postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בחירות 2013 – ניצחון לניאו-ליברלים, נסיגה לסוציאל-דמוקרטים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחירות 2013 – ניצחון לניאו-ליברלים, נסיגה לסוציאל-דמוקרטים

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה, משפט ופלילים, פוליטי ב 3.02.13 0:16

הנבחרים הניאו-ליברלים ינסו לשפר עמדות באמצעות רפורמות מבניות, כמו איסור שביתה בשירותים חיוניים וביטול בית-הדין לעבודה, וינסו לדחוק לאחור הישגים בתחום התארגנות עובדים ושיקום מדינת הרווחה. בפני השמאל הצמוק בכנסת הרבה עבודה. אם יפעל נכון, יצליח

מאת:  נטע חוצן

מה שהשמאל לא יעשה אתמול, יברח ממנו מחרתיים

יש מי שקוראים מהר את מפת תוצאות הבחירות וממהרים להכות בברזל החם.  עד ש- 19 הח"כים החדשים של "יש עתיד" יתאקלמו בכנסת, מושכי החוטים מאחוריהם לא יבזבזו רגע. מספר המנדטים של הסיעות הניאו-ליברליות המוצהרות עלה מ-42 בכנסת הקודמת ל- 50 בנוכחית. (ח"כים בודדים המוגדרים כ"חברתיים" משפיעים בשוליים על הקו הקובע בשלוש המפלגות – "הליכוד ביתנו" ו"יש עתיד"). השמאל הסוציאל-דמוקרטי ודוברי מדינת הרווחה הוסגו לאחור. התקשורת מתייחסת אליהם בעיקר בהקשר לסכינים במפלגת העבודה ובמחנה השלום בכלל (עניין ראוי לבדיקה בפני עצמו – גם שלפו סכינים עוד במהלך הבחירות וגם מתקוטטים עכשיו על חלוקת עור החוגלה שהצליחו בכל זאת לצוד).

את המפה החדשה קראו היטב עוד במהלך מערכת הבחירות גם בעירית ירושלים – "עובדות הצהרונים בירושלים פוטרו, ויועסקו מחדש כעובדות קבלן, בתנאים גרועים בהרבה, על מנת לממן הוזלת צהרונים עקב רפורמת טרכטנברג" (הודעה מטעם "כוח לעובדים"). מדובר בפיילוט שמסמן את המטרה לקראת השנה הבאה – העברת כל הסייעות בארץ לחסדי קבלנים.

ובאוצר: "חלק חשוב בעבודת הצוות התמקד בשינויים מבניים ורפורמות במשק. שניים משינויים אלו יעוררו רעידת אדמה, איסור על שביתה בשירותים החיוניים תוך הסדרת מנגנון לבוררות מוסכמת, וביטול בית הדין לעבודה. ההסתדרות צפויה להתנגד למהלכים אלו בכול הכוח הארגוני שעומד לרשותה."

איגוד לשכות המסחר –  הצעת חוק יסוד זכויות המעסיק

 ביה"ד הארצי לעבודה החליט – "המעסיק לא יתערב במהלכי ההתארגנות במקום העבודה, במעשה או במחדל, בהתבטאות השוללים את ההתארגנות, במישרין או בעקיפין".  (ראו כאן) .

איגוד לשכות המסחר רואה בהחלטה זו סיבה נוספת לדחוף את הצעתו ל"חוק  יסוד זכויות המעסיק" זה בנוסף ל"חוק יסוד חופש העיסוק" שכבר חוקק, בשעה שאין חוק יסוד שמבטיח חופש התארגנות. גם אם יתקבל נוסח מרוכך בהרבה של החוק המוצע, עדיין מדובר בפגיעה משמעותית בזכויות העובדים. במצב הנוכחי קשה לראות חקיקת חוק יסוד זכויות העובדים,  אלא אם מטרתה עיקור חופש ההתארגנות של העובדים.

הרשימה עוד ארוכה ומה שנראה כרגע כעיזים, הוא עדר פילים  – שמצד אחד ינסה לדחוק לאחור כל הישג  שהושג  בדרך לשיקום מדינת הרווחה והתארגנות העובדים, ומצד שני ינסה לשפר עמדות ולהנציח הישגים נוספים לשיטה הניאו-ליבראלית.  עדר הפילים יפרוץ קדימה גם אם חלק מהפילים יישארו מאחור. יהיה הרבה מסך אבק. יהיו "פשרות" בדרך. מהלכים ייעטפו בצמר גפן רפואי מרגיע. לפיד יצטרך להציג הישגים בתחום יוקר המחיה, אבל דוגמת הסייעות הנזכרת למעלה מלמדת  מהו המחיר הצפוי. (לזכותם של ההורים הירושלמים עומדת ההתארגנות לטובת הסייעות. הם זקוקים לכל סיוע אפשרי).

