postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בנימין נתניהו מוליך לבחירות על עניין איראן

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בנימין נתניהו מוליך לבחירות על עניין איראן

נושאים מדיני-בטחוני, פוליטי, פוליטישוק ב 2.10.12 8:35

נאומו של ראה"מ ח"כ בנימין נתניהו באום (צייר לי פצצה) היה פתיחה של מערכת הבחירות שבה – שוב – יפחידו את כולם על-מנת שלא נצביע על חורבן החברה והכלכלה שהממשלה הזו הביאה
מאת: ק.טוכולסקי

מערכת הבחירות החלה ומבחינת השלטון הנושא המרכזי יהיה איראן

נאומו של ביבי בעצרת הכללית גרר תגובות צפויות, התקשורת הישראלית הכנועה והמוקסמת מעיסוק בכל נושא שאינו הסדרי חובות לבעלי הון או הפגנות של עבדי קבלן בשירותים מופרטים, סיקרה בהרחבה ופירשה את כל דקויות דבריו, "ממיסטים" מוכשרים מילאו את דפי הפייסבוק ואתרי האינטרנט בתמונות משעשעות יותר ופחות של ביבי אוחז בידו תמונה כלשהי. בשישי בבוקר קראתי כמה מאמרים שניתחו את הנאום מכל אספקט אפשרי כמעט. כמעט, כי מעבר לשאלת חוסר הבושה של ביבי (שעלתה כבר בשנה שעברה אחרי הניצול הציני של אוושויץ) היה חסרה התייחסות לכך שראש ממשלתנו ניצל את האו"ם בשביל להתחיל את תעמולת הבחירות. עד יום חמישי בערב הייתי בטוח שלמרות כל הקשיים עם השותפות הקואליציוניות, מערכת הבחירות עוד רחוקה וביבי ישלים קדנציה לראשונה מאז 1988. הבוקר אני מספיק בטוח בכדי להעריך שהבחירות יוקדמו, איראן תהיה הנושא המרכזי. לא לחינם נקב ביבי בפרק זמן של ששה עד תשעה חודשים, בהנחה שבחירות מוקדמות יהיו בפברואר (עוד 5 חודשים) מטרת השלטון היא לדאוג שכל מה שנחשוב עליו בבואנו לקלפי הוא כמה חשוב שביבי וברק ימשיכו לייסרנו בקוצים ועקרבים למען הצלחה מול איראן.

2013 תהיה שנת בחירות בישראל ובאיראן, זה ניכר היטב בנאומיהם של צמד השותפים ביבי ואחמדיניג'ד, שניהם בעזרת רטוריקה לאומנית ביטחונית הצליחו להישאר בשלטון בזמן שהם מרחיבים את ההפרטה ומחריבים את הכלכלה. אחמדיניג'ד פחות מעניין אותי, העם האיראני יצטרך להתמודד עם שגיאותיו, אבל אזרחי ישראל צריכים להבין שביבי מנצל לא רק אותם, אלא גם את האו"ם, לא רק את הפחד הקמאי שלנו מפני השמדה אלא גם את חששות העולם מפני עוד עימותים גרעיניים בשביל מערכת הבחירות שלו. הנאום של ביבי באו"ם לא כוון לקהילה הבינלאומית הוא כוון לבוחרים בישראל.

לא תהיה תקיפה ישראלית באיראן, אין לנו לא יכולת ולא ביצים. ביבי וברק מוכנים אולי להמר על חייהם של טייסים וימאים וחיילים אחרים לרוב בשביל שישחקו לפניהם והם יישארו בשלטון אבל הם יודעים שבזכות פרימת הסולידריות החברתית שהם שותפים לה מזה למעלה משני עשורים, אין לאזרחי ישראל החוסן הנדרש, לא בשביל להתמודד עם תליות של טייסים בכיכרות טהרן ולא עם מטחי טילים של ימים מלבנון. גם אם היה לנו החוסן, אין לנו, ללא סיוע של ארצות הברית או סעודיה, יכולת לבצע תקיפה שכזו. אבל לאיים במלחמה לפני בחירות בשביל לסנוור בפחד את עיני הבוחר שלא יראו את המציאות, את זה אפשר לעשות. תקיפה בין מארס ליוני 2013 זה בדיוק מספיק זמן בשביל ללכת עכשיו למערכת בחירות, שאחריה כבר יהיו לשלטון עוד 4 שנים ומספיק זמן לרדת מהעץ. לכל מי שקץ בשלטון משרתי ההון של ביבי, ברק ישי וליברמן כדאי להתחיל להתכונן כבר מעכשיו, זאת הולכת להיות מערכת בחירות עטופה בספינים ביטחוניים שרק נועדו להשכיח את המציאות מהציבור.

