חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"זו לא השיטה, טמבל" – השקת ספרה של ח"כ עינת וילף

נושאים איכות השלטון, בחירות 2013, מידע על פעילויות, פוליטי ב 18.12.12 0:55

אירוע השקת הספר "זו לא השיטה, טמבל" מאת ח"כ ד"ר עינת וילף יתקיים ביום ד' 19.12.12 בשעה 18:00 במלון שרתון, הירקון 115 תל אביב

כדברי ההודעה לעיתונות:

ספרה השלישי של ח"כ ד"ר עינת וילף "זו לא השיטה, טמבל" ייצא לאור בימים הקרובים. הספר, עליו שקדה בשנים האחרונות, מסביר מדוע שיטת הממשל בישראל אינה גרועה משיטות אחרות ועל כן אין מקום לשנותה. דווקא כאשר רוב הקולות הנשמעים לאחרונה הם בעד שינוי שיטת הממשל, חשוב לח"כ וילף להשמיע בתוך מערכת הבחירות הנוכחית קול ברור, מנומק, ומבוסס המצביע מדוע קריאה לשינוי השיטה היא עיסוק בתפל ולא בעיקר. במיוחד חשוב לה להחזיר את תשומת הלב הציבורית לבעיות העומק של מדינת ישראל תוך קריאה להתגבר על הפיתוי לקיצור דרך באמצעות שינוי שיטת ממשל, פיתוי שהוא אינו יותר מאשלייה מסוכנת, לדבריה.

אירוע השקת הספר יתקיים ביום רביעי הקרוב, ה-19 בדצמבר, בשעה 18:00 באולם טיפאני, בקומה R במלון שרתון, ברחוב הירקון 115, תל אביב.

באירוע השקה, יתקיים פאנל קצר בהשתתפות נציגי שגרירויות זרות, שיציגו את שיטת הממשל בארצם. זאת ברוח הספר המוכיח תוך השוואה של השיטה הישראלית לשיטות אחרות כי בבחינה מקרוב, חסרונותיה של השיטה הישראלית אינם גדולים מחסרונותיהן של שיטות אחרות.

נא לאשר במייל את ההגעה לאירוע בשל מספר מקומות מוגבל.

נערך על ידי דורון
תגיות: ,

3 תגובות

 1. עמית :

  משמח מאוד לראות שיש בכל זאת דבר אחד עליו אני מסכים עם הדר' וילף.
  הסיסמה שינוי השיטה מלווה אותנו כמה עשורים והיא נובעת מסדרת אשליות.
  אשליה א' יש שיטה יותר מתאימה לישראל, אשליה ב' אם נשנה את השיטה סוף סוף יבחרו בי (במי שרוצה לשנות), אשליה שלישית היא שישנה בעיה בדמוקרטיה הישראלית והיא טמונה בשיטה.

 2. יניב מויאל, עו"ד :

  זו בדיוק השיטה טמבל!

  אולי הביטוי שינוי שיטת הממשל הוא לא הביטוי הנכון. אין לאיש בעיה עם השיטה הדמוקרטית (למרות שהיום ישראל היא אוליגרכיה). גם שינוי מבנה השיטה איש לא מבקש לשנות! המבנה יישאר פרלמנטרי, אם כי שי קולות שחושבים שמשטר נשיאותי מתאים יותר אבל מבנה הממשל הוא לא הבעיה.

  שאנשים מדברים על שינוי שיטת הממשל, לפחות בהקשר הישראלי, הם מתכוונים לשיטת הבחירות לכנסת. ושיטת הבחירות כן קובעת!

  כאשר חבר כנסת נבחר ע"י מסגרת מצומצמת במרכז מפלגתי (או ע"י דמות פופולרית דיקטטורית (כמו ליברמן, לפיד, הרב עובדיה ועוד) והציבור ביום הבחירות רק מאשר את רשימת הנבחרים מבלי יכולת השפעה על בחירת הח"כ הספציפי זה אינו שקול למצב בו הציבור בוחר את נציגיו באופן ישיר.

  השאלה, ממי שואב חבר כנסת את כוחו משליכה לשאלה את מי הוא ישרת (אינטרס מפלגה, יו"ר מפלגה או אינטרס הציבור? למרות שמקובל לחשוב שהם אינטרסים חופפים הם אינם אותם אינטרסים ולפעמים אף אינטרסים נוגדים).

  יותר מסוכן מאשליה נכזבת היא חוסר אונים ציבורי- אז עדיף לשנות את השיטה 200 פעם עד שנקלע בול (כמו שאנו ממשיכים לבחור ביות הבחירות למרות האכזבה מנבחרי הציבור) מאשר להיות כבול למערכות מפלגתיות מושחתות לעולמי עד! למעשה דמוקרטיה אינה דבר סטטי. בדמוקרטיה אמתית שיטת הבחירות לא אמורה להיקבע ע"י הנבחרים עצמם כי אם ע"י גוף נטרלי (נשיא, ועדה ציבורית או מבקר המדינה, מחשש לניצול הכוח שבידי המחוקק כדי למנוע שחקנים חדשים להיכנס למשחק הפוליטי) והם שיהיו אמונים על שיפורה ושינויה עם שינוי הנסיבות כדי שתשקף בצורה הטובה ביותר את רצון הריבון- הוא הציבור עצמו!

 3. יניב :

  מסכים אם כל מילה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.