ידיו של השמאל הצמוק בכנסת יהיו מלאות עבודה והוא יצטרך להדוף הרבה מהלכים ומתקפות מכיוונים שונים ומשונים. ספק אם יוכל ליזום מהלכים שיבשילו. זה אמנם לא בלתי אפשרי כי התארגנות נבונה, תחכום ונחישות הוכיחו שמיעוט יכול להיות אפקטיבי.  זה יכול היה לקרות בבחירות, אם הייתה מבוצעת חלוקה נכונה של הגזרות והמשימות ואם המשימות היו מבוצעות כהלכה. עם קצת מזל, שאף פעם לא מזיק, מרצ והעבודה היו יכולת להגיע ל-  30 מנדטים ואולי קצת יותר. יחד עם המפלגות הערביות היה מדובר בגוש של  למעלה מ-40 ח"כים. היה אז אפילו סיכוי לגוש חוסם. אמנם, כשמדובר בעבודת האופוזיציה כל ח"כ  נוסף משקלו זהב, גם ללא גוש חוסם, העניין הוא, שמה שלא קרה לפני הבחירות לא נראה כעומד להתרחש עכשיו. לצערי ספק אם יוסקו  כל לקחי העומק אחריהן מצד כל הנוגעים בדבר. הלוואי שאתבדה.

ועוד לא אמרנו דבר על שאר מרכיבי הגהנום החברתי, כפי שהגדירה זאת שלי יחימוביץ.  מי שהוזה עכשיו הזיות על מאבקים לטובת תחבורה ציבורית בשבת ושוויון בנטל עלול להתעורר  זרוק ויחף על שביל עפר נטוש, ואפילו ברגל יתקשה לצעוד. ועוד לא אמרנו כלום על השלום. ברשימת "יש עתיד" חבויים כמה שיכולים להפתיע, אבל נראה שהמשמעת הקואליציונית תגבר. "יש עתיד" עשויה לספק עטיפה מרככת לנוקשות המדינית של נתניהו ולספק עוד מסכה שמסתירה את המציאות.

בקיצור – כולנו עומדים בפתחו של שחר ערפילי  מהסוג ש- GENTLEMEN  הייד'ז  אוהבים. מי שחושב שיש לנו זמן להתענג על "הכפלת כוחנו" או על  חיסולים ממוקדים, פשוט לא קורא את המפה. אין לאף אחד פה איזה סיבה להיות זחוח. כרגע נחוץ  – שהשמאל כולו יפיק באומץ לקחים כדי למנוע מחזור טעויות, ובו זמנית יפשיל שרוולים ויתרכז בעיקר. כמאמר השיר: "תעזבנו יום יעזבך יומיים".

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

21 תגובות

 1. קנ :

  זה נכון שהסוציאליסטים בנסיגה וטוב שכך

  אבל לקרוא לנבחרים "ניאו-ליברליים" זאת שטות שגובלת בתעמולה.
  תעמולה טפשית שעובדת רק על המעגל הפנימי של הניאו-קומוניסטים אבל עדיין תעמולה.
  בין הנבחרים לתורה הכלכלית-חברתית הליברלית המתונה שיוצגה בבחירות האחרונות ע"י עלה ירוק – הרשימה הליברלית המרחק רב.
  רוב הנבחרים הם קצת אנטי סוציאליסטים שזה טוב, קצת אנטי ליברלים שזה רע ובעיקר פופוליסטים.
  נקווה שהם יצעידו את ישראל לכוון של חופש אישי וכלכלי גדולים יותר.