המציאות, למי שזקוק לריענון פשוטה, ומרה, יש איום קיומי על מדינת ישראל וזה השלטון הנוכחי שלה, יש איום קיומי על מערכות הבריאות, החינוך והרווחה הציבוריות, על שרידי הסולידריות החברתית ומדינת הרווחה, על העבודה המאורגנת ומקבלי הקצבאות, יש איום קיומי ועד שהשלטון הנוכחי לא ישיג את מטרותיו, עד שהוא לא יפריט הכול, יהפוך את כל העובדים לעבדים, ירוקן את המדינה ממשאביה ומחצביה לטובתם של תאגידים וטייקונים, השלטון הזה על ביבי ושותפיו לא יפסיק לאיים על קיומה של מדינת ישראל. השלטון הנוכחי מסווה את האיום שלו על עצם קיומה של המדינה באמצעות הפחדה ובכך צריך להיאבק. איש לא ייתן לנו את במת האו"ם, גם העיתונות של בעלי ההון לא תתגייס לסיקור האמת. לשם כך יש צורך בהתארגנות כי הקרב על חשיפת המציאות לאור, על ביטול ההשפעה המשתקת של ההפחדה בנושא איראן והתגייסות למען המטרה הפשוטה שהבוחר ילך לקלפי מוטרד מהבעיות האמתיות, היום-יומיות של הכלכלה והחברה שלו עצמו ושל המדינה כולה. ביבי התחיל באו"ם את מערכת הבחירות וקבע את הנושא המרכזי מבחינתו, נשאלת השאלה, מה תהיה התגובה?

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

11 תגובות

 1. יונתן כ. :

  לציבור יש את החוסן לעמוד במלחמה עם אירן, רבין זכרונו לברכה גם חשב שלציבור אין את החוסן להתמודד עם האינתיפדה ובדיעבד הוא טעה ובנושא הזה גם אתה טועה.

  אין ספק שההתמודדות עם איראן תהיה מרכזית במערכת הבחירות כי שם רוב ההצלחות של הממשלה הנוכחית וכי זה באמת נושא קיומי.

  אני חושב שהטעות הכי גדולה שיכולה להיות מבחינה פוליטית זה לנסות לשכנע את הציבור שסתם מפחידים אותם בנושא האירני כדי לגנוב את המדינה, אני חושב שגם למי שתומך בשלי יש הרבה יתרונות מדיניים ובטחוניים להצביע עליהם(כמו שיפור מערכת היחסים עם נשיא ארה״ב ותדמית רצינית,מתונה ואמינה בעולם)

 2. יונתן כ. :

  למען הגילוי הנאות, אני מתכוון להצביע לעבודה בבחירות הבאות ואני מגיב מתוך נקודת המבט הזאת .

  כדי לנצח ולהחזיר את המדינה למסלול טוב יותר צריך לתמוך ברה״מ בתחום האירני ולהכנס בו על התחום הכלכלי ולהשאיר את התחום הפלסטיני מחוץ לתחום( בעיקר יסיט תשומת לב למאבקים ישנים ולא רלוונטיים).

 3. משתמש אנונימי על החימום בסולר :-) :

  אפילו בעלי ההון לא בעסק. היום צוטט רון לאודר כמי שאמר שמתקפה ישראלית על איראן תהיה אסון.
  אופס

 4. לקסי :

  לא תהיה תקיפה באיראן.
  יהיו הרבה דיבורי רהב, משני הצדדים.
  אצלם ואצלנו יגידו שדברי הרהב מנעו תקיפה של האחרים אותנו.
  נתניהו ישתמש בכך להראות שגם מנע תקיפה איראנית וגם "חסך" מלחמה.
  עילת המלחמה (הקאזוס בליי) תוחלף מ"פצצה בידי איראן" ל"איראן תוקפת".
  בסופו של התהליך נימצא בסביבה גרעינית (גרעין שיעי באיראן וגרעין סוני בסעודיה ואולי גם בתורכיה) ועם מעצמת על מוחלשת.
  כל אלה בשל הסרוב להיכנס לדיונים על היזמה הסעודית ולהבין שהפלסטינאים אינם מי שיתאיידו לנו מהעיניים.
  אם נקנה את הפתיון ונמליך מחדש את נתניהו וחוב' נביא כלייה על היותנו חברה עם יכולת עמידה באתגרי הגרענת האזורית.
  חזות קשה.

