחוזי בתביעה הייצוגית שהוגשה ע"י עו"ד יוסי חביליו. לתחושתנו בית המשפט היה מאד קשוב לטענות שלנו ולצערנו התגובות של חברת סיטיפס עד כה רק מלמדות שהם ממשיכים במדיניות האטומה שלהם ולא השכילו להפיק לקחים מהביקורת הציבורית החריפה על התנהלותם.
 

התובעים (7 נוסעים עם סיפורים אישיים מייצגים) דורשים למעשה את ביטול כל הדוחות שניתנו על ידי סיטיפס, כ-  20,000 אלף דוחות עד היום וכן פיצוי לכל אחד ממקבלי הדוחות.

בדיון הקשתה השופטת תמר בזק רפופורט על נציגי סיטי פס, אמרה כי אין מחלוקת כי יש תרעומת קשה של ציבור מקבלי הדוחות והשירות בירושלים, והפצירה בהם להידבר עם התובעים ולנסות להגיע להסדר גם בהתייחס לדוחות שניתנו בעבר  וגם בהתייחס לשינוי בהתנהלות חברת סיטיפס בעתיד.

עורכי הדין של חברת סיטיפס אמרו בדיון כי חברת סיטיפס מוכנה להגיע להסדר רק בהתייחס לשיפורים בשירות בעתיד ולא לגבי ביטול דוחות בעבר.

עו"ד חביליו אמר בדיון כי התובעים לא יסתפקו בתיקונים קוסמטיים בעתיד וכי הם עומדים על ביטול כל הדוחות שניתנו עד היום, ובנוסף לכך קביעת מנגנון של פיצוי לחלק ממקבלי הדוחות ושינוי משמעותי בהתנהלותה של חברת סיטיפס בעתיד. עו"ד חביליו טען עוד כי התנהלות סיטיפס בכך שהפקחים הונחו לא להפעיל שיקול דעת ולתת דוחות באופן סיטוני אינה תקינה, ולא ייתכן שכדי להתריע מספר מצוצמם של אנשים שמבקשים לרמות התייחסו לכל ציבור הנוסעים כפושעים. העובדה שעד היום הוגשו 12,000 אלף בקשות לביטול דוחות וחלק ניכר מהם התקבלו אומרת דרשני.

בסופו של דבר הוחלט כי נציגי סיטיפס ייתנו עמדתם באשר לפנייה להליך גישור ללא כל תנאים מוקדמים.

פרוטוקול הדיון 10.2.13

זהו בינתיים, אני כאן אם יש שאלות 🙂

 

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

5 תגובות

 1. אאאאא :

  תנועת התעוררות בעזרת עו"ד חביליו מתנהלים בפתטיות מושלמת.

  לא יבוטלו הדוחות, לא תגיעו לשום פשרה.
  האוכלוסיה מקבלת את מה שמגיע לה, בעזרת התעוררות, עו"ד חביליו או ישנוניות.

  מי שמפקיד את הקופה הציבורית בידי תחמני ציבור וגוזלי הקופה הציבורית וחבורה אלימה כשליחיו של עו"ד גלעד שר, שהרביץ קופה על הרכבת, שלא יתלונן שא"כ הגברת עם סלים מעיר גנים משלמת את המחיר.

  תנועת התעוררות עצמה מתנערת בוקר בוקר מלשתות את הקפה ופונה בחוסר מקצועיות לכיוונים הלא נכונים, כנראה כדי לעשות רוח.

  אבל אם זה מנחם, שיטה זו שגורה במדינתנו, ומה שהיה הוא שיהיה.

 2. אאאאא :

  ועוד דבר,

  מדוע תנועת התעוררות לא דואגת למשפחות הקורבנות של הרכבת הקלה?

  מדוע כרטיס יותר חשוב מחיי אדם?

  הציבור הישנוני לא איכפת לו ששתי משפחות הרוגים נשארו ללא יקיריהן, שנהרגו בגלל מחדלי יחידת המהנדס האחד בדרך שועפת והשני ליד שער שכם, מדוע לא איכפת לציבור?

  מאחר ואלו משפחות של בני דודים, שאפשר היה לספר להן סיפורי בדים שיקיריהן הם האשמים במותם.

  אבל אני וחבריי יודעים היטב כיצד אלו נהרגו על ידי סיטיפס בהעלמת עין של יחידת המהנדס.

 3. גלעד :

  ובנושא זה

  האם יש התקדמות בקשר להפרות החוזה של סיטיפס בכל הקשור לעמידה בזמנים? קראתי לפני כחודשיים שהם אמורים להגביר את תדירות הקווים כך שבשעות העומד קו יצא כל 5 דקות ובשעות הרוגע כל 8 דקות (כמובטח וכפי שהתחייבו בחוזה. בפועל נראה שהם ניסו לעמוד בזה יומיים מקסימום וחזרו לסורם. כרגע הקווים יוצאים כל 7 דקות במקרה הטוב בעומס וכל 13 דקות בלילות (בממוצע, מהתרשמות סובייקטיבית שלי).
  עד מתי הם ימשיכו להתעלל בציבור בתלוי בהם באופן בלעדי. כרגע מדובר בעיקר בתושבי מערב העיר אך הרפורמה בתחבורה המעודדת את התלות ברכבת הקלה ממשיכה ופוגעת גם בחלקים נרחבים של העיר.

 4. אאאאא :

  הפרות חוזה:
  לפני ספר שבועות נסגר המכרז שהוציא תוכנית אב לתחבורה, לחברה שתערוך בקרה על תפקודי הרקל"ה.

  החוזה דורש בזמן ההפעלה עמידה בכללים הבאים (לשון החוזה):
  a. The Concessionaire shall maintain operating headways of up to five (5) minutes during peak periods, up to eight (8) minutes during daytime non-peak periods, and up to twelve (12) minutes during nighttime non-peak periods.

  כדי לעמוד בכללים היו צריכים לבנות את הרכבת בהתאם לנדרש בחוזה.

 5. האם גם אתם חיפשתם תביעה נגד סיטי פס | תביעות :

  […] 14 פברואר 2013 … דיון שהתקיים בתביעה הייצוגית שהגשנו נגד חברת סיטיפס. שלום,. כמו שאתם יודעים אנחנו (תנועת "התעוררות בירושלים") מלווים נוסעים רבים בהליכים משפטיים אל מול …מתוך עבודה שחורה » סיטיפס בירושלים, ההליכים המשפטיים נמשכים להמשך קריאה […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.