חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בנימין נתניהו, מנע מכירת "כימיקלים לישראל" לחברת "פוטש" הקנדית

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, כלכלה ותקציב ב 13.12.12 23:43

ראשי הוועדים בכי"ל התכנסו לישיבה במטרה להחריף את המאבק נגד המכירה. זאת לאחר שראש הממשלה נמנע מפגישה עמם. מניית הזהב שבידי הממשלה יכולה למנוע את המכירה, ולמנוע סכנת פיטורין לכ-5000 עובדים בקבוצת כי"ל

יו"ר הוועדים בקבוצת כי"ל,  ארמונד לנקרי (מפעלי ים המלח), איציק בן ישי (פריקלאס), אבי בן שושן (מגנזיום) וחיים הרוש (רותם אמפרט), אבנר בן סניור (תרכובות ברום) נפגשו אמש.

במהלך ישיבתם דנו ראשי הוועדים בדרכים להחרפת המאבק בכוונת הממשלה לאפשר את מכירת השליטה בקבוצה לחברת "פוטש" הקנדית. הישיבה התקיימה כשבועיים לאחר שפנו ראשי הוועדים לראש הממשלה בדרישה להיפגש עימם באופן מידי על מנת לדון במה שהם מכנים כ"מתכון בטוח לאסון כלכלי עבור הנגב ופגיעה ישירה בכ – 5000 משפחות בדרום".

במקביל לפנייה לראש הממשלה הוכרז סכסוך עבודה במפעלי ים המלח, יתר המפעלים הגישו בקשה לסכסוך עבודה גם הם, כל זאת על רקע החשש ממכירת השליטה.

במהלך הישיבה סיכמו ראשי הוועדים כי במידה והדרישה מראש ממשלת ישראל לקיים פגישה בנושא לא תיענה תישקל האפשרות לנקוט בצעדים ארגוניים בכלל מפעלי הקבוצה. בנוסף דורשים ראשי הוועדים הבהרות מהנהלת כיל בדבר מעמדם של אלפי העובדים בחברות הקבוצה.

אבנר בן סניור : "מכירת השליטה בכי"ל עלולה לגרום באופן מידי לפגיעה ישירה באלפי משפחות ובצורה עקיפה לפגיעה חמורה של התעשייה בנגב! עד כדי העברת חלק מקווי הייצור לחו"ל, פגיעה בעובדים בנגב בכלל ועובדי כי"ל ומשפחותיהם בפרט".

ארמונד לנקרי : "החברה הקנדית תהייה בעלת שליטה במפעלים, והם יראו לנגד עיניהם אך ורק את הרווח והעובדים לא יענינו אותם, אם יהיה צורך צורך בצעדי התייעלות הם יבצעו אותם ללא היסוס".

מתוך המכתב שנשלח לפני כשבועיים לראש הממשלה  :

אנו, יו"ר וועדים בכי"ל, פונים אליך בבקשה בשמם של למעלה מ-5,000 העובדים הישירים המועסקים בכי"ל ובשם 20-25 אלפי בתי אב המועסקים באופן עקיף על ידי כי"ל, כי תמנע את מכירת השליטה בכי"ל לחברת פוטש הקנדית.

על פי הפרסומים בעיתונות, ישנם מגעים בין ממשלת ישראל המחזיקה "במניית זהב" לבין חברת פוטש הקנדית לאישור מכירת השליטה בכי"ל.

ככל שזה נכון אדוני ראש הממשלה, אנו פונים אליך בבקשה כי תסכל אפשרות זו, אפשרות כזו מדירה שינה מעיניהם של אלפי עובדים ובני משפחותיהם באופן שלא פוחת מזה של הטילים המשוגרים אלינו, כי מטילים ניתן להתגונן!

הודעה לעיתונות

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

3 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  צודקים-אבל למה שתקתם על כל ההפרטה במדינה

  פרשת כימיקלים לישראל ,אינה שונה מכל ההפרטות של חברות רווחיות ממשלתיות או הסתדרותיות.
  למה שתקתם עד היום?
  מי שמסכים ומצדיק הפרטה אחת ,ולא חשוב באיזה תחום ועניין ,שלא יתפלא שימצא את עצמו מוכה -מופרט- -מפוטר,ומושלך לכלבים,בדיוק מה שקרה לנו עוד "פז" המופרטים שחוסלנו לתמיד לפני 20 שנה.

 2. לקסי :

  וגם פוספטים

  המכירה הזו משלבת גם מתקפה מחודשת מכוון ראש מינהל התכנון במשרד הפנים, בינת שוורץ (עושת דברו של נתניהו), לקידום כריית הפוספטים בבקעת ערד. כרייה שאם תיעשה תגרום לתחלואה ולמוות של אנשים רבים החיים כאן.
  חשוב לדעת שהחברה הקנדית, שהיא חברת הדשנים הגדולה בעולם, רוצה את כי"ל לא בשביל האשלג אלא בשביל הפוספטים.
  אשלג יש להם די והותר גם בביתם בקנדה ובעוד מקומות. פוספט הוא משאב חיוני ומקורו העיקרי – סלע הפוספט – עומד בפני אזילה.
  אם הם ישתלטו על כי"ל הם "לא יראו ממטר" לא רק את התעסוקה של עובדי כי"ל אלא גם את חייהם ובריאותם של 50,000 תושבי בקעת ערד וגם את שמורות הטבע שבהן יש מרבצי סלע פוספט שעליהם מגינה החברה להגנת הטבע.

 3. אאאאא :

  אני חושב,

  שמיכאל צודק.

  תרבות ה"רק כשזה נוגע לי ולביתי" היא התרבות השולטת במדינה

  לכן,

  לא ברור על איזו הפרטה הם מדברים
  גם לא ברור מדוע זה צריך לעניין אותי ואת חבריי

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.