חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כביש 31: כיצד עוצרים את הקטל?

נושאים עלו ברשת, תחבורה ב 16.10.12 5:42

ראש לשכת תנועה של מרחב נגב רפ"ק יובל פז מציג נתונים מפחידים על תאונות הדרכים בכביש 31 ועל אי יכולת התמודדות של המשטרה עם נהגים משתוללים.  פורסם באתר 31 מזרח
מאת: ענת רסקין
22 הרוגים ב-28 תאונות דרכים (מהן 13 קטלניות) וכ-30 פצועים גבה כביש 31 משנת 2011 ועד אוקטובר 2012 . כמו אל קדמון הוא דורש קורבן אדם לעולה- הרוג לחודש.

ראש לשכת תנועה של מרחב נגב רפ"ק יובל פז: "כביש 31 הוא כביש לא סולחני". למרות שהכביש נמצא במצב טוב ויש בו מרחב ראייה פתוח ושוליים, ישנן בעיות הגורמות לכך שכל סטייה קלה גורמת לתאונה קטלנית. זהו כביש חד נתיבי ללא הפרדה פיזית בין הנתיבים הנגדיים. למרות מרחב הראייה הפתוח עיקולי הכביש מופיעים בהפתעה." מרבית התאונות קורות באזור שבין צומת דריג'את לצומת כסייפה. בנוסף, בשעות הלילה הכביש חשוך. לאורך הכביש כניסות ויציאות לא מוסדרות מישובים לא מוסדרים. חלק מהכניסות הפיראטיות, שהפכו ל 'חוקיות' במשך השנים, נמצאות במקומות גורמי סיכון לדברי רפ"ק פז.

לכתבה המלאה

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

10 תגובות

 1. עמית-ה :

  בכל מקרה כרגע מתקיימות במקום עבודות שדרוג לכביש דו נתיבי ואני מקווה שיגמרו בהקדם.
  במידה וקצב העבודה לא מספיק גדול ניתן לבדוק ולגלות שחלק גדול מהתאונות נובע מעליה וירידה של כלי רכב לאורך כל הכביש שלא בצמתים מסודרים.
  הבעיה נובעת מהניסיון הנואל של מדינת ישראל להגביל את פיתוח ההתיישבות הבדואית במקום לתכנן אותה.
  לתקן את הכביש קל בהרבה מאשר את הממשל ואם העבודות לא יתקדמו בקצב ראוי אפשר להציב לכל אורך שולי הכביש מעקות בטיחות, כך תיתנקז התנועה לצמתים.

 2. ראובן פרנקל :

  די לתרוצים,3 ניידות לאורך הציר-עם אנשי יס מ שמפחדים רק מאלוהים והבעיה תיפתר,הבדווים יחזרו ללנהוג כבני אדם.

 3. מהמדור המרכזי לשעבר :

  רק המבוגרים זוכרים כי עד שנות השבעים של המאה הקודמת היתה במשטרה יחידה כזו,אני זכיתי לשרת בה 15 שנים תחילה כבלש ולבסוף כראש מיחלק,הקדמה זו באה בכדי להוכיח שעם הקצאת כוחות וחשיבה ניתן למגר כל תופעה עבריינית-כמו מעשי שוד, כפר שלם,שכונת התקוה,ועוד תופעות שבתקןפה רצרה נעלמו,מאז בגרתי אני פנסיונר הנוסע פעמיים בשנה לטיפולים בים המלח אבל משתדל לנסוע דרך מעלה אדומים בכדי לא לההרג על ידי נהג בדווי בכביש 31,האמת אני מפחד מהם.

 4. לקסי :

  הערות של תושב ערד:
  לעמית 1
  אכן מתוכננים מעקות לאורך כל הכביש.
  לישובים הבדואיים מתוכננים מחלפונים.
  נסיון העבר הראה לנו שמעקות מפורקים במקומות שנראים למפרקים.
  תכנון ההתישבות הבדואית הוא מחדל מתמשך של ממשלות ישראל וזה נושא למספר לא קטן של פוסטים, לא לשולי תגובית.
  לראובן 2
  בטווח המיידי הפתרון שאתה מציע יביא הקלה מסוימת. מאידך הוא יחמיר את השפעת קיצונים בין הבדואים ויחליש את המתונים. התוצאה עלולה להיות מסוכנת ביותר ואז גם 30 ניידות של "אנשי יס מ שמפחדים רק מאלוהים" לא תעזורנה.

