חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מפלגה חדשה בשם "צדק חברתי" מתמודדת לכנסת ה-19

נושאים בחירות 2013, חדשות, פוליטי ב 30.10.12 0:01

מפלגת "צדק חברתי" רצה לכנסת: "בכוונתנו להחליף את הפוליטיקאים שהביאו את ישראל אל מצב חירום חברתי: הגיע הזמן לסולידריות חברתית"

 "צדק חברתי" מודיעה על התמודדות  לכנסת ה-19

מפלגת "צדק חברתי", המורכבת מפעילים חברתיים שהרכיבו את פני מחאת השכבות החלשות ומעמד הביניים הקורס בשנים האחרונות, יוצאת לדרך: "הגיע הזמן למצוא אלטרנטיבה לפוליטיקאים מנותקים שכשלו ולהכניס את העם לכנסת. כאשר אנשים בישראל שורפים את עצמם מתוך ייאוש כלכלי, ואלפי משפחות נזרקות לרחוב מהיעדר יכולת להתמודד עם בעיית הדיור – זהו מצב חירום חברתי"

מפלגת "צדק חברתי", בראשות מנהיגי המאבקים החברתיים גד הרן, יו"ר הקואליציה החברתית, ג'קי אדרי, מנהיג מאבק עובדי מפעלי ים המלח, ועו"ד יעל סגל-מקליס המובילה מאבקים אזרחיים ומשפטיים למען שוויון זכויות לאוכלוסיות המוחלשות ומניעת גזענות, תתייצב מול המפלגות הפוליטיות בבחירות הקרובות לכנסת.

בחזית מצעה הציבה המפלגה דרישה לרפורמה חברתית כוללת: הגדלת שכר המינימום וקצבאות הביטוח הלאומי לרמה שתאפשר קיום בכבוד, עצירת ההפרטה והקמת ועדת חקירה לנכסי מדינה שהופרטו,  רפורמה מקיפה בחינוך ובבריאות, חלוקה מחדש של תחומי שיפוט מוניציפליים לפי עקרונות הצדק החלוקתי כדי לסייע ליישובים חלשים, הקצאת דיור ללא עלות הקרקע לזכאים ומחוסרי דיור, באמצעות משכנתאות ישירות מול המדינה, מעבר להעסקה ישירה לעובדי קבלן, וחיזוק חופש ההתאגדות של שכירים בנוסף, דורשת "צדק חברתי" רפורמות מרחיקות לכת בשוק ההון ובמדיניות המס למימון דרישותיה, ואקטיביות ממשלתית נמרצת להובלת פיתוח המשק לצד המגזר הפרטי, למען צמיחה ושגשוג של הכלכלה בעת משבר.

בראש המפלגה יעמוד גד הרן (רס"ן מיל'), יו"ר "הקואליציה החברתית" ו"תנועת עמי". הרן כיהן בעבר כיו"ר עמותת "ידיד", עמותת הסינגור הקהילתי הגדולה בישראל העוסקת בייעוץ משפטי וסוציאלי לשכבות המוחלשות. הרן, שמילא תפקידים בכירים בתעשייה הישראלית, הקדיש במקביל את השנים האחרונות לפעילות ציבורית, במאבקים למען דיור בר השגה, דיור ציבורי, ולעצירת חקיקה אנטי חברתית.

מוביל נוסף ברשימת "צדק חברתי" לכנסת הוא יצחק (ג'קי) אדרי, מהבולטים והמוכרים בין הפעילים החברתיים בישראל. אדרי, תושב דימונה ששירת כלוחם בימ"מ, פוטר מעבודתו במפעלי ים המלח לאחר שחשף את תנאי עובדי הקבלן בחברה במסגרת הסרט התיעודי "זהב לבן עבודה שחורה". בשנים האחרונות בלט אדרי במאבקים חברתיים למען העסקה הוגנת וישירה של עובדי קבלן, יזם והוביל מאבק נגד תאגידי המים והעלאת מחירי המים, כמו גם מאבקי המחירים נגד הקרטליזם בענף המזון. ב- 2011 קיבל אדרי את אות הלוחם בשחיתות מטעם תנועת אומ"ץ, על מאבקו לחשיפת תשלומי חסר של כמיליארד שקל תמלוגים שטרם שולמו ע"י תאגיד כי"ל.

