חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מרינה סולודקין, תשובות

נושאים זכויות אדם, מכתבים, רווחה ושירותים חברתיים ב 20.09.12 0:00

בעבר פרסמנו בעבודה שחורה מספר פוסטים שלא החמיאו – בלשון המעטה – לפעולותיה של ח"כ מרינה סולודקין.  לאחרונה, אגב פגישה עם חברת מערכת, הופנתה תשומת לבנו לעמדתה של ח"כ סולודקין ואנחנו שמחים לתת כאן מקום  לתשובותיה

ב-24.06.10, פרסמנו את הפוסט: הכפשת עובדי הרווחה: יצחק הרצוג נגד מרינה סולודקין, בתגובה קיבלנו מפרופ' אסתר הרצוג ופרסמנו ב-1.07.10  את הפוסט: אסתר הרצוג: השר יצחק הרצוג סותם פיות.

ח"כ סולודקין הביאה לתשומת לבנו גם את המכתב הבא שכתבה פרופ' הרצוג ליו"ר הכנסת ח"כ רובי ריבלין, ב-3 בינואר 2010 ושלא היה בידינו בעת  כתיבתו:

לכבוד:
ח"כ ראובן ריבלין, יו"ר הכנסת

אני, הח"מ, יו"ר ע.ל.י.ה, תנועה למען זכויות ילדים והורים, מבקשת להביא לידיעתך את הערכתי האישית העמוקה ואת הוקרתה של ע.ל.י.ה, לפעילותה הפרלמנטרית והציבורית של ח"כ מרינה סולודקין בסוגיית הוצאת ילדים ממשפחותיהם והשמתם במוסדות. ח"כ סולודקין מייצגת עבורנו סמל לנציגת ציבור אמיצת לב, נחושה ומחויבת לקבוצות המוחלשות ביותר בחברה, עולים חדשים, משפחות חד-הוריות ואחרות. ד"ר סולודקין אינה נרתעת מלחצים ומנסיונות להשתקתה, דוגמת זו שמפעיל איגוד העובדים הסוציאליים, באמצעות יצחק פרי, יו"ר האיגוד, במכתב פנייתו אליך. ד"ר סולודקין היא, למיטב ידיעתנו, חברת הכנסת היחידה המעזה להביע את ביקורתה החשובה על מדיניות הרווחה בישראל, בכל הקשור ל"ילדים ונוער בסיכון", קרי: הוצאת ילדים מהבית והשמתם הכפויה במוסדות.

מזה כ-18 שנים אני מעורבת במאבקיהם של הורים וילדים נגד הוצאת ילדיהם ממשמורתם והעברתם בכפייה למוסדות. מזה כשנה אני פעילה, ביחד עם חברותי וחברי ב-ע.ל.י.ה, למען שינוי מדיניות הרווחה בנושא זה. טענתנו, הנשענת על מחקרים הולכים ומתרבים מהעולם ועל הידע שצברנו במהלך הליווי של הורים וילדים במאבקיהם, היא שלהוצאת "קטינים בסיכון" מביתם, בית-ספרם וקהילתם, השלכות הרות אסון לא רק על הילדים עצמם, הנדחקים לשולי החברה במקרה הטוב ולעולם הפשע במקרה הפחות טוב, אלא על החברה כולה.

לקריאת המכתב השלם

בנוסף הופנתה תשומת לבנו לתשובה שכתבה ח"כ סולודקין ב-29/06/2010 לשר הרווחה דאז ח"כ יצחק הרצוג:

 לכבוד
השר יצחק הרצוג
משרד הרווחה והשירותים החברתיים
ירושלים

הנדון: תשובה לתלונתך מ-20 ליוני 2010

הצטערתי מאוד לקרוא את מכתבך מ-20 ליוני 2010, בו אתה מודיע על החלטתך להימנע מכל קשר עם פעילות השדולה "המאבק כנגד הוצאת ילדים מהורים וממשפחות נורמטיביות על ידי שירותי הרווחה" שהקמתי בכנסת הנוכחית ואני משמשת כיו"ר שלה, לצערי הרב חייבת אני לציין שבמכתבך מוצגת פעילותי בנושא זה באופן מעוות לחלוטין.