 2. לקסי :

  זה נכון שהליברטריאנים לא עברו את אחוז החסימה וטוב שכך

  אבל לקרוא לנבחרים "ניאו-קומוניסטים" זאת שטות שגובלת בתעמולה.
  תעמולה טפשית שעובדת רק על המעגל הפנימי של הליברטריאנים אבל עדיין תעמולה.
  בין הנבחרים לתורה הכלכלית-חברתית הסוציאליסטית המתונה שיוצגה בבחירות האחרונות ע"י חד"ש המרחק רב.
  רוב הנבחרים הם קצת אנטי ליברטריאנים שזה טוב, קצת אנטי סוציאליסטים שזה רע ובעיקר פופוליסטים.
  נקווה שהם יצעידו את ישראל לכוון של צדק חברתי ושלום טובים יותר.

 3. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  לקסי,
  אפשר הבהרות?
  ביבי, למשל, הוא לא ליברטיאני?

  ומי זאת הרשימה הליברלית שלא עברה את אחוז החסימה, איך היא שייכת לכאן, כשביבי הוא ראש הממשלה?

 4. מיכאל לינדנבאום :

  תעמלני הימין בעילום שם

  המגיב קנ המגיב "באומץ רב" בעילום שם,הוא משל לכוחות הניאו-ליברלים שתמיד פועלים במחשכים,מאחורי סיסמאות "לאומיות" ו"ליברליות".

  כמו גנבים בלילה.

 5. איתמר :

  אין שום דבר קפיטליסטי בקואליציה

  מה בדיוק קפיטליסטי בגיוס בכפיה של עשרות אלפי חרדים? בהעלאת שכר המינימום וסבסודים?

 6. שמואל ש. :

  הגיע הזמן שישראל תהיה ליברלית עם חופש הפרט וכלכלה חופשית.

  הגיע הזמן שישראל תהיה ליברלית עם חופש הפרט וכלכלה חופשית.
  צר לי לומר, שממשלת נתניהו היוצאת, פעלה לפי עקרונות סוציאליסטיים: ריכוזיות במשק; מיסים גבוהים; שליטה ממשלתית כמעט על הכל (למשל 93% מהקרקעות הם בידי מינהל מקרקעי ישראל); מכסי מגן ועוד. התוצאה היא יוקר מחיה, מחירים גבוהים, ופקידים שמנהלים לנו את החיים. עלה ירוק היו היחידים שדברו על חופש כלכלי. קפיטליזם זה לא מילה גסה. הסוציאליזם=קומוניזם פשט את הרגל. ראו מה קרה וקורה בעולם. אם מספר חברי הכנסת הליברליים עלה – נבורך. לגבי יש עתיד – ימים יבואו ויגידו. חופש הפרט ומשק חופשי זהו הצדק החברתי האמיתי.

 7. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  יוקר המחיה קשור לחלוקת העוגה באופן מעוות – רווחים להון על חשבון העבודה. ככל שהשכר נמוך יותר המחיה יקרה יותר. הריכוזיות היא כשל ידוע של הקפיטליזם וכל הנסיונות להילחם בו בכלים הקפיטליסטיים נכשלים שוב ושוב.
  רק משקים מעורבים על יסוד התפיסה הס"ד מוגנים מפני כשלי הקפיטליזם.
  אז תודה לאל שעלה ירוק נשארו בחוץ.

 8. שמואל ש. :

  תשובה למשתמש אנונימי

  צר לי לקרוא דברים המבוססים על חוסר הבנה בסיסי, אך אשמח להסביר: הריכוזיות הוא הסממן המאפיין את הסוציאליזם. "כל אחד לפי יכולתו וכל אחד לפי צרכיו". יושב ה"אח הגדול" או כמה אחים גדולים, לוקחים מכולנו, הרבה, ואחר כך מחליטים למי לתת, כמה, מתי ואיך. כמובן, שלא טומנים ידם בצלחת. עד היום המשטרים הסוציאליסטיים קרסו, והמדינות בעלות הכלכלה החופשית = הקפיטליסטית, תמכו בהן לפחות מבחינת אספקת המזון. הרעיון המרכזי הוא שמה שאדם פרטי יכול לעשות, אל לה לממשלה להתערב. מי צריך את רשות השידור? מי צריך תאגידי מים? מי צריך את מינהל מקרקעי ישראל?? מי צריך את כל משרדי הממשלה המיותרים והבזבזניים. דוגמאות?? משרד החקלאות; משרד הדתות; משרד המדע; משרד הקליטה (יש את מי לקלוט??); משרד הבינוי והשיכון, ועוד ועוד. ליהודים יש מצוקת דיור ולערבים אין. יודעים למה? ליהודים אין קרקע ויש משרד שיכון; ערבים יש קרקע ואין משרד שיכון. לכן הם גרים בוילות ולא בקראוילות. ועוד דוגמא: לאן אנשים רוצים להגר? לרוסיה או לארצות הברית? לאוקראינה או לקנדה? ולהיכן צריך ויזה, ואיפה צריך רשיון עבודה – GREEN CARD – ברוסיה?ועוד ועוד ועוד. אנשים לא מטומטמים. בורחים מהיכן שרע להם להיכן שטוב להם. אנונימי יקר. נא הראה לי נהירה של אנשים ממדינות קפיטליסטיות למדינות סוציאליסטיות.

