התארגנויות בקהילה ולמענה – סדרת הרצאות וסרטים בסינמטק ירושלים

פתיחת סדרת הרצאות וסרטים חדשה בנושא התארגנויות קהילתיות בירושלים תתקיים ביום ד' 15.8 בשעה 18:45 בסינמטק ירושלים , אולם 2

פתיחת סדרת הרצאות וסרטים חדשה:

התארגנויות קהילתיות בירושלים

יום ד' 15.8 בשעה 18:45

המכללה החברתית כלכלית וסינמטק ירושלים פותחות סדרה חדשה של הרצאות וסרטים הנקראת "מלמטה: התארגנויות בקהילה ולמענה", העוסקות בהתארגנויות מקומיות בירושלים. יש הטוענים כי המשכה של תנועת מחאה המונית מתבטא בהתארגנויות קהילתיות ובכך מביא למימושה. בקיץ הקרוב נתוודע להתארגנויות מקומיות בעיר ירושלים הפועלות מזה תקופה כדי להביא לשינוי באיכות החיים ובסביבה הפיזית והתרבותית בה אנו חיים באמצעות סדרה זו, ונראה את התהליך שהן עוברות: ההצלחות לצד הקשיים והפעילות שמעצימה בסופו של דבר את חבריה של הקהילה.

בחברה המודרנית, קהילות הן אבני הבניין שמאפשרות לנו להבין את העולם שבו אנו חיים, להשתתף ולשתף בחוויות. הן מספקות תחושות של זהות, תכלית והשתייכות. אנשים רגילים בקהילה הופכים למנהיגים כאשר הם מזהים בעיות משותפות ופתרונות רצויים ומגייסים אחרים להפוך את הפתרונות למציאות.  בכך, הם קוראים תיגר על מבנה הכוח הקיים ומשנים אותו. בכך תעסוק ההרצאה הראשונה הנקראת "בונים קהילה – בונים כוח" אותה תישא ברברה אפשטיין – מנכ"ל עמותת סינגור קהילתי ומרצה בבית הספר לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית ×¢"ש פאול בארוולד, האוניברסיטה העברית בירושלים.

הסרט שיוקרן הוא "מילק" (ארה"ב, 2008)  המתאר את סיפורו של הארווי מילק שהיה נבחר הציבור הראשון בארה"ב שהיה הומוסקסואל מוצהר. הוא גם היה חבר מועצת העיר הראשון שנרצח בשל נטייתו המינית. גאס ואן סאנט שביים ושון פן בתפקיד הראשי, מציגים את סיפורו של הארווי מילק. עייף מלהתחבא, עוזב הארווי את משרתו הנוחה בוול-סטריט כדי לצאת מן הארון ולעבור לגור בסן פרנסיסקו עם בן זוגו. שם הוא פותח חנות שהופכת עד מהירה למוקד מפגש חברתי לכל האנשים שמרגישים שאין להם מקום אחר ללכת אליו. כשהוא מזהה את כאבה העצום של הקהילה סביבו, מתחיל הארווי לדבר בשמם של האנשים ומחליט לייצגם בכל העניינים מעוררי המחלוקת. ניצחונות קטנים מובילים לגדולים יותר והארווי מעורר את השראתם של אחרים לדבר גם כן. התמיכה העצומה שהוא מקבל מן הקהילה מחזקת אותו וממקמת אותו עד מהירה במשרה פוליטית בכירה. המסרים שלו לחופש ותקווה מעמידים סביבו אויבים רבים לאורך הדרך ומובילים בסופו של דבר לרציחתו.

כרטיסים: 38 ₪  למינוי הסינמטק – חינם,  כרטיס ×”× ×—×” בסך  20 ₪  בהזמנה עד יום מראש ב-    sea.yam.ac@gmail.com

לפרטים: לילך יפת 0524207885

המכללה חברתית כלכלית, www.sea.org.il   משמשת במה לדיון ביקורתי בנושאים של חברה, כלכלה, תרבות וסביבה. הלימודים במכללה מתאימים לכל אחד ואחת והמרצים והפעילים בה פועלים בהתנדבות

Print Friendly, PDF & Email

Tags: ,

Leave a Reply