חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הרצאה וסרט: מחאה בחינוך

נושאים חינוך ותרבות, מידע על פעילויות ב 14.02.13 0:08

במסגרת סדרת ההרצאות והסרטים "רוחות של שינוי", ביום חמישי 28.2 בשעה 21:00 בסינמטק חיפה

מחאה בחינוך!

יום חמישי 28.2 בשעה 21:00 בסינמטק חיפה

במפגש השני במסגרת הסדרה "רוחות של שינוי", שיזמו המכללה החברתית כלכלית וסינמטק חיפה ירצה ד"ר ניר מיכאלי, דיקן פיתוח פדגוגי במכללת סמינר הקיבוצים על – 'העם דורש צדק חינוכי – מחאה והשפעה של תלמידים ומורים על מדיניות החינוך בישראל. הרצאתו תעסוק ביכולת של מורים להשפיע על מערכת החינוך ולשנותה וייתן כדוגמא את תנועת המורים החדשה שהושקה בחודש דצמבר האחרון ששמה לה למטרה לתת במה למורים להשמיע את קולם בסוגיות הקשורות למערכת החינוך, וכן לפעול לשיתוף הידע והניסיון בין המורים. לעומת זאת, הוא ידבר גם על חוסר ההשפעה של מועצות התלמידים בבתי הספר התיכוניים להשפיע על מערכת החינוך.

אחר כך יוקרן הסרט "מחאה" (Walkout, ארה"ב 2006), שההרצאה מתייחסת אליו, המעלה שאלות מרכזיות הנוגעות לזכויות ולחינוך. הסרט מבוסס על סיפור אמיתי ומתאר סיפור מחאה נוסף בגל המחאות של 1968 בארה"ב. פאולה היא תלמידה מצטיינת בתיכון במזרח לוס אנג'לס, שמתחילה להפנים את האפליה שחווים היא וחבריה המקסיקנים בבתי הספר באזורים היותר משודרגים (הלבנים) של העיר. בתמיכת אחד ממוריה היא מארגנת מחאה של אלפים, שבה התלמידים יוצאים לרחובות באמצע יום הלימודים כמחאה על התנאים במוסדות החינוך אליהם הם מחויבים להגיע ועל האפליה הבוטה בחינוך שהם מקבלים. רבים מהמשתתפים המקוריים במחאה ובצעדות מופיעים בסרט כניצבים והיו שותפים להפקתו.

"רוחות של שינוי" היא סדרה המשותפת למכללה החברתית-כלכלית ולסינמטק חיפה המתקיימת זו השנה ה-7 ברציפות! במסגרת זו מוצגים סרטים והרצאות המגישים פרספקטיבה רחבה על כמה מן המשברים, המאבקים והמהפכות שהתגלגלו ברחובות ערים בעולם ובארץ. לצד הסרטים המתעדים את ההתרחשויות התכנית כוללת גם דיונים והרצאות בהשתתפות יוצרים, מומחים ופעילים חברתיים, שיספקו את ההקשר המקומי.

לפרטים: לילך יפת  0524-207885

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.