 9. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  שמואל ש
  טול קורה מבין עיניך.
  אין טעם לנהל דיון על עובדות מומצאות לצורך ניהול הדיון.
  לערבים אין מצוקת דיור? יש להם קרקע? הם גרים בווילות? תפתח את העיניים שלך ותראה בנייה לגובה בכל הישובים הערבייים, במקרים רבים ללא אישור בגלל העדר תכניות מתאר, שנובע ממצוקת קרקע לנוכח הגידול באוכלוסיה.

  חוץ מזה שאתה מבלבל בין הקומוניזם הלניניסטי סטנילסטי לבין סוציאלים ומדינת רווחה.

  אתה מבלבל בין מונופולים טבעיים לבין מונופלים תאגידיים,
  ובקיצור אתה מדקלם מספרות שמזמן הקשר בינה לבין המציאות הוא מקרי בהחלט.
  זה כאילו שאני אדקלם כאן אחד לאחד את מרכס בתור דוגמה למודל רלבנטי ואקטואלי.

  תתעדכן בבקשה ואל תנסה לגבות סיסמאות על "עובדות" מופרכות בעליל.

  לקרוא מה שאתה כותב זה כמו לחזור מאה שנה אחורה במנהרת זמן.

 10. שמואל ש. :

  תגובה למשתמש האנונימי

  כסיפתח. למה אתה\את מסתתרים מאחורי האנונימיות??? לגבי המגזר הערבי, במקרה אני יודע ומודע באופן אישי עקב שיחות וקשרים עם בני העדה. כמובן שבעיר כמו סחנין יש מצוקת דיור וצפיפות אוכלוסין, אך בדקי מה קורה בכפרים?!?, עם הבדואים בנגב, ואפילו בכפר קאסם, בג'לגוליה או בטייבה. בחור ערבי שאין לו בית – בית ולא דירה בבנין מלפני 20 שנה עם 20 דיירים – לא יצליח למצוא אישה. המשפחה שלה לא תתן אותה.
  הלאה. על איזה מדינות רווחה את מדברת?? על איזה סוציאליזם??? היכן יש רמת חיים גבוהה, מיסים נמוכים לצד מנגנון מנופח?!? מה זה מונופול טבעי??? מונופול שהטבע ברא??? גבירתי היקרה – נא פרק בסיסי בכלכלה. מחסור + ביקוש + מונופול = עליית מחירים ויוקר מחיה. ונא הפריכי מה שאני אומר. האם תושבי המדינות הסוציאליסטיות לא מנסים ונאבקים להגר למדינות הקפיטליסטיות, שמונעות הגירה ע"י משטרת הגירה ו GREEN CARDS ? זה קרה לפני 100 שנה??? עכשיו לא??? האם אמריקאים עומדים בתור בשגרירות הרוסית ומתחננים להגר לשם?? או לאוקראינה?? או למולדבה?? נו באמת. עם עובדות לא מתווכחים!!!

 11. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  קשרים עם בני העדה.

  בני העדה.
  בני העדה.

  זה מושג במפה ה"ליבראלית" של מגיב אנונימי שטוען נגד אנונימיות ומתיימר ללמד אותנו כאן מה זה ליבראליות.

  כן, כן. קשרים ושיחות עם "בני העדה".

  זה אומר הכל ואידך זיל גמור.

  אי אפשר לנהל דיון אקטואלי עם מפה הסטורית ישנה.

  בני העדה. איזה עדה?