לקריאת המכתב השלם

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

26 תגובות

 1. הראל לייבוביץ :

  אם יש חברת כנסת שלא זוכה למספיק הערכה על פועלה, זו חברת הכנסת סולודקין.
  מהיכרות אישית שלי איתה ועם פועלה, מדובר בח"כית צנועה מאוד שהכיסוי התקשורתי לה היא זוכה נמוך מדי, ועל כן אין חשיפה ראויה לפעילות החברתית של בכנסת.
  ראויה לכל שבח.

 2. רביב נאוה :

  הראל, לצערי אני חושב שאתה טועה.
  הפעילות של סולדוקין מזיקה ונוגדת את עקרונות מדינת הרווחה.

  במסווה של פעילות "למען ילדים ומשפחות במצוקה", סולודקין וה"שדולה" שלה מנהלים מאבק נגד כלל שירותי הרווחה ונגד העבודה הסוציאלית כפרופסיה.

  ארגון ע.ל.י.ה שבו היא מתהדרת מנהל שיח דמגוגי, אלים ומסית נגד כל מי שבחר בהגנה על ילדים בסיכון כמקצוע וכדרך-חיים. צר לי, אבל את השבחים על פעילות חברתית אני אשמור לפוליטיקאים אחרים.

 3. מיכאל לינדנבאום :

  אני לא יודע אם סולודקין ושדולתה שוללים את עצם העבודה הסוציאלית,אבל קראתי על כמה וכמה מקרים שבהם העובדות הסוציאליות(והממסד מאחוריהן),כלל לא התייחסו להורי הילדים בסיכון מחד,ונהגו בכפייה ואלימות כלפי הילדים.
  מציע להתייחס ללינק זה.

 4. מיכאל לינדנבאום :

  http://myfamilythoughts.wordpress.com/ella/
  זה הלינק אליו התייחסתי.
  הסיפור מזעזע ממש
  מיכאל

 5. לקסי :

  מיכאל,
  להלן ציטוט מ"אודותינו" באתר "על משפחה וילדים" שממנו ציטטת:

  "אודותינו

  אתר הרהורים על משפחה וילדים הוקם ע"י אזרחים מודאגים, בעלי השכלה אקדמית ומקצועות חופשיים, אשר אכפת להם ממה שקורה במדינה."

  אף שם לא נזכר, למה? מתביישים? פוחדים? ממי, מהשלטון המתנכל או מאור השמש החושף כל?
  הטלות הדופי שבהן דנו הן בכלל המערכת, האם יש כאן תופעה מערכתית, או מעשים של יחידים?
  אני נוטה לחשוב כמו רביב שמעשים רעים של יחידים משמשים להטלת דופי במערכת.
  מה המניעים מאחורי כל זה? איני בקי מספיק בכדי לומר משהו אמין.

 6. גליה :

  יש לי הרושם שחלק מהמגיבים לא קראו את תגובתה של חה"כ ד"ר מרינה סולודקין.
  המציאות אינה מורכבת משני צבעים. ממדינת רווחה כן או לא, מעו"סים טובים ועוס"ים רעים והורים נורמטיביים ושאינם כאלו. יש "50 גוונים לאפור" . בקומבינציה של מדינת רווחה, דמוקרטית, הומניסטית וליברלית קיים מתח מתמיד בין זכויות הפרט למדינה. שאלות כמו "של מי הילד הזה ?" ו"מי יקבע ויגדיר את טובתו?…" הן שאלות שהתשובות עליהן אינן חד משמעיות. וכדי שהחקיקה תהיה קרובה ככל הניתן לפתרון "מיטבי" לילד, חשוב שיינתן ייצוג לשני הקטבים ולא למדינה בלבד. אחרת מדינת הרווחה אינה מדינת רווחה אלא משהו אחר. אני באמת ממליצה לכל המגיבים לקרוא את תגובתה של מרינה ב מ ל ו א ה ! ורק אז להגיב. שבת שלום

 7. מיכאל לינדנבאום :

  בכל מקרה,נראה לי לא תקין שאין ערכאת ערעור וביקורת על החלטות של גורמים הקשורים במשרד הרווחה.

