postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ממשלת נתניהו החדשה – ה-99% יישאו בנטל המסים וה-1% ייהנו מהנחות מס

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ממשלת נתניהו החדשה – ה-99% יישאו בנטל המסים וה-1% ייהנו מהנחות מס

נושאים כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 6.02.13 1:27

במקום שה-99% יכרעו תחת נטל המסים והאחוזון העליון ייהנה מהנחות מס, נחוצה תכנית כלכלית מאוזנת שתגבה מסים גם מהחזקים ותמנע קיצוצים בשירותים ציבוריים

מאת: קורט טוכולסקי

במשחק סכום אפס ה-99% תמיד משלמים

הממשלה כולה חיל ורעדה, הציבור לא יעבור בשתיקה על העלאת מסים, אבל יש גירעון ומהעשירים לא לוקחים, אז כנראה שאין ברירה אלא להגיד לציבור שהמסים לא יעלו ובמקביל להעלות מסים. ככה זה, ממשלת ישראל הוציאה אמנם בערוב ימיה ממשחק המסים בישראל כמעט 30 מיליארד שקל בהנחת מס על הרווחים הכלואים, ככה זה. לעובדים יש כפל מס ולתאגידים והטייקונים כפל בהנחות מס. עכשיו צריך למלא את הבור שהפטור יצר ואת זה יעשו העובדים והנתמכים.

ככה זה כשהעובדים והנתמכים רובם ככולם הצביעו בעבור מפלגות שאו שאין להן כלל מצע, כמו הליכוד-ביתנו, או שהמצע המעורפל שלהם נועד רק להסתיר את העובדה שמדובר במפלגות ניאו-ליבראליות מובהקות, שיתמכו בכל הפרטה ובכל פטור לבעלי ההון, בזמן שהציבור ימשיך לשאת בעיקר הנטל. זה מה שקורה כשמדברים על שוויון בנטל השירות הצבאי/לאומי, שוכחים לשים לב שאין שוויון בנטל המס, בעלי ההון משלמים מסים שהם בקושי מרגישים ורוצים עוד פטורים, ואילו כל שאר אזרחי ישראל נושאים בנטל הכבד של מסים פרוגרסיביים ורגרסיביים. כי עכשיו לא יעלו אמנם את מס החברות ואת מס ההכנסה ובטח ובטח שלא יטילו חס וחלילה מס ירושה, וגם לא יפגעו בפטורים של הטייקונים והתאגידים, אבל כל מס שאפשר להטיל על ה-99% יעלה, כל מס שישלמו רק עובדים ונתמכים, ימסו את הדלק, הבירה, הסיגריות, החשמל והמים, יעלו את המע"מ, יבטלו את הפטור על קרנות השתלמות, כל דבר, העיקר שהעשירים יוכלו להמשיך להתעשר.

קראתי בעיון בדה מרקר על ביטול הפטור על קרנות השתלמות, למי שלא יודע כי את זה הוא לא יקרא בדה מרקר, קרנות השתלמות הן הדרך של בעלי קרנות השתלמות להוריד במכות חלקים מהמשכנתא או להחליף את הרכב. לא בדיוק התיאור החביב על הכתבים הכלכליים, שמצליחים לא לכתוב על הפטורים של עשרות מיליונים שמקבלים פה בעלי הון ותאגידים, אבל מסוגלים כל הזמן לדבר על הפטור ממע"מ בענף המלונאות וקרנות ההשתלמות כעל מה שצריך לעשות בשביל חברה צודקת. ככה זה כשצריך להגן על אינטרסים של מפרסמים ולא על האינטרס הציבורי. ככה זה כשכותבים מאמרים על איך נשפר את השירות הציבורי בחלק א' של העיתון, וזורים תעמולת שנאה נגד עובדי ציבור והתנאים שיש להם בחלק השני של העיתון, בלי להבין שבשכר הנמוך יחסית ובלי תנאים, אף אחד לא יבוא לשירות הציבורי ואף אחד לא יישאר בו, בטח לא עובדים איכותיים.

מה שאנחנו צריכים זה לא קיצוץ בתמורה לכל שירות שמתווסף או העלאת מסים רגרסיביים כל פעם שיש גירעון. מה שאנחנו צריכים זה סדר יום כלכלי-חברתי חדש בו תאגידים וטייקונים משלמים מסים ותמלוגים הוגנים שנדרשים לצורך חברה חזקה וסולידרית וצמצום פערים. אז אולי יהיו גני ילדים מגיל 3 חודשים אבל עם מספיק סייעות וגננות בתנאים טובים, ולא עם צוות מצומצם על כמות ילדים אדירה בגנים שלא מתאימים לגיל הרך. כי זה מה שיש כאן וזה ה"הישג" הגדול של הממשלה הקודמת.

ממשלת ביבי משחקת עם הציבור משחק סכום אפס, ביבי ובובה-שטייניץ אומרים לציבור, הוצאנו בשבילכם ועכשיו צריך לשלם, רק שמשחק סכום האפס נועד רק ל-99%, לעובדים ולנתמכים, השאר האחוזון העליון, מנהלי התאגידים והטייקונים הם מקבלים הנחות מס, כשלנו אומרים שאין כסף.

ככה עובדת שיטת ביבי, וכמו שנראה, גם לפיד ובנט ישתפו אתו פעולה. נשאר רק לקוות שהאופוזיציה של השמאל תדע להאיר עובדות אלו לאורך כל כהונתה של הממשלה הנכנסת בכדי שביום שהיא תיפול, יוכל השמאל להגיע לשלטון על חשבון הימין והמרכז.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

 1. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  צריך להתחיל לפעול.
  עד שתורכב הממשלה, אחת הפעולות הראשונות –
  לדרוש חשיפת השמות החסויים אצל מבקר המדינה, השמות של בעלי עסקים שנתנו "הלוואה" ללפיד.

  (מפלגה בהנפקה http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=3099 ).

  הסידור הזה קיבל חשיפה מינימלית בתקשורת וזו חרפה בפני עצמה. חשיפת השמות היתה צריכה לעלות בכל העוצמה עוד בזמן הבחירות.

  אבל עדיין לא מאוחר. לא חשוב מה יגמר בין "יש עתיד" ל"ליכוד-ביתנו". לא צריך לחכות לתוצאות.
  צריך לדרוש כאן ועכשיו שמבקר המדינה יחשוף את כל השמות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.