 12. שמואל ש. :

  קשרים עם בני העדה

  1. אני לא אנונימי. הזדהיתי.
  2. אני לא מתיימר ללמד. אני אומר את דעתי שבמקרה היא האמת העובדתית.
  3. נכון. טעות בניסוח. הכוונה לבני המגזר לא העדה. מדובר על המגזר הערבי-מוסלמי. במקרה אני מכיר את הנושא די מקרוב. הכרות אישית.
  4. מה שכן באתי ללמד זה שעור בכלכלה בסיסית.
  5. במקום לדון בעיקר את מתמקדת בדברים השוליים והטפלים. המסקנה שאין לך מה לומר, וטוב שכך.
  6. חלומות פז.

 13. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  יש לי הרבה מה לאמר שמואל ש (איזו מן הזדהות זו? האם אתה נגיד שמואל שי מהרדיו?).

  המגזר הערבי ובעיותיו מוכרות לי שנים רבות מאוד. אל תנסה אפילו להתחרות איתי בזה.
  והטעות שלך לא היתה מקרית ולא נשלפה ככה משום מקום. זוהי הלשון שבה נהגו בעבר להתיחס לחברה הערבית בישראל – וכך יש לקרוא לה.

  הוא שאמרתי – לקרוא את דבריך זה כמו לנסוע לאחור במנהרת הזמן.

  גם לא ברור כיצד אתה עושה את ההבחנה בין מוסלמים לאחרים. מי שמצבם בנושא הנידון טוב יותר הם, אם כבר, הנוצרים (הכל יחסי כמובן).

  בנוגע להערותיך הכלכליות – כאמור אין טעם לדון עם מי שבוחר לנוחיותו קלישאות מספרות שאבד עליה הכלח, חוץ מאשר לחזור ולהעיר את ההערה הזאת פעם שנייה.

  אם זה חשוב לך להגיד את המילה האחרונה, קח את הכבוד הזה. אין בעיה.

 14. שמואל ש. רמת גן :

  תשובה לאלמונית

  אני לא שמואל שי מהרדיו. הוא עדיין חי???

  כנראה שהידע שלך הוא מלפני שנים רבות מאד (המגזר הערבי ובעיותיו מוכרות לי שנים רבות מאוד). מיותר להתחרות בך. אני הייתי בקשר עם צעירות וצעירים מהמגזר הערבי לאחרונה. הם קוראים לעצמם מגזר אך מבחינתי, אם את רוצה – שיהיה "חברה". ויש הבדל מהותי בין מוסלמים לנוצרים, כמו בין חרדים לדתיים-לאומיים. ולא משנה אם הם ערבים מבחינה אתנית.
  הדעות הסוציאליסטיות שלך הן לא מנהרת הזמן אלא חללית הזמן. הסוציאליזם נוסה ונכשל!!! כשלון חרוץ ומר. וראי מה קורה עכשיו בארצות חבר העמים. אם מורה אוקראינית מקייב, רווקה, משתכרת 200 USD בחודש, איך היא אמורה לבנות עתיד?? כאן שכר מינימום הוא כ 1000 דולר.
  ואני לא צריך ספרות קלישאית. הכל טבוע וחרוט במוחי, ומתעדכן און ליין.
  ולהוכיח שאיני סתם שמואל – להלן המייל שלי למי שמעונין.
  shmuelsht@013.net

 15. מיכאל לינדנבאום :

  השוואה מופרכת בין "סוציאליזם" רוסי לס"ד אירופית

  ברוסיה היה משטר טירור ורצח לטובת בורגנות "אדומה".
  אין שום קשר לסוציאל-דמוקרטייה המערב אירופית ,כמו שלמשטר הרצח הנאצי לא היה קשר לקפיטליזם הנורמלי.

  המודל שלנו למשטר סוציאל-דמוקרטי הוא המודל הסקנדינבי,ובחלקו גם הגרמני או ההולנדי.

 16. שמואל ש. רמת גן :

  סוציאליזם

  סליחה שחשבתי שאתה בחורה.

  אני מדבר על מדינות חבר העמים היום ולא של פעם.משטר הרצח הנאצי כמובן שהיה הניגוד. ריכוזיות ושליטה טוטלית על הכל. לא חופש פרט ולא משק חופשי. זה משטר טוטליטרי.
  חלק ממדינות אירופה הסוציאליסטיות בקריסה ובבשיטת רגל. עדיין גרמניה והולנד יותר נוטות לקפיטליזם. הדרך הטובה ביותר היא לבדוק איזה אחוז מהווה תקציב המדינה מהתלג. זה האינדיקטור.

 17. מיכאל לינדנבאום :

  הקפיטליזם קורס,חביבי!

