חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ועדת הבחירות, הסירי את תשדיר ש"ס המשמיץ את יוצאי ברה"מ

נושאים בחירות 2013, מכתבים ב 10.01.13 1:20

במכתב  זה פונה הכותבת אל הוועדה המרכזית לבחירות לכנסת, ומבקשת להוריד את תשדיר תעמולת הבחירות "שומרים על מסורת יהודית – מצביעים ש"ס, מתשדירי הבחירות. תשדיר זה פוגע בציבור שלם ומציג אותו כלא יהודי

 לכבוד הועדה המרכזית לבחירות לכנסת ה – 19,

הנדון: תשדיר תעמולה של מפלגת ש"ס

א.ג.נ,

שלום רב,

ביום שלישי כ"ו בטבת, 8.1.13, צפיתי בשעות הערב בתשדירי התעמולה לקראת הבחירות הקרובות. אחד התשדירים בהם צפיתי היה תשדיר של מפלגת ש"ס. התשדיר התחלק לשני חלקים, בחלק הראשון התייחסו לעזרה הרבה שהמפלגה מעניקה לשכבות החלשות ולנזקקים, דגש גדול ניתן על הסיוע בדיור שניתן לאנשים מטעם המפלגה. אציין כי אני מעריכה ומברכת עבודת קודש מעין זו, ורואה חשיבות רבה בכך שהמפלגה בוחרת לפרסם את עצמה בזכות סיוע זה שנתנה בעבר וככל הנראה ממשיכה לתת. החלק השני של התשדיר התחיל בנימה הומוריסטית, כביכול. הוצג סרטון שבו נראית חתונה של בחורה גבוהה בלונדינית, לבושה שמלת כלה, ועונה לשם "מרינה", ובעלת מבטא רוסי כבד. לצידה נראה עומד בחור ישראלי, דובר עברית, והוא כביכול החתן. אקצר בפרטי הסרטון, שכן אני מרגישה שזה מבזה אף להעלותו על הכתב. בסופו של הסרטון, עובר אישור גיור דרך פקס שנמצא גם כן תחת החופה, אותו שלח, לדברי "הכלה", "ביתנו". כמובן שלאחר שהאישור עובר, הזוג כביכול יכול להינשא והחתן לפתע מופתע שהכלה אינה יהודיה, ונראה מזועזע מכך כמובן. כמובן שהתשדיר נחתם בכתובת, "שומרים על מסורת יהודית – מצביעים ש"ס".

הסרטון מבזה ומעליב ציבור שלם במדינה וכל מי שנוגע בציבור הזה. הסרטון מציד את הליך הגיור כפשוט וקל, שמסתכם בחיוג ל"כוכבית גיור". עצוב שכך מפלגה דתית-מסורתית בוחרת להציג את ההליך,שהרי ידוע לכל הדיוט בארץ, כי מדובר בהליך רציני, שקול, ארוך ומיגע. להליך זה פונים אך ורק אנשים אשר מעוניינים בו באופן אישי וכן. מעבר לכך, הסרטון מציג את ציבור העולים מחבר העמים, כ"לא יהודי", דבר שהוא לא רק לא נכון אלא אף מוגזם, שקרי ומעליב. מדובר בציבור רחב, מעל למיליון אנשים, אשר עלו לארץ, לרב ממניעים ציוניים, ופעמים רבות מדובר באנשים שסבלו בעבר מרדיפות אנטישמיות בארצות מוצאם. ציבור שלם שמוכנס תחת כותרת מגנה ומעליבה של "לא יהודי". מעליב. מאד. אין שום סיבה בעולם שמפלגה שמכבדת את עצמה,את בוחריה ואת צופי התשדיר בכלל,באשר הם, תציג מידע כוזב מעין זה ואף תבחר באופן סרקסטי להציגו בצורה הומוריסטית.

מעבר לדעותיי והשקפות עולמי האישיות, בין אם הן באות בקנה אחד עם מפלגת ש"ס ובין אם לא, בתור אזרחית שוות חובות וזכויות במדינת ישראל, אני חשה נעלבת, נפגעת מכך מתשדיר זה. ייתכן שזוהי דרכה של המפלגה לפנות לציבור אחר, למגזר אחר במדינה. אני מאמינה בלב שלם שמטרה זו אינה מקדשת אמצעי מכוער מעין זה, שנבחר לשם כך.

שמי נטע, אני מתגוררת בירושלים, אני קלינאית תקשורת במקצועי, ועובדת רבות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים אשר, במקרים רבים משתייכים לשכבות חלשות ופגועות במדינה. אני בת למשפחה יהודית, גדלתי על ערכי ומנהגי מסורת יהודית בביתי. אני נכדה לשני ניצולי שואה, אשר נרדפו על ידי הנאצים ובעלי בריתם, בגלל היותם יהודים. אני עולה ותיקה בארץ, אשר עלתה לארץ בגיל ילדות צעיר, עם משפחתי מברה"מ לשעבר. אני חשה כי התשדיר מבזה לא רק את הציבור של העולים מחבר העמים אלא כל אדם אשר צופה בתשדיר. אני מצהירה בכנות מלאה כי הייתי מרגישה אותה מידה של אכזבה, ביזיון, עלבון, מבוכה ובושה, גם אם לא הייתי עולה ותיקה.

אני פונה אליכם בבקשה להוריד בהקדם האפשרי תשדיר זה ממקבץ תשדירי הבחירות. זאת בשל היותו פוגע ומבזה, לא מכבד ציבור שלם במדינה ומין הסתם לא מקדם את פרסומה של מפלגת ש"ס.

בכבוד רב ובברכה,

נטע לומלסקי.

העתקים: מפלגת ש"ס, מפלגת מרץ, מפלגת הליכוד ביתנו, עמותת עבודה שחורה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.