חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תחבורה ציבורית: טוב שההגה בידיים של אגד?

נושאים תחבורה, תכנון ובניה ב 27.08.12 2:03

אוטובוסים איטיים וצפופים, שלא יוצאים בזמן מתחנת המוצא ומדלגים על תחנות בדרך * התעלמות מוחלטת מפניות הציבור * הפתעה: כך השיב דובר אגד לטענות הקשות שהעליתי בפניו

מאת: איתמר כהן (אופנן)

1. ב-22.12.11 ב-15:50 משפחתי ואני עלינו לאוטובוס מספר 148 בצומת בר אילן בירושלים. כשעלינו לאוטובוס, הנהג טען שהוא לא מגיע לאריאל, אף שעל פי הלו"ז מאותו שבוע, הוא דווקא כן היה אמור להגיע לאריאל. מצורפות הוכחות לכל טענותינו, כולל לו"ז של קו 148 מאותו שבוע; כרטיסי נסיעה שנקנו באותו יום ולא נוצלו; וקבלה על נסיעה במונית מיוחדת שנאלצנו לבצע, מאחר שהאוטובוס לא הגיע. כיצד 'אגד' מסבירה את המקרה?

2. ב-7.8.12  בשעה 19:30 אוטובוס מספר 19, שהיה אמור לצאת מהדסה עין כרם – לא יצא, והנוסעים נאלצו להמתין לאוטובוס הבא. כיצד 'אגד' מסבירה את המקרה הזה?

3. איזה צעדים נקטה 'אגד' כנגד האחראים לאירועים הנ"ל?

4. 'אגד' מקבלת מדי שנה מהמדינה סובסידיות בגובה מאות מיליוני שקלים. האם 'אגד' הודיעה למשרד התחבורה על כל המקרים כדוגמת אלה שציינתי, או שמא 'אגד' מקבלת מהמדינה סובסידיות תמורת נסיעות, שחלקן לא מתבצעות בפועל?

5. בעקבות המקרה בקו 148 פנינו פעמיים ל'אגד' באמצעות טופס התלונה באתר, אך לא קיבלנו שום מענה – אפילו לא מענה אוטומטי בנוסח "קיבלנו את פנייתך". גם ארבע פניות של ארגון 'אמון הציבור', המתועדות בקובץ המצורף, לא נענו. מדוע?

6. כיצד מתיישב הטיפול של 'אגד' בפניות הנ"ל עם אמנת השירות המפורסמת באתר אגד?

7. בפנייה ב-22.12.11 ב-15:50 למוקד 'אגד' גילינו שאנו במקום 60 בתור למענה אנושי. בפנייה ב-12.8.12 ב-10:37, השיחה הגיעה למקום ה-56 בתור. האם בעיניכם זהו שירות סביר?

8. מדוע 'אגד' לא מגדילה את התדירות של קווים כמו קו 400, קו 402 והקווים 6 ו-18 בירושלים, שנוטים להיות עמוסים לעייפה?

9. לעתים קרובות רכבת ישראל מודיעה על הפסקה בתנועת הרכבות בחלק מהקווים, לצורך עבודות, אך אגד לא מתגברת בצורה מספקת את האוטובוסים. למשל, ב-12.8.12 ב-10:30, נוסעים המתינו לקו 300 במשך שעה בצומת סילבר ליד אשקלון, לאחר שמספר אוטובוסים, שהיו מלאים עד אפס מקום, חלפו על התחנה מבלי לעצור.

כשהאוטובוסים כבר עצרו בתחנה, הנוסעים נאלצו להידחק בצפיפות רבה ובעמידה. העומס בקו היה לחלוטין צפוי מראש, מאחר שרכבת ישראל הודיעה על ההפסקה בתנועת הרכבות באזור למשך מספר שבועות. מדוע לא הגדילה אגד את תדירות האוטובוסים באזור באופן מספק?

10. בחיפה הפעילה 'אגד' את ה"שכונתית" – אוטובוס זעיר, שהוא שקט ומהיר יותר מאוטובוס גדול, ומאפשר תדירות נסיעות גדולה יותר. מדוע 'אגד' לא מפעילה "שכונתית" גם בי-ם?

