חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

לחשוף לציבור את ההסכם בין המדינה לבין סיטיפס

נושאים מכתבים, רווחה ושירותים חברתיים, תחבורה ב 15.07.12 1:14

האם הסכם עם סיטיפס הוא הגורם לסירוב המשטרה לאשר הפגנות בכיכר ציון? מה הובטח לסיטיפס בהסכם שלה עם המדינה? במכתב ששלח עו"ד יוסי חביליו מטעם מירב כהן חברת מועצת העיר ירושלים נציגת תנועת "התעוררות", למשרדי האוצר והתחבורה מועלית הדרישה לחשוף את פרטי ההסכם

מירב כהן הודיעה: "תנועת "התעוררות" פנתה למשרדי האוצר והתחבורה בדרישה לחשוף לציבור את פרטי ההסכם שנחתם בזמנו בין הממשלה לחברת סיטיפס, הסכם שמשומה סודי ותושבי ירושלים ככל הנראה משלמים עליו יום יום, שעה שעה. מה הובטח לחברת סיטיפס? האם יש לזה קשר לכך שחברת סיטיפס מתייחסת לתושבי ירושלים כאל לקוחות שבויים? זכות הציבור לקבל תשובות לשאלות הללו וכרגע לא קיבלנו שום תגובה ממשרדי הממשלה הרלבנטיים. הפנייה שנשלחה מטעמנו מצורפת.

לכבוד                                                                                        לכבוד

עו"ד יואל בריס                                                                                      עו"ד מלי סיטון

היועץ המשפטי של משרד האוצר                                                              היועצת המשפטית של משרד התחבורה

משרד האוצר                                                                            משרד התחבורה

ירושלים                                                                                             ירושלים

שלום רב.

הנדון: בקשה לקבלת עותק של ההסכם בין מדינת ישראל לחברת "סיטיפס"

הריני לפנות אליכם בעניין הנדון כדלקמן:

 1. אני משמש כיועץ המשפטי של תנועת התעוררות בירושלים.
 2. במסגרת פעילות תנועת התעוררות למען רווחת הציבור בירושלים פועלת התנועה במספר עניינים הקשורים למערך התחבורה בירושלים, וכן לחברת סיטי-פס כפי שיפורט להלן.
 3. לתנועת התעוררות הגיעו מאות תלונות של תושבים המתייחסות לשינוי הסדרי התנועה וביטול קווי אוטובוס בירושלים.

בעקבות התלונות פנתה תנועת התעוררות בכתב ובע"פ למשרד התחבורה, עיריית ירושלים וגורמים נוספים בנושא זה. בתשובות שניתנו ע"י חלק מהגורמים נאמר כי קימת התחייבות של המדינה לחברת סיטי-פס, לפיה קווי אוטובוס לא יורשו לנסוע בצירים מקבילים לתוואי הרכבת ולכן יש לשנות את כל מפת קווי האוטובוסים בעיר. מבדיקת תנועת התעוררות עולה כי בחלק מהמקרים התוצאה הייתה סבירה ובחלק מהמקרים הדבר גרם לנזק אדיר לנוסעים.

 1. תנועת התעוררות, יחד עם גורמים נוספים ביקשו לערוך הפגנה ו/או עצרת בכיכר ציון כפי שהיה נהוג לערוך בעבר. בתשובות שניתנו לפונים נאמר כי לא ניתן  לתת רישיון להפגנה או לעצרת בכיכר ציון בשל פעולת הרכבת הקלה ו/או בשל ההסכם בין מדינת ישראל לחברת סיטי-פס.
 2. אני, בתיאום עם תנועת התעוררות, הגשתי בשם שבעה תובעים תביעה כנגד חברת סיטי-פס בגין הקנסות שהוטלו ע"י פקחי חברת סיטי-פס על נוסעים ברכבת הקלה, בנוסף הגשתי בקשה להכיר בתביעה כתובענה ייצוגית. סכום התובענה הייצוגית לכל חברי הקבוצה (14,000 מקבלי דוחות) הינו 45 מיליון ₪.
 3. ע"מ להמשיך את הטיפול הציבורי והמשפטי בכל אחד מהנושאים הללו לרבות אפשרות לנקוט בהליכים משפטיים בנושאים שטרם ננקטו הליכים כאלו, אנו זקוקים לעיין ולצלם את ההוראות המפורטות של ההסכם בין המדינה לחברת סיטי-פס.
 4. לאור האמור אני פונה אליכם בבקשה להעביר אלי עותק מן ההסכם ו/או ההסכמים בין מדינת ישראל לחברת סיטי-פס בכל הקשור להפעלת הרכבת הקלה בירושלים. עד היום לא הצלחנו אני או תנועת התעוררות לקבל עותק מההסכם ולכן אני פונה אליכם בעניין הנדון.
 5. נמסר לי, כי ההסכם מכיל אלפי עמודים, לאור האמור מוכנה תנועת התעוררות, הגם שאמצעיה דלים, לשלם את עלות צילום ההסכם. בנוסף אם קיימת בעיה של שעות העבודה הדרושות לביצוע הצילומים, אשמח לשלוח נציג מטעמי לבצע את הצילום, בנוסף לתשלום עבור עלות הצילום כאמור. בנוסף אנו מוכנים לשלם את האגרה הנדרשת אם נדרשת לצורך קבלת המסמך.
 6. אני סבור כי אין כל מניעה משפטית למתן עותק ההסכם ומדובר במסמך שגילויו מתחייב ע"פ חוק חופש המידע.
 7. מעבר לאמור, אני ותנועת התעוררות סבורים כי יש ענין ציבורי חשוב בחשיפת פירטי ההסכם לציבור. הרכבת הקלה, הינה כיום, כלי תחבורה מרכזי בירושלים, פעולתה וכן הצעדים המשלימים הננקטים ונובעים מיישום ההסכם בין המדינה לחברת סיטי-פס משפיעים ישירות מידי יום על עשרות אלפי אנשים בירושלים, בנסיבות אלה, לדעתנו אין כל סיבה להסתיר את פירטי ההסכם מן הציבור.
 8.  בנסיבות העניין כאשר המסמך דרוש לי ולתנועת התעוררות לצורך עניינים בהם אנחנו מעורבים ישירות, לרבות נושאים והליכים משפטיים, אני מוצא לנכון, לפנות אליכם ישירות בעניין, כאשר כמובן אנו נישא בכל תשלום מתחייב אם מתחייב ע"פ הדין לצורך צילום המסמך.
 9. אודה באם אתם או מי מטעמכם ייצור עמי קשר ישיר לצורך תיאום קבלת או צילום ההסכם כאמור.

בכבוד רב ובתודה מראש

יוסי חביליו,עו"ד

העתקים:

גב' מירב כהן – חברת מועצת עיריית ירושלים

מר עמית זמיר – ראש צוות תנועת התעוררות בירושלים

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.