 8. הראל לייבוביץ :

  רביב אני לא מתייחס בדבריי למקרה נקודתי זה, אלא באופן כללי.
  סולודקין עושה המון למען הציבור שהיא מייצגת ובכלל למען אוכלוסיות חלשות.

 9. רביב נאוה :

  מיכאל ולקסי – לא צריך שמות. "הרהורים על משפחה וילדים" הוא האתר של לורי שם-טוב. מי שמכיר מכיר.

 10. מיכאל לינדנבאום :

  לרביב,
  מה שלא יהיה,אתה חושב שלא צריך ערכאת בקרה על עובדי משרד הרווחה שחורצים גורלות של ילדים?.
  מדוע ללכת מהצד ולא להתייחס לעיקרון שנעוץ בצדק הטבעי.
  גילוי נאות,אימי היתה עובדת סוציאלית כל ימיה(למעלה מ-45 שנה),ותמיד אמרה שעו"סים עשויים לטעות.

 11. רביב נאוה :

  גליה, קראתי את התגובה במלואה. תני לי קצת קרדיט. שמתי לב גם לעובדה שהיא מופיעה באתר שמוקדש כולו לניגוח שירותי הרווחה, כולל פרסום פרטי קשר של עובדים סוציאליים ופקידי סעד במטרה להקל על כל מי שרוצה להטריד אותם.

  לעצם העניין, התגובה לא שינתה את דעתי ורובה הוא התנצלות מהשפה ולחוץ. אין בה שום לקיחת אחריות ורק המשך הרטוריקה המוכרת של הארגונים "נגד חטיפה". אנחנו יכולים להסתכל מפרספקטיבה של שנתיים ולראות ששום דבר לא השתנה בפעילות של הארגונים שסולודקין מגבה, לא בצורת השיח ולא במטרות. אז היא אומרת שהיא מראיינת כל מקרה ומסייעת רק למי שהוא "משפחה נורמטיבית". נו, אפשר באמת להתייחס לזה ברצינות?
  הדיון על מדיניות הוצאת ילדים מביתם הוא חשוב והכרחי שימשיך להתנהל. לסולודקין ולדמגוגים מבית מדרשה של פרופ' הרצוג אין שום תרומה חיובית לדיון הזה.

 12. רביב נאוה :

  מיכאל,
  כמובן שעו"סים טועים וכמובן שצריך מערכת בקרה. המערכת הזאת, אגב, כבר קיימת, גם מקצועית וגם שיפוטית, אבל צריך לשכלל ולייעל אותה. אם זה מה שסולודקין ואנשי ה"לובי" שלה היו רוצים לעשות, הייתי בעדם. אבל להם אין אמון, ולא יהיה, גם בגורמים המפקחים, כל עוד הם של "המדינה".

  הם שואפים להפך הגמור – ריסוק של שירותי הרווחה (באתר המטורלל שציטטת קודם הם מכונים "ארגון פשע") וחיסול אחד המאפיינים העיקריים של חברה סולידארית – הגנה על ילדים בסיכון, גם כשאלה לא הילדים הפרטיים שלך.

  מתק השפתיים שלהם יכול לבלבל.
  הם מתנגדים להפרטת פנימיות למשל. גם אני. אלא שהם גם לא חושבים שצריך להלאים או להגביר את הפיקוח עליהן אלא פשוט שלא יהיו מסגרות חוץ-ביתיות. יופי-טופי. כשזה בא מהורים שמרגישים נפגעי מערכת (אולי אפילו בצדק) זה עוד נסבל. כשח"כית מנסה לגזור על זה קופון ועוד מציגה את עצמה כ"חברתית", צריך לחשוף את ההטעיה.

