postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » התארגנויות בקהילה – הזמנה לסדרת הרצאות וסרטים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התארגנויות בקהילה – הזמנה לסדרת הרצאות וסרטים

נושאים חינוך ותרבות, מידע על פעילויות ב 25.07.12 0:55

ביום ד' 15.8.12 בשעה 18:45 בסינמטק ירושלים יתקיים המפגש הראשון של הסדרה "מלמטה: התארגנויות בקהילה ולמענה", ביוזמת המכללה החברתית-כלכלית

מתוך ההודעה לעיתונות:

המכללה החברתית כלכלית וסינמטק ירושלים פותחות סדרה חדשה של הרצאות וסרטים הנקראת "מלמטה: התארגנויות בקהילה ולמענה", העוסקות בהתארגנויות מקומיות בירושלים. יש הטוענים כי המשכה של תנועת מחאה המונית מתבטא בהתארגנויות קהילתיות ובכך מביא למימושה. בקיץ הקרוב נתוודע להתארגנויות מקומיות בעיר ירושלים הפועלות מזה תקופה כדי להביא לשינוי באיכות החיים ובסביבה הפיזית והתרבותית בה אנו חיים באמצעות סדרה זו, ונראה את התהליך שהן עוברות: ההצלחות לצד הקשיים והפעילות שמעצימה בסופו של דבר את חבריה של הקהילה.

בחברה המודרנית, קהילות הן אבני הבניין שמאפשרות לנו להבין את העולם שבו אנו חיים, להשתתף ולשתף בחוויות. הן מספקות תחושות של זהות, תכלית והשתייכות. אנשים רגילים בקהילה הופכים למנהיגים כאשר הם מזהים בעיות משותפות ופתרונות רצויים ומגייסים אחרים להפוך את הפתרונות למציאות. בכך, הם קוראים תיגר על מבנה הכוח הקיים ומשנים אותו. בכך תעסוק ההרצאה הראשונה הנקראת "בונים קהילה – בונים כוח" אותה תישא ברברה אפשטיין – מנכ"ל עמותת סינגור קהילתי ומרצה בבית הספר לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית ע"ש פאול בארוולד, האוניברסיטה העברית בירושלים.

הסרט שיוקרן הוא "מילק" (ארה"ב, 2008) המתאר את סיפורו של הארווי מילק שהיה נבחר הציבור הראשון בארה"ב שהיה הומוסקסואל מוצהר. הוא גם היה חבר מועצת העיר הראשון שנרצח בשל נטייתו המינית. גאס ואן סאנט שביים ושון פן בתפקיד הראשי, מציגים את סיפורו של הארווי מילק. עייף מלהתחבא, עוזב הארווי את משרתו הנוחה בוול-סטריט כדי לצאת מן הארון ולעבור לגור בסן פרנסיסקו עם בן זוגו. שם הוא פותח חנות שהופכת עד מהירה למוקד מפגש חברתי לכל האנשים שמרגישים שאין להם מקום אחר ללכת אליו. כשהוא מזהה את כאבה העצום של הקהילה סביבו, מתחיל הארווי לדבר בשמם של האנשים ומחליט לייצגם בכל העניינים מעוררי המחלוקת. ניצחונות קטנים מובילים לגדולים יותר והארווי מעורר את השראתם של אחרים לדבר גם כן. התמיכה העצומה שהוא מקבל מן הקהילה מחזקת אותו וממקמת אותו עד מהירה במשרה פוליטית בכירה. המסרים שלו לחופש ותקווה מעמידים סביבו אויבים רבים לאורך הדרך ומובילים בסופו של דבר לרציחתו.

כרטיסים: 38 ₪. למנויי הסינמטק – חינם. כרטיס הנחה בסך 20 ₪ בהזמנה עד יום מראש בכתובת sea.yam.ac@gmail.com

המכללה חברתית כלכלית משמשת במה לדיון ביקורתי בנושאים של חברה, כלכלה, תרבות וסביבה. הלימודים במכללה מתאימים לכל אחד ואחת והמרצים והפעילים בה פועלים בהתנדבות

נערך על ידי דורון
תגיות: ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.