postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » יצחק הרצוג, עצור את ההחלטה לאיחוד המחוזות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יצחק הרצוג, עצור את ההחלטה לאיחוד המחוזות

נושאים בחירות 2013, מכתבים ב 23.10.12 1:29

מושיק גבעתי מראש הנקרה (קיבוץ בגבול לבנון) קורא לח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג לעצור את ההחלטה המתגבשת במפלגת העבודה על איחוד מחוזות הקיבוצים והמושבים ולשריין לנציגי שני המחוזות מקומות מובטחים ברשימה לכנסת

22 באוקטובר  2012

יצחק (בוז'י) שלום,

ביום חמישי הקרוב מתכנס מחוז הקבוצים בדחיפות בכדי לקבל החלטה ולהגיב על כך שמביאים הצעה לועידת המפלגה ללשריין מקום אחד לקיבוצים ולמושבים. (מקום 17 ו/או 18).

פשוט לא יאומן, דווקא בשעה שכולנו צריכים לאחד כוחות ולהתייצב מול האזרח הבוחר כשאנחנו מאוחדים ומלוכדים נעמוד בפני מצב של עימות בנושא כה חשוב.

אתה אדם שמכיר ומוקיר את התנועה הקיבוצית, מודע לפועלה לאורך השנים, ומודע לנאמנות חברי הקבוצים למפלגה גם במצבים משבריים חייב להתייצב יחד עמנו ולדרוש שריון במקום ריאלי לאיש קבוץ ולאיש מושב. (לדעתי מקומות בין 14 ל – 17).

מי כמוך יודע שהתנועה הקיבוצית שרבים מחבריה תומכים במפלגת העבודה ובדרכה, יכולים

אם יקבלו את המקום הראוי להניע סדר יום חברתי כלכלי צודק ונכון יותר לחברה הישראלית.

בכבוד רב
מושיק גבעתי
ראש הנקרה

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. נדב פרץ-וייסוידובסקי :

  כקיבוצניק, אין דבר שישמח אותי יותר ממקום אחד פחות לנציגי העסקנות של ההתיישבות ה'עובדת' (לא ברור לי למה עדיין קוראים להם כך, אם העבודה העיקרית שלהם היא להבטיח עוד עובדים זרים).

  אחרי שנים שבהם ברור שהנציגים לא מייצגים את חברי הקיבוצים או המושבים, אלא את האינטרסים של הנהגת התנועה ושל הנהלות הקיבוצים\מושבים החזקים, הגיעה הקדנציה האחרונה והוכיחה מה העסקנות הזו באמת שווה, כששמחון ונוקד הובילו את המהלך המושחת-להחריד של הקמת מפלגת העצמאות.

  די, מספיק. צריך לזרום הלאה.

 2. רביב נאוה :

  כצפוי, זה הופך להיות דיון על הקיבוצים והזדמנות לעוד התחשבנות אתם לאלה שממש חייבים את זה. זה לא רק משעמם, זה בכלל לא העניין כאן.
  הקיבוצים היו לאורך השנים בסיס כוח חשוב של מפלגת העבודה משתי סיבות:
  (1) הצבעה המונית של חברי הקיבוצים עבור המפלגה
  (2) הירתמות לסיוע לוגיסטי וארגוני למפלגה בתקופת הבחירות.
  בשני ההיבטים האלה הקיבוצים, צריך להודות, לא מספקים את הסחורה בשנים האחרונות. תאשימו את ברק, זה בסדר. במקביל, גם הייצוג שלהם בעמדות מפתח במפלגה הלך והתמעט. העובדה שבכנסת האחרונה הנציגה היחידה של הקיבוצים בסיעה בכנסת היתה הנציגה המשוריינת ושלאחר פרישתה אין כיום ח"כ קיבוצניק מטעם מפלגת העבודה – מדברת בעד עצמה.
  אז מצד אחד, כשוולוולה מאיים בעזיבה, אין לו ממש חיילים. האוכלוסיה הקיבוצית השתנתה והם לא יפסיקו להצביע "עבודה" כי הנהגת התנועה החליטה. מצד שני, שלי תעשה טעות אם תוותר עליהם בקלות. מצביעי הקיבוצים הם בדיוק הקהל ששלי רוצה להחזיר למפלגה, כאלה שהצביעו ללבני בבחירות הקודמות כי הם קנו את ספין "רק-לא-ביבי" ויכולים להתחבר למסרים החברתיים שלה. זה גם לא יבוא על חשבון מגזר אחר, אל תאמינו לאגדה הזאת.
  יחימוביץ' לא "מפנה עורף" לקיבוצים. היא כנראה סבורה שיש לה מרחב תמרון ושהנזק האלקטורלי בקיבוצים לא יהיה גדול מדי. מקווה שהיא צודקת. ובעצם – מחוז המושבים היה לא יותר מאמצעי להבטחת מקומו של שלום שמחון בכנסת. אין סיבה לא לבטל אותו.

 3. לקסי :

  בקריאת התגובות לכתבה ב-ynet עולה מחדש ההקבלה: "הכה ביהודים והיצלת את רוסיה…" ל"הכה בקיבוצים והיצלת את ישראל…"
  מתן הזדמנות כזו אינו תורם לישראל, מזיק למפלגת העבודה.
  על מה שזה עושה לתנועה הקיבוצית עצמה ידברו מי שחברים בקיבוצים.

 4. מעין דותן :

  הסקטוריאליות היא חלק מהבעיה ולא חלק מהפיתרון.

  דאגה לקיבוצים היא קודם כל דאגה לקידום סדר היום של מדינת רווחה וצדק חברתי. בתוך סדר יום עקבי כזה יטופלו גם בעיות הקיבוצים באופן שיוויוני והוגן.

  בתור בן-קיבוץ, מדריך בקיבוצים לאורך שנים וחבר ועידה מטעם הקיבוצים אמשיך לפעול גם למען הקיבוצים במסגרת הסדר כולל של חתירה למדינת רווחה. את זה אפשר לעשות רק במפלגת העבודה. כל מי שמאיים בפרישה לא יודע על מה הוא מדבר וכנראה שהקשר בינו ובן קידום מדינת הרווחה היה מקרי עוד קודם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.