חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אם גם אירופה היא האויב, לא נשאר לנו הרבה

נושאים דעות, מדיני-בטחוני ב 20.12.12 1:00

לדעתו של ק. טוכולסקי, זאת לא גזירת גורל שמאלצת אותנו להיות חלק ממסגרות אירופאיות. אנחנו לבד, מבודדים במזרח התיכון, והחברים העיקריים שלנו הם אותם האירופאים שלפי שר החוץ אביגדור ליברמן הפכו לאויבנו המרים ביותר

דמיינו את שר החוץ הצפון קוראני מכנס מסיבת עיתונאים בשביל להתנגח במדיניותה של ממשלת סין, או את שר החוץ הקובני מודיע כי יחסה של ונצואלה למדינתו יוביל אותה לחורבן, ואפילו את שרי החוץ (אם יש כאלו) באוסטיה הדרומית, אבחזיה או הרפובליקה הסובייטית של טרנסניסטריה (חבל פורש במולדובה) שיקראו את ארצותיהם למאבק נגד רוסיה, כל הדברים האלו לא יקרו כי גם במדינות הזויות יודעים שיש להן בנות ברית. לכן לא תמהרו לשמוע את צ'אווס מגנה את אחמדיניג'אד לדוגמא, בארצנו הקטנטונת משום מה חושבים שדווקא בבני ברית כדאי מפעם לפעם להתנגח.

אם שאלתם את עצמכם פעם למה אנחנו משחקים כדורגל באירופה משתתפים באירוויזיון וחברים בקבוצת המדינות האירופאיות באו"ם (ומקבלים דרכה ייצוג במוסדות האו"ם) ולא משחקים כדורגל או מיוצגים באו"ם באמצעות גוש המדינות האסייתיות, אז כדאי שתבינו זאת לא גזירת גורל שמאלצת אותנו להיות חלק ממסגרות אירופאיות. זה קורה כי תכלס אין לנו ממש חברים. אנחנו לא חלק מהמדינות הבלתי מזדהות, הליגה הערבית, ציר הרשע, או כל קבוצה אחרת של מדינות על פני הגלובוס. אנחנו לבד, מבודדים במזרח התיכון והחברים העיקריים שלנו, מכל בחינה בילטראלית (יחסים בינלאומיים) הם אותם האירופאים שלאחרונה ניתן לחשוב אם מקשיבים לדיפלומט מספר אחת של ישראל שר החוץ אביגדור ליברמן הפכו לאויבנו המרים ביותר.

נכון יש לנו גם את ארצות הברית וקנדה וכמה מדינות חסות של ארצות הברית באוקיאנוס השקט, אפשר גם לומר שבמדינות החברות בארגון המדינות המפותחות יש לנו לא מעט ידידים, אבל בני הברית שלנו הם ארצות הברית והאיחוד האירופאי ולהתנהג כמו ליברמן כלפי האיחוד זה די מגוחך. אם אנחנו לא רוצים להישאר מבודדים בעולם כמו צפון קוראה שיש לה בת ברית יחידה (סין) או מדינות החסות של רוסיה בפריפריה של מה שהיה פעם חלק מברית המועצות כדי שנפסיק להשתלח באירופאים.

כי אם האירופאים הם אויב מי ייתן לנו מסגרות בינלאומיות ומי יקנה את התוצרת החקלאית שלנו? מי ימכור לנו צוללות ומי יקנה מאתנו תוצרת תעשייתית? מי ישתתף בשיעור הולך וגובר במימון המחקר והפיתוח בישראל? מי בכלל יתייחס אלינו באהדה בסיסית ויבקר אותנו רק כשאנחנו מגזימים (האמת חבל קצת יותר ביקורת לא היתה מזיקה). ארצות הברית היא אמנם בת ברית אבל היא גם מאוד רחוקה, ובכלל לא כדאי להסתמך רק על צפון אמריקה (ארצות הברית וקנדה) כמשענת, הרי אם לאירופאים נמאס מהשטויות שלנו בסוף גם לצפון אמריקאים עלול להימאס.

