חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עיתונאים, הבחירות אינן בזבוז כסף

נושאים דעות ב 14.10.12 5:45

ב'דה מארקר' מסיתים נגד חברי הכנסת והשיטה הדמוקרטית – ואחר כך מתפלאים, שהציבור בארץ לא מספיק מעורב פוליטית, ולא מתפקד למפלגות

מאת איתמר כהן

 

"החופש הגדול של הח"כים: יוצאים לפגרה של 9 חודשים ויקבלו שכר מלא". כך בישרה הכותרת הראשית של "דה מארקר" הערב, והכתבה הסבירה: הח"כים יצאו ביולי 2012 לשרשרת פגרות, שתסתיים רק לאחר הבחירות הבאות, באפריל 2013. לכן, הח"כים מקבלים לכאורה שכר במשך 9 חודשים מבלי לעבוד.

ובכן, הנה העובדות. הפגרה אינה "חופש". הח"כים עובדים גם בפגרה – בישיבות פגרה רבות בוועדות; במפגשים עם אזרחים פעילים ברחבי הארץ; ובהכנת הצעות חוק – כל הצעת חוק שעוברת פירושה עשרות של שעות עבודה, וח"כים מצטיינים מעבירים חוקים רבים.

גם תקופת הבחירות אינה "חופש", אלא זמן שבו הח"כ עובד אינספור שעות – בניסיון לשמור על מקום עבודתו: מדי בחירות כשליש מהח"כים מתחלפים – שיעור תחלופה מאוד גבוה. הפעילות הפוליטית שמבצעים הח"כים, הפעילים במפלגות, המתפקדים והמתנדבים אינה "בזבוז", אלא דבר קריטי וחשוב מאין כמוהו לקיום הדמוקרטיה.

לפוסט המלא

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , ,

2 תגובות

  1. א. קוריאל :

    דה-מארקר, עם כל הפוזה שלו, מחזיק בגישה מיושנת ואנכרוניסטית כאילו הכנסת היא מפעל חקיקה והח"כים הם פועלי החקיקה במפעל, ולכן כל יום שהם נעדרים מהמפעל הוא "בזבוז".
    כדאי שמישהו ידפוק על דלתות העיתון הזה יגיד לו שהמהפכה התעשייתית נגמרה מזמן.

  2. איתמר כהן :

    יש לציין לזכותו של 'דה מארקר', שהם קידמו את הרשימה הזו בבלוגי, שתוקפת אותם בחריפות, לדף הבית של העיתון. כך שהם פתוחים לביקורת.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.