  וגם למגיב 3 – ותיק המשטרה,
  הבדואים אשמים בהרג הזה אבל הם לא האשמים העיקריים. קראו את דבריו של רמ"ח תנועה, רפ"ק יובל פז. רפ"ק פז אומר בפירוש שהאשמה העיקרית היא בתנאים הפיסיים.
  שדרוג כביש 31 היה במשך שנים בנק הרזרבה של אגף התקציבים, הכביש תוקצב, הממשלה (פנים ותחבורה) לא קידמה את התכנון והתקציב נלקח בחדווה רבה למקומות אחרים (כביש 354 למשל). גם עכשו משהתחילו בהרחבה היא מתקדמת בעצלתיים קטלניים.

  לי אין חלופה לדרך הזו, אני לא "מפחד מהם" רק נוסע במשנה זהירות ועם הרבה תקוה.

 5. עציוני :

  אני עדיין רועד
  מי זה לקסי שמוצא תשובה לכל דבר ועוד מצוטט איזה קצין משטרה שמתנער ממחדל רבתי הכולל את מעצ,משטרה,וכמובן אוכלוסיית האזור,אני מבין אותו המשטרה מפרנסת את משפחתו,הבדווים לא בדיוק רגועים,אז תשמע אדון לקסי-ותשמע טוב אתמול נסעתי בכביש זה מצומת שוקת סמוך לצומת נבטים הגיח מולי טנדר עמוס בעשב כשהוא בנתיב שלי ומולי כשמימינו קו הפרדה רצוף והוא בשלבי עקיפה של טרנזיט הסעות,מזל שהיה לי לאן לברוח ועצרתי בשולי התעלה,אז אל תבלבל את המוח,ואל תגן על פורעי הכביש הזה,כי אתה או ילדיך עלולים להיות הקורבן הבא.

 6. לקסי :

  שלום עציוני,
  אנסה להשיב ואני מקוה שאתה כבר לא רועד.
  1. לשאלה מי זה לקסי (יעקב לקס) יש תשובה כאן: http://www.blacklabor.org/?page_id=342
  2. אני לא ציטטתי את קצין המשטרה, את זה עשתה ענת רסקין, כותבת המאמר והחתומה עליו.
  3. איני יודע מה תדירות נסיעותיך בכביש 31. לי הוא הקשר היחיד כשאני צריך להגיע מערד כמעט לכל מקום. גם אני נתקל בנהיגה הפרועה של חלק מהנהגים הבדואים וגם אני חושב שצריך לאכוף עליהם את החוק, כמו על עברייני תנועה שאינם בדואים ושגם הם גורמים לתאונות.

  ובעניין "אתמול נסעתי…"
  אתמול בשעות הערב נסעתי מבאר-שבע לערד.
  במקום מסויים שבו יש קו הפרדה כפול (2 פסים) עקפה אותי מכונית נהוגה בידי נהג שלא מהעדה הבדואית והתרחקה במהירות שאפרים קישון קרא לה "דו-רפורטית", העקיפה נעשתה תוך סיכון התנועה שבאה ממול.

  לרמת הרמיזות בדבר פרנסתי לא ארד בשל הכבוד שאני רוחש לקוראים באתר.

 7. מנחם לוריא :

  גמעתי את שדה הקטל מספר 31 פעמיים השבוע והאחרונה בהם לפני כארבע וחצי שעות.

  במספר קטעים שדה הקטל מספר 31 (הידוע בכנויי כביש) תומרר מחדש הן בתמרורי הוריה והן בתמרורי ציון קרי:משיכת הכביש בצבע ובאמצעותו ציון של מגבלות תנועה (עקיפה) וניתוב התנועה.

  נאיר: קווי ההפרדה כמו גם חיצי ההכוונה המצוירים על גבי האספלט הם תמרורים לכל עניין ודבר.

