חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מיכאל איתן – אתר חדש מציג את הסטטיסטיקות של המדינה

נושאים חדשות, על עצמנו ב 11.09.12 10:57

 אתר חדש המבוסס על מאגרי המידע המוצגים ב- data.gov.il, מיוזמתו של השר מיכאל איתן, מציג למעלה מ- 25 אלף גרפים שונים המראים את מצבה של ישראל- ממחירי דירות ועד תאונות דרכים

האתר זמין בכתובת http://statil.org/he/(יזמתו של טל גלילי)

אתר חדש, המבוסס על מאגרי המידע המוצגים באתר data.gov.il, מיוזמתו של השר מיכאל איתן, מציג לראשונה את הסטטיסטיקות של ישראל בגרפים אינטראקטיביים. האתר, אשר פותח בהתנדבות ע"י הסטטיסטיקן טל גלילי מספק נקודת מבט חדשה על נושאים הנמצאים על סדר היום הציבורי. כך למשל, בנושאי דיור בר השגה, ניתן לראות כי מ- 1996 ועד היום חלה ירידה במתן היתרים לדירות 3 חדרים (קישור) ובנושא תאונות הדרכים ניתן לראות שחלה ירידה במספר הולכי הרגל הנפגעים בתאונות דרכים (קישור, קישור). עוד ניתן למשל לראות סיבה אפשרית לעלייה במחירי הירקות (קישור). האתר מציג עוד 25 אלף גרפים שונים, מהם כ- 13 אלף המספקים נתונים עד החודשים האחרונים ממש, במגוון רחב ביותר של נושאים.

נתונים אלה היו חשופים באינטרנט עד כה בטבלאות קצרות ומוגבלות ולאחרונה, בעקבות שיתוף פעולה בין השר מיכאל איתן ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה, הועלו הנתונים באופן מרוכז וחופשי לאתר data.gov.il, המציג מאגרי מידע ממשלתיים. שבועיים בלבד לאחר שיחרור הקבצים מציג גלילי את האתר פרי פיתוחו בכתובת http://statil.org/he/.

טל גלילי, מפתח האתר: "בדרך כלל, כאשר מציגים נתון סטטיסטי כלשהו בתקשורת הוא מוצג מחוץ להקשר, דבר שמרדד את השיח הציבורי. כשהקמתי את האתר רציתי שיהיה קל יותר להסתכל על הנתונים לאורך זמן בצורה פשוטה, ויזואלית, עם אפשרות לחלוק את הנתונים בקלות עם חברים בפייסבוק ובבלוגים. עד היום אם מישהו כבר מצא נתון מעניין, הוא היה צריך להוריד קובץ, לעבד אותו ורק אז ניתן היה להבין מה כתוב בו. האתר החדש מאפשר לגולשים להבין במהירות את הנתונים ולהפיץ אותם בקלות ובכך הוא תורם להנגשת המידע לציבור ולהעמקת השיח הציבורי וביסוסו בנתונים.

השר מיכאל איתן ברך את מפתח האתר טל גלילי ואת פרופ' שלמה יצחקי, הסטטיסטיקן הראשי על הנגשת המידע: "זו דוגמה נוספת לשיתוף פעולה פורה בין גורמים ממשלתיים ליזמים פרטיים הפועלים בהתנדבות, על מנת להנגיש מידע לציבור. בארכיוני הממשלה ובמאגרי המידע שלה מצוי מידע רב ערך ומונח כאבן שאין לה הופכין. ע"י הנגשתו לציבור ב- data.gov.il מתעוררות יוזמות שהופכות אותו לשימושי ויש בהן כדי לחזק את הכלכלה, השירות לציבור ואמון הציבור בממשל".

Data.gov.il, אתר מאגרי המידע הממשלתיים, הוא יוזמה במסגרת מדיניות הממשל הפתוח של השר מיכאל איתן. באתר ניתן להוריד מאגרי מידע ממשלתיים אשר שוחררו לציבור, באופן המאפשר למתכנתים לפתח על בסיסם אפליקציות שונות. באתר מפורסמים מאגרי המידע של התחבורה הציבורית, תקציב המדינה, שכבות גיאוגרפיות שונות ועוד.

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

תגובה אחת

  1. תמר בן-יוסף :

    ברכות על היזמה ועל הביצוע.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.