יכול להיות שאנחנו לא צריכים בני ברית, יכול להיות שפצצות גרעיניות, התעמלות קבוצתית, העדר שימוש בחשמל בלילה ופולחן אישיות של משפחת המנהיג כמו בצפון קוראה היא בהחלט דרך מתאימה יותר לממשלות שהעם בישראל בוחר, אבל כדאי לפחות להבין את זה. האירופאים הם חברים שלנו, הם מאוד מנומסים בביקורת שלהם ומאוד עדינים איתה, אז במקום לצעוק שהמראה שבורה כדאי לצבור את האומץ להסתכל בפרצוף שלנו כפי שהוא משתקף בה ולהבין שאם גם אירופה כבר לא אתנו מצבנו ממש לא טוב.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , ,

11 תגובות

 1. לקסי :

  בחייך קורט ט., אתה לא מכאן?
  אתה לא זוכר את קווי התעמולה של המממשלה?
  הרי הם כל הזמן דיברו (עד שפינקלשטיין גזר עליהם שתיקה) על יוון ועל ספרד.
  הם רק לא סיפרו (פינקלשטיין…) לנו שהם מנהיגים (בגרמנית זה נשמע נורא) אותנו בדרך להיות ספרד (1939 – 1975) של אל-קאודיליו פרנסיסקו פרנקו, או להיות יוון של הקולונלים (1967 – 1975).
  המשותף לשתי אלה ולתאוותם של מושתקי פינקלשטיין הוא המושג שהמציא הדוצ'ה באיטליה – פשיזם.

 2. ל רפי :

  מאמר בעייתי עם תגובה חולנית...

  אירופה אינה האויב, אבל אירופה גם אינה בדיוק הידיד… . לכל מי ששכח, אירופה היא מולדת האנטישמיות המכוערת ביותר. האירופה נרדפו יהודים במשך אלף שנים, פעם במדינה זו ופעם במדינה אחרת, די אם נזכיר את ספרד, גרמניה, אוסטריה, מדינות מזרח אירופה ואפילו את התנהלותה של שוויץ המעטירה במלחמת העולם השניה, שעה שיהודים גורשו למשרפות במיליונים.
  לא יהיה זה נבון לשכוח שבריטניה היא הקולוניאליסטית האולטימטיבית של אירופה, ואימפריאליסטית במשך למעלה מ- 300 שנה. בריטניה זו היא שפרסמה ב- 1917 את הצהרת בלפור, וכשנתיים מאוחר יותר קרעה משטח המנדט, שהופקד בידה על מנת להקים בו בית לאומי לעם היהודי, כ- 80% מהשטח והקימה בו את ממלכת ירדן, בכדי לשמר אינטרסים של נפט ומעבר בתעלת סואץ, מול שליטי סעודיה.
  מאז סולקה בריטניה מהמזרח התיכון, במידה רבה בשל הקמתה של מדינת ישראל ותנועות השחרור הלאומיות בהודו, במצרים, בעיראק ועוד, אין היא בוחלת כמעט בשום אמרצי מדיני לניגוח ישראל. כך עשתה במלחמת השחרור כאשר הפעילה את הליגיון הירדני לסייע לערבים במלחמתם ביהודים, כבר לאחר החלטת האו"ם על החלוקה בנוב. 1947.
  בריטניה היתה זו שחלקה את המזרח התיכון בינה לבין צרפת בתוכנית סייקס-פיקו, ויצרה במשותף עם האימפריאליזם הצרפתי, את המבנה הגיאופוליטי הנוכחי, שמעולם לא היה בו היגיון כלכלי, מדיני, צבאי או אתני.
  בריטניה היתה זו שמנעה במלחמת העולם השניה בריחת יהודים מאירופה הנכבשת ע"י הנאציזם ובכך מנעה הצלתם של מאות אלפים. בריטניה היתה זו ששכנעה את ארה"ב להעדיף את ההפתצצות האסטרטגיות על החבלים התששיתיים הגרמניה, בשם המאמץ המלחמתי, ולא להקצות את מעט הגיחות שהיו דרושות להשמדת מחנות ההשמדה הגרמניים, כאשר היה ידוע לה בוודאות מה מתרחש בהם. כך גם פעלה מול שאריות הפליטה לאחר המלחמה כאשר כלאה אותן במחנותההסגר של קפריסין.
  בריטניה היתה אחראית למדיניות הספרים הלבנים ותוכניות החלוקה של ארץ ישראל המערבית (לא השלימה!!!!), לאחר הקמת ממלכת האתנן ההאשמית בירדן – חמש במספר, שבכל אחת מהן הוטמע נסיון "לתקן את העוול" של הצהרת בלפור ע"י הפיכתה בפועל לנייר ריק מתוכן.
  בריטניה היתה שושבינת החלטה 242, שדיברה על שטחים תמורת שלום והסדרי ביטחון לישראל, ומאז עושה הכל כדי לעשות פלסטר גם החלטה זו. שהרי כבר ב- 67' הוגדרו קוי שביתת הנשק מ- 49' "גבולות אושוויץ" ע"י יונים מובהקות כאבא אבן ואחרים.
  ניתן להמשיך בכגון אלה עוד ועד, וחלקן של צרפת, וספרד בפירפורי האימפריאליזם המערבי במזרח התיכון ובאפריקה אינו נופל בהרבה מזה של בריטניה מולנו.
  איננו צריכים לנהל עימם פנקסנות קטנונית, משום שהעולם לא היה בעבר מקום של צדק אלא של כוח ואינטרסים, והוא כזה גם כיום. יעידו על כך התנהלויות המערב בלוב לאחרונה, בעיראק בדור האל=חאון, בתימן, טוניסיה, סוריה, מצרים ובתימן כיום, בקרן אפריקה, במרכז אפריקה ועוד, ועוד.
  אירופה אינה האויבת שלנו, אבל כדאי שלא נתרפק על צווארה יתר על המידה. התכונות הבסיסיות המוטמעות בה והמשתקפות מהתנהלותה שמשך מאות שנים ובכלל זה בעשורים האחרונים, הן אותן תכונות, והמוטיבים – אותם מוטיבים.
  אסור לישראל לבנות עצמה סביב הרצון הטוב של אירופה, גם כשאינה מתעמתת עימה, אלא על יסודות מגוונים יותר ועל אינטרסים לאומיים וביטחוניים מובהקים.
  אירופה עשויה להיות מעצמה עולמית חדשה, ועשויה, לפי מצבה כיום, לחזור ולהתפרק לעשרות רבות של מדינות שיש ביניהן יריבות הסטורית, אתנית וכלכלית לא פשוטה. אסור לישראל לגרום לכך שאירופה, בשל גחמותיה העכשוויות, בדרכה הבלתי ברורה למקום לא ידוע, תסרס את כושר החיות והשרידות שלנו, גם אם פרוש הדבר הוא החלפת מהלומות זמנית בעוצמה משתנה. אסור לשכוח: אירופה דואגת לאירופה; כך היה וכך יהיה, גם אם עוטפים את הדברים במעטה של סיסמאות מרשימות ומילים נבובות.
  העצה הטובה ביותר לישראל כיום, היא לדרוש מאירופה להפסיק להתערב שעינייני האזור ובעיניינים הפנימיים של ישראל ולהניח לאזור לעסוק בעינייניו בעצמו. כך גם הערבים יבינו שאין דרך לעקוף את ישראל וחייבים להגיע להבנות עימה.