  במספר מקומות הכביש הזה צויירו מחדש קו הפרצה צהוב בשול הימני של הכביש ושני קווי הפרדה רציפים ומקבילים זה לזה במרכז הכביש שנצבעו כתום.

  (המונח כביש נכתב מתוך הרגל – יש לקרוא :"שדה קטל מספר 31 באדיבות ממשלת ישראל)

  קו ההפרדה הרציף הצהוב בשול הימני הוא תמרור האוסר ביצוע כל פעולת נהיגה באשר היא מימין לקו. קו ההפרדה הרציף,הצבוע כתום,מורה על איסור עקיפה משני עברי הכביש כן חציית הקו הזה (למשל לסיבוב U) תהנה הנסיבות אשר תהנה לרבות חציית הכביש על ידי הולכי רגל.

  רק מה: באמצע 2011 שונו התמרורים בישראל והותאמו לתקן האירופאי אלא שאף אחד לא טרח לעדכן את האוחזים בהגה בגין השינויים – למשל משמעות קו הפרדה רציף בצבע צהוב בשול הימני של הכביש ולמשל – שני קווי הפרדה רציפים ומקבילים זה לזה במרכז הכביש.

  נהגים לא יודעים שהכביש תומרר בתמרורים חדשים ובעודם מתבשרים,באמצעות תמרור בכביש,שמבוצעות בו עבודות הם עושים מה שבא להם עוקפים מסכנים ומסתכנים.

  להוסיף חטא על פשע: במספר בשדה הקטל מספר 31 הוסף תמרור המורה על עבודות בכביש,מיד אחריו תמרור המגביל את המהירות ל 80 קמ"ש,לפעמים מלווה בתמרור המתריע על גמלים באזור הכביש,ומיד אחריו תמרור המגביל את המהירות בכביש ל 60קמ"ש. המרחק בין תמרור ההגבלה ל 80 לבין תמרור ההגבלה ל 60 הוא קצר מאוד וניתן לבצע את הגבלת המהירת,למי שרוצה לציית לחוק,רק באמצעות בלימת חירום ורצוי גם להשליך מצנח בלימה כדוגמת זה שבביטנם של מטוסי חיל האוויר מבסיס נבטים הצמוד. התמרור על הגבלת המהירות הוא במרווחים כאלה שהציבור אינו יכול לעמוד בזה,כלי הרכב לא מסוגלים לבצע,פיזית,את הבלימה הנדרשת ואין פלא שלא מצייתים לתמרורים. התימרור הזה הוא כלי הרג שהוצב בשולי שדה הקטל מספר 31.

  כדי שלא יהיה ספק המחוקק,רשות התמרור במקרה הזה,הוסיפה,באותם היצרויות בשדה הקטל מספר 31,מעקות ניידים ממתכת שמנטרלים לחלוטין את שולי הכביש משני צדדיו כך שמי שעושה שם טעות כלשהי המחוקק גוזר את דינו למוות וביסורים!!!

  את מי שתימרר את שדה הקטל מספר 31 צריך להעמיד לדין בגין סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה – אם אינני טועה תוקן סעיף חוק זה לאחרונה והענישה בצידו היא עשרים שנות מאסר.

  כביש 31 הוא ציר התנועה היבשתית היחידי לעיר ערד וכן לאזורי התעשיה שלה ולמפעלי ים המלח. ולכן האספקה לעיר כמו גם שינוע התוצרת ממפעלי ים המלח (למיניהם) היא על גבי משאיות ואין אלטרנטיבה אחרת. חלק גדול מהמשאיות בציר הזה הן בעלות משקל כולל של 60 עד 90 טון והעומס הפיסי על הכביש,שלא לדבר על קשיי התנועה בו בגלל הטופוגרפיה של האזור,הם חריגים בכל קנה מידה.

  תצרפו את כל העובדות יחדיו והמסקנה היחידה היא שמי שמסוכן והפך לאויב הציבור ולגורם הראשי לתמותה הבלתי הגיונית בשדה הקטל מספר 31 הוא רשות התמרור וחברת מע"צ.