  אי אפשר לברוח מהנושא על ידי אמירה לא מבוססת שמדינות אירופה הסוציאליסטית קורסות.
  בינתיים המצב שם טוב בהרבה ממה שקורה בדרום אירופה הנשלטת על ידי הטייקונים והמופרטת פרוסה אחר פרוסה.
  כל המדינות הס"ד מאופיינות כמדינות רווחה המתבססות על "ממשלה גדולה",ואחוז גבוה של התקציב מהתל"ג.
  לא ברור מדוע אתה מעיד את מדינות חבר העמים.שם שולטים טייקונים רצחניים שקמו עקב הפרטה ובזיזה.

  ולא, אין לי קשר לתגובה האנונימית אליך.

 18. דמוקרט :

  לינדבאום, די לחזור על עצמך כתקליט שבור.
  שום דבר לא "קורס". נביאי שקר רבים מספרים לנו כבר מאות שנים על "קריסת הקפטליזם". בינתיים הם ומשטריהם הסוציאליסטים קרסו.
  אין מדינה אחת באירופה המערבית שאינה קפיטליטסטית פר-אקסלנס. אין. גם לא מדינות סקנדינביה.
  אתה מבלבל בין מדינת רווחה שזה חשוב מאוד ואני מסכים לחלוטין שצריכה להיות רשת בטחון סבירה שמגנה על עובדים (ולא מקומות עבודה – אחרת נוצרות מוטציות כמו נמל אשדוד), ובין סוציליזם שמדבר על בעלות המדינה על כל אמצעי הייצור.
  מלבד צפון קוריאה ואולי קובה (וגם שם הענין נראה זמני למדי – האחים קסטרו לא יחיו לנצח) אין היום מדינה בעולם שמיישמת עיקרון זה.

 19. מיכאל לינדנבאום :

  המניפולציה של "דמוקרט" ניאו-ליברלי

  באירופה קיימות מדינות רווחה המבוססות על איגודים מקצועיים רבי עוצמה והשפעה כלכלית ופוליטית שפירושה בעלות על חלק גדול מהכלכלה דרך קרנות הפנסייה ושליטה במפלגות סוציאל-דמוקרטיות שמחוייבות בראש וראשונה לאינטרסים של השכירים החברים כולם באיגודים מקצועיים אלו.

  הבנת את זה "דמוקרט" חובב טייקונים ושאר שרצים??

  נ.ב. אולי תפסיק את משחק המחבואים שלך המאד-מאד לא דמוקרטי ותזדהה כגבר בשימך המלא.

 20. דמוקרט :

  שמח שאתה מסכם איתי לגבי אירופה לינדנבאום.
  מדינות רווחה – כן, בהחלט.
  סוציליזם – לא ממש. אולי בקושי יוון שהייתה רבע סוציליסטית וכולנו יודעים מה מצבה היום.
  אבל נעזוב את אירופה, נדבר על הארץ.
  ימי המונופלים ההסתדרותיים שאתה מתגעג אליהם לא ישובו. אף ממשלה בישראל לא תלאים מחדש חברות כמו פז.

 21. משתמש אנונימי על השימוש בסולר :-) :

  דמוקרט, עזוב את המונופולים ההסתדרותיים. הצעת חוק יסוד זכויות המעסיק בנוסף לחוק יסוד חופש העיסוק שכבר קיים, ובהעדר חוקי יסוד בזכות ההתארגנות החופשית – צריכים להדאיג עכשיו כל דמוקראט הגון וקו"ח ס"ד.

  מרוב פטפוטים, הכלבים נובחים והשיירה עוברת. המקרה של פז הוא משל למכירת כל הנכסים של המדינה כולל משאבים סופיים וחקיקה שהיא אפילו לא ליברלית כי איננה מתימרת להקנות חירות באופן אוניברסאלי. על שוויון במתכונת רולס אין מה לדבר פה, קו"ח על שליטת העובדים בחסכונות שלהם.

  הכלבים כאמור נובחים והשיירה עוברת ועוברת ועוברת, ומאה המופלאים חסידי השוק החופשי ששמותיהם מוטמנים אצל מבקר המדינה מחככים עכשיו ידיים בהנאה. ואיש לא קם לדרוש את חשיפת שמותיהם.
  (מפלגה בהנפקה http://www.blacklabor.org/?p=49045 )

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.