 5. משתמש אנונימי על החימום בסולר :-) :

  לקסי היום למדתי שהפסימיסט אומר "לא יכול להיות יותר גרוע" והאופטימיסט אומר "המצב רע? מה פתאום, יהיה הרבה יותר גרוע ".
  🙂

 6. מיכאל לינדנבאום :

  מה שמזכיר לי בדיחה משנות החמישים בפולין.
  האופטימיסט אומר "אם זה כך יימשך אז נאכל חר….."
  הפסימיסט עונה "אתה בטוח שיהיה מספיק חר… לכולם?"

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מה בדיוק הקשר בין התגרענות אירן,סעודיה ותורכיה(ומצרים וירדן וסוריה וכל מדינה מוסלמית שתוכל להרשות לעצמה) ליוזמה הסעודית? לאיראן לא אכפת מהפלסטינים.

 8. לקסי :

  משתמש(ת),
  היזמה הסעודית היתה המשך לעשיית השלום של מצרים וירדן עם ישראל.
  עשיית השלום הזו לא באה מאהבת ישראל אלא משנאת המן (אחד מפרס = איראן). המדינות הערביות שניסו, בדרכן, להתקדם אל המודרנה בחסות ארה"ב (ולא בדיוק בכללי הדמוקרטיה הליברלית) הבינו שהפונדמנטליזם האיראני מסכן אותן. בעלת הברית האפשרית היחידה באיזור לחסימת הפונדמנטליזם היתה ישראל. מכאן באה ההשלמה עם קיומנו כאן. אבל מדינות ערב האלה לא יכלו לעשות זאת תוך קיום מצב הכיבוש בגדה וברצועה.
  קואליציה יהודית ערבית היתה יוצרת מחסום נגד היותה של פרס מוקד הכוח העיקרי באיזור.
  הסירוב שלנו – שהחל בבלימת הסכם לונדון של פרס עם חוסיין, בביצוע שמיר – גרר את האינתיפאדות. רצח רבין אותת בלימה נוספת שמתממשת עד היום.
  הערבים עשו נסיון נוסף, פומבי, ופרסמו את היזמה הסעודית שגם היא התנפצה אל חזית הסירוב של החבר-של-שרה.
  התגרענות איראנית, שכנראה לא תיבלם, מיועדת להכריז על היותם המעצמה האזורית. החשש מפניהם יוליך להתגרענות של סעודיה.
  אלה הקשרים.
  איך נשרוד בפלונטר הזה? אולי אם נתעשת ונבין שבלי בריתות אזוריות נשוב, כאיזור, להיות מה שהיינו לפני שאירופה נטלה את הבכורה, איזור של מלחמות בלתי פוסקות.
  בתחום שבין פרס למצרים שרר שלום רק בתקופות שבהן היה כוח מרכזי – לרוב חיצוני שהשליט את השלום הזה: יוונים, רומאים, תורכים נוצרים (ביזנט), תורכים מוסלמים (עותמאנים) ואנגלים.
  אחרי שהאנגלים הסתלקו נעשינו זירת התגוששות בין הרוסים לאמריקאים.
  משהתפוגגו – זמנית – הרוסים, נחלשו האמריקאים בשל אימוץ שיטתם של שולץ ופרידמן.
  כעת יש כאן ואקום בהקשר של מבוגר אחראי שיעשה סדר…

 9. לקסי :

  עוד אישוש למהלכי החבר של שרה לקראת הבחירות:
  נתניהו סימן את ברק בדרך לבחירות: ליבה העימות ביני לבין אובמה
  כאן: http://www.haaretz.co.il/news/politi/1.1834729

 10. לקסי :

  אנחנו שקופים ופתטיים

  נטשה מוזגוביה בהארץ: http://www.haaretz.co.il/news/world/middle-east/1.1834683

  שר החוץ הפרסי:
  באופן נדיר, כשהבכיר האיראני נדרש להתייחס לישראל ואיום תקיפת מתקני הגרעין, הוא קרא למדינה בשמה ולא "ישות ציונית". "יש כאלה שאומרים שהמשפט 'לתקוף את איראן' זו תגובה למשבר הזהות והביטחון בישראל, וזה נועד לצורך פנימי", אמר השר האיראני. "יש כאלה שמאמינים שמדובר בניסיון להתערב בפוליטיקה האמריקאית לטובת אחד המועמדים, או לגרור את ארצות הברית למלחמה נוספת במזרח התיכון כדי לדחוק לשוליים את הסוגיה הכי חשובה במזרח התיכון: כיבוש פלסטין".

 11. עבודה שחורה » האיום האיראני כנראה לא כל כך רציני :

  […] עצרת האו"ם, מצבה של איראן השתפר, ושלנו, לא כל כך. נתניהו נהנה מנושא איראן פעמים רבות. ועשיו נראה שהאיום נשמט מידיו. ק. טוכולסקי מנתח את […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.