11. בחלק מהאוטובוסים של 'דן' בת"א עולים לאוטובוס מהדלתות האחוריות, הרחבות, שם מצוי כרטיסן – דבר שמאפשר העלאת נוסעים והמשך נסיעה במהירות. מדוע 'אגד' לא מאמצת שיטה דומה בקווים בירושלים, שבמקומות מרכזיים כמו התחנה המרכזית או שוק מחנה יהודה נאלצים לעצור עצירה ממושכת מאוד לשם העלאת והורדת נוסעים?

12. בהתאם לסיסמאות "טוב שההגה בידיים של אגד", ו"אכפת לנו מכולם", ברצוני להזמין את הדובר לנסוע עמי נסיעה עירונית אחת בירושלים, כדי להכיר ולהתרשם מקרוב מהשירות המצויין שמעניקה אגד לנוסעים בעיר. לצורך המטרה החשובה הזו, כל תאריך וכל שעה שתבחרו מתאימים לי. האם תסכימו לקיים איתי נסיעה כזו?

תגובת דובר אגד

דובר אגד לא ענה לפניותיי בטלפון ובמייל. עם זאת, במפתיע, כמה ימים לאחר שפניתי לדובר אגד, קיבלתי את המכתב המצורף ממחלקת פניות הציבור ב'אגד ירושלים', ובו תשובה חלקית רק על שתי השאלות הראשונות מתוך 12.

מה אפשר לעשות

משרד התחבורה הוא שאמור לפקח על אגד, ועל שאר חברות האוטובוסים, אלא שהוא לא מבצע את תפקידו באופן מיטבי.

אנא שלחו מייל לשר התחבורה או כיתבו בדף הפייסבוק שלו.

תגובת דובר אגד:

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. ארטור :

  אני מציע לא להתלונן באמצעות "טופס תלונה באתר " על פי המלצת הנתבע .זו סוג של תלונה שתמיד אפשר לומר שהלכה לאיבוד וכו.
  הדרך עם הגדולים הינה מכתב מפורט עם משלוח בדואר לכתובת הדואר הרגיל ,הדבקת הרבה בולים קטנים על המעטפה עד סך כ 13 ש"ח (עלות מכתב שכולל גלוית אישור לשולח על קבלת המכתב ושמו של המקבל ).
  המכתב צריך לתאר את המקרה,את הנזק המלא (הישיר ),ודרישה לכיסוי הנזק .
  אחרי שבועיים אם אין שום מענה ,להגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות על מלוא הנזק כולל שעות עבודה בקשר לתביעה .
  אין לדעתי חברה אפילו בישראל שלא תנסה באותו רגע לסגור את העניין לפחות כספית .

 2. א. קוריאל :

  תשובת דובר אגד בתמצית: כך כסף ושתוק.
  מסקנה: להמשיך להתלונן. לקבל את הכסף ולעבור הלאה לרגולרטור, היינו משרד התחבורה. רק רצף של תלונות אזרחים שיגרום לאגד תשלומים הולכים וגדלים (מעמסה בירוקרטית יותר מאשר כספית) ויחייב אותה למתן דין וחשבון לציבור ולמשרד התחבורה יכול להזיז משהו.

 3. א. קוריאל :

  תיקון: קח כסף, ולא כפי שנכתב

 4. איתמר כהן :

  ארטור,
  לא המלצתי על "טופס תלונה באתר". להיפך – אני ממליץ על פנייה מתועדת. אפשר לשלוח בדואר, כפי שציינת. אנו השתמשנו בדרך חינמית ונוחה יותר שמאפשרת להוכיח שאכן פנינו – תלונה באמצעות "אמון הציבור".
  כמו כן, אנו אכן שוקלים הגשת תביעה קטנה.
  א. קוריאל – לצערנו, משרד התחבורה לא מאוד מועיל בעניין. הנה כתבה על האופן שבו מטפל המשרד בפניות ציבור הנוסעים:

  http://www.blacklabor.org/?p=48317

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.