 3. ק. טוכולסקי :

  אני חושב שהפסקת ההתערבות הארופאית היא לא רעיון רע, אבל השאלה היא האם אנחנו צריכים צוללות שלפי מקורות זרים יש להן יכולת גרעינית או שעדיף שהאירופאים לא יתערבהו. האם אנחנו צריכים תמיכה המחקר והפיתוח הטכנולוגי שלנו או עדיף שהאירופאים לא יתערבו. ל. רפי לכתוב טוקבקים באורך מגילה לא משנה את העובדה שכרגיל לא התמודדת עם הבעיה הפשוטה שבעולם עם מעט ידידים אנחנו מתנכרים לרוב ידידנו שהם מה לעשות האירופאים.

 4. לקסי :

  ל, רפי,
  חסר לך קטע בהיסטוריה.
  לא ראיתי ברשימותיך את גרוש ספרד ב-1492;
  את גזירות אדריאנוס שחיק עצמות 173
  ומה עם אנטיוכוס, גם הוא אירופאי.

  בקיצור כל העולם נגדנו, אז אנחנו נגד כל העולם.

  ואם מישהם עוד לא נגדנו, אז נדאג שיצטרפו למקהלה, כי פינקלשטיין אמר שזה יעזור בבחירות וזה מה שחשוב, לא העם, המדינה וכיו"ב דברים בטלים ולא נחשבים לעומת המלכת המלך ביבי יר"ה.

 5. מיכאל לינדנבאום :

  כל מי שלא ביבי הוא אויב.

  בהגיון הפשוט הזה ,האירופאים שלא אומרים אמן לגחמות של ביבי הם אויבים,ובודאי,בודאי,כל המותחים ביקורת על ביבי בישראל המושתקים כ"סמולנים" במקרה הטוב,וכספק "בוגדים" במקרה הרע.

  איזה עולם מופלא ופשוט…….!!

