חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תחבורה ציבורית: מיליוני שקלים בשנה עבור "נסיעות פיקטיביות"

נושאים כלכלה ותקציב, תחבורה ב 21.08.12 5:10

 חברות האוטובוסים מקבלות מהמדינה מיליארד ש"ח בשנה כסובסידיות לנסיעות – שלא כולן מתבצעות בפועל * משרד התחבורה מסתיר מהציבור את תוצאות הביקורות שהוא יוזם באוטבוסים, ומערים קשיים על נוסעים שמתלוננים. מאמר שני בסדרה

מאת איתמר כהן 

תחבורה ציבורית: משולש ברמודה של האוטובוסים בישראל

לאן בדיוק נעלמים כל האוטובוסים בארץ, שיוצאים לדרך, אך לא משלימים את המסלול שלהם? כתבה ראשונה בסדרה על התחבורה הציבורית בישראל מאת איתמר כהן

לקריאה נוספת

כל נוסע באוטובוסים בארץ מכיר את התחושה של המתנה לאוטובוס שמאחר, שכרוכה בבזבוז זמן וכסף ובעוגמת נפש. עכשיו מתברר, שהנזק לאזרחים ולמדינה מהאיחורים האלה מסתכם בהרבה יותר מעוד בעייה צרכנית של שירות לקוי.

 רווח כפול

לכאורה, לכל חברת אוטובוסים יש עניין לשפר את השירות לנוסע, כדי להרוויח יותר ממכירת כרטיסים. אלא שבפועל, לעתים חברת האוטובוסים עשוייה להרוויח הרבה יותר דווקא מאוטובוס שלא יוצא לדרך בזמן. כיצד?

בשל הנזק החברתי והכלכלי הכבד, שנגרם כתוצאה מעודף השימוש ברכב פרטי בארץ – נזק שנאמד בכ-6% מהתוצר הלאומי – המדינה מעבירה מיליארדי שקלים בשנה למפעילי התחבורה הציבורית. מתוך זה, כמיליארד שקלים ניתנים כסבסוד לנסיעות, והיתר משמשים לקניית אוטובוסים חדשים, הסעות חיילים ועוד.

סבסוד הנסיעות בתחבורה הציבורית הוא רעיון מצויין, אך בהעדר בקרה הולמת נוצר מצב שבו, בכל פעם שנסיעה מתוכננת לא מתבצעת, חברת האוטובוסים מרוויחה פעמיים: ראשית, היא מקבלת מהמדינה תשלום עבור נסיעה שלא התבצעה בפועל; ושנית, חלק גדול מהנוסעים ממתינים, בלית ברירה, בתחנה, ועולים  לאוטובוס הבא – וכך, חברת האוטובוסים עדיין נהנית מפדיון הכרטיסים שלהם.

בהקשר זה יש לציין גם, שלחלק מהחברות – ובמיוחד ל'אגד' – יש עסקים נוספים, רבים ומגוונים, פרט לתחבורה ציבורית, כך ששיפור התחבורה הציבורית הוא לאו דווקא בראש מעייניהן.

"היו פקקים"

התירוץ הנפוץ של חברות האוטובוסים לאיחורים הוא הפקקים. אלא שהתירוץ הזה לא תופס במקרים, שבהם אוטובוסים לא יוצאים בזמן מתחנות המוצא שלהם, או לא מגיעים לתחנות היעד. מניסיוני האישי כנוסע, כמו גם משיחות עם נוסעים אחרים, אני יכול להעיד על מקרים רבים כאלה.

כמה נסיעות שהמדינה משלמת עליהן סובסידה לחברות האוטובוסים לא מתבצעות בפועל? משרד התחבורה מסרב לפרסם את הנתונים שבידיו. מבקר המדינה בדק ב-2008-9 שבעה קווי אוטובוס של 'דן' במשך 4 חודשים – וגילה כי 'דן' תכננה מראש 2,200 נסיעות פחות ממספרן הנדרש ברישיון של קווים אלה. יתר על כן, גם מתוך הנסיעות שכן תוכננו, 3% לא התבצעו.

המנהג להחסיר נסיעות הוא, כנראה, לא חדש, וגם לא יחודי רק ל'דן': ביקורות שערך המבקר ב-2007 ב'אגד' וב-1989 ב'דן' העלו ממצאים דומים.

חבורת סוד מוחלט בהחלט

מי שאמור לפקח על מפעילי התחבורה הציבורית הוא משרד התחבורה. אלא שקשה מאוד לדעת מהי רמת הפיקוח בפועל,  מאחר שגם הרגולציה הופרטה: מי שמבקר את חברות האוטובוסים היא חברה פרטית. מי שמקבלת את תוצאות הביקורת היא חברה פרטית אחרת, שמנהלת את הרפורמה בתחבורה הציבורית.

מבקר המדינה ציין, שהחברות הנ"ל לא כפופות לביקורות שלו, מאחר שמשרד התחבורה לא עיגן זאת בחוזים איתן.

בכלל, יחסית למדינה שבה מתפרסמות בעיתונות השכם והערב תכניות מבצעיות מפורטות לתקיפה במתקנים הגרעיניים במדינות אויב, משרד התחבורה מצליח לשמור על הסודיות של ממצאי הביקורות באוטובוסים באופן מעורר השתאות. לאחר שפניות חוזרות ונשנות לקבלת המידע לא הועילו, עתרו מגמה ירוקה והתנועה לחופש המידע לבית המשפט, בדרישה לחייב את משרד התחבורה לפרסם את דו"חות איכות השירות בתחבורה הציבורית. במאי 2012 דרשה גם וועדת הכלכלה של הכנסת למשרד התחבורה לפרסם את הנתונים עד 30.6.12 – אך הנתונים לא פורסמו עד כה.

בדיון בוועדת הכלכלה התברר גם, שכאשר בביקורת מתגלה חריגה של חברה מתנאי ההפעלה, ניתנת לחברה אפשרות לערער בלא פחות משלוש ערכאות שונות במשרד התחבורה, לפני שמוטל על החברה קנס. גובה הקנסות הוא 1,000 עד 2,500 ש"ח בלבד.

נציג משרד התחבורה ציין בדיון, כי סכום הקנסות מצטבר ל-17 מיליון ש"ח בשנה: לכאורה, סכום מרשים למדי, אך בפועל, כנראה, לא מספק, לנוכח בעיות השירות והאמינות הרבות, המוכרות לכל נוסע באוטובוסים בארץ, וגם לא פרופורציונלי לגודל המערכת שבה מדובר: לשם השוואה, המדינה מעבירה,  כאמור, מיליארדי שקלים בשנה למפעילי התחבורה הציבורית – ובנוסף, משלמת לחברה הפרטית שמבצעת את הביקורות באוטובוסים כ-35 מיליון ש"ח בשנה – כלומר, סכום כפול מגובה הקנסות שנגבים כתוצאה מביקורות אלה.

תגובות

דובר משרד התחבורה ודובר אגד לא הגיבו לפניותיי.

בקשת עזרה מהקוראים

אנא שלחו מייל לשר התחבורה או כיתבו לדף הפייסבוק שלו.

 תודה לגלעד, מעין, עידן, יוכי ואורית על עזרתם בהכנת הכתבה.

 

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.