  מי שעוקב אחרי השיח בעניין ציר 31 ילמד שהייתה תוכנית להרחיבו עוד ב 2011 (מבעוד מועד הותבו בשולי שדה הקטל מספר 31 שלטים המפארים ומהדירים את רוה"מ נתניהו ושר התחבורע [הטעות במקור] העונה לשם ישראל כץ. בשל לחץ ציבורי כוסו השלטים בבד שחור וכך הם ניצבים שם גם נכון ללפני כחמש שעות) בין השאר על מנת להקל על הפזורה הבדואית שחיה בצדידו ואשר ילדיה נקטלים בכביש הזה כל שני וחמישי.

  משהו,רמז:יושב במשרד רוה"מ ולחוש על אוזנו של נתניהו בעניני ביטחון לאומי,החליט שהפזורה הבדואית היא עוד סוג של אוכלסייה ערבית (וערבי פה הוא שם גנאי גזעני) ולכן לא מגיע להם שיפוץ הכביש ובכלל שיפנו עצמם מצידיו.

  מי שעובר בשדה הקטל הזה יראה שעבודות הרחבה של הכביש מבוצאות בפאתי ערד בין הכיכר הראשונה בכניסה לעיר לבין אזור התעשיה המערבי ובשאר המקומות "ציירו" על הכביש ובא לציון גואל יצאו ידי חובה.

  מה שנדרש בציר 31 ורצוי מחר בבוקר זה לא משטרה חסרת עקבות ולא טענות,על רקע גזעני לדידי,כנגד הפזורה הבדואית אלא מידית תמרור מחדש של הכביש,הגבלת המהירות,הסרת המכשול בשולי הכביש ומסע הסברה של התמרורים החדשים שנכנסו כבר לתוקפם בשנה שעברה כדי שהנהגים ידעו למה לציית,וכן הגבלת המהירות ושינויי תמרור אך ורק עם התקדמות העבודות להרחבת הכביש אם וכאשר ובכלל יבוצעו.

  ועד אז,לכל מי שמזדמן לשדה הקטל מספר 31 מאחל לו לצלוח אותו בשלום,ובחתיכה אחת.

  מנחם.

 8. מאור חן :

  לתומי חשבתי שרק אני חושש מכביש זה,אבל בזמן האחרון שמתי לב שכביש זה נכנס לתודעת הציבור,אני מתפלא על המגיבים המוצאים צידוק בהתנהלות הדברים ומסיבות פוליטיות לא קוראים לילד בשמו,מכיוון שחצי שנה בערך לא נסעתי בכביש זה אין לי דוגמה טרייה-אבל זיכרון מפחיד מרגיז ומצמרר יש ויש,המקום בסביבות הישוב דארגת 4 כלי רכב בשיירה לכוון מערב,הרכב הראשון סקודה לבנה עם מספר משטרתי,אני רביעי בשיירה,לפתע ממול מזדה עם 2 צעירים חוצים פס לבן ומאלצים את הרכב המשטרתי להמלט לשוליים,המכונית שבעקבותיו בלמה על הכביש,בהגיענו לרמזור פניתי לנהג הרכב המשטרתי ושאלתי אותו למה לא רדף אחרי הנהג-תגובתו היתה סע כבר ואני לא עובד אצלך…

 9. יפית :

  הם מפחדים – וגם אני פוחד

  הנה חיזוקים לדברי מאור,עציוני,והמדורניק,אתם יפי הנפש אנשי מרץ כנראה נזהרים שלא להטיל אשמה על השכנים הביריונים והגנבים שמסביבכם ומוצאים אשמים אחרים בסכנת הנסיעה בכביש 31,תמשיכו כך-טאלב א סאנה מעריך אתכם.

 10. לקסי :

  יפית,
  מניין לקחת את "אנשי מרץ"?
  גם שאר דבריך לא באו ממקום של מחשבה והבנה אלא ממקום של פחד, כך כתבת בכותרת.
  אולי יש מי שדואג להפחיד אותך?
  אולי מי שדואג להפחיד אותך מקווה לרווחים מההפחדה הזו?
  אולי מי שדואג להפחיד אותך גם דאג לכך שסלילת הכביש תידחה?
  ותחשבי גם על זה…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.