חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פצלי השמן יצבעו את עמק האלה בשחור

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות ב 2.10.12 0:59

ביום ה' 4.10.12 בשעה 12:00, ביום השיא של מחנה האקלים למניעת ניסוי הפקת נפט מפצלי השמן בחבל עדולם, יקיימו פעילי מגמה ירוקה מייצג ובו מפלצת נפט ענקית ואימתנית מטנפת את כולם בנפט ומחריבה את עמק האלה

המיצג יתחיל בכך שבאי המקום יחגגו את יופיו הטבעי של העמק כפי שהוא היום, יצטלמו ברקע הנוף היפיפה של תל עזקה כשהם אוכלים ענבים ולוגמים יין מיקבי עמק האלה כשלפתע תגיע מפלצת נפט מלוכלכת אשר תהרוס את המסיבה ותכסה את כולם בנפט. אנשים יתכסו בשחור, יזילו דמעות נפט ויצטלמו שוב כשהעמק ברקע.

רק שהפעם הרושם יהיה גרוטסקי ומגעיל ויהיו בו שלטים ותמונות של האשמים באסון בניהם שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו.

המטרה היא להציג את עתידם של תושבי האזור, בעלי החיים, הצמחים, ואקוויפר ההר לאחר הניסוי המסוכן בפצלי השמן!

בזמן המייצג, באי המקום ייצרו באנר אנושי ענק אשר יצולם בצילום אווירי ולאחריו, בשעה 19:00 תהיה הופעה של הזמר ערן צור שהביע את תמיכתו במאבק

למחנה האקלים בחבל עדולם, אשר יתקיים בחול המועד סוכות, בין התאריכים 1-5.10  צפויים להגיע מאות אנשים מכל רחבי הארץ וכמובן מעמק האלה.
המחנה מאורגן על ידי "מגמה ירוקה" וגרינפיס ובשיתוף עם ארגוני הסביבה האחרים –  החברה להגנת הטבע, אדם טבע ודין, חיים וסביבה, פסטיבל אקטיביזם ומטה המאבק המקומי של חבל עדולם. בתל עזקה, במקום שבו דוד נלחם בגוליית ושבו עומד להתרחש ניסוי הפקת נפט מפצלי שמן, תוקם סוכת הסברה גדולה,  שמטרתה חיבור הקהילה למאבק.
עד כה חתמו על העצומה נגד הניסוי בעמק האלה למעלה מ- 23 אלף אזרחים, ואנחנו מתכוונים להגדיל את מספר החותמים על העצומה ל- 50 אלף. הציבור הרחב מוזמן, הארוע מתאים למשפחות.

בנוסף לאירועי השיא אשר יתקיימו ביום חמישי, מגמה ירוקה תוביל גם את הארועים הבאים:

  • ביום ב' 1.10 בשעה 9:30 – מסע אופניים ברחבי חבל עדולם על מנת להתחבר לקהילה ולהזמינם באופן אישי לקחת חלק במחנה האקלים.
  • ביום ג' 2.10 בשעה 17:30 תתקיים קבוצת חשיבה לקראת יצירת חזון למשק האנרגיה

ביום ד' 4.10 בשעה 16:00 תתקיים אסיפת עם – פאנל בהשתתפות חברי כנסת ובינהם: ניצן הורוביץ, דב חנין, נציגי ציבור, ארגוני סביבה ופעילים

 מיכל שוקרון, מגמה ירוקה: "מטרת מחנה האקלים הינה עצירת ניסוי פצלי השמן בחבל עדולם בפרט ובמקומות אחרים כגון רמת הגולן ולקדם הסדרת משק האנרגיה בדגש של מקורות אנרגיה מתחדשים. על ממשלת ישראל להגן על אוצרות הטבע באמצעות חקיקה, לתקן את סעיף 47 בחוק הנפט  ולא לאפשר ליזמים בעלי ממון לקיים ניסוי מסוכן על חשבון הציבור, ניסויים אשר נאסרו לביצוע בארה"ב בקרבת אוכלוסייה".

נעמי טבעון, רכזת מגמה ירוקה בתא מכללת הדסה: "בתור פעילה סביבתית במגמה ירוקה, ובתור תושבת חבל עדולם, אנחנו נעשה הכל בכדי לעצור את הניסוי בפצלי השמן. לא נפסיק להפנות את האצבע לעוזי לנדאו, שר האנרגיה והמים אשר קבע תקנות החדשות המקצרות את הליך האישור לניסוי המסוכן בפצלי שמן ושוללות את זכותו של הציבור להתנגד לניסוי המסוכן, בניגוד להמלצות של המשרד להגנת הסביבה ושל משרד החקלאות שמתנגדים בתוקף לניסוי".

לפרטים נוספים ותיאום דרכי הגעה :

נעמי טבעון, רכזת מגמה ירוקה בתא מכללת הדסה 0527412091 [email protected]

גדי קולקר, רכז תחום אנרגיה במגמה ירוקה  [email protected] 052-5937254

מיכל שוקרון, דוברת מגמה ירוקה  0522775906 [email protected]

*ניתן להקליק כאן לצפייה בתוכניית מחנה האקלים

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.