כן בולטת ברשימת "צדק חברתי" עו"ד יעל סגל-מקליס, עורכת דין משנת 1995, שבחרה לעזוב את העולם העסקי, על מנת לעשות  שימוש ראוי ונכון בידע המשפטי שצברה למען קידום אוכלוסיות מוחלשות ויצירת חברה צודקת ושוויונית. עו"ד סגל-מקליס פעילה מזה למעלה מעשר שנים במאבקים משפטיים ואזרחיים למען עובדים, שוויון זכויות וכנגד אפליה גזענית ומעמדית ובין היתר הובילה מאבק משפטי של ועדי הורים בישובים מוחלשים כלכלית, למען יישום חוק ארוחה יומית לתלמיד. יעל עמדה בראש מאבק חברתי ומשפטי למען שוויון בקבלה לבתי הספר ומניעת הסללתם לחינוך מיוחד של תלמידים יוצאי אתיופיה,. בנוסף, הייתה שותפה למאבקן של קופאיות "הסופר פארם", שהוביל לחקיקת "חוק הזכות לעבודה בישיבה" והביא לקידום פיקוח ואכיפה על זכויות עובדים מוחלשים. כיום מנהלת עו"ד סגל-מקליס תחום שינוי מדיניות וחקיקה בעמותת "רוח נשית – העצמה כלכלית לנפגעות אלימות" ואת הקליניקה משפטית להעצמה כלכלית לנפגעות אלימות ב"מרכז הבינתחומי הרצליה".

ברשימה יופיעו אישים ופעילים חברתיים נוספים כגון הגברת ויקי וענונו, דוברת קבוצת "המעברה" מן הקטמונים בירושלים, מר אדריס מואסי סגן ראש עירית בקע-אל-גרביה שהוא בעל היסטוריה ענפה של פעילות ציבורית על רקע חברתי במגזר, ורבים נוספים.

"חברי הכנסת שלנו כבר שכחו את מה שכל אזרח  בארץ חש על בשרו בשנים האחרונות –  ישראל עומדת במצב חירום כלכלי וחברתי! כיום, כאשר המפלגות כולן זנחו את השכבות החלשות ואפילו מפלגות האופוזיציה מדברות רק על מעמד הביניים, חשוב יותר מתמיד להבטיח לכלל אזרחי ישראל ולא רק לבעלי ההון ייצוג הולם בכנסת". אמר גד הרן :"  הגיע הזמן להתנער מגילויי הגזענות, להשיב על כנו את סדר העדיפויות של ההשקעות הלאומיות, להפיח רוח חדשה של יוזמה, התחדשות, ואחריות חברתית. הגיע הזמן להכניס צדק חברתי אמיתי אל בית הנבחרים" .

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

9 תגובות

 1. ל רפי :

  ביזבוז זמן וקולות.

  לכו על צדק הגיוני ופעלו בהתאם…

 2. צוף :

  אשמח לקישור לאתר התנועה החדשה, מייל להצטרפות לרשימת תפוצה וכו'.
  תודה.

 3. מיכאל לינדנבאום :

  אנשי "צדק חברתי" יקרים!!
  מקומכם איתנו במפלגת העבודה בראשותה של שלי יחימוביץ בעלת האג'נדה הסוציאל-דמוקרטית המובהקת.
  מלחמה משותפת לנו בהםרטה,בטייקונים,ובסרסורי החברות הקבלניות.חבל לפצל אנרגיות.

 4. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  עוד יהיה פה שמח. מה עם הירוקה ומימד?
  קרעי עננים בשמיים אולי מבשרים גשם אבל לא מורידים אותו.

 5. רואי :

  מפלגה חדשה?
  לדעתי זה השלד של מפלגת גאידמק…

 6. אורי יזהר :

  זהו פרויקט של כמה בעלי אגו נפוח שלא יעברו את אחוז החסימה ורק יבזבזו קולות לטובת נתניהו.

 7. עמית-ה :

  בהצלחה לכל מי שנמצא בצד החברתי סולידרי של המפה הפוליטית.

 8. אלדד שלם :

  עצוב לראות איך שוב אנשים טובים תורמים להמשך השלטון הקפיטליסטי-מלחמתי והאנטי דמוקרטי ששולט בישראל בשנים האחרונות.
  כל קול של המחנה המתנגד לברית ביבי-ליברמן חייב ללכת למפלגה שבוודאות עוברת את אחוז החסימה ומתנגדת לברית זו – אחרת הוא תומך למעשה באותה ברית.

 9. ק. טוכולסקי :

  יש במפלגה הזו כמה אנשים טובים בדיוק כמו בירוקה או בארץ אחרת, מעניין שהם אפילו לא הצליחו להתאחד ביניהם, או עם עם שלם. אולי כולם יחברו לכחלון ואז יהיה מעניין כי אם אנשים שבניגוד לכחלון באמת רוצים שינוי חברתי יהיו בכנסת זה לא יהיה פשוט לביבי.
  בפני עצמם הם שווים אולי 1,000 קולות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.