מרצ עתרה לבג"ץ ליישום חוק הדיור הציבורי

השר לשעבר רן כהן (מרצ), ח"כ אילן גילאון (מרצ), מפלגת מרצ ושתי דיירות הדיור הציבורי עתרו הבוקר לבג"ץ בבקשה למתן צו על תנאי ליישום חוק הדיור הציבורי, שנכנס לתוקף בתחילת החודש

[בוקסה=51075]

מתוך ההודעה לעיתונות:

מרצ עתרה לבג"ץ בדרישה למתן צו על תנאי ליישום חוק הדיור הציבורי, שנכנס לתוקף ב- 1 בינואר 2013. העתירה הוגשה נגד שר השיכון והבינוי ח"כ אריאל אטיאס, שר האוצר ח"כ יובל שטייניץ וחברת עמידר, בגין הסירוב להחיל את החוק חרף כניסתו לתוקף. 

יוזם הצעת חוק הדיור הציבורי, השר וח"כ לשעבר מטעם מרצ, רן כהן: "פנינו לבג"ץ על-מנת להכריח את הממשלה לקיים את שלטון החוק. ממשלת נתניהו מוכיחה שהיא לא רק אנטי חברתית אלא שהיא פשוט מצפצפת על החוק. שנאתה לשכבות המוחלשות היא כה ענקית, שהיא מוכנה לעבור על החוק ולבזות את הכנסת. הם עושים זאת פעמיים: למרות כניסת החוק לתוקף, מסרבת הממשלה למכור לדיירים העניים ביותר בישראל את הדירות הציבוריות. וכן, בסך ההכנסות ממכירת הדירות לדיירי הדיור הציבורי לאורך השנים בשווי 2.75 מיליארד ש"ח לא נרכשה ולו דירה אחת". 

ח"כ אילן גילאון (מרצ): "ממשלת נתניהו פועלת כאחרון העבריינים. חרף כניסת חוק הדיור הציבורי לתוקף בתחילת החודש, אחרי 15 שנה של הקפאה ממושכת, הממשלה מפקירה ומתעמרת בזקוקים לה ביותר. לא לחינם יצאו 400 אלף איש ואישה בקיץ שעבר בדרישה לקורת גג. מרצ עתרה לבג"ץ בתביעה שיעמיד את הממשלה במקום ויחייבה ליישם את החוק לאלתר". 

על העתירה חתומים, השר וח"כ לשעבר מטעם מרצ רן כהן, ח"כ אילן גילאון (מרצ), מפלגת מרצ ושתיים מדיירות הדיור הציבורי. בשבוע שעבר, פנו הדיירות לחברת עמידר, בבקשה לרכוש את דירותיהן. בתגובה נמסר להן כי לפי החלטת משרד הבינוי והשיכון לא מתאפשרת קניה או מכירה של הדירות עד להחלטה חדשה. 

בעתירה נטען, באמצעות עורכי-הדין איל רוזובסקי וסיון רמות ממשרד צלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות', ×›×™ "כניסתו המיוחלת של החוק לתוקף מחייבת את רשויות השלטון לפעול על פיו. הסירוב לנהוג על פי החוק ולהמשיך ולנהוג כאילו החוק בהקפאה, מנוגד לעקרון שלטון החוק (…) יש איפוא לחייב את המשיבים לפעול על פי חוק הדיור הציבורי". 

חוק הדיור הציבורי נחקק על-ידי השר וח"כ לשעבר מטעם מרצ, רן כהן, בשנת 1998. מאז ועד היום הוא הושהה והוקפא ולמעשה נכנס לתוקפו רק ב- 1 בינואר 2013. החוק מאפשר לדיירי הדיור הציבורי, לרכוש את הדירה הציבורית שבה הם מתגוררים במחיר ובתנאים הקבועים בו. החוק גם קובע כי ההכנסות שיתקבלו ממכירת הדירות יופקדו בקרן שתוקם לדיור ציבורי ואשר תנוהל במשרד הבינוי והשיכון. עוד נקבע כי כספי הקרן ישמשו אך ורק להגדלת מלאי הדיור הציבורי.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Leave a Reply