 13. גליה :

  רביב,
  א. אני מאמינה לח"כ סולודקין באותה מידה שאני מאמינה לח"כ הרצוג.
  ב. אני מכירה את שני הצדדים של המטבע – אלו שדוחפים להוציא ילד מהבית ואת המוחלשים מאוד ! שמנגד. ההחלטות האלו לחלוטין אינן חד משמעיות ולכן הטיעונים שלה צודקים וענייניים.
  ד. לטעון לדמגוגיה זה דמגוגי.
  ה. אם יש מי שמייצג את אותם מוחלשים באופן מנומס , ענייני ותקני מי הוא ?

 14. רביב נאוה :

  גליה,
  א. אז יש פה בעיה. כשהרצוג טוען שאין מזימה של המדינה להוצאת ילדים מבתיהם וסולדוקין טוענת שיש (והיא טוענת), אני לא מאמין לשניהם במידה שווה.
  ב. אלה לא שני צדדים, ואני לא חושב שאנחנו אפילו מדברים על אותה מטבע. מערכת הרווחה היא לא הצד השני מול המשפחות.
  ג. כשאני רואה דמגוגיה, אני מתריע עליה.
  ד. מי שפועל כדי להחליש את מערכת הרווחה ואומר שהוא עושה את זה למען המוחלשים – חוזר אצלי מיד לסעיף ג.

  ובנימה אחרת, כמו שאת רואה, העיסוק בנושא הזה מביא אותי למקומות לא טובים וכבר הוציא ממני מספיק אמוציות בשביל סופ"ש אחד. סולודקין וחבר מרעיה לא שווים את זה, בטח לא בשביל מכתב לא חשוב מלפני שנתיים. אולי זו היתה טעות להגיב עליו מלכתחילה. פשוט קשה לי לראות ס"דים טובים כמו הראל, מיכאל וכמוך הולכים שולל אחרי אבירת המוחלשים. ניחא, אי אפשר לנסות לחנך את כולם כל הזמן.

  אני מפסיק את השתתפותי בדיון הזה. "בעצת רופאיי", מה שנקרא. אתם מוזמנים להמשיך אותו בלעדי.
  גמר חתימה טובה לכולם.

 15. גליה :

  רביב יקר, אני שולחת עם הודעה זו הזמנה למד"א (בתקווה שמד"א יפעלו בגמישות מחשבתית)

  סוגיית הוצאת הילדים מהבית מעמידה הורים מוחלשים בצד האחד ואת שירותי הרווחה (המדינה) בצד האחר. (ברגע שההורים מסרבים לשת"פ עם המערכת)

  וזה נכון בכל תחום ששייך למדינת רווחה ולא רק בתחום זה.
  צבא, משטרה, חינוך, ביטוח לאומי…

  אנשים מתאבדים בכל מני צורות … לא רק בשל התפוררות מדינת הרווחה אלא גם בשל אופן תפקודה.
  ואם הדבר מעלה את לחץ הדם לך, ברור שאנשים שנמצאים במצבים הרבה יותר קשים וגדלו בתרבות שונה מגיבים בקיצוניות מילולית ומתנהגים כך.
  (כמו גם גילה אדרעי למשל)

  השיטה הקלה היא להפוך את טענותיהם של אותם אנשים ללא לגיטימיות.
  הפוגעות במדינת הרווחה, בביטחון מדינת ישראל, בכלכלה, בתחבורה …

  "המזימה" של המדינה היא שורש הדיון של האתר הזה. המדינה הייתה יכולה לו בחרה בכך, לעזור לאותם אנשים בתוך הבית, וזו החלטה חוקתית-תקציבית.

