חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תאגידי המים – תביעות ייצוגיות נגד התאגידים בירושלים ובפתח-תקווה

נושאים משפט ופלילים, רווחה ושירותים חברתיים ב 30.10.12 0:02

תביעות ייצוגיות נגד תאגידי המים של ירושלים ופתח תקווה שחייבו את התושבים במע"מ 17% על חשבונות יולי אוגוסט

 למרות שעסקים ושירותים רבים במשק עדכנו את שיעור המע"מ בחשבונותיהם, כחוק, נמצאו לפחות שני תאגידי מים אשר חייבו, לכאורה, את תושביהם בשיעור המע"מ החדש, על חשבונות יולי אוגוסט, שעדיין אמורים היו ליהנות משיעור המע"מ הישן והנמוך.

לדברי אלדר אדטו, עורך הדין אשר הגיש את התביעות לאחרונה לבתי המשפט המחוזיים בירושלים ובפתח תקווה – חברת חשמל למשל, נהגה כדין, פיצלה את חשבונותיה, וחייבה את הצרכנים בתשלום מע"מ מופחת באוגוסט (16%) ומע"מ מעודכן בספטמבר (17%) – במסגרת אותו חשבון חשמל.

לעומתה, לפחות שני תאגידי מים, חברת הגיחון מירושלים, ומיתב תאגיד אזורי למים – מפתח תקווה, חייבו את לקוחותיהם בשיעור מע"מ שגוי וגבוה.

את התביעה נגד תאגיד המים של פתח תקווה העמיד עו"ד אלדר אדטו על 2.6 מיליון שקלים, ואת התביעה נגד תאגיד המים של ירושלים על  4 מיליון שקלים. טרם הוגש כתב הגנה.

בתביעה ציין עו"ד אלדר אדטו, כי בהתאם להחלטת הממשלה, הוציאה רשות המסים צו להעלאת שיעור המע"מ בישראל מ-16% ל-17% החל מ-1 בספטמבר 2012.

התביעה מביאה את דפי ההסבר של המועצה הישראלית לצרכנות – לפיהם בהתאם להנחיות רשות המסים, במקרה בו מע"מ נגבה על "שירות מתמשך שניתן לחלוקה על בסיס התחשבנות חודשית כגון שירותי תקשורת, שירותי תחזוקה וכיו"ב" – השירות יחויב בהתאם לשיעור המע"מ שחל בחודש בו ניתן השירות.

לדברי עו"ד אדטו, משמע הדבר שעל שירות שניתן עד ליום ה-1/9/2012יחול מע"מ בשיעור 16% ועל שירות שניתן לאחר ה-1/9/2012 יחול מע"מ של 17%.

למרות ההוראות הברורות של רשות המסים, טוען עו"ד אדטו התובעים, כי רשויות המים בפתח תקווה ובירושלים חייבו את מרשיו במע"מ בשיעור 17% על חשבונות יולי אוגוסט – למרות שהמע"מ בחודשים אלה היה נמוך באחוז שלם.

עו"ד אלדר אדטו מעריך את הנזק המינימאלי לצרכן עומד על כ-5 שקלים המהווים אחוז אחד מהחשבון אשר חויב.

התביעה נגד תאגיד המים הגיחון בירושלים, הוגשה לביהמ"ש המחוזי בירושלים והועמדה על 4 מיליון שקלים, בעוד שהתביעה הייצוגית נגד 'מיתב – תאגיד אזורי למים' מפתח תקווה – הוגשה לביהמ"ש המחוזי בפתח תקווה – והועמדה על 2.6 מיליון שקלים.

עדכון: בתאריך 6.12.12 עו"ד אלדר אדטו ביקש למשוך את התביעה, בטענה ש"התביעה והבקשה לאישורה כתביעה ייצוגית עומדת בפני קשיים רבים".

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. רוצים לדעת על תביעות ייצוגיות נגד תאגידי המים | תביעות :

    […] 30 אוקטובר 2012 … תביעות ייצוגיות נגד תאגידי המים של ירושלים ופתח תקווה שחייבו את התושבים במע"מ 17% על חשבונות יולי אוגוסט. למרות שעסקים ושירותים רבים במשק עדכנו את …מתוך עבודה שחורה » תאגידי המים – תביעות ייצוגיות נגד התאגידים בירושלים ובפתח … להמשך קריאה […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.