 6. ק. טוכולסקי :

  אויב זה אויב, אבל עוד מעט נשמע כמו צפון קוראה, גם פה המנהיג הוא כל-יודע. להתנפל על האירופאים זה כל כך מטומטם אנחנו תלויים בהם בכל כך הרבה מובנים ויחסי הגומלין איתם כל כך חשובים לא להאמין

 7. לקסי :

  אבל פינקלשטיין אמר!
  אז מה אתם מקשקשים.
  סיסמת בוגרי "היחידה" – "מבחן התוצאה" והתוצאה שמעניינת את פינקלשטיין היא הנצחון של הקליינט שלו.
  מדינת ישראל לא חשובה בהקשר הזה.
  תושבי ישראל? מי סופר אותם? (רק בקלפי, ועדות הקלפי, וכמה פחות שייספרו שם כן ייטב ל"קליינט", כה אמר ארתור…)

 8. מנחם לוריא :

  אנטיוכוס

  לקסי,
  היו שישה אנטיוכוס אני מניח שאתה מתכוון לרביעי (אפיפאנס) שאגב היה אחד מהמושלים היותר נאורים של העולם העתיק – רק בעיני היהודים לא נשא חן. כאז גם היום….

  ק (תגובה 6) שוב, מחזיר אותנו לימי אפיפאנס – כאז גם היום ההנהגה המשיחית משהו, לא קוראת את המפה או מדקלמת את כל העולם נגדינו כמו אביגדור ליברמן שהגיב פה תחת הפסבדונים ל רפי וכנראה שהסוף גם הוא יהיה דומה. השאלה היא: מתי תקוץ הסבלנות של האירופאים…

  וצריך לזכור,גם אם זה לא נעים,צריך גם לבוא בטענות לעצמנו על כך שרוב העם פה חושב ובעקבות כך (לפחות לפי הסקרים) ממליך חשמונאים או את המלך ביבי הראשון ואחר כך בוכה בתור בסופר על נטל המיסים,הרעב, העוני והטייקון התורן שמקבל מליארדים במתנה מהשליט התורן.

  מנחם

 9. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  המדהים הוא שיש כאן בועת נדל"ן אנשים לא יכולים לקנות או לשכור דירה – אבל
  רק הלך אבו-מאזן לאו"ם וטראח -אלפי דירות מושפרצות מפי אנשי הקואליציה, כאילו קלי קלות.

  אז מה היה לנו?
  -מדינה פלשתינית באו"ם,
  -חוסר בדיור/יוקר דיור
  -דיבורים ללא מעשים
  – והשאלה היא באיזה שלב אנחנו עכשיו נמצאים?
  הדגים, המלקות או הגירוש?

  או במילים אחרות מי יגרש את מי העם את ביבי או להיפך.

  אנשים לא מטומטמים ולא בטוח שפינקלשטיין באמת כזה גאון שמצדיק את הכסף שכולנו משלמים לו. (הוא נפל בכמה מקומות אחרים)
  הבעיה היא שהמפלגות האחרות מחפשות לעצמן תחליף פינקלשטיין במקום פשוט לדבר עם אנשים, לבוא עם חומר כתוב, מרוכז, ערוך, צבעוני.
  יש תרופות נגד הזיכרון הקצר של אנשים ויש אנטידוט לפינקלשטיין.

 10. מיכאל לינדנבאום :

  אוטיסטים

  אני קורא שמספר האוטיסטים בארץ עלה פי חמישים,ושהתקציב לטיפול בהם עלה פי עשר.

  לאוטיסטים כידוע,יש עולם פנימי עשיר שבא עם נתק מוחלט מהסביבה.

  לאור מה שמתחולל בארץ הקודש עם העם הקדוש שהכתיר למשיח את המלך ביבי הראשון,אין לנו אלא לתמוה על טעות דיווח כה חמורה.

  לא מדובר על עליה באוטיזם של פי חמישים,אלא בעליה אסטרונומית של כמה מליונים…..

 11. אורי יזהר :

  ל רפי
  שכחת מה עשו לנו הגרמנים בשנים 1933 – 1945. והפולנים שחלק מהם עזרו לגרמנים להשמיד יהודים. והשוודים ששלחו עפרות ברזל שסייעו לתעשיית הנשק הגרמנית. והרוסים שעשו בנו פוגרומים. והצרפתים עם משפט דרייפוס. והנורבגים עם קוויזלינג. והאיטלקים עם חוקי הגזע שאימץ מוסוליני בלחצו של היטלר. והקרואטים והבוסנים שלחמו יחד עם הנאצים. ומה עם מסעי הצלב, והאינקוויזיציה?
  שכחתי משהו?
  אה כן, את הדנים שהצילו את היהודים בתקופת הכיבוש הגרמני ואת הבולגרים שלא נתנו לגרמנים לשלוח את היהודים להשמדה. ועד כמה וכמה חסידי אומות עולם שהצילו יהודים בשואה, ובראשם ראול וואלנברג השוודי. אבל מה הם לעומת כל שונאינו?
  העיקר שכמעט כולם נגדנו או אדישים לגורלנו. ובזיכוי ליברמן ננוחם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.