  80% מהתלמידים שלי נמצאים בסיכון הוצאה מהבית! המדינה לא נותנת להם יום חינוך ארוך או צהרון, אין להוריהם פתרונות דיור סבירים ועזרה אחרת – הפתרון היחיד הוא לשכנע את ההורים שטוב יהיה לו הילד יגדל בפנימיה או במשפחת אומנה.
  אפשר להגדיר זאת כ"מדיניות שגויה" או כ"מזימה" . מאחר וחלק מהמוסדות מופרטים ההגדרה השנייה אינה משוללת יסוד.

 16. גליה :

  רביב, זו הזדמנות פז לצפות שוב בדמות העו"ס (במדינה ס"ד) בסרט בילבי.
  http://www.youtube.com/watch?v=MC7a0Fy6kLk

 17. מיכאל לינדנבאום :

  לגליה,
  כאשר את כותבת "80% מהתלמידים שלי נמצאים בסיכון הוצאה מהבית! המדינה לא נותנת להם יום חינוך ארוך או צהרון, אין להוריהם פתרונות דיור סבירים ועזרה אחרת …",
  אני מבין מדברייך שהנושא הוא לא רק אופן תפקוד המערכת ,אלא המשטר הניאו-ליברלי של ביבי שפוגע ברווחה ובחלשים דרך "ייבוש" תקציבים והפרטה.

 18. גליה :

  מיכאל,
  הבנת יפה את דברי.
  אבל האמת היא שלא ייבשו, אלא מעולם לא חשבו שיש פתרון אחר זולת הוצאת הילדים מהבית.
  בבית הספר בו אני עובדת 20 שנה. מרבית התלמידים – בסיכון- אך הם לא בעדיפות ליום חינוך ארוך. אין להם לובי שיקדם זאת. http://www.blacklabor.org/?p=39629
  לכן זה לא ה"ניאו-ליברלים" המרושעים בלבד, אלא תהליך מתמשך בלתי סביר ששותפים לו הניאו-בולשביקים 🙂

 19. מיכאל לינדנבאום :

  לגליה,
  אני חלוק על הסיפא שלך.
  הניאו-ליברלים המרושעים הם-הם הנמצאים פה במשמרת מאז שהימין עלה לשלטון בבחירות מאי 1977 .

  נכון להיום ,ביבי אויב מדינת הרווחה,הוא האחראי לגורלם המר של החלשים,אם בהפרטות,אם באי-תיקצוב יום לימודים ארוך וכו.
  לדעתי,לא סביר ל"עשות הנחות" לביבי ולליכוד בטענה שגם ה"ניאו-בולשביקים" היו אחראים פעם לפני 35 שנה.
  הילדים לא זקוקים ללובי כדברייך ,אלא למשטר שאיכפת לו מהם.

 20. גליה :

  מיכאל, לצערי אני פחות אופטימית ממך. אבל שותפה לניסיון להחליף את ביבי.

 21. רונית לוי :

  עצרו רגע לחשוב. האם אתם יכולים לתאר לעצמכם שיהיה הורה, אבא או אמא, שיקחו את הילדים שלו מהבית נגד רצונו, והוא יבוא ויגיד "נכון, צדקתם! ‎אני לא הייתי הורה ראוי.טובת הילדים חשובה לי!!!"

  ברור שרוב ההורים שהם לא בסדר, ואשר הוציאו את הילדים מהם, יתמרמרו. מה שעושה סולודקין, היא להיות שופר של הורים ממורמרים כאלו. כל ה"מעריצים" שלה הם הורים כאלו, אשר היא מציגה מצג שווא שהיא עוזרת להם, בליוויית פרופ' תמוהה למדי ועמותה מוזרה.

  אבל, העובדה היא שלא היה מעולם ולו מקרה אחד שבו סולודקין הצליחה להראות שהייתה הוצאה לא מוצדקת של הילדים מהבית. זה לא שלא היו טעויות של המערכת, ולא שלא היו מקרים שטעויות של המערכת לא תוקנו וזוהו אם דרך בית המשפט ואם בדרכי אחרות. אבל, עובדה, מעולם סולודקין לא הצליחה להביא ולו מקרה אחד כזה.

  בכל זאת, בגלל הצעקנות, הוולגריות ובעיקר ההתנהגות הטווסית של סולודקין היא מצליחה לאסוף לה עדת חסידות שוטות, בניצוחה של אסתר הרצוג. העדה הקטנה והרב בעייתית הזו, קוראת במקהלה "סולודקין היא אמיצת לב". האמת היא שהיא בעיקר גסת רוח…

  איזה אומץ צריך כדי להעליב עובדים ובעיקר עובדות סוציאליות שעושות עבודת קודש, בתנאים קשים, מהמעמד של חברת כנסת שיושבת על משכורת גבוהה מאוד, עוזרים פרלמנטריים רבים, וגישה לתקשורת? במיוחד כאשר מי שמהצד השני אינו יכול להגיב במרבית המקרים, בגלל היותו עובד ציבור? במיוחד שאת מרבית המקרים אי אפשר לחשוף דווקא כדי להגן על הילדים?

  והסיפור של התוקפנות של הרצוג בכנסת, והתלונה נגדה מפי שר הרווחה, נגמר, למרות מכתב החנופה של אסתר הרצוג, בהחלטה של הכנסת שלא בדיוק מצדדת בוולגריות (המלווה בבערות רבה) של סולודקין.

 22. רונית לוי :

  http://elyon1.court.gov.il/files/12/720/016/b18/12016720.b18.htm

  כדאי לבדוק את הקישור לעיל, ולראות שהטענות של אסתר הרצוג, שקשה להפריד בינה ובין סולודקין בצעקנות הריקנית, נדחו על ידי בית המשפט העליון.

 23. גליה :

  רונית,
  תודה רבה על ההפניה – שמסבירה את הפער בין הטיפול המצוי לטיפול הרצוי.
  כאשר הורים שלא נמצאים בבית מחוסר ברירה – במקרה הזה,גרושה + קשיי פרנסה. הם לא הורים מזניחים או מתעללים אלא הורים חסרי אונים. לא כל שכן כאשר מדובר בטיפול בילד/החריג .
  הפתרון הניתן כיום ע"י המדינה הוא להוציא את הילד/ה מהבית. אין לילדים האלו פתרונות אחרים !

  עכשיו, במקום להתדיין עניינית בטיעון. גם את ממשיכה באותו קו לא ענייני – המתאר את חה"כ ד"ר סולדקין ופרו' הרצוג כ"צעקניות, ריקניות, תמוהות, מוזרות, וולגריות, גסות רוח שלהן עדת מעריצות – חסידות שוטות…" המתקיפות בחוצפה את העו"סיות הקדושות (העוסקות בעבודת הקודש). (למה שלא תכתבי רוסיה ותסגרי עניין?!)

  שוב, גם אני שומעת לא אחת את המשפט: "את עושה עבודת קודש" (למרות שאיני כוהנת ולא משבט לוי) ומכירה היטב את המקרים המתוארים ואת ההתלבטויות הנלוות להחלטה להוצאה מהבית. הבעיה היא שהפתרון המוצע היחיד להורים – נורמטיביים – חסרי אונים. הוא הוצאה מהבית. (לכן לאותה החלטה הגיונית יגיעו הגננת, המורה, היועצת, הפסיכולוגית העו"ס והשופט/ת)
  בסופו של דבר , לו לא היו מנהלים מלחמה נגד סולדקין אלא קשובים לדבריה. אולי למדינה הייתה מערכת רווחה טובה יותר ?

  גמר חתימה טובה

 24. רונית לוי :

  ראשית, אין צורך להתהדר בתארים. גם סולודקין וגם הרצוג מתהדרות בתואר פרופ', אבל בתחומים אחרים לגמרי. אין להן שום ידע רלוונטי בתחומים הנדונים. אבל, יש להן גם לסולודקין וגם להרצוג, פה גדול לצעוק בו, והם מצליחות לאגד סביבן קומץ של הורים (בעיקר אמהות, שכן להרצוג יש כנראה רתיעה מגברים) ממורמרים.

  שנית, חשוב להקפיד על הטרמינולוגיה. המונח "הורים נורמטיביים" אינו מוגדר בשום מקום, חוץ מאשר במכבסת המילים הסולודקינית-הרצוגיביאנית. זהו מונח שטבעו הרצוג/סולודקין (באמת קשה להבחין ביניהן, ובין מה שכותבת הרצוג להגן על סולודקין או להפך.)

  מטרת המונח "הורים נורמטיביים" היא לשתול במוחו של השומע את ההנחה הלא נכונה שמוציאים ילדים מהבית של הורים שהם "בסדר". כלומר, מוציאים ילדים סתם, בשביל הכיף, בשביל ההתעללות, כדי שיהיה עוד ילדים שימסרו לאימוץ.

  צריך מחשבה חולנית ממש כדי לחשוב שזו המטרה.

  בכל מקרה, דברים על השימוש לרעה במונח נאמרו בכנסת, בנוכחותה של סולודקין, ונדמה לי גם הרצוג, אלא שסולודקין ממשיכה בכוונה בשימוש במונח הזה (אולי שריד מימי הקומוניזם?) וכל כך מצער שהוא נקלט.

  ואחרי כל זה, ברור וידוע שישנם הרבה פתרונות לטיפול בילדים במצוקה, והוצאה מהבית היא לא הפתרון הראשון.

  ושוב, חשוב לומר כי המערכת אינה חסינה מטעויות, ויש בה טעויות. חשוב שהטעויות יתוקנו, וחשוב שיהיה מנגנונים טובים יותר לבדיקת טעויות. אבל… הכוחנות של סולודקין, והצעקנות של הרצוג (או להפך, הכוחנות של הרצוג והצעקנות של סולודקין), ממש לא פועלות לכיוון הזה, והמקרים שהן מביאות, וההתנפלות החולנית על שירותי הרווחה, מזיקים למטרה החשובה והנכונה של שיפור הטיפול במשפחות ובילדים.

  כדאי אולי לבדוק את הרקע להתנהלות התמוהה של סולודקין והרצוג. לסולודקין יש היסטוריה של תמיכה בעבריינים ממש (רומן זדורוב, ולילך רותם למשל) רק כי הם ממוצא רוסי. אולי היא חושבת שמלחמה נגד רשויות הרווחה תביא לה קולות במגזר הרוסי?

  ההיסטוריה של הרצוג היא בעייתית מכיוונים אחרים. קשה וכלל לא מקצועי לאבחן רק מהפרסומים, אבל נדמה לי שחשד להפרעות אישיות מסויימות לא יהיה מופרך על פניו.

 25. גליה :

  תודה על תשובתך העניינית: "שוב, חשוב לומר כי המערכת אינה חסינה מטעויות, ויש בה טעויות. חשוב שהטעויות יתוקנו, וחשוב שיהיה מנגנונים טובים יותר לבדיקת טעויות."

  יישר כח

 26. מנשה מאיטליה :

  תרשו לי להתערב בדיון ולהגיד משהו חשוב בענין מכבסת המילים של סולודקין + הרצוג ושות'

  מצד אחד יש לנו אמהות מתעללות ו/או לא ראויות, מצד שני יש לנו ילדים סובלים. המילה אומץ פשוט לא מתאימה לתאר את מי שבוחר להגן דווקה על האמהות המתעללות! זה יותר אופורטוניזם פוליטי!

  תבדקו ותראו שהרצוג הגנה על האם המרעיבה, על אמא טליבן, ועל עוד כמה פסיכופתיות. זה לא אומץ. זה חולני!!!

  חבל שאתם נותנים במה למרינה סולודקין **** נמחק ביטוי לא ראוי, מערכת עבודה שחורה ****. זה רק נותן לה כוח. היא חושבת שהיא משיגה פרסום בזכות זה שהיא מגינה על הורים מתעללים